Travanj 20, 2024, 02:25:48 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: LED rasvjeta...pomoč  (Posjeta: 11518 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zullu

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rakitje
Odg: LED rasvjeta...pomoč
« Odgovori #75 u: Studeni 21, 2013, 21:24:57 poslijepodne »
elem dakle.......
moja led diode su zahvaljujuči čajnizima  još negdje na putu za kroejšu,pa još uvijek nisam nikakvu rasvjetu sklepal :'(.....pošto imam vremena za gruntanje zanima me sljedeće.... :o
pošto pretpostavljam(a pretpostavka je majka svih zajeba ;)) da mi je najelegantnije rješenje protiv pregrijavanja i pregaranja ledica koristit dimmer kojim reguliram jačinu svijetla(struje),da li postoji mogučnost automatskog dimmanja tipa svitanje i sumrak za ovakve ledice,a da to nije too expensive.... :roll:

Offline ivekzg

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 172
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb, Maximir
Odg: LED rasvjeta...pomoč
« Odgovori #76 u: Studeni 22, 2013, 02:03:46 prijepodne »
automatsko dimanje jedino preko arduino controlera, al jeftino nije nikako + netko to sve treba znat i spojit i programirat.
jeftinije naravno ručno :) http://www.ebay.com/itm/New-LED-Light-Lamp-Strip-Dimmer-Brightness-Adjustable-Control-12-24V-8A-/400529809837?pt=US_Lighting_Parts_and_Accessories&hash=item5d416fe1ad
ali problem je kaj tvoj driver nije dimmabilan, a ovi kineski šatro dimmabilni su zadnje govno.
ja sam naručio 2 različita i fidovka je skakala ko luda. Na kraju sam otišo do kvartovskog električara( naravno sve mi je po spisku jer su i njemu izbacivala ta čuda) koji je sredio
ovaj dimmer + napajanje od nekog skršenog laptopa. I radi ko beba :)

Offline zullu

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rakitje
Odg: LED rasvjeta...pomoč
« Odgovori #77 u: Studeni 22, 2013, 18:45:02 poslijepodne »
hvala na odgovoru.... :up:

Offline Mirokc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 153
  • Spol: Muški   Lokacija: Koprivnica
  • Ribe su zakon!
Odg: LED rasvjeta...pomoč
« Odgovori #78 u: Studeni 22, 2013, 19:49:17 poslijepodne »
LED dioda treba 3V, ti imaš 12 V. Znači u seriju spoji 4 komada ledica i to je to. Neće biti pregrijavanja ni preopterećenja i imati ćeš optimalnu rasvjetu. Kod toga je bitna i snaga ledice. Nisam siguran da li je jedna ledica 3 W ili 10 komada je 3 W.
Bitna je i snaga koju tvoj trafo ima - 30 W. Snagu izračunaš P=U x I   znači 30 W= 12 V x 2,5 A . Ako je ledica 3W , ti si spojio 4 komada = 12 W, znači da u paralelu možeš spojiti još jednu liniju od 4 ledice i imaš snagu od 24 W, a to je manje od snage koju imaš na trafoju.
Sretno!