Travanj 28, 2024, 13:31:53 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Koju rasvjetu kupiti?  (Posjeta: 1606 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vukojevic1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški   Dob: 28
Koju rasvjetu kupiti?
« u: Lipanj 22, 2011, 00:07:39 prijepodne »
Koju rasvjetnu lampu za akvariji kupiti, a da je dobra za high-light biljni akvarij opcije su mi ebay ili nešto polovno ali u šarolikom izboru ebaya ne znam što izabrati da mi paše na akvarij 50x30x35(v) .
Platio bih najviše 400 kuna ali da je to odlična rasvjeta?

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: Koju rasvjetu kupiti?
« Odgovori #1 u: Lipanj 22, 2011, 12:49:47 poslijepodne »
Točno na te dimenzije  ima prijatelj na aquaelovom  akv, jednu ovakvu lampu od 11 w , Ecoline  6500 K, ja sam si kupio jednu i pojačao rasvjetuna svom posejdonu rivieri  80, i mogu reč da  dobro svijetli, mogao bi stavit 2 jednu  nasuprot drugoj i kupit neko sijenilo, ja sam uzeo u Agua-terri  i imao bi dobru rasvjetu za 200 kn, 1 lampu sam platio i Virovitici  80 kn,  2 bi bile 160 + sjenilo 45 .
Lampe su naručene stigle iz Zg, tako da je morao i trgovac u Vt nešto zaradit, pa mislim da bi u Zg bile i nešto niže cijene.
« Zadnja izmjena: Lipanj 22, 2011, 12:54:52 poslijepodne od Brljator »

Offline vukojevic1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški   Dob: 28
Odg: Koju rasvjetu kupiti?
« Odgovori #2 u: Lipanj 22, 2011, 21:20:49 poslijepodne »
Meni je isto aquael akvarij i imam rasvjetu t8 14w, a poklopac je takav da se u njega ne može nigdje staviti dodatna lampa probavao sam i jos jednu neonku iste jačine staviti u poklopac spojenu na glomat ali na jedino mjesto gdje se može staviti zaklonjeno je  50% svjetla kojeg daje lampa.  Jos mi je lampa zagrijala poklopac  tako da mi se otopila plastike gdje stoji prigušnica od standarne rasvjete pa sam makao i glomat.
I iz Rijeke sam tako da sve sto se može kupiti u Zagrebu mi je nedostupno.

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: Koju rasvjetu kupiti?
« Odgovori #3 u: Lipanj 22, 2011, 21:43:39 poslijepodne »
Ma može se uvijek negdje ugurat , probušit poklopac  , a probaj naručit  , preko rođaka, prijatelja ili direkr iz ovlaštenog dučana  od aguaela iz Zg