Travanj 28, 2024, 12:37:52 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Izlet  (Posjeta: 6784 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Izlet
« Odgovori #75 u: Rujan 24, 2009, 12:57:26 poslijepodne »
Da i meni je čudno što je Dare svojim postom izazvao suprotan učinak nego što bi se očekivalo.

To što meki koralji trenutno egzistiraju, ne znači da se akvarij neće porušiti kad ga naseli još kojom ribom, i pitanje je što će biti s tvrdim koraljima kad ih naseli. Mozda ce biti potrebno mijenjati sav kamen i staviti pravi koraljni, jer ipak je kamen jedna od osovina filtracije u ovakvom akvariju.
Malo sreće ne početku, ne znači kasnije uspješnost. Recimo, ja sam stavio u akvarij nekakvog puža(iz dućana) koji je krepao i toliko zagadio akvarij da su mi acropore skoro krepale. Još uvijek se vide posljedice, nakon godine dana od incidenta. Hoću reći da uvijek ima mjesta i vremena za napraviti neku glupost, pa je bolje ne krenuti iz početka odmah s kockanjem.
Po meni je morski akvarij projekat koji se nikada ne gasi, tak da nije to sam tak kak izgleda, ima tu posla.

Evo recimo Dare svako malo potegne kod mene u zg iz Zaprešića po 20, ili 40 l vode. Dare se ipak namučio i naigrao oko svega toga, vjerujem da je izgubio dosta vremena, živaca, na kraju i novca. Nije sve kako izgleda.


Offline Inguan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 216
  • Spol: Muški   Lokacija: Gradište
    • Vinko Jovanovac Fotografija
Odg: Izlet
« Odgovori #76 u: Rujan 24, 2009, 13:28:32 poslijepodne »
Uspio je i bravo, znači moguće je tako ali je kao da ideš slonom kroz iglene uši...

Zeljkoc zato ja kazem krenem jedan na teži način taj morski i krenem jedan kako spada...
da se naučim...
◄:))►  I <3 IGUANA

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Izlet
« Odgovori #77 u: Rujan 24, 2009, 13:51:16 poslijepodne »
Uspio je i bravo, znači moguće je tako ali je kao da ideš slonom kroz iglene uši...

Zeljkoc zato ja kazem krenem jedan na teži način taj morski i krenem jedan kako spada...
da se naučim...

Rađe nemoj.
Ja nisam ni htio krenuti morskim putem ali me mali pokus odniooooooooooooooooooooooooooooo!
DALEKO ali mislim daleko je bolje ići utabanim stazama nego se probijati svojeglavo i svako malo posrnuti. TO bi bila suština ovog foruma. Jedino ako si sklon eksperimentiranju i nije ti žao životinja i novca.

I ja sam svjestan da mi akvarij može riknut svaki čas ali nemem 1500 kuna za kamen a jadranskog imam dosta. Kad dođem do te faze( a to je početna ili ti ga temeljna faza) mogu se nadat nečemu konkretnijem i ili složenijem što se tiče stanovnika.
Ne mogu reći da mi nije bilo zabavno ali ne probavajte to kod kuće.

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: Izlet
« Odgovori #78 u: Rujan 24, 2009, 14:34:22 poslijepodne »
heheh oprostite na mjesanju al dare je neumoran svaka cast,ovako on iznervira par velemajstora u struci pa se nekako opet uspije probiti na sami vrh bar je sa ciklidima ovako bilo a boga mi vidim da su i koralji poceli da rastu bravo dare sretno u moru uzivaj ja cu jos malo sacekat...
spasavaj se ko moze  :aaa: