Travanj 29, 2024, 00:40:46 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: držanje zmija zajedno  (Posjeta: 806 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
držanje zmija zajedno
« u: Ožujak 23, 2007, 14:24:00 poslijepodne »


eh, da pitam prije no što napravim neku glupost i kupim zmiju (to je sve u teoriji )


da skratim priču....daklem, imam constricoricu, hocu/želim/nadam se da ću bit u mogučnosti nabavit i dečeca.


naći, u teoriji, da sutra/za mjesec dana/nagodinu kupim dečeca, kako bi se njih dvoje slagalo skupa (naći, da su konstant u istom terariju) i dal opće mogu biti u istom terariju? kolko bi dotični terarij trebo biti velik i sl.?


kada bi ga kupila, gledala bi da nije stariji od...ne znam...god. i pol. u prijevodu, bio bi mlađi i manji od moje.onda opet pitanje - da li ih se može držat skupa?


ugl, vi sa iskustvom držanja i razmnožavanja zmija, uputite me prije no što opet nekaj dovlečem doma


činjenica je da ću prije ili kasnije Dei dovuć mužjaka (srce mi se steže kad gledam onu temu niže )pa oću na vrijeme saznat sve potrebno


hvala

Offline struya

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
držanje zmija zajedno
« Odgovori #1 u: Ožujak 23, 2007, 14:46:00 poslijepodne »
Vrba drži večinu zmija u paru pa mislim da nije bed al bolje nek se javi neko ko je ziher
 

Offline maxx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 84
držanje zmija zajedno
« Odgovori #2 u: Ožujak 23, 2007, 15:35:00 poslijepodne »


Evo ja ti velim svoje iskustvo. Držao sam dva para boa u istom terariju veličine 200x100x60 cm i jedan par je bio duplo veći od drugog i nikad nije bilo problema između njih. U slučaju da sam ih išao hranit onda sam ih odvojio svaku posebno i to ti je mudrost koju trebaš znati. Ako dođeš do mene vidjet ćeš da su mi još tri zajedno jedan mužjak odrasli i jedan par koji nije spolno zreo, samo je ženka odvojena koja je donjela malce prije par dana.
paul mccartney-freedom

Offline vrba73

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Zagreb
držanje zmija zajedno
« Odgovori #3 u: Ožujak 23, 2007, 15:36:00 poslijepodne »
mozes ih bez problema drzat zajedno, neovisno o velicini. Ja sam
ti svojedobno pisao clanak na ovom forumu o boa constrictor pa pogledaj
negdje. Tamo je bilo i fotki terarija. Ja odrasli par drzim
u 200x60x100cm. Mozes doci i uzivo vidjeti ako zelis.
Predsjednik Udruge Ljubitelja Egzotičnih Životinja