Travanj 19, 2024, 08:15:26 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Nova u akvaristici - AQUAEL nano tank 20l  (Posjeta: 1179 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline NewInThis

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Nova u akvaristici - AQUAEL nano tank 20l
« u: Srpanj 20, 2020, 14:49:50 poslijepodne »
Lijepi pozdrav svima i kao što sam naslov kaže nova sam u akvaristici i trebala bih pomoć... dobili smo na poklon Aquaelov nano tank od 20l u setu sa filterom i grijačem koji je tvornički postavljen na 25°... E sada dobila sam preporuku kako bi bilo najbolje imati filter s biološkom filtracijom s obzirom da je akvarij jako mali pa me zanima može li se postojeći filter 'nadograditi' te kako (na web shopovima koji prodaju takav filter pojedinačno piše kako postoji za njega mogucnost biološke filtracije?!) ili je bolje kupiti drugi filter s bioloskom filtracijom ( u tom slučaju molila bih preporuku za isti a da je relativno malen!)... Također, akvariju je drugi tjedan cikliranja no vec mi se na kamenje nahvatalo dosta algica kao i po biljkama (kako to riješiti?) te je voda na površini pjenasta (od preparata sam stavljala easystart za stvaranje dobrih bakterija, sredstvo za uklanjanje klora iz vode te prihranu za biljke... Eto molila bih iskusne za poneki savjet kako uspješno krenuti s ovim lijepim hobijem :)

Offline eddie@drumtech1976

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 271
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Nova u akvaristici - AQUAEL nano tank 20l
« Odgovori #1 u: Srpanj 20, 2020, 16:36:28 poslijepodne »
Pozdrav,i dobrodosla!
Ja sam isto novi u tome ,aktivno 2 mj.
Dosla si na pravo mjesto,meni su u pocetnickim koracima pomagali kinggo i dante,pa vjerujem da ce naravno medu i ostalim iskusnim akvaristima biti i oni da te uvedu u ove vode,
Ja osobno u startu nisam imao niti algi niti pjene ,ali prateci teme i probleme oko toga zakljucak je da je to normalan proces cikliranja dok se flora i fauna ne ustabili,za ostatak smjernica pobrinut ce se sigurno ostali iskusni koji ce ti savjetima a iskustvom olaksati prve korake.
Evo za pocetak koje biljke imas i dali imas kakvu hranjivu podlogu?

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk


Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Nova u akvaristici - AQUAEL nano tank 20l
« Odgovori #2 u: Srpanj 20, 2020, 17:39:43 poslijepodne »
svaki filter je ujedno i bioloski. Samo kaj su neki materijali za to bolji a neki losiji. Inace, samo spuzva u filteru je isto OK ako se koristi grublja za mehanicku a finija za biolosku filtraciju. No obje rade i jedno i drugo na kraju.
Problem je kaj taj pat mini nije stvarno za nista drugo osim za drzanje kozica. Obzirom na velicunu akvarija to bih i preporucio. Ili jednu betu.
Nije da tu ne mogu neke manje ribe ali to ti bitno komplicira stvari i svakakao trebas drugi filter. A taj drugi bih preporucio neki eheim liberty koji objesis na akvarij s vanjske strane tak da onda mizes i neki veci uzeti jer ima vise materijala i samim time bolju filtraciju.
Uglavnom, odluci se prvo kaj zelis imati unutra jer o tome ovisi sve ostalo. Kad je akvarij 50-60 litara onda se da svasta kombinirati ali kod 20l to bas i ne ide nego ga trebas prilagoditi namjeni.

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Nova u akvaristici - AQUAEL nano tank 20l
« Odgovori #3 u: Srpanj 20, 2020, 19:29:26 poslijepodne »
Sto Kinggo kaze, neki hang on filter, neznam dali bi u tom slucaju morala maknuti poklopac?

Pjena na povrsini vode ... mozes mozda to slikati, pa staviti da vidimo, jer se s time nisam imao prilike susresti....

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Nova u akvaristici - AQUAEL nano tank 20l
« Odgovori #4 u: Srpanj 22, 2020, 19:54:42 poslijepodne »
Hej... dobrodošla...
Može li koja slika pliz?
Pjena nije niš opasno, znalo se i meni u pokojem pojaviti, ali nestane kroz par dana