Travanj 19, 2024, 22:40:25 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: traže se mačići  (Posjeta: 40139 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
« Zadnja izmjena: Studeni 30, 2010, 18:45:59 poslijepodne od Kisa »

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: traže se mačići
« Odgovori #76 u: Studeni 30, 2010, 18:42:41 poslijepodne »
Ma daj taj je video presjecen,tek slijedi najbolji dio  :D :D :D
!

Offline gstaraz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1165
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Rijeka
  • Pelcer po pelcer...
    • altbierbude
Odg: traže se mačići
« Odgovori #77 u: Studeni 30, 2010, 18:57:52 poslijepodne »
Dutch Rules !!!  :D :D :D :D :'( :'( :'( :D

Odvalio sam se, do suza  :D

...potpuno razumijem sirotog voditelja  :D

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: traže se mačići
« Odgovori #78 u: Studeni 30, 2010, 19:01:13 poslijepodne »
ovo se zove ne imati pametnijeg odovora.


jebiga, kad nema pomaka ni u plus ni u minus, jedino to preostaje.

ti tupis svoje i svi ostali su u krivu.

pozavidili bi ti i jehovini svjedoci, pa ne vrijedi trosit vise ni rijeci, ni slike, ni misli.

evo, naucio sam da su macici najveca prijetnja covjecanstvu, odmah ispred ljudi koji ih nece kastrirati, a automatski ti ljudi nikada nisu pokupili zivotinju sa ulice i uglavnom ce ju s prezirom pogledati i maltene pljunuti na nju.  ali neka, oni su ionako zli, zatucani i opaki, i ne slusaju... i ne zele vidjeti da samo MISLE da su u pravu, zive u magli u kojoj Lisinski na 10 metara lici na svemirski brod pa se useru i pobjegnu natrag u svoja brda (ili doline, u mom slucaju).

Evo, bas sam maloprije mrzio dva macka tu na radijatoru, a sad su, srecom, zbrisali van pojebat sve sto se mice, ukljucujuci i psa i polutke cigle koje nisam stigao izbacat van do zime...

nemam nista protiv ni kastracije, ni tudjeg misljenja ni postupaka koje mogu odobravati ili ne u svojoj glavi, ali imam protiv Velikog Vodje koji ZNA, a svi ostali se imaju porihtat ili ce bit po ... recimo jajima, u duhu teme....

Over and out, dosao je i treci macak pa ga idem isto malo mrzit da ne bude zakinut u mojem trulom zaostalom neznanju.

e da, i balkanci, isto isfurano do neodrezanih jaja, pa u smislu hoch izrazavanja i postavljanja barem stepenicu iznad svih, pronadjite neki drugi izraz... ne mora bit geografski vezan... sjetio bi se nekog, ali se bojim da bi mi se dogodilo da mislim da znam, a u stvari cuvam ovce i brojim zvijezde... ili je bilo obrnuto, ne mogu sad dokucit....

 :dead:

over and out

PS -  :D :D :D za videoclip, uvijek dobrodosla doza smijeha  :D :zagrljaj:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #79 u: Studeni 30, 2010, 19:09:45 poslijepodne »
Dutch Rules !!!  :D :D :D :D :'( :'( :'( :D

Odvalio sam se, do suza  :D

...potpuno razumijem sirotog voditelja  :D

ja ne razumijem.
mislim, jezik.
nemam blage što pričaju...

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #80 u: Studeni 30, 2010, 19:17:26 poslijepodne »
Citat:
ti tupis svoje i svi ostali su u krivu.

ali ja, za razliku od tebe, znam što govorim.

a o kastraciji i sterilizaciji ne tupim badava kada je očito da nekima treba crtati kako bi shvatili

Citat:
evo, naucio sam da su macici najveca prijetnja covjecanstvu, odmah ispred ljudi koji ih nece kastrirati, a automatski ti ljudi nikada nisu pokupili zivotinju sa ulice i uglavnom ce ju s prezirom pogledati i maltene pljunuti na nju.  ali neka, oni su ionako zli, zatucani i opaki, i ne slusaju... i ne zele vidjeti da samo MISLE da su u pravu, zive u magli u kojoj Lisinski na 10 metara lici na svemirski brod pa se useru i pobjegnu natrag u svoja brda (ili doline, u mom slucaju).

eto, vidiš da razumiješ.
 

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: traže se mačići
« Odgovori #81 u: Studeni 30, 2010, 19:23:31 poslijepodne »
pamook care i legendo  :respekt-ss:

ali ja, za razliku od tebe, znam što govorim.
a o kastraciji i sterilizaciji ne tupim badava kada je očito da nekima treba crtati kako bi shvatili

nije mi se dalo čitat ovih 6 strana, a kisa kaj ti to znaš kaj govoriš?
a o kastraciji i ili sterilizaciji znaš kaj?

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #82 u: Studeni 30, 2010, 19:31:44 poslijepodne »
nije mi se dalo čitat ovih 6 strana, a kisa kaj ti to znaš kaj govoriš?
a o kastraciji i ili sterilizaciji znaš kaj?

da si se udostojio pročitat tih par strana, ako ništa drugo moje postove, vidio bi.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: traže se mačići
« Odgovori #83 u: Studeni 30, 2010, 19:33:45 poslijepodne »
na poslu sam i ne stignem, krenuo sam, al opet po 1001 put se isti postovi valjaju..daj mi sumiraj i zaključi do kraja, mislim daj zaključak zakaj sterilizirat il kastrirat mačku, ak ju imaš doma il općenito? jer sam u tvojim postovima vidio da gorko zagovaraš tu opciju..

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #84 u: Studeni 30, 2010, 19:55:05 poslijepodne »
pa zar opet?!

maltene piše u svakom 2. mom postu -.-
ako ništa drugo, u linkovim na početku stranice imaš opisano iskustvo gospođe koje je dala (napokon) kastrirati 3 svoja mačora

rezime:
mužjak:
ako su dvorišni mački u pitanju non stop i bez prestanka će strogo branit teritorij od drugih mačora.
rezultat toga su nemale ozljede, bolesti, neishranjenost i slabost (koja opet dovodi do bolesti)
a neke od bolesti mogu zarazit i ukućane i ostale ljubimce (mikrosporoza i listerioza npr koje su jako- JAKO raširene.)
prva uzrokuje opadanje dlake ili kose u tvom slučaju i potrebno je vrijeme da je se riješi.
druga uzrokuje septikemiju, mijelitis, pobačaj... nimalo zabavno.
ja ju pokupila i vjeruj mi, ne želiš se zafrkavat time.
nadalje, veća je šansa da ih pokupi auto na njihovom bezglavom lutanju cestama ili čak zatuče susjed kojem nije drago da im tuđa mačka zapišava po dvorištu

ženka: također puna rana, iscrpljenja od bježanja pred uspaljenim mačorima.
opet iznova ozljede i bolesti

na koncu, mačak okolo spari nepoznat boj ženki čije potomstvo samo stvara još potomstva od kojih će najveći broj ugl pocrkavat zbog ignoriranja vlasnika mačke ili će ih po kratkom postupku pokosit neka od boleština,
kao npr mačićnjak ili već navedena mikrosporoza koju ugl pokupe od same majke a koje su jako raširene
ako će imat sreće, samo će ga pokupit auto jer ove bolesti nisu baš zabavne

ako su pak kućne mačke u pitanju ni ti ni susjedi nećete spavat za vrijeme tjeranja a da ne govorim o zapišavanju svog pokućstva (i od strane mačke i od strane mačka).
ta mačka il imačak se tjeraju, vrludaju po kući, skaču i pokušavaju izać van jer ih mame svi ti mirisi, jako su razdražljivi i znaju grebat i grist ukučane ili ostale ljubimce.
onda imaš kratko zatišje pa opet sve ispočetka

a i jedni i drugi imaju veće šanse od oboljevanja bolesti rasplodnih organa (piometre su dosta česte).

što pogotovo nema smisla riskirati ako držiš mačku u stanu i siguran si da ju nikad nećeš pariti.

njoj/njemu samo otežavaš situaciju jer se on vodi svojim nagonom a kad ga se kastrira nit ne shvača da je nešto izgubio.

a što se same operacije tiče, ne traje duže od 15-20 min.
pogotovo kod mužjaka.

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: traže se mačići
« Odgovori #85 u: Studeni 30, 2010, 19:57:59 poslijepodne »
na poslu sam i ne stignem, krenuo sam, al opet po 1001 put se isti postovi valjaju..daj mi sumiraj i zaključi do kraja, mislim daj zaključak zakaj sterilizirat il kastrirat mačku, ak ju imaš doma il općenito? jer sam u tvojim postovima vidio da gorko zagovaraš tu opciju..

Evo ja ću odgovoriti. Da kastraciji - da se smanji broj slobodnoživućih mačaka, da se ne kote pri svakom tjeranju itd. Ako netko držim mačku doma i ne pušta ju van onda mi je zaista svejedno hoće li ju kastrirati. Ali ako ju pušta vani onda je treba kastrirati jer ako imaš mužjaka onda divno, ne vidiš rezultate ali ako imaš ženku onda pri svakom tjeranju imaš mačiće. I što s njima? Ima ekipe koja ih odmah utopi, neki ih pobacaju po kvartu, neki ih udomljavaju dalje bez da provjere kud idu. A neki, ali nažalost jako, jako rijetki se dobro pobrinu gdje će i kome udomiti mačiće. A da ne kažem kako je meni užas kad ljudi po gradovima puštaju svoje mačke van, na prometnice. Svaki dan vidim barem 2 zgažene mačke.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: traže se mačići
« Odgovori #86 u: Studeni 30, 2010, 20:12:23 poslijepodne »
neću citirat..veterina mi je struka, da opet ne nabrajam da mi tast ima ambulantu za male životinje i dalje bla bla bla..
iskreno, opet, pošto ne znam držat figu u džepu il zapakirat odgovor u celofan..
jadan vam je razlog ako mislite da se mačke trebaju kastrirat il sterilizirat samo zbog navodnih ozljeda/lutanja/parenja, itd itd..nimalo to ne podržavama..da ste rekli da biste htjeli da vam je mačka u kući i da izbjegnete njeno skitanje (kod mužjaka) ili pak užasno mijaukanje kod ženki, onda bi vas donekle shvatio, ali donekle..

drugo, ovo sa boleštinama, štima, al ja do sada nisam vidio niti jedan slučaj težeg oboljenja (u smislu zaraznih bolesti ili zoonoza), druga je stvar kaj se mačori kefaju, neka..to je priroda..
..i ono treće sa čime bih završio, ako niste znali, mačke se vakciniriaju protiv ajmo reč, gotovo 90 % boleština koje mogu biti kobne za njih a i sto tako i za ljude..pravilnom higijenom mačke (a i ostali četveronožni ili svi kućni ljubimci) ne predstavljaju prijetnju vama/vašoj obitelji ili pak drugim životinjama..
u najmanju ruku govorite ko da je ovdje riječ o nekim životinjama koje su užasno opasnu u prijenosu zoonoza..o čem pričamo??

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: traže se mačići
« Odgovori #87 u: Studeni 30, 2010, 20:16:33 poslijepodne »
a i jedni i drugi imaju veće šanse od oboljevanja bolesti rasplodnih organa (piometre su dosta česte).

ovo  citiram jer pričaš priče za malu djecu..
piometru od čega? zato kaj nisu sterilizirani, nikada, ali baš nikad..
piometra da, ako ih se fila sa hormonima protiv tjeranja, a to je bitna razlika  ;)

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #88 u: Studeni 30, 2010, 20:30:22 poslijepodne »
a i jedni i drugi imaju veće šanse od oboljevanja bolesti rasplodnih organa (piometre su dosta česte).

ovo  citiram jer pričaš priče za malu djecu..
piometru od čega? zato kaj nisu sterilizirani, nikada, ali baš nikad..
piometra da, ako ih se fila sa hormonima protiv tjeranja, a to je bitna razlika  ;)


ako mi ne vjeruješ, pročitaj ovo:
Statistike pokazuju da je prosječan životni vijek kastriranih životinja dulji od nekastriranih za dvije do tri godine i da su u tom životnom vijeku boljeg zdravlja.

Ranom kastracijom ženki značajno je reducirana pojava tumora mliječnih žlijezda koji su česti kod kuja (maligno ih je 60-70%), a nešto rjeđi kod mačaka (maligno ih je 95%). Statistički gledano karcinom mliječne žlijezde čini 50% svih malignih oboljenja u pasa. Kastracija prije prvog tjeranja ostavlja minimalnih 0.05% da će kuja oboliti od ovog tumora. Kastracija nakon prvog tjeranja, ali prije drugog taj postotak povećava na 8%. Nakon drugog tjeranja, a prije trećeg postotak raste na 26%. Nakon toga kastracija više ne može utjecati na smanjenje oboljenja od tumora mliječnih žlijezda.

Kastracijom možemo spriječiti čestu bolest kod kuja - gnojnu upalu maternice ili piometru. Terapija piometre je skupa i dugotrajna i najčešće podrazumijeva uklanjanje jajnika i maternice pod upalom (što je puno rizičnija operacija od elektivne kastracije), hospitalizaciju i dugotrajno liječenje, a u nekim slučajevima završetak je fatalan. Piometra se javlja mjesec i pol do dva nakon tjeranja, a češća je kod kuja koje su imale učestale lažne trudnoće. Najčešća je kod kuja oko 6-7 godina starosti, ali se može pojaviti i kod vrlo mladih kao i kod vrlo starih kuja. Piometra je moguća i kod mačaka, ali nije toliko česta kao kod kuja.

Postoje i neke druge bolesti koje se kastracijom mogu spriječiti ili ublažiti (npr. alergije, hormonski uvjetovan dijabetes...).

Ženke koje boluju od bolesti kao sto je na primjer dijabetes, epilepsija, bolesti štitnjače... treba kastrirati kao dio tretmana ovih oboljenja.

Kastriranje mužjaka poništava rizik pojave zločudnog tumora testisa, a može spriječiti i bolesti prostate (povećanje, adenome i karcinom).

Treba obvezno kastrirati mužjake čiji se jedan ili oba testisa nisu spustili u skrotalnu vrećicu (jednostrani ili obostrani kriptorhizam) zbog sklonosti da zaostali testisi razviju tumore. Kastraciju svakako treba izvršiti i u cilju preventive oboljenja na čiji razvoj imaju utjecaja muški spolni hormoni (hepatoidni adenomi, perinealna hernija itd.). Isto tako treba kastrirati mužjake s oboljenjima prostate ili oboljenjima samih testisa, kao i FIV pozitivne mužjake mačke.



a ako mi i dalje ne vjeruješ, zaleti se do prvog veterinara pa ga sam pitaj.

edit: koliko vidim, i sam si veteriranr.
onda stvarno ne znam o čemu ovdje pričamo i zašto ti govoriš kontra svih onih koji su mene do sada učili.
a i onome što sam sama imala prilike vidjeti

i onda mi reci, zašto da ja sad pustim svog mačora il imačku da naokolo štanca miceke,+ i vrača mi se sav nikakav
ja sam u životu imala JAKO puno mačaka a moji baka i deda (kod kojih smo tada bili) nisu kastrirali niti jednu. JEDNA, da ponovim, JEDNA od tih mačaka je doživjela starost od 13 godina. ostale su 2 uvrh glave. što od bolesti, što od auta.

a sad imamo 4 kastrirane mačke i 2 mačora u rasponu od 1, 3 i 6 godina starosti, na dvorištu, uz cestu.
žive, lijepe i zdrave
« Zadnja izmjena: Studeni 30, 2010, 20:36:58 poslijepodne od Kisa »

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: traže se mačići
« Odgovori #89 u: Studeni 30, 2010, 20:37:25 poslijepodne »
Mačka koja je bila za vreću i Savu sad je kod mene. Pregledana od veterinara i u savršenom stanju. Cijepljena. Svi sretni. Iako je živjela vani nuždu je obavila u pijesak (iz prve). O sterilizaciji smo i prije razmišljali pa kad dođe do problema (ako i ili kada, poslije prvog legla) možda dođemo i do te faze. Na nama je da odlučimo o tome i ne želim da me niko prisiljava na nešto.

Največi idiotluk mi je to što sam se ponudio VAMA sa ovog foruma da ako imate macu viška da je ja udomim.
To smeče što ovdje neki pišu je dovoljno da se podigne privatna tužba radi klevete i omalovažavanja mene a da me se uopče ne poznaje.
Par ljudi je u civiliziranom tonu izrazilo svoje mišljenje i zabrinutost a ostale pacijente (pacijenticu koja je sa 900 skočila preko 1000 postova) nemogu niti ............ uf prosto.. prošireno.

Jako je edukativno kad se ne slažeš sa nekim prisilit ga na svoje mišljenje i iz prve mu reči da je idiot i da se odmah odrekne sotone ili če ga na lomaču.
Dali je neko primjetio da želim pomoći neželjenoj mački??   NEEEEE !    Kastracija je bitna.    Ako sam imbecil i inteligencije ispod 40 balkanski čoban onda je uloga Vas super duperr glavonja da uljudno i pristojno skrenete na problematiku prekobrojnih mačaka i tome slično.  To Za Vas učene i inteligentne nebi trebalo praviti veliki intelektualni napor.  

Da ste barem na 6 stranica ponudili jadne mačiće.

Do prije par godina na svijetu je bilo 4 mil. , sada ih je preko 6 mil.  Svi koji nisu čistokrvni trebaju se sterilizirati u prvom valu a one bolesne i ružne u drugom. Barem pola od preostalih uspavat da se rastereti breme Zemlji i da potraju prirodni resursi još koju dekadu duže za nas i moje. Treba uvest kontrole koliko se ko puta smije sexsat u svom životnov vijeku a za one granične i naknadno ulovljene da nisu čistokrvne postupiti prema točki 1. Govorim o mačkama.

Ljudi su daleko veči problem pa ih se ne tjera na kastraciju kad napuniš 12. Možda jer je to humano?? A možda bi bilo globalno gledajuči humanije za cijelo čovječanstvo da se postopi prema točki 1 predhodnog paragrafa. :D

Još če neko mislit da ja to ozbilno.                                 Prljave duše :'(



Novi post:  Pravim kobase pa ako ko ima psa mačku zeca ili kakvu veču živinu nek se javi na pp.    Plačam po kili. :D :D
Volite čvarke. sad im je sezona samo 60 kn kila.

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: traže se mačići
« Odgovori #90 u: Studeni 30, 2010, 20:39:23 poslijepodne »
Ranom kastracijom ženki značajno je reducirana pojava tumora mliječnih žlijezda koji su česti kod kuja (maligno ih je 60-70%), a nešto rjeđi kod mačaka (maligno ih je 95%). Statistički gledano karcinom mliječne žlijezde čini 50% svih malignih oboljenja u pasa. Kastracija prije prvog tjeranja ostavlja minimalnih 0.05% da će kuja oboliti od ovog tumora. Kastracija nakon prvog tjeranja, ali prije drugog taj postotak povećava na 8%. Nakon drugog tjeranja, a prije trećeg postotak raste na 26%. Nakon toga kastracija više ne može utjecati na smanjenje oboljenja od tumora mliječnih žlijezda.



Pa to sam ja odmah predložio Vama koje se bojite tumora.

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #91 u: Studeni 30, 2010, 20:40:55 poslijepodne »
zbog navodnih ozljeda/lutanja/parenja, itd itd..nimalo to ne podržavama..

navodnih?!
mačke se navodno pare, lutaju i ozljeđuju?
u kojem paralelnom svemiru ti radiš kao veterinar?

kada si zadnji put pogledao oko sebe da nisi primjetio sve te lutalice?
ili si jednostavno okrenuo glavu u drugom smjeru?
a azili su puni čega?
imaginarnih lutalica?

zvao me poznanik nekidan, molio broj nekog azila gdje može ostavit mačku jer sve koje je zvao su ga odbili zbog pretrpanosti

Offline gstaraz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1165
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Rijeka
  • Pelcer po pelcer...
    • altbierbude
Odg: traže se mačići
« Odgovori #92 u: Studeni 30, 2010, 21:00:14 poslijepodne »
Pravim kobase pa ako ko ima psa mačku zeca ili kakvu veču živinu nek se javi na pp.    Plačam po kili. :D :D
Volite čvarke. sad im je sezona samo 60 kn kila.


 :D :D   :up:

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: traže se mačići
« Odgovori #93 u: Studeni 30, 2010, 21:01:05 poslijepodne »
kisa po tvojem razmišljanju skupi sve mačke lutalice i skupi ih na jedno mjesto i zapali napalm bombom..tako mi zvučiš..ok..ti si u pravu
over and out

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: traže se mačići
« Odgovori #94 u: Studeni 30, 2010, 21:03:39 poslijepodne »
Citat:
a neke od bolesti mogu zarazit i ukućane i ostale ljubimce (mikrosporoza i listerioza npr koje su jako- JAKO raširene.)
Imala sam prilike upoznati se s time i iz prve ruke ćuti da je najčešća kod dugodlakih i Kučnih mačaka! Zbog pomanjkanja vitamina!!
Citat:
navodnih?!
mačke se navodno pare, lutaju i ozljeđuju?
u kojem paralelnom svemiru ti radiš kao veterinar?

Mačke se uvijek tuku, ne samo radi parenja, već i radi borbe oko svog teritorija. Ajmo onda isto napraviti sa svim ostalim životinjama(lavovi............da ne nabrajam sve životinje), i na taj ih način zaštititi od njih samih. Jer ponašaju se ŽIVOTINJSKI !

Citat:
kada si zadnji put pogledao oko sebe da nisi primjetio sve te lutalice?
ili si jednostavno okrenuo glavu u drugom smjeru?
a azili su puni čega?
imaginarnih lutalica?

Ja stalno imam nove mačke u pohodu oko kuće i hvala bogu da imam pravog mačora koji ih drži na udaljenosti. Jer da je kastriran pojeli bi mu hranu ispred nosa... :D
U svakom slučaju, mogu reći da sam kompetentna da govorim o tome jer sam odrasla uz čopore mačaka. Niti jedna nije bila kastrirana/sterilizirana i sve su bile zdrave. Problem je bio blizina ceste pa su neke stradale. Ali je veliki dio njih živio dovoljno dugo (one koje nisu išle sjeverno od kuće). A ovi tumori i sve moguče boleštine koje spominješ su puste priče.... To je kao pojava ptičje gripe u tijeku sezone cjepljenja       !!!
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: traže se mačići
« Odgovori #95 u: Studeni 30, 2010, 21:09:50 poslijepodne »
Citat:
Do prije par godina na svijetu je bilo 4 mil. , sada ih je preko 6 mil.  Svi koji nisu čistokrvni trebaju se sterilizirati u prvom valu a one bolesne i ružne u drugom. Barem pola od preostalih uspavat da se rastereti breme Zemlji i da potraju prirodni resursi još koju dekadu duže za nas i moje. Treba uvest kontrole koliko se ko puta smije sexsat u svom životnov vijeku a za one granične i naknadno ulovljene da nisu čistokrvne postupiti prema točki 1. Govorim o mačkama.

Ljudi su daleko veči problem pa ih se ne tjera na kastraciju kad napuniš 12. Možda jer je to humano?? A možda bi bilo globalno gledajuči humanije za cijelo čovječanstvo da se postopi prema točki 1 predhodnog paragrafa.
:up: :up: :up:
Mi smo ljudi jako zanimljiva bića, toliko smo humani. Pa naravno da smo pametniji od nekih tamo životinja!!!! I mi ćemo bolje odlučiti u njihovo ime!
Ma od kuda nam samo pravo da svojatamo zemlju samo za sebe? Širimo se i množimo bez kraja, a odlučujemo tko će još živjeti i koliko koje vrste..!
Mislim da je najbolje da sve životinjske vrste smanjimo na nekih 100 komada? Previše?

Aha, pa mi u stvari ne možemo bez njih jer o njima ovisimo!!!!!! -?


Onda primite moju ispriku, I neka životinje žive kako su i živjele, a ne da mi odlučujemo na koji način im je život bolji.....
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #96 u: Studeni 30, 2010, 21:11:42 poslijepodne »
kisa po tvojem razmišljanju skupi sve mačke lutalice i skupi ih na jedno mjesto i zapali napalm bombom..tako mi zvučiš..ok..ti si u pravu
over and out

ja se za razliku od tebe bar brinem za njih koliko mogu dok ti podržavaš njihovo "štancanje"

očito nam veterinari idu putem "humanih" liječnika...

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: traže se mačići
« Odgovori #97 u: Studeni 30, 2010, 21:15:09 poslijepodne »
ok, gotova prica, dare je udomio micu macu, nadam se da ce biti voljena i pazena, a kasnije porazmisli o kastraciji... uzivaj s micekom, super su to zivinice...  :)
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: traže se mačići
« Odgovori #98 u: Studeni 30, 2010, 21:16:43 poslijepodne »
hahahahah kisa baš sam se nasmijala..
kad već prizivaš, da imam doma jednu kućnu mačku, na ranču gdje su mi konji imam ih 12 i da svima je dobro i niš im ne fali..
a ovo mi je najjače, veterinari su krivi za štancanje mačaka..veterinari ne bi trebali imati veze sa azilima, osim sa provođenjem veterinarsko sanitarnih mjera u njima (stoji ti isto to u zakonu o veterinarstvu i o azilima)
azili bi trebali biti u vlasništvu grada/općine i njihov teret, a ne teret veterinarske organizacije i veterinarskih stanica..ima ona jedna koja kaže, koliko para toliko muzike, žalosno da al istinito, jer vet stanica/ambulanta nabavalja (čitaj plaća), sve lijekove i vakcine, plaća tog veterinara koji odlazi u azil, a ako još k tome dodamo da gradovi/općine ne podmiruju svoje dugove prema tim istim veterinarskim organizacijama, onda je normalno za očekivat da se oni oglušuju na to..
i još jednom napominjem, veterinarska struka nema nikakve veze sa azilima u smislu njogovog pomaganja, nego su tu isključivo za provođenje veterinarsko sanitarnih mjera..

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: traže se mačići
« Odgovori #99 u: Studeni 30, 2010, 21:19:54 poslijepodne »
Da se ljudi brinu za svoje kućne ljubimce ne bi bilo napuštenih pa samim tim kastracija se  ne bi uvjetovala. Ali zbog neodgovornih vlasnika se troše novci poreznih obveznika, troše se na azile, na kastracije itd. Zašto? Ma ništa, pa jesam i ja blesava što trošim svoje vrijeme volontirajući, vjerujem da bi mi bilo lakše živjeti s vašim razmišljanjima  :roll:
Autor topica napada ljude koji uzmu životinju s ceste, spase je, potroše SVOJE novce na nju i onda su toliko bezobrazni da nešto uvjetuju kad tu istu životinju udomljavaju. Ma da, trebali su mu se pokloniti i postaviti crveni tepih.