Travanj 18, 2024, 10:04:28 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Moj početnički 54 litraš  (Posjeta: 25445 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ciko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 690
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Knežija
Odg: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #50 u: Lipanj 03, 2013, 14:04:14 poslijepodne »
Možeš stavit dva otica, probaj nazvat zoo vili pa pitaj dal imaju, premda je nestašica otica  -?

Offline sasha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Lokacija: Zaprešić
Odg: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #51 u: Lipanj 03, 2013, 14:38:45 poslijepodne »
Možeš stavit dva otica, probaj nazvat zoo vili pa pitaj dal imaju, premda je nestašica otica  -?

da, vidim da se u zadnje vrijeme svi žale na nestašicu... a jel ima neka alternativa? mislim neka druga vrsta koju bi mogao uzeti? ali da jede algu, a ne da se ulijeni i samo čeka da padne tabletica...

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #52 u: Lipanj 03, 2013, 15:03:55 poslijepodne »
Kupio sam ja prije jedno mjesec dana u Viliju neke super algojede, očistili su mi akvarij za par dana. Al nemam pojma kak se zovu, zaboravio sam. Po izgledu su nekaj između ottocinculusa i sijamskog algojeda, sad su još mali, imaju 5 cm, ali nemam pojma koliko narastu i dal bi ih dugoročno mogla imati u 54 litre. Mislim da su 30 kn komad bili :)
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline natty

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
Odg: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #53 u: Lipanj 03, 2013, 18:16:00 poslijepodne »
Kupio sam ja prije jedno mjesec dana u Viliju neke super algojede, očistili su mi akvarij za par dana. Al nemam pojma kak se zovu, zaboravio sam. Po izgledu su nekaj između ottocinculusa i sijamskog algojeda, sad su još mali, imaju 5 cm, ali nemam pojma koliko narastu i dal bi ih dugoročno mogla imati u 54 litre. Mislim da su 30 kn komad bili :)

Stavi slicicu. :)

Offline ciko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 690
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Knežija
Odg: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #54 u: Lipanj 03, 2013, 19:35:40 poslijepodne »
Kupio sam ja prije jedno mjesec dana u Viliju neke super algojede, očistili su mi akvarij za par dana. Al nemam pojma kak se zovu, zaboravio sam. Po izgledu su nekaj između ottocinculusa i sijamskog algojeda, sad su još mali, imaju 5 cm, ali nemam pojma koliko narastu i dal bi ih dugoročno mogla imati u 54 litre. Mislim da su 30 kn komad bili :)




Mislim da znam i meni ih je nudio u viliu ali sam taman piknul zadnja dva otica koja su bila ali da me ubiješ zaboravio sam kak se zovu

Offline ciko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 690
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Knežija
Odg: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #55 u: Lipanj 03, 2013, 19:37:34 poslijepodne »
Kupio sam ja prije jedno mjesec dana u Viliju neke super algojede, očistili su mi akvarij za par dana. Al nemam pojma kak se zovu, zaboravio sam. Po izgledu su nekaj između ottocinculusa i sijamskog algojeda, sad su još mali, imaju 5 cm, ali nemam pojma koliko narastu i dal bi ih dugoročno mogla imati u 54 litre. Mislim da su 30 kn komad bili :)




Mislim da znam i meni ih je nudio u viliu ali sam taman piknul zadnja dva otica koja su bila ali da me ubiješ zaboravio sam kak se zovu






I zaboravih pitat dali tamane crnu bradatu ili su za nju jedino sijamci naravno kad skuže da bi to trebali jesti  :D

Offline sasha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Lokacija: Zaprešić
Odg: Re: Odg: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #56 u: Lipanj 04, 2013, 09:09:33 prijepodne »
Kupio sam ja prije jedno mjesec dana u Viliju neke super algojede, očistili su mi akvarij za par dana. Al nemam pojma kak se zovu, zaboravio sam. Po izgledu su nekaj između ottocinculusa i sijamskog algojeda, sad su još mali, imaju 5 cm, ali nemam pojma koliko narastu i dal bi ih dugoročno mogla imati u 54 litre. Mislim da su 30 kn komad bili :)

Ja bi isto volio sliku. Ako dugorocno ne mogu biti u 54 litre, udomit cu ih kod staraca. Oni imaju akvarij 120 litara.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #57 u: Lipanj 04, 2013, 18:26:12 poslijepodne »
Evo slika, sori kaj nisu bolje, živahni su i non-stop nekaj rade pa ih je teško uloviti. :)








Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline natty

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
Odg: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #58 u: Lipanj 05, 2013, 07:59:29 prijepodne »
Ja ne znam koje su to ribice.

Offline Ivica07

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 317
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #59 u: Lipanj 05, 2013, 08:04:10 prijepodne »

Offline sasha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Lokacija: Zaprešić
Odg: Re: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #60 u: Lipanj 05, 2013, 08:08:36 prijepodne »
Evo ti tema pa procitaj jer su lose slike... http://www.akvarij.net/index.php/a268lanci-menuslatkovodnaribe-63/259-kako-prepoznati-qpravogqsijamca
 8)

Ja ne znam koje su ribe na slikama. Ali koliko mogu vidjeti na slikama od Wickermann999 nije niti jedna od te tri vrste koje se nalaze u linku ne odgovara jer mi se čini da njegovi nemaju bočnu crnu crtu.
« Zadnja izmjena: Lipanj 05, 2013, 10:05:04 prijepodne od sasha »

Offline sasha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Lokacija: Zaprešić
Odg: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #61 u: Lipanj 06, 2013, 10:36:05 prijepodne »
Evo opet mene s jednim pitanjem. Dosadno mi je na poslu pa sam pregledavao stare postove na forumu i negdje pročitao da se cijanobakterija u podlozi (koja se u prvom postu vidi uz staklo) može riješiti tako da se s vanjske strane zalijepi crna traka uz rub akvarija, do visine podloge. Mislite li da bi to pomoglo?

Smeđu sam koliko toliko uspio ukloniti usisavanjem zahvaćenog šljunka (i stavljanjem novog) i rezanjem listova koji su bili baš jako zahvaćeni. Vidjet ćemo hoće li se vratiti...

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #62 u: Lipanj 06, 2013, 13:23:08 poslijepodne »
Tada bi cijano bila u mraku i nestala bi.Jednom sam to isprobao i bilo je uspješno.

Offline sasha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Lokacija: Zaprešić
Odg: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #63 u: Lipanj 06, 2013, 13:23:50 poslijepodne »
Tada bi cijano bila u mraku i nestala bi.Jednom sam to isprobao i bilo je uspješno.

Hvala. Budem probao da se probam i nje riješiti :)

Offline xxmaticxx5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 957
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina-Doboj
Odg: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #64 u: Lipanj 06, 2013, 19:32:08 poslijepodne »
Jel ja dobro vidim ili ti je ovo alga na staklo na ovim slikama gdje si ribu pokazivao

Offline sasha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Lokacija: Zaprešić
Odg: Re: Odg: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #65 u: Lipanj 06, 2013, 20:03:25 poslijepodne »
Jel ja dobro vidim ili ti je ovo alga na staklo na ovim slikama gdje si ribu pokazivao

Ako mislis na onu sliku na kojoj je cory panda, onda to nije alga na staklu. To je smedja alga na listu biljke samo sto je slikano mobitelom pa je dosta lose. Cijanobakterija se vidi na prvoj slici gdje sevidi cijeli akvarij. Pri dnu akvarija, gdje je sljunak vidi se cijano. Sad sam nalijepio izolir traku pa cu vidjeti hoce li nestati. Sutra ili prekosutra cu mijenjati vodu pa cu usisati podlogu jer vidim da dosta smeca.

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk 4 Beta

Offline sasha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Lokacija: Zaprešić
Odg: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #66 u: Lipanj 11, 2013, 11:22:20 prijepodne »
Ekipa, imam jedno pitanjce. Pokrenuo sam CO2 sustav koji sam kupio preko eBaya (onaj sistem sa limunskom kiselinom i sodom), ali igličasti ventil je dosta loš pa ga ne mogu skroz zatvoriti (greškom sam kupio onaj "slabiji" model s plastičnim ventilom). Da li je problem ako ostavim da radi 24 sata? Namjestio sam oko pola mjehurića u sekundi i ribe se za sad ponašaju OK.

Offline sasha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Lokacija: Zaprešić
Odg: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #67 u: Lipanj 11, 2013, 20:22:39 poslijepodne »
Ekipa, imam jedno pitanjce. Pokrenuo sam CO2 sustav koji sam kupio preko eBaya (onaj sistem sa limunskom kiselinom i sodom), ali igličasti ventil je dosta loš pa ga ne mogu skroz zatvoriti (greškom sam kupio onaj "slabiji" model s plastičnim ventilom). Da li je problem ako ostavim da radi 24 sata? Namjestio sam oko pola mjehurića u sekundi i ribe se za sad ponašaju OK.

Nitko mi ne zna odgovoriti? Bojim se da ne potrujem ribe, a nemam baš vremena ići skroz na drugi kraj Zagreba po igličasti ventil. Mislim da ću na kraju morati riskirati i naručiti ga preko eBaya (ovaj mi se čini OK: http://www.ebay.com/itm/CO2-REGULATOR-Brass-for-4-6mm-air-tubing-Needle-Valve-Pressure-Diffuser-PRECISE-/271217555943?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item3f25d379e7).

Zanima me još jedna stvar (pun sam pitanja :) )... Trenutno imam lampu T8 15W sa reflektorom što mi se čini preslabo. Da li postoji neka jača T5 lampa (barem 30-tak W) ali da je širine 450 mm jer ova koju sad imam je tako široka? Gledao sam u Pet centru i mislim da sam vidio par T5 lampi od 24 W, ali širine 438 mm. Ne znam jel mi to preslabo, a i ne znam da li će mi odgovarati za poklopac kad je malo uža...

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #68 u: Lipanj 11, 2013, 20:58:02 poslijepodne »
Nije problem da ti CO2 radi 24h.
I meni radi 24h (1 meh/s). Samo sam namestio izlaz iz filtera da mi blago mreska povrsinu vode.
Probaj nabaviti DC, pa ce ti biti lakse pratiti kolicinu CO2 u vodi.
Do tad prati ponasanje ribica - ako primetis da se drze povrsine vode i hvataju zrak onda smanjuj CO2 i ukljuci zracnu pumpu (ili namesti izlaz filtera da jace mreska povrsinu vode).

Imas na forumu vise tema o promeni rasvete na tvornickim poklopcima, pa malo potrazi.
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline sasha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Lokacija: Zaprešić
Odg: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #69 u: Lipanj 12, 2013, 09:03:27 prijepodne »
Nije problem da ti CO2 radi 24h.
I meni radi 24h (1 meh/s). Samo sam namestio izlaz iz filtera da mi blago mreska povrsinu vode.
Probaj nabaviti DC, pa ce ti biti lakse pratiti kolicinu CO2 u vodi.
Do tad prati ponasanje ribica - ako primetis da se drze povrsine vode i hvataju zrak onda smanjuj CO2 i ukljuci zracnu pumpu (ili namesti izlaz filtera da jace mreska povrsinu vode).

Imas na forumu vise tema o promeni rasvete na tvornickim poklopcima, pa malo potrazi.

DC sam naručio preko eBaya prošli tjedan i čekam da stigne. Ribe su za sad OK. Većinom se drže dna akvarija tako da vjerujem da je za sad količina CO2 u redu.

Što se tiče rasvjete, problem je što sam akvarij dobio od punčevog prijatelja pa ne znam koja je marka. Na njemu ne piše baš ništa... :( Ali budem malo pogledao po forumu...

Offline natty

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
Odg: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #70 u: Lipanj 12, 2013, 10:45:47 prijepodne »
Daj malo slikaj poklopac izvana i iznutra. Sigurna sam da ce se naci netko tko zna. ;)

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #71 u: Lipanj 12, 2013, 11:14:16 prijepodne »
Poklopac mi deluje kao da je Juwel monolux 60 (tako nekako). Pretrazi malo forum.
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline natty

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
Odg: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #72 u: Lipanj 12, 2013, 12:03:30 poslijepodne »
I meni tako izgleda. Onda su lampe 438 mn

Offline Vran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #73 u: Lipanj 12, 2013, 14:26:44 poslijepodne »
Poklopac mi deluje kao da je Juwel monolux 60 (tako nekako). Pretrazi malo forum.
Ja imam monolux 60 i preradio sam ovako kao na linku, jedino sam dodao još jedan reflektor, da mi baca svjetlost i prema zadnjoj stranici, i odlično funkcionira.

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=56804.0

Humor prenosi dušu preko ponora i uči je da se igra vlastitom boli. -Anselm Feuerbach

Offline sasha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Muški   Lokacija: Zaprešić
Odg: Moj početnički 54 litraš
« Odgovori #74 u: Lipanj 12, 2013, 17:12:42 poslijepodne »
Malo sam proučavao po internetu i koliko sam uspio shvatiti treba mi 18" lampa. Kod T8 lampi (to je ova koju sad imam) to odgovara dužini 450 mm, a kod T5 lampi to odgovara dužini 438 mm. Sad kad to znam, jel mi možete preporučiti neku lampu koja je malo jača? Jedino što sam pronašao je u Pet centru od 24W. Ne bi htio raditi nikakve zahvate na poklopcu (poput ovog koji je spomenuo Vran) jer akvarij je kod mene "na posudbi"... Kad se zasitim ovog i prijeđem na veću litražu, moram ga vratiti vlasniku.