Travanj 24, 2024, 01:27:18 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: zna li itko?!  (Posjeta: 1857 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline davor

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 131
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
zna li itko?!
« u: Srpanj 04, 2008, 00:39:07 prijepodne »
pozdrav!
dakle, imam jedno pitanjce ali najprije uvod: nakon nekog vremena odluke, planiranja i stvarne izrade dosao je i taj dan kada sam izradio svoje jezerce (ili barem vodeni dio vrta, jer se to bas i ne moze nazvati jezercem kad je u pitnju kaca od cca 100lit ukopana u zemlju! :) ). no, bolje i to nego samo mastati i nista ne poduzimati! u tom, dakle jezercu, imam dvije zlatne ribice i jednu babusku (Carrassius gibelio za sve vas istinske ihtiologe) koju sam upecao iz stvarnog vrtnog jezerca mojih staraca i prisilno ju preselio. znam, strasno! odvratan sam! ali htio sam vidjeti kako ce se divlji i pitomi rodjaci slagati! a mozda i krizati jednog dana. :)
a sad na tehniku. u jezercu je samo jedna kombinirana pumpa/filter (kojoj se sad ne mogu sjetiti imena ali cu ga pronaci i postati kasnije) i koju sam kupio u MBMu u Luckom. pumpa ko pumpa i nije losa osim sto joj se filter svodi na dva sloja plasticnih mrezica sa razlicitim promjerom otvora za manje i vece cestice prljavstine, koje mogli ste pogoditi, prolaze kroz njih ko da ih niti nema pa se voda brzo zamuti! zato sam odlucio sam napraviti filter koji bi efikasnije prociscavao vodu. nasao sam nekoliko dobrih uradi-sam ideja na netu, odabrao jednu i odlucio se na akciju. nabavio sam skoro sve dijelove osim onih najvaznijih, naravno, jer u nasim centrima za uradi sam majstore poput bauhausa, peveca i baumaxa (ovdje u zagrebu) imaju sve osim onoga kaj meni treba! naravno!! i tu sad dolazimo do srzi stvari: zna li netko gdje bih mogao kupiti spojnice za cijevi (skica je ovdje) koje bi s jedne strane povezivale filter a s druge strane jezerce. naime, filter bi bio izvan jezerca u kanti ispod malog vodoskoka i bio bi povezan vec spomenutim cijevima (promjer 40mm, obicne kanalizacijske ili one gumirane za bazene). trazio sam ih i kod specijaliziranih prodavaca ali bezuspjesno.

zna li netko gdje da ih potrazim? hvala unaprijed!

davor

PS: 1. slika je skica, 2. i 3. slika su sa interneta i prikazuju ono kaj stvarno trebam!

Offline Maxim

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1149
Odg: zna li itko?!
« Odgovori #1 u: Srpanj 04, 2008, 07:05:21 prijepodne »
"Ne lupaj po staklu... i ne packaj prstima... Ej! ...aj, molim te, odi tamo gledati televiziju"

Offline davor

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 131
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: zna li itko?!
« Odgovori #2 u: Srpanj 04, 2008, 09:13:55 prijepodne »
hvala na linku!
malo sam pogledao sve te cijene. pa to je super skupo! mislim da se necu bacati uskoro u morsku akvaristiku :)
nazalost ono kaj trazim trenutno nije dostupno zato ako netko ima jos ideja slobodno ih napisite.
hvala

Offline TiTech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1178
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pula
  • North & Central America
    • Akvarij.NET
Odg: zna li itko?!
« Odgovori #3 u: Srpanj 04, 2008, 12:12:11 poslijepodne »
Probaj pogledati u vrtnim centrima, mozda koja lokalna zeljezarija...

Offline Maxim

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1149
Odg: zna li itko?!
« Odgovori #4 u: Srpanj 04, 2008, 12:17:41 poslijepodne »
Ima koji naš, domaći naziv za bulkhead?

Probao sam ga svojevremeno tražiti po raznim dućanim i uvijek nalazio na zbunjene poglede i onda trošio vrijeme na objašnjavanje kaj je to....
"Ne lupaj po staklu... i ne packaj prstima... Ej! ...aj, molim te, odi tamo gledati televiziju"

Offline davor

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 131
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: zna li itko?!
« Odgovori #5 u: Srpanj 04, 2008, 12:49:26 poslijepodne »
daj reci koji su to ducani bili mozda ga uspijem pronaci a mozda su se i prodavaci malo raspitali pa nabavili te bulkhead-e! :)

Offline Maxim

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1149
Odg: zna li itko?!
« Odgovori #6 u: Srpanj 04, 2008, 13:16:30 poslijepodne »
gledao sam u velikim centrima tipa Pevec, Getro, vrtni centar Briko, Bamax, Bauhaus, onda u nekoliko željezarija, trgovinama bojama, lakovima i sl. sitnicama....

na kraju sam uzeo s onoga linka koji sam ti gore stavio...
"Ne lupaj po staklu... i ne packaj prstima... Ej! ...aj, molim te, odi tamo gledati televiziju"

Offline davor

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 131
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: zna li itko?!
« Odgovori #7 u: Srpanj 04, 2008, 17:15:23 poslijepodne »
ok hvala jos jednom!

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: zna li itko?!
« Odgovori #8 u: Srpanj 04, 2008, 17:46:40 poslijepodne »
.... oni imaju... http://www.matida.hr/
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti