Travanj 19, 2024, 02:17:57 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: 600l Discusi  (Posjeta: 13270 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zosorli

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 118
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Vinkovci
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #25 u: Siječanj 28, 2010, 13:10:19 poslijepodne »
Bravo !
Ispalo je mrak.
Ribe za deset!

Kažeš da držiš pH na 6; vjerojatno mješaš RO vodu sa pipovačom. Dodaješ li štogod u vodu i kako ju pripremaš?
Imaš li CO2 sustav i kakav?

Da pH na 6 do6,5najvise.
Ne koristim Ro ali za niski pH koristi pH-minus.
Sto se tice CO2 to sam bio stavio na samome pocetu da se samo malo bilje ukorjeni jer je temperatura vode 29c.
Sto vecina bilje ne podnosi-tako da  diskuni Aq nema veliki izbor biljki zbog temperatura.

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #26 u: Veljača 01, 2010, 06:12:41 prijepodne »
Bravo za diskuse i akvarij.... :klap: :klap: :klap:... odličan je i ribe su prelijepe ovako s biljkama... :klap: :klap:
095/907 83 76  [email protected]

Offline ozda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #27 u: Veljača 01, 2010, 11:29:58 prijepodne »
odlican aqvarij....i preljepi diskusi naravno  :klap: ja mislim da ti netreba vise bilja,kazu da u njihovom prirodnom stanistu nema nikako bilja jer je voda jako mutna i tako svjetlost ne probija dovoljno da bi se biljke dovoljno razvijale....a vjerujem da nam je svima cilj da aq osim sto treba da bude ljep za oko,treba i da slici na prirodni biotop sto je vise moguce...u svakom slucaju preljep aq  :up:

Offline zosorli

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 118
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Vinkovci
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #28 u: Veljača 01, 2010, 12:52:26 poslijepodne »
Bravo za diskuse i akvarij.... :klap: :klap: :klap:... odličan je i ribe su prelijepe ovako s biljkama... :klap: :klap:

Hvala cro cop :up:
I jedva cekam da dodem do tebe da nadopunim Aq :-[ :up:

Offline zosorli

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 118
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Vinkovci
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #29 u: Veljača 01, 2010, 12:59:03 poslijepodne »
odlican aqvarij....i preljepi diskusi naravno  :klap: ja mislim da ti netreba vise bilja,kazu da u njihovom prirodnom stanistu nema nikako bilja jer je voda jako mutna i tako svjetlost ne probija dovoljno da bi se biljke dovoljno razvijale....a vjerujem da nam je svima cilj da aq osim sto treba da bude ljep za oko,treba i da slici na prirodni biotop sto je vise moguce...u svakom slucaju preljep aq  :up:


ozda u pravu si sto se tice biljaka u njihovim prirodnim stanistima bilje ne uspjeva.
Pa tako i u Akvarijima bilje koje se moze staviti je jedino ono koje moze podnjeti temperaturupreko 30C.
Iako o nekome bilju pise u opisu da podnosi cak do 32C,uspostavi se da u stvarnosti ne uspjeva, ili zbog slabije svjetlosti ili jednostavno sto se ne dodaje gnojivo za bilje
jer ono remeti paramere vode.
U svakom slucaju nade se nesto biljki koje opstaju ali dosta sporije rastu i opet se da ukomponirati  :up:

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #30 u: Veljača 01, 2010, 13:10:43 poslijepodne »
Sviđaju mi se diskusi oduvijek. Jednostavno iz straha za posebnim uvjetima i kemizmom vode nikada ih se nisam usudio držati. Koncept akvarija mi se sviđa.

Offline zosorli

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 118
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Vinkovci
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #31 u: Veljača 01, 2010, 13:20:44 poslijepodne »
Sviđaju mi se diskusi oduvijek. Jednostavno iz straha za posebnim uvjetima i kemizmom vode nikada ih se nisam usudio držati. Koncept akvarija mi se sviđa.


Sto se tice drzanja Diskusa tu ti treba samo dobra volje i ljubav prema toj vrsti :heart: :zagrljaj:.
Uz neciju malu pomoc na pocetku ustanoviti ces da ni to nijr sveto pismo :up:
Ja sam ih poceo drzati vec samo nakon 3 mjeseca sto sam drzao zivorotkinje
i svi su me plasili X-( i priznajem imao sam pomoc od prijatelja koji drzi trgovinu Akvaristike i Teraristike i drzao sam se
njegovih savjeta i sve je bilo za 5 :klap:.
Jos jednom ti tocno tvrdim da ih nije tesko drzati ako imas ljubavi  :heart: za njih, a kemija vode nije toliko teska :up:

Offline stucn@

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 177
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #32 u: Veljača 28, 2010, 17:54:35 poslijepodne »
svaka rijec je suvusna :klap:

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #33 u: Veljača 28, 2010, 17:57:14 poslijepodne »
Zosorli možda neki foto update? P.S.ako se odlučiš ikad prodavati onog plavog ljepotana javi mi!  ;)

Offline dado30

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #34 u: Veljača 28, 2010, 18:33:37 poslijepodne »
Odlican akvarij ,prava amazona u dnevnom boravku ,prekrasne ribe ,vidi se da su zdrave i uhranjene  ;)

Offline lotus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Dob: 45
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #35 u: Ožujak 03, 2010, 16:46:58 poslijepodne »
Akvarij je super!!!!!!!!
A daj nam otkrij tajne tvoje kemije!
Svako koliko mjenjas vodu i ostale pikanterije oko toga????

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #36 u: Ožujak 03, 2010, 17:13:12 poslijepodne »
Ovo odlično izgleda!!
Da mi je jedan takav  :klap:
Ovaj tirkiz je prekokrasan  :)

Nego, reci dal se osjeti na režijama grijanje 600 l vode na 30⁰C?

Offline papa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 473
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
  • samo CARica od sada na dalje
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #37 u: Ožujak 03, 2010, 19:11:20 poslijepodne »
prekrasne ribe, wow  :klap:

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #38 u: Travanj 24, 2010, 12:34:37 poslijepodne »
Sviđaju mi se diskusi oduvijek. Jednostavno iz straha za posebnim uvjetima i kemizmom vode nikada ih se nisam usudio držati. Koncept akvarija mi se sviđa.

Mislim da imaš krivu predodžbu o držanju diskusa. Diskusi se mogu bez problema držati kao i svaka druga riba. To govorim jer znam da je tako. Samo je preduvjet kupnja ribe iz poznatog uzgoja, može to biti i trgovina ako ti mogu garantirati da nije uvoz. Slažem se da je za uvezenu ribu potebna sreća ili određeno znanje, a za ostalo ne bi smjelo biti nikakve razlike u držanju ribe kao i kod drugih riba (domaći uzgoj podrazumjeva da onaj tko se tako predstavlja zna što radi i kakvu ribu prodaje)
smatram da Hrvati nisu gluplji od primjerice Slovenaca ili drugih da ne bi mogli držati diskuse i uživati u njima ... kod nas ima dosta kvalitetnih akvarista i znalaca to sam se uvjerio puno puta.
095/907 83 76  [email protected]

Offline ceh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 769
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Amsterdam
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #39 u: Travanj 24, 2010, 18:20:30 poslijepodne »
ljep  akvarijum   :up:

 
Please remember that the following comments are personal experiences and may or may not apply to your setup. Use them as guide to help better understand your fish,

Offline Tisch

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
  • Lokacija: Dubrava
    • Nove igre sa Amazona, download ili dostava u Hrvatsku
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #40 u: Travanj 26, 2010, 09:26:43 prijepodne »
Sviđaju mi se diskusi oduvijek. Jednostavno iz straha za posebnim uvjetima i kemizmom vode nikada ih se nisam usudio držati. Koncept akvarija mi se sviđa.

Mislim da imaš krivu predodžbu o držanju diskusa. Diskusi se mogu bez problema držati kao i svaka druga riba. To govorim jer znam da je tako. Samo je preduvjet kupnja ribe iz poznatog uzgoja, može to biti i trgovina ako ti mogu garantirati da nije uvoz. Slažem se da je za uvezenu ribu potebna sreća ili određeno znanje, a za ostalo ne bi smjelo biti nikakve razlike u držanju ribe kao i kod drugih riba (domaći uzgoj podrazumjeva da onaj tko se tako predstavlja zna što radi i kakvu ribu prodaje)
smatram da Hrvati nisu gluplji od primjerice Slovenaca ili drugih da ne bi mogli držati diskuse i uživati u njima ... kod nas ima dosta kvalitetnih akvarista i znalaca to sam se uvjerio puno puta.

Slažem se o svemu u vezi držanja, al ipak imam moram reci da su uvezene ribe koje su u dobrom stanju puno bolje i kvalitetnije nego ribe od domacih uzgajivaca koji prodaju svoje mješance pod malboro red, red monk ili red melon...

Tako da sto se uvoza tice, po meni definitvno da ako je riba ok i ako je kupis sto prije poslje karantene.

Offline gtrifun

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 110
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #41 u: Travanj 26, 2010, 09:48:38 prijepodne »
super akvarij i ribice male  :) :)
de mi reci ove velike biljke sto su ti sa strane jesu li to valisnerije ili nesto drugo...
volio bi si nabavit takve biljke ali neznam gdje ima u zg ili ako netko ima mladice nek se
javi na pp

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #42 u: Travanj 28, 2010, 17:18:44 poslijepodne »
Sviđaju mi se diskusi oduvijek. Jednostavno iz straha za posebnim uvjetima i kemizmom vode nikada ih se nisam usudio držati. Koncept akvarija mi se sviđa.

Mislim da imaš krivu predodžbu o držanju diskusa. Diskusi se mogu bez problema držati kao i svaka druga riba. To govorim jer znam da je tako. Samo je preduvjet kupnja ribe iz poznatog uzgoja, može to biti i trgovina ako ti mogu garantirati da nije uvoz. Slažem se da je za uvezenu ribu potebna sreća ili određeno znanje, a za ostalo ne bi smjelo biti nikakve razlike u držanju ribe kao i kod drugih riba (domaći uzgoj podrazumjeva da onaj tko se tako predstavlja zna što radi i kakvu ribu prodaje)
smatram da Hrvati nisu gluplji od primjerice Slovenaca ili drugih da ne bi mogli držati diskuse i uživati u njima ... kod nas ima dosta kvalitetnih akvarista i znalaca to sam se uvjerio puno puta.

Slažem se o svemu u vezi držanja, al ipak imam moram reci da su uvezene ribe koje su u dobrom stanju puno bolje i kvalitetnije nego ribe od domacih uzgajivaca koji prodaju svoje mješance pod malboro red, red monk ili red melon...

Tako da sto se uvoza tice, po meni definitvno da ako je riba ok i ako je kupis sto prije poslje karantene.


Svi su ti diskusi hibridi tj. mješanci kako ih ti nazivaš. Stvar je u tome što ih je netko prvi smiksao pa im dao ime po svome. Zato se isti varijeteti u drugoj državi ili konitnentu drugačije zovu. da nije križanja ne bi bilo niti toliko varijeteta. To je jedini način za različitosti unutar vrste na brži način. glede drugoga, kvalitetna riba je i vani dosta skupa. Naši uvoznici gledaju da kupe što jeftiniju ribu jer je onda mogu i ovdje lakše prodati, a kvalitetna riba završava u bogatijim zapadnim zemljama koje to mogu i platiti. Što se tiče karantene to je posebna priča jer nitko od uvoznika ne drži ribu propisno vrijeme u karanteni i na propisan način jer ne znaju pa tako ribu lifraju što prije da im što manje krepa i da imaju što manje gubitaka. Zato oni koji ju kupe plaćaju najviše njihove greške a trgovci imaju visoke cijene da pokriju svoje gubitke na uginuću i čarobni krug je zatvoren. Živjeli uvozni ne "mješanci" diskusi...
095/907 83 76  [email protected]

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #43 u: Svibanj 02, 2010, 21:59:46 poslijepodne »

Mislim da imaš krivu predodžbu o držanju diskusa. Diskusi se mogu bez problema držati kao i svaka druga riba. To govorim jer znam da je tako. Samo je preduvjet kupnja ribe iz poznatog uzgoja, može to biti i trgovina ako ti mogu garantirati da nije uvoz. Slažem se da je za uvezenu ribu potebna sreća ili određeno znanje, a za ostalo ne bi smjelo biti nikakve razlike u držanju ribe kao i kod drugih riba (domaći uzgoj podrazumjeva da onaj tko se tako predstavlja zna što radi i kakvu ribu prodaje)
smatram da Hrvati nisu gluplji od primjerice Slovenaca ili drugih da ne bi mogli držati diskuse i uživati u njima ... kod nas ima dosta kvalitetnih akvarista i znalaca to sam se uvjerio puno puta.

Slažem se o svemu u vezi držanja, al ipak imam moram reci da su uvezene ribe koje su u dobrom stanju puno bolje i kvalitetnije nego ribe od domacih uzgajivaca koji prodaju svoje mješance pod malboro red, red monk ili red melon...

Tako da sto se uvoza tice, po meni definitvno da ako je riba ok i ako je kupis sto prije poslje karantene.

[/quote]

Svi su ti diskusi hibridi tj. mješanci kako ih ti nazivaš. Stvar je u tome što ih je netko prvi smiksao pa im dao ime po svome. Zato se isti varijeteti u drugoj državi ili konitnentu drugačije zovu. da nije križanja ne bi bilo niti toliko varijeteta. To je jedini način za različitosti unutar vrste na brži način. glede drugoga, kvalitetna riba je i vani dosta skupa. Naši uvoznici gledaju da kupe što jeftiniju ribu jer je onda mogu i ovdje lakše prodati, a kvalitetna riba završava u bogatijim zapadnim zemljama koje to mogu i platiti. Što se tiče karantene to je posebna priča jer nitko od uvoznika ne drži ribu propisno vrijeme u karanteni i na propisan način jer ne znaju pa tako ribu lifraju što prije da im što manje krepa i da imaju što manje gubitaka. Zato oni koji ju kupe plaćaju najviše njihove greške a trgovci imaju visoke cijene da pokriju svoje gubitke na uginuću i čarobni krug je zatvoren. Živjeli uvozni ne "mješanci" diskusi...
[/quote]

Cro slazem se s tobom,ljudi su zabrijali da su uvozne ribe kvalitetnije,a mi kazemo da su nase bolje i da nase manje ugibaju :D :D :D
Ljudi,diskusi od nasih uzgajivaca su puno bolje ribe nego uvozne,naviknute su na tvrdju vodu i uvjete drzanja,imate nekoliko filmova skinuti na netu o uzgoju diskusa u singapuru,obratite pozornost,da oni imaju dnevne izmjene vode i vodu vece kvalitete od nase,pa vas pitam sto se dogadja kada takvu ribu stavite u nasu vodu i mjenjate vodu jednom tjedno??!! :up:
A ovo sto se mjesanaca tice,nadjite mi uvoznu ribu koju kad izmrjestite dobijete kopiju roditelja!!!!!!
Mislim da je 1:100,jer i te ribe su krizane!

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #44 u: Svibanj 02, 2010, 22:05:54 poslijepodne »
Jos nesto,ljudi misle ako imas nekoliko diskusa razlicite vrste,recimo muzjaka i zenku red turquisa i muzjaka i zenku pidgeon blooda,da se moraju upariti pidgeon s pidgeonom i turquise sa turquiseom,ali eto kod diskusa to nikako nije pravilo,tako da vec u startu postoje krizanci,ali nisu zato manje lijepi ili vrijedni,mogu cak ispasti i lijepi varijeteti! ;)

Offline Tisch

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
  • Lokacija: Dubrava
    • Nove igre sa Amazona, download ili dostava u Hrvatsku
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #45 u: Svibanj 05, 2010, 15:53:00 poslijepodne »
Ajde kupim dve dobre da ne kažem vrhunske ribe od vas domacih mahera, min 5cm bez crnih točkica pa da vidimo...

Može ponude  na pp

Offline Tisch

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
  • Lokacija: Dubrava
    • Nove igre sa Amazona, download ili dostava u Hrvatsku
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #46 u: Svibanj 05, 2010, 15:56:06 poslijepodne »

[/quote]

Svi su ti diskusi hibridi tj. mješanci kako ih ti nazivaš. Stvar je u tome što ih je netko prvi smiksao pa im dao ime po svome. Zato se isti varijeteti u drugoj državi ili konitnentu drugačije zovu. da nije križanja ne bi bilo niti toliko varijeteta. To je jedini način za različitosti unutar vrste na brži način. glede drugoga, kvalitetna riba je i vani dosta skupa. [/quote]

Hehe, onda ih ni nemojte prodavat za 300kn kao Red melon itd. neg za 50-100 kn i sve 5... 

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #47 u: Svibanj 06, 2010, 08:54:40 prijepodne »


Svi su ti diskusi hibridi tj. mješanci kako ih ti nazivaš. Stvar je u tome što ih je netko prvi smiksao pa im dao ime po svome. Zato se isti varijeteti u drugoj državi ili konitnentu drugačije zovu. da nije križanja ne bi bilo niti toliko varijeteta. To je jedini način za različitosti unutar vrste na brži način. glede drugoga, kvalitetna riba je i vani dosta skupa. [/quote]

Hehe, onda ih ni nemojte prodavat za 300kn kao Red melon itd. neg za 50-100 kn i sve 5... 
[/quote]
Jesi li ti vidjela te ribe kad si ih kupovala??
A gdje si kupila te ribe po 300kn,jel u PC-u??

Offline Tisch

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
  • Lokacija: Dubrava
    • Nove igre sa Amazona, download ili dostava u Hrvatsku
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #48 u: Svibanj 06, 2010, 09:28:40 prijepodne »





Cro slazem se s tobom,ljudi su zabrijali da su uvozne ribe kvalitetnije,a mi kazemo da su nase bolje i da nase manje ugibaju :D :D :D
Ljudi,diskusi od nasih uzgajivaca su puno bolje ribe nego uvozne,naviknute su na tvrdju vodu i uvjete drzanja,imate nekoliko filmova skinuti na netu o uzgoju diskusa u singapuru,obratite pozornost,da oni imaju dnevne izmjene vode i vodu vece kvalitete od nase,pa vas pitam sto se dogadja kada takvu ribu stavite u nasu vodu i mjenjate vodu jednom tjedno??!! :up:
A ovo sto se mjesanaca tice,nadjite mi uvoznu ribu koju kad izmrjestite dobijete kopiju roditelja!!!!!!
Mislim da je 1:100,jer i te ribe su krizane!


Ajde kad već farbaš ljude oko izmjene vode od 1 dnevno kod uzgaivaca u Aziji onda reci i zakaj mjenjaju vodu 1 dnevno... Jer ne koriste nis drugo do obicnog spuzva filtera  pa je pametnima sve jasno.

Pogledaj si kaj su nasi "strucnjaci" prodali covjeku https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=44112.0

A 300kn min je standardna cijena za bilo kakvog diskusa velicine 8-10 cm kod vas domacih !

Evo ovo je uvozni diskus ravno iz Singapura veličine 11cm kupljen U Aquaterri za oko 260Kn



 
« Zadnja izmjena: Svibanj 06, 2010, 12:19:46 poslijepodne od Tisch »

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: 600l Discusi
« Odgovori #49 u: Svibanj 06, 2010, 20:58:25 poslijepodne »
Nikoga ne farbam,samo je uzgoj drugaciji!
Probaj ti stavit spuzva filter i mijenjaj vodu,pa nam javi ishod!!
Taj diskus bi mogao biti iz ceske,a ne iz singapura!
Ja nikog nisam vrijedjao niti sam ikom prodao ribu pod drugim imenom,tako da te molim da me ne mjesas u ovu pricu!
BTW koja je vrsta ovaj sa slike???jel to neki cisti ili isto krizanac??(ovo nije provokacija,nego samo pitanje)
I napisi slobodno na forumu ime i prezime nekog tko je kupio od mene ribu,a da sam mu prodao nesto drugo!
I evo ovim putem te molim da nas ne trpas sve u isti kos!
Unaprijed zahvaljujem!
A taj cije su ribe,jel bio prisiljen to kupiti??stvar  je izbora,ja sam napisao i u toj temi da to nije red melon! :up: