Ožujak 29, 2024, 13:05:08 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Moj prvi Reef - 900L  (Posjeta: 10863 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #50 u: Siječanj 16, 2014, 20:56:38 poslijepodne »
Promaklo mi ovo. Odlicno si sastavio scape, i prosto sam ljubomoran kada neko moze ovako slagati scape na "suhom", mozes napraviti sto god zamislis. A onako dok je vec more u tanku, a zivi kamen, pa nemoze dugo van vode biti, pa vlazi ga, pa se cement ili epoxy ne osusi, pa prebacuj u tank, pa se negdje odvoji, pa psujes sve i svasta, ajme ajme, ovo mi je bio najgori dio slaganja tanka. A ovo je super, terase si dobro napravio, mozda malo previsoko oni vrh desno (uvijek racunaj na rast koralja), jer sigurno da ces na vrh staviti neke koji vole svijetlo, a vecina tih koralja voli rasti u visinu :) Ali vec ces ti sloziti tocno koje koralje staviti tu da ne idu previse u visinu i nema problema ;)

Jos jednom dobar posao, a pogotovo pohvala zeni na ispomoci. Ja znam iz svog primjera sto to znaci imati stalnu ispomoc u radu oko tanka  :up:

Offline Seba

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1218
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
    • http://www.akvarij.net
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #51 u: Siječanj 16, 2014, 23:12:24 poslijepodne »
Nekako gledam ovaj filmić, i nisam siguran da tu ima 900 litara.. si siguran da si ga dobro izmjerio? :D
Inaće, za ovu fazu skroz solidno izgleda..
If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Moj prvi Reef - 900L
« Odgovori #52 u: Siječanj 17, 2014, 17:56:00 poslijepodne »
Vipko :  od zadnje terase na desnoj strani do površine mora ima 30cm. istina možda je moglo malo dolje , no kamen je tu sam sebi našao mjesto - mislim tu je sjeo onako baš da skoro sam sebe  nosi tako da ...
Možda da sam imao još jedno 2-3 komada koji da su bili malo veći cca. 5kg mogao je skroz desni greben biti malo deblji u podnožju, no doći će koralji sa svojim kamenjem tako da će se popuniti.

Seba : matematika kaže 910L no ....  znaš kako konobar zbraja 2+2=5 , zamisli si sad  kako  bravar zbraja na obračunu mušteriji !!!  :D :D :D