Travanj 19, 2024, 11:11:00 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Cayman 110  (Posjeta: 16395 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dane100

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški  
Odg: Cayman 110
« Odgovori #125 u: Ožujak 20, 2013, 13:57:28 poslijepodne »


zaboravio spomenut skalare i njihov omiljeni specijalitet - limun :-)    sad ću stavit toliko limuna da neće stignuti sve pojesti ili će ga se zasititi  :D

sretno  -? ja ih imam 6, jos relativno malih i sve hygrophile mi tamane kao blesavi. Polysperma jos i izdrzi nesto, ali corymbosa, difformis i angustifolia budu oglodane kao da imam koze  :-X

mislim da će ubrzo biti oglas da poklanjam 4 skalara  :)
Cayman110, 230L, tropski

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Cayman 110
« Odgovori #126 u: Ožujak 20, 2013, 14:02:44 poslijepodne »
meni je ovo prvi put u nekih 12 godina da mi se to dogadja. Ono, grickali bi i oni prije tu i tamo nesto, ali ovi doslovno pozderu sve.

Offline dane100

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški  
Odg: Cayman 110
« Odgovori #127 u: Ožujak 20, 2013, 16:23:15 poslijepodne »
meni je ovo prvi put u nekih 12 godina da mi se to dogadja. Ono, grickali bi i oni prije tu i tamo nesto, ali ovi doslovno pozderu sve.

možda su i ovi moji iz istog legla  :D
Cayman110, 230L, tropski

Offline manilu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 516
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Vodnjan
Odg: Cayman 110
« Odgovori #128 u: Ožujak 20, 2013, 16:50:51 poslijepodne »

najgore kod ovog hobija mi je da što se više trudiš, to imaš više problema.....
nekad sam trošio 70% manje vremena, kemikalija, novaca i ostalog i bila je đungla bez algi i ikakvih problema.....
sad kad stalno nešto čačkam po aq samo problemi  -?

ali doći će to na svoje.....nadam se

znam kako ti je, ja sam nedavno rasturio cjeli akvarij, i naletio na ovo http://www.aqua-art.org/clanak/Kontrola-algi-u-biljnom-akvarijumu-21.html, sada radim po tome, nakon tjedan dana mi se počela pojavljivati cijano na par mjesta po dnu, sada stavljam 2ppm N i 3ppm K svaki drugi dan, a dane između stavim 1ml csm+b, cijano se ne širi bilje raste ko blesavo, postepeno ću pojačavati dok mi se ne pojavi točkasta onda samo smanjim, co2 pičim oko 1,5 bps i za sada je ok

Offline dane100

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški  
Odg: Cayman 110
« Odgovori #129 u: Ožujak 26, 2013, 23:52:19 poslijepodne »

da li je moguće da skalari vole jesti rogolist?
prije tjedan dana sam stavio šaku rogolista, danas ga više uopće nema. to ne bi bilo čudno da nisam primijetio da je limun sada čitav, tj. prebacili su se sa limuna na rogolist....

ima li netko da dijeli rogolist da sačuvam limune?

Cayman110, 230L, tropski

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Cayman 110
« Odgovori #130 u: Ožujak 27, 2013, 00:42:34 prijepodne »
da, vole i to jesti. Da se barem moji prebace na rogolist a ostave hygophile na miru  :'(

Offline dane100

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški  
Odg: Cayman 110
« Odgovori #131 u: Srpanj 23, 2013, 23:10:39 poslijepodne »
ne znam sto se dogadja sa aq!?!?

biljke vec mjesecima uopce ne rastu !

gnojim po pps-pro, co2 boca, ima svjetla, podloga, mijenjam vodu....sve by the book, ali NISTA ne raste, NISTA.....sve biljke totalno propadaju i vec sam iskrcao bogatstvo na njih ali nikako da krene.....

vec 2 godine se borim sa novim postavom i ne ide pa ne ide....prije sam imao dzunglu a nisam se trudio ni 20% koliko sada.....

razmisljam da krenem skroz ispocetka....sve van i ponovo sloziti.....
Cayman110, 230L, tropski

Offline Beri

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 392
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: Cayman 110
« Odgovori #132 u: Srpanj 24, 2013, 07:17:01 prijepodne »
Koj tip rasvjete imaš?

Offline dane100

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški  
Odg: Cayman 110
« Odgovori #133 u: Srpanj 24, 2013, 10:52:18 prijepodne »
Koj tip rasvjete imaš?

138 w, ali trenutno je na 78 jer grije previse....i prije je bilo isto kada je sve radilo....

cini mi se da je mozda do podloge jer cudno je da bas nista ne uspijeva ili tako sporo raste....makar podloga je vulkanit i to na debelo...stara 2g
mislim da trenutno trebam jako smanjiti gnojenje i maknuti skroz co2 jer biljaka skoro da i nema (propale), a ono sto ima to je skroz nezahtjevno (crypte i sl.)....
na jesen mozda slozim neki skroz nezahtijevni postav jer ovo oduzima previse zivaca, vremena i novaca.....
Cayman110, 230L, tropski

Offline Beri

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 392
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: Cayman 110
« Odgovori #134 u: Srpanj 24, 2013, 11:48:25 prijepodne »
U caymanu 110 imam 2x30wt8 i 2x39wt5. Dvije su gro lux, daylight i aquafresh. Ne puštam CO2, podloga je ispirana florabela, diy micro ,macro i kalij minimalno.
Izmjena vode 30% svaki vikend. Riba ima podosta. Sve raste i nema algi. Stvarno neznam gdi je zapelo. Imam jedan iste veličine 2xt8, florabela podloga, samo EC i easylife micro
20 mil svakih 20 dana i sve OK.

Offline dane100

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški  
Odg: Cayman 110
« Odgovori #135 u: Srpanj 24, 2013, 15:00:03 poslijepodne »
U caymanu 110 imam 2x30wt8 i 2x39wt5. Dvije su gro lux, daylight i aquafresh. Ne puštam CO2, podloga je ispirana florabela, diy micro ,macro i kalij minimalno.
Izmjena vode 30% svaki vikend. Riba ima podosta. Sve raste i nema algi. Stvarno neznam gdi je zapelo. Imam jedan iste veličine 2xt8, florabela podloga, samo EC i easylife micro
20 mil svakih 20 dana i sve OK.

kakav imas raspored gnojenja? koliko cega i kada?
mislim da co2 ne moze uzrokovati alge. prije bi alge dosle ako gnojis dosta a nema co2. onda ostane visak gnojiva za alge.
kakve biljke imas? nesto zahtjevno ili,..?
Cayman110, 230L, tropski

Offline dane100

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški  
Odg: Cayman 110
« Odgovori #136 u: Listopad 28, 2013, 23:37:23 poslijepodne »
sto kazete na pocetak novog setupa?

ide nova podloga, od biljaka vjerojatno vecina crypte, microssorumi i jos ponesto nezahtjevnog bilja....
Cayman110, 230L, tropski

Offline Beri

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 392
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: Cayman 110
« Odgovori #137 u: Listopad 29, 2013, 10:12:53 prijepodne »
sto kazete na pocetak novog setupa?

ide nova podloga, od biljaka vjerojatno vecina crypte, microssorumi i jos ponesto nezahtjevnog bilja....

Po mojem iskustvu podloga je ključna i dobra cirkulacija. Čim bi mi se zapunio filter eto crne po bilju.Uvjet je da se dobro razraste i razviju bakterije.
Inače u ovom drugom gdi je florabela podloga, 2x30 w T8, EC i Pro fito. Nema već godinu dana algi osim nešto točkaste zelene po staklu svakih dva mjeseca.

Offline dane100

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški  
Odg: Cayman 110
« Odgovori #138 u: Listopad 29, 2013, 10:19:55 prijepodne »
sto kazete na pocetak novog setupa?

ide nova podloga, od biljaka vjerojatno vecina crypte, microssorumi i jos ponesto nezahtjevnog bilja....

Po mojem iskustvu podloga je ključna i dobra cirkulacija. Čim bi mi se zapunio filter eto crne po bilju.Uvjet je da se dobro razraste i razviju bakterije.
Inače u ovom drugom gdi je florabela podloga, 2x30 w T8, EC i Pro fito. Nema već godinu dana algi osim nešto točkaste zelene po staklu svakih dva mjeseca.

od podloge ce ici tetrin complete supstrat pomijesan sa vulkanitom, gore sljunak...
Cayman110, 230L, tropski

Offline Beri

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 392
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: Cayman 110
« Odgovori #139 u: Listopad 29, 2013, 13:35:36 poslijepodne »
Ej, podloga je sve uz dobru filtraciju. Sticajem okolnosti imao sam dosta situacija postavljanja novih setapova sa oformljenim starim filterima. Ima provjerena caka sa plutajučim biljem ( pistija, ricija, ona neka  sablja).U novi kod sestre to bilje u startu sve drži pod kontrolom već par mjeseci. Ja ostavljam to bilje u  malim količnama stalno.
Neće uspjevat pod svakom rasvjetom pistija, smežura se i kao da ju napadne cijano.

Offline dane100

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški  
Odg: Cayman 110
« Odgovori #140 u: Listopad 30, 2013, 02:06:44 prijepodne »
generalka gotova, tj. samo podloga + hard setup....na redu su biljke....
Cayman110, 230L, tropski

Offline dane100

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški  
Odg: Cayman 110
« Odgovori #141 u: Studeni 03, 2013, 20:37:36 poslijepodne »
evo složen je novi setup...još je malo natrpano da se što prije uhvati ravnoteža, poslije će nešto ići van (brzorastuće), a vjerojatno će biti više kripti i microssoruma...

e sad...pitanje....unutra su sve nezahtjevne biljke (makar ih ima dosta)....da li stavljat co2 + makro + mikro + povećana rasvjeta ili da samo stavljam Profito bez makro, bez CO2, sa upaljene samo 2 lampe...

da li je ok da stavim CO2, ali npr. samo 1 mjehur u 2,3 sekunde....onda ne bi bilo puno CO2, ali bi ipak nešto bilo....u tom slućaju ne bi stavljao makro, niti povečavao rasvjetu...

imam doma i bocu i makro i mikro mix, ali me strah da ne krenem prenaglo kao zadnji put pa je sve propalo radi algi....ovaj puta cilj je imati aq oko kojeg će biti što manje brige, ali ipak solidno zabiljen nezahtjevnim biljkama
Cayman110, 230L, tropski

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Cayman 110
« Odgovori #142 u: Studeni 03, 2013, 21:06:56 poslijepodne »
ja bi na tvome mjesstu prvih 2-3 tijedna palio samo 2 lampe i dodavao eventualno mikro elemente dok se sve dobro ne primi, a onda ovisno o podlozi koju imaš počeo lagana sa makro i co2 i promatrao lagano bilje kako se ponaša i onda vidiš čega ti nedostaje pa postepeno pojačavaš dozu...

Offline dane100

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški  
Odg: Cayman 110
« Odgovori #143 u: Studeni 03, 2013, 21:12:10 poslijepodne »
ja bi na tvome mjesstu prvih 2-3 tijedna palio samo 2 lampe i dodavao eventualno mikro elemente dok se sve dobro ne primi, a onda ovisno o podlozi koju imaš počeo lagana sa makro i co2 i promatrao lagano bilje kako se ponaša i onda vidiš čega ti nedostaje pa postepeno pojačavaš dozu...

ispod je par cm Complete supstrat+Vulcanit
druge 2 lampe ne bi palio ni nakon 3 tjedna ili?
Cayman110, 230L, tropski