Travanj 28, 2024, 15:33:47 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Red Sea Max  (Posjeta: 19580 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Red Sea Max
« u: Siječanj 04, 2007, 01:33:00 prijepodne »


Što mislite o ovome, jel što vrijedi...


High.wmv[/url]


ista stvar.. Low.wmv[/url]



Offline Tuljan

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1504
Red Sea Max
« Odgovori #1 u: Siječanj 04, 2007, 09:12:00 prijepodne »
Neznam za ostalo ali dizajn i neka rješenja bi rado vidio i u slatkovodnim akvarijima.
Bojim se da mu je največi nedostatak cijena (nagađam), da li si negdje vidio koliko to dođe?
ZAGREB-SESV. KRALJEVEC/HRVATSKA

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Red Sea Max
« Odgovori #2 u: Siječanj 04, 2007, 11:19:00 prijepodne »
wow, stvarno dobro izgleda... da ga mogu nabavit sigurno bi i ja u "slano"...

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Red Sea Max
« Odgovori #3 u: Siječanj 04, 2007, 11:54:00 prijepodne »
link , najveci je 90 litara
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Red Sea Max
« Odgovori #4 u: Siječanj 04, 2007, 12:12:00 poslijepodne »
Puzz hvala na reklami ali ja imam Nano Cube a to nije RedSea Max aquarium ,Max ima 110 litara ,skimmer ,2 pumpe i 2 x 55 wati power compact rasvijetu ,dok Nano Cube nema skimmer ,ima 2 x 36 wati rasvijetu ,jednu pumpu i 90 litara ,dosta su slicni ,jedino je Nano Cube dosta jeftiniji ,oko 300 eura dok se Max prodaje za 600-750 eura ,koliko znam Max je tek u reklamiranju i sada bi trebao biti dostupan ,u mijesecu januaru .
 

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Red Sea Max
« Odgovori #5 u: Siječanj 04, 2007, 15:16:00 poslijepodne »


Ovako, cijenase na više web shopova kreće oko 600 EUR-a kao npr. ovdje [url]http://www.aquadiskont.com/shop/product_info.php/products_id /1993[/url]


Za napomenuti je da je ovaj proizvod koji tek kreće u prodaju dobitnik više priznanja kao najbolji novi akvaristički proizvod. Evo detaljne specifikacije RedSea Maxa: http://www.redseamax.com/redseamax/index.html


Što kažu iskusni morski akvaristi?

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Red Sea Max
« Odgovori #6 u: Siječanj 04, 2007, 15:34:00 poslijepodne »
Jako zanimljivo i potpuno kompaktno. I mene zanima sta kazu iskusnjaci jel mi se cini vrlo jednostavan hardverski pocetak za morsku akvaristiku.

Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
Red Sea Max
« Odgovori #7 u: Siječanj 04, 2007, 18:28:00 poslijepodne »
ja o tome razmisljam vec neko vrijeme i sigurno ce naci mijesto kod mene u kuci, samo cekam da dodje na trziste u hr...AKO DODJE...

Dosta visim po nano-cube stranicama i ekipa uglavnom koristi ovakve akvarije kakve je blue rekao, ali ih nadograđuju svjetlom, itd.itd..Znaci da imaju nedostatke.

Ovaj mi se cini kompletan i adekvatan, jedino je cijena malo visoka...

ZG,Vrapče

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Red Sea Max
« Odgovori #8 u: Siječanj 04, 2007, 20:37:00 poslijepodne »
ali ih nadograđuju svjetlom, itd.itd..Znaci da imaju nedostatke.
Nano cube za vecinu koralja ne treba nadogradivati jacom rasvijetom ,sa 2 x 36 wati power compact se sasvim solidno mogu drzati skoro svi koralji ,ukljucujuci i acropore .
Smisao nano akvarija ,po mom misljenju ,je da to bude jedan adekvatan akvarij u kojem se mogu uspijesno drzati koralji i ribice i da to bude lijepo za vidjeti .Te sve karakteristike ima Nano Cube .
Nadogradivanje sa jacom rasvijetom i tko zna kakvim dodacima vec spada u ekstremizam i ne kuzim bas zbog cega to rade jer se onda izgubi koncepcija nano akvarija .Vidio sam vec odavno akvarije od 40 litara osvijetljene 250 watnim hqi lampama ,dodane skimmere ,cijevi i tko zna sta sve ne i meni osobno to izgleda ruzno i nepotrebno za nano akvarije .Jaca rasvijeta treba automatski i hladenje i na kraju nano akvarij ciji je smisao da imas mali lijepi akvarij u kutku sobe izgleda tako da je sve oko njega u cijevima ,ventilatorima ,produznim kabelima i zauzima vise prostora nego da je na tom mijestu 500 litarski akvarij .

To je sve naravno samo moje misljenje i nacin na koji ja shvacam nano koncepciju akvarija .
 

Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
Red Sea Max
« Odgovori #9 u: Siječanj 04, 2007, 21:04:00 poslijepodne »
Slazem se sa svime sto si napisao, samo sam htio napraviti usporedbu da je red sea max mozda malo nadopunjeniji i kompletniji projekt.
Evo jedna tema, jedan nano reef koji je pobjednik nanao reef contesta...Moze se od pocetka do kraja vidjeti kako je akvarij preuređen (dodana rasvjeta, hlađenje, moonlight itd..itd..) a zatim i kako je uređivan...

Meni se sviđa...


http://www.nano-reef.com/forums/index.php?showtopic=58141



ZG,Vrapče

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Red Sea Max
« Odgovori #10 u: Siječanj 04, 2007, 21:08:00 poslijepodne »


A kako ti se čini Blue ovaj RSM, jeli on ok opremljen ili možda pretjerano za nano cube...Pustimo sad cijenu (ona je na kraju često irelevantna za nas akvariste), zanima me da li je ovakav sistem kakav ima RSM kvalitetan, da li to vrijedi kupiti..?


Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Red Sea Max
« Odgovori #11 u: Siječanj 04, 2007, 21:27:00 poslijepodne »


Ne mogu govoriti o maxu jer ga nisam vidio ni imao , Nano cube imam i o njemu mogu pricati .Ne volim govoriti o opremi ili akvarijima koje nisam imao ,jedini pravi dojam o opremi mozesdobiti kad je vidis i isprobas .
Mana maxa moze biti buka skimmera (to je verzija prizm skimmera samo uglavljena u akvarij ) prizm skimmeri nisu bas tihi , ali kao sto sam rekao dok ga ne dobijem nista konkretno ne mogu reci .
Gledano po slikama i reklamama mogu reci da izgleda jako dobro ,mana mu je sigurno cijena ali opet nije toliko velika kad se vidi sto se sve dobije .
Treba ispitati koliko su mu komponente stvarno dobre ,da li se kvare ili ne ,da li stekaju ,da li je bucan ,da li se previse zagrijava ,da li se plastika krivi od temperature ,gdje su mu balasti za svijetla koji jako griju akvarij ,koliko je pouzdan onaj sistem sa elektrikom (ako rikne da li ce sve riknuti) .... ima tu puno stvari koje treba ispitati i tek onda dati preporuku .


Inace par mijeseci radim na njegovom uvozu ,mislim da on jos nije u prodaji i da su to sve tek reklame .Mozda se i varam ,naravno .
 

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Red Sea Max
« Odgovori #12 u: Siječanj 04, 2007, 21:32:00 poslijepodne »


Ok. Ajde poradi na uvozu pa ćemo vidjeti...

Offline kosuta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1947
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
    • http://www.akvarij.net
Red Sea Max
« Odgovori #13 u: Siječanj 04, 2007, 21:33:00 poslijepodne »
neče da mi otvara link...!
skype: kosuta-pu

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Red Sea Max
« Odgovori #14 u: Siječanj 04, 2007, 21:45:00 poslijepodne »


Citat: Renta
Ok. Ajde poradi na uvozu pa æemo vidjeti...



ne samo na uvozu nego i na testiranju i recenziji

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Red Sea Max
« Odgovori #15 u: Siječanj 05, 2007, 02:57:00 prijepodne »

Citat: Karlo.R
I mene zanima sta kazu iskusnjaci jel mi se cini vrlo jednostavan hardverski pocetak za morsku akvaristiku.
slazem se...

Offline Vlado

  • Osnivač
  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 474
    • http://www.akvarij.net
Red Sea Max
« Odgovori #16 u: Veljača 27, 2007, 18:29:00 poslijepodne »
 
Citat: blue
ali ih nadograđuju svjetlom, itd.itd..Znaci da imaju nedostatke.Nano cube za vecinu koralja ne treba nadogradivati jacom rasvijetom ,sa 2 x 36 wati power compact se sasvim solidno mogu drzati skoro svi koralji ,ukljucujuci i acropore .Smisao nano akvarija ,po mom misljenju ,je da to bude jedan  adekvatan akvarij u kojem se mogu uspijesno drzati koralji i ribice i da to bude lijepo za vidjeti .Te sve karakteristike ima Nano Cube .Nadogradivanje sa jacom rasvijetom i tko zna kakvim dodacima vec spada u ekstremizam i ne kuzim bas zbog cega to rade jer se onda izgubi koncepcija nano akvarija .Vidio sam vec odavno akvarije od 40 litara osvijetljene 250 watnim hqi lampama ,dodane skimmere ,cijevi i tko zna sta sve ne i meni osobno to izgleda ruzno i nepotrebno za nano akvarije .Jaca rasvijeta treba automatski i hladenje i na kraju nano akvarij ciji je smisao da imas mali lijepi akvarij u kutku sobe izgleda tako da je sve oko njega u cijevima ,ventilatorima ,produznim kabelima i zauzima vise prostora nego da je na tom mijestu 500 litarski akvarij .To je sve naravno samo moje misljenje i nacin na koji ja shvacam nano koncepciju akvarija .

Apsolutno se slažem...malo sam surfao po američkim forumima i imaju nano cube ispiljene, probušene, pune cijevi i žica. Izgledaju ko neki kiborzi   . Ako netko nije zadovoljan nano litražom neka uzme 300,400 ili više litara pa udri na veselje!
Osim toga nano cube akvariji nisu namjenjeni za prerade. Ljudi ih buše i na taj način narušavaju integritet oblika, pa dolazi do pucanja i havarija...Neki se kunu da nisu ništa dirali, ali to mi se nekako čini nevjerojatnim.Ideja je nano cubea PLUG AND PLAY.Edited by: Vlado

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Red Sea Max
« Odgovori #17 u: Veljača 27, 2007, 20:27:00 poslijepodne »


Evo Vlado jevratio iz zaborava ovu temu...često se uhvatim kako razmišljam baš o tom Red Sea Maxu..nisam dugo gledao da li je RSM u prodaji vani na webu..zadnja cijena je bilo oko 600 Eur-a. Ako ima netko više informacija neka kaže.

Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
Red Sea Max
« Odgovori #18 u: Veljača 27, 2007, 21:53:00 poslijepodne »


e pa i kaj kupimo juwel akvarij, vecina nas doda externi filter, dodatnu rasvjetu itd...itd...a i on bi trebao biti plug and play, znaci sve osim organizama i dekoracije je ukljuceno.


Ja mislim da je ovaj red sea bolje rjesenje, ali da je i nano cube odlican i simpatican...


ZG,Vrapče

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Red Sea Max
« Odgovori #19 u: Veljača 28, 2007, 00:23:00 prijepodne »
Citat: Krajten



Ja mislim da je ovaj red sea bolje rjesenje, ali da je i nano cube odlican i simpatican...











Slažem se.

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Red Sea Max
« Odgovori #20 u: Veljača 28, 2007, 00:33:00 prijepodne »


Nano cube i juwel akvarij se nikako ne mogu usporedivati .Juwel nije niti blizu kvaliteti nano cube akvarija .Juwel nema adekvatnu rasvijetu ,nema moonlight ,nema ventilatore i filter mu je puno slabiji od nano cube filtera .Nema ni dubinu kakvu ima Nano cube sto je vrlo vazno za bolju filtraciju akvarija te aqua scape .


Red sea max je odlican ali je i puno skuplji od Nano cube akvarija .
 

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Red Sea Max
« Odgovori #21 u: Veljača 28, 2007, 11:19:00 prijepodne »
Ako uzmemo u obzir jedan nano cube od 90 litara za cca 2000kn i jedan juwel lido 120, koji je sličnih dimenzija, jasna je prednost nano cuba, jer je rađen az morski akvarij.
Tu nema dvojbe...


Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Red Sea Max
« Odgovori #22 u: Veljača 28, 2007, 15:17:00 poslijepodne »


Samo neka dođe RSM na farmu..tad ćemo vidjeti o čemu je riječ.

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Red Sea Max
« Odgovori #23 u: Svibanj 31, 2007, 08:51:00 prijepodne »
sad kad sam u drugoj temi procitao da ce RSM uskoro biti dostupan u hr, nekako sam sretan

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
Red Sea Max
« Odgovori #24 u: Svibanj 31, 2007, 11:34:00 prijepodne »
Ja samo znam da želim jedan ovakav za sebe i svoju dječicu, očaran sam, a imati "Nema" u živo je zbilja nešto posebno