Travanj 27, 2024, 05:01:35 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Žica zapela u klemi prigušnice  (Posjeta: 1294 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Žica zapela u klemi prigušnice
« u: Svibanj 09, 2013, 16:48:29 poslijepodne »
Bok, imam jedan malo čudan problem. Radim on top rasvjetu za jedan 60 litarski akvarij i imam elektronsku prigušnicu 2*24 W. Ona na kraju ima neku klemu u koju se žice samo gurnu. E sad, ja sam unutra gurnuo žice pa mi baš i nije bilo jasno kak se vade van. Onda sam na netu pročitao da se žica istovremeno mora zavrtati i vući van. To sam i napravio, ali sam onda jučer skužio da mi je u 3 kleme ostalo malo žice koju sad nikako ne mogu izvaditi (vidi slike). Probao sam s klještima, škarama, pincetom i ko zna s čim sve ne (vidlji su tragovi tih mojih pokušaja)

Jel zna netko neki način kako da izvadim te komadiće iz kleme jer ne mogu pokraj njih ugurati još jednu žicu (ne stane, probao sam)? Imaju kakve veze s tim ove metalne stvari iznad kleme? Probao sam malo to vrtiti, gurati, vući itd., ali bez uspjeha, a strah me je da ne strgam nekaj.
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline manilu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 516
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Vodnjan
Odg: Žica zapela u klemi prigušnice
« Odgovori #1 u: Svibanj 09, 2013, 16:55:58 poslijepodne »
jesi probao sa nekim tankim klještima povući onaj limić u obliku slova u prema gore?

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: Žica zapela u klemi prigušnice
« Odgovori #2 u: Svibanj 09, 2013, 17:11:29 poslijepodne »
Evo probao sam sad, ne miče se, da probam malo jače? Strah me je da ne potrgam jer je klema na PBC ploči pa da sve skupa ne izleti van  -?
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Žica zapela u klemi prigušnice
« Odgovori #3 u: Svibanj 09, 2013, 17:56:29 poslijepodne »
Mislim da taj limic treba stisnuti prema dole
uglavnom uvrcuci i cupajuci kabal ne ide,nego mora biti neka fora sa tim gore limicem

Offline Smarky

  • Moderator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 368
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb, Trešnjefka
  • Kozoljubac
Odg: Žica zapela u klemi prigušnice
« Odgovori #4 u: Svibanj 09, 2013, 18:06:22 poslijepodne »
Evo probao sam sad, ne miče se, da probam malo jače? Strah me je da ne potrgam jer je klema na PBC ploči pa da sve skupa ne izleti van  -?
Taj lim sluzi za zasjecanje izolacije vodica i samog vodica kada se zica "nabija" s gornje strane. To se inace radi s "krone" kljestima, poznatijima u telefoniji.
http://www.ebay.com/itm/KD1-RJ45-IMPACT-NETWORK-Krone-Cable-Punch-Down-IDC-Krone-Tool-phone-Insertio-/221209188154?pt=US_Cabling_Tools&hash=item338118573a

Iz rupe neznam kako izvaditi zice. Mozes probati gurnuti tanki shrafciger nutra i probati istresti te zice van, ali ne vjerujem da ces uspjeti.

Inace, ja radje koristim ove gornje "nataknime" rupe... Bas zbog toga...

Ako mislis ponovno gurati zicu nutra, onda gurni i ne obracaj paznju na staru. Ako ti uhvati novu, to je to. A uvijek mozes koristiti "nataknime" nacin.
To radis tako da zicu s neskinutom izolacijom stavis iznad tog U limica, i krone kljestima ili ravnim shrafcigerom utisnes zicu do dna U lima. U lim ce presjeci izolaciju i zarezati zicu te kao takvo dobiti kontakt.

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: Žica zapela u klemi prigušnice
« Odgovori #5 u: Svibanj 12, 2013, 22:54:11 poslijepodne »
E hvala na objašnjenju, sad mi je jasno čemu služi taj limić. Nisam nikako uspio izvući te žice iz rupa, a žica ne stane pokraj njih. Probao sam spojiti i "nataknime" načinom na brzinu, ali kad stavim lampe i uštekam prigušnicu ne radi. Moram još provjeriti sve spojeve pa ću vidjeti u čemu je stvar
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline Jurupari

  • Hrvatska udruga ciklidofila
  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Rijeka
  • Marko Lenac
Odg: Žica zapela u klemi prigušnice
« Odgovori #6 u: Svibanj 13, 2013, 09:40:57 prijepodne »
uzmeš skalpel i izrežeš plastiku oko toga utora. tako će ti ipak ostati viriti malo veći komadić žice. mala kliješta i povučeš van. meni se to dogodilo više puta i izluđuje.

Offline zgmarkozg

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1496
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb-Gajnice
Odg: Žica zapela u klemi prigušnice
« Odgovori #7 u: Svibanj 13, 2013, 10:07:45 prijepodne »
samo gurneš probištift ili neki manji šarafciger u zarez iznad, lagano cimneš lijevo/desno i izlazi bez problema.
nemojte niš vrtit :roll:
 :)
« Zadnja izmjena: Svibanj 13, 2013, 10:12:09 prijepodne od zgmarkozg »