Travanj 18, 2024, 05:45:46 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: fe il željezo za podlogu?  (Posjeta: 1256 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
fe il željezo za podlogu?
« u: Prosinac 26, 2009, 21:35:26 poslijepodne »
eto božić je prošao i dobio cube akvarij, al samo staklo, bolje išta nego ništa  :D

mislim radit, odnosno napravit low light-low tech, bez ikakvih mudrolija oko co2, jer samo muku mučim (možda diy sa bell reactorom, pa nek se nađe), neće bit ništa posebna rasvjeta....
no da ne duljim ko svaki put..

podloga će  bit rađena od zemlje za cvijeće (mada sam dosta čitao o podlozi i mislim nekaj eksperimentirat sa šumskom zemljom (otić duboko u šumu i nakopat neš), i mješat ju sa tresetom, al ne usudim se za sad, to ću probat sa jednim manjim), znači zemlja za cvijeće, debljine koja 3-4 cm, prek toga ide šljunak, da dobijen naprijed 5, a iza 10 cm debljine sloj..
pošto imam plantellinu zemlju doma, a nema teških metala u njoj, jedino primjese npk, a svakako bi trebal dodat fe il željezo, pa molim da mi odgovorite, koji pripravak da stavim u podlogu, mislim dal ima za kupit željezo u pet shopu, il u polj. apoteci, i koliko njega ide u podlogu..

htio sam uzet jbl podlogu jer je bogata željezom, al iskreno nemam love za sad..
hvala na odgovorima ;)

Offline Tuljan

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1504
Odg: fe il željezo za podlogu?
« Odgovori #1 u: Prosinac 28, 2009, 10:50:40 prijepodne »
To što u deklaraciji ne piše da ima teških metala ne znači da ih u zemlji nema (neznam da postoji i jedna zemlja baš bez ikakvih teških metala) to samo znači da su u dozvoljenim granicama.
Neznam ni jedan preparat koji bi mogao dodavati u zemlju da joj povečaš količinu željeza (ne znači da ne postoje) ali neznam ni zašto bi to radio. Ovakav setap kakav si opisao ima u podlozi željeza za dvije i više godina, jasno povremeno češ morati dodavati nešto od biljnih gnojiva i to je to.
Ti si baš voliš komplicirati život  :), uzmi zemlju za cviječe, složi dyi CO2 kak si rekao ili dodaj easy carbo i prepusti se aquascaperskom uživanju.
ZAGREB-SESV. KRALJEVEC/HRVATSKA

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: fe il željezo za podlogu?
« Odgovori #2 u: Prosinac 28, 2009, 11:28:55 prijepodne »
..ahh hvala tuljane, na tebe uvijek čovjek može računati  :zagrljaj:
..a kompliciranje mi je u krvi  :D