Travanj 27, 2024, 16:52:45 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Mali akvarij 10L  (Posjeta: 3413 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Fishii

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Ženski  
Mali akvarij 10L
« u: Kolovoz 30, 2011, 14:48:04 poslijepodne »
Imam pitanje, imam jedan mali akvarij od 10L koji bi htjela pokloniti maloj nećakinji, pošto znam da je to premali akvarij za ikakve zlatne ribice jer mi možete preporučiti neku hladnovodnu ribicu koju bi mogla staviti u njega :)

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Mali akvarij 10L
« Odgovori #1 u: Kolovoz 30, 2011, 14:53:12 poslijepodne »
Nikako i nipošto.

Mahovina i kozice eventualno.

I samo još da kažem kako mislim da to baš i nije prikladan poklon. Ne znam koliko je nećakinja stara (kažete, maloj nećakinji), a o životinji se treba brinuti. bez obzira što je briga oko jedne hladnovodne ribe minimalna, ipak je briga i treba određene uvjete da bi sretno živjela
« Zadnja izmjena: Kolovoz 30, 2011, 15:01:53 poslijepodne od sarita »

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Mali akvarij 10L
« Odgovori #2 u: Kolovoz 30, 2011, 15:04:20 poslijepodne »
Moze, par puzeva.....

od riba sa 10 litara bi jedino bila zadovoljna betta, ali.....bolje i radije ne.... ako je vec poklon, 100-tinjak kn je akvarij od 40-tak litara, a tu moze kakav manji varijetet zlatne (teleskop recimo) za pocetak, uz dobar filter....

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: Mali akvarij 10L
« Odgovori #3 u: Kolovoz 30, 2011, 16:27:45 poslijepodne »
Kupi  staklo od oko 40 l i onda zlatnu unutra

Offline DARIO 28

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 274
  • Spol: Muški   Dob: 42
Odg: Mali akvarij 10L
« Odgovori #4 u: Kolovoz 30, 2011, 16:33:49 poslijepodne »
Bolje nabavi veći akvarij kako ti kolege predlažu....evo ja ti osobno dam 7-8 riba..tipa endlera i rio tetri,ali kada nabaviš svu opremu(grijač,pumpu advekatnu,itd)...iz Višnjevca sam,javi se na pp  :up:

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Mali akvarij 10L
« Odgovori #5 u: Kolovoz 30, 2011, 16:41:51 poslijepodne »
Pazi.... nekakav mali teleskopic (3-4cm) ce prezivjeti i u 10 litara, bez filtera, svakih par dana mjenjanje vode..... i za pocetak ce mu biti sasvim dobro....nemoj misliti da nece. ali isto tako, nemoj misliti da je to dugorocno rjesenje. Ali, ako ce to posluziti da nekome pokazes cari drzanja teglica sa vodom, zasto ne? Pokloni, ali onda imas obavezu ako se dijete navuce na to da pribavis i adekvatan akvarij, ili u suprotnom spasis ribu muka, na ovaj ili onaj nacin.....

Ili, ako vec razmisljas u tom pravcu.... mali ancistrus, malo sljunka, komadic panja....da, 10 litara mu je dosta neko vrijeme, samo koliko ti je on atraktivan..... :rolleyes:

Offline Fishii

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Ženski  
Odg: Mali akvarij 10L
« Odgovori #6 u: Kolovoz 31, 2011, 00:17:06 prijepodne »
Hvala svima na pomoći, ali ipak sam odlučila od tog malog akvarija napraviti nešto i slučajno sam naišla na jednu temu https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=56552.0 i odluka je pala, ionako malo moje čudo je očarano ribicama i želim joj priuštiti barem tako malo zadovoljstvo a dok ne budem u boljoj financijskoj situaciji pošto sam bankrot jer sam nedavno kupila akvarij od 65L morat će sačekati.