Travanj 23, 2024, 16:48:07 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Hladnovodni 40l  (Posjeta: 873 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dentex

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 365
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Maksimir - Kvatrić
Hladnovodni 40l
« u: Siječanj 03, 2011, 12:34:07 poslijepodne »
Znaci bit cu kratak i jasan. Od opreme je tu akvarij po obliku identican wave visionu 45, nekih 40 litara sa prednjim zaobljenim staklom, hangon filter i rasvjeta, imam i zracnu pumpu ako ce bit potrebno..
Pitanje je jel moze unutra jedna crvenkapica, ili neka druga ribica koju predlozite, teleskopa ne zelim? :) Sa njom nista vise, eventualno misgurnus ako moze, tek tolko da nesto bude na dnu. Ako ne opet dobro, nije mi baš ni ljep  :D Jel moze za podlogu kvarcni pijesak? Imam ostatka od kad sam radio ciklidni pa da to iskoristim ako moze..
Ne volim januar, ni bele zimske vragove u svakom snegu vidim iste tragove, tragove malih stopa kako polako odlaze..

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Hladnovodni 40l
« Odgovori #1 u: Siječanj 03, 2011, 12:52:32 poslijepodne »
može crvenkapica, može bilo koja pajčolankastog-tipa ("loptica"), ali nikako klasičnog oblika jer ne bi imala dovoljno mjesta za plivati
iako, napominjem nešto vrlo važnog: i pajčolanke trebaju relativno dugoljast prostor zbog pravilnog razvoja repića, s obzirom da u pravilu dobivaju odrastanjem vrlo bogati i raskošan rep, poput vela....
može misgurnus
nemoj kvarcni pijesak jer je presitan i za misgurnusa, i za zlaticu - on se voli zakopavati (lakše se otkopa iz veće granulacije), a ona voli cuclati i pljuckati pa bi ovakav sitni mogla progutati i imati problema s kakanjem

ukratko - razmisli - možda bolje da ideš na jednog bettana, ili par gupija, li kozice...

eto - kratko i jasno :D
« Zadnja izmjena: Siječanj 03, 2011, 12:56:20 poslijepodne od babyboom »

Offline Dentex

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 365
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Maksimir - Kvatrić
Odg: Hladnovodni 40l
« Odgovori #2 u: Siječanj 03, 2011, 13:01:38 poslijepodne »
jel oranda je prevelika za taj akvarij? ustvari mislim da sam cak negdje procito da su oranda i crvenkapica ustvari iste ribe, al eto da provjerim  ;)
moze, naci cu onda neki sljunak bez ostrih rubova  :up:
Sad si razmisljam cak da multice prebacim u ovaj akvarij, a zlatnu u Caymana. Al mi je nekak glupo jer tamo imam 3D pozadinu, pa neznam kak bi zlatna izgledala u tom okruzju  :D micanje pozadine ne dolazi u obzir  -?
Ne volim januar, ni bele zimske vragove u svakom snegu vidim iste tragove, tragove malih stopa kako polako odlaze..

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Hladnovodni 40l
« Odgovori #3 u: Siječanj 03, 2011, 14:39:14 poslijepodne »
hah, ima toliko različitih naziva istih varijeteta, a da ne govorim da može postojati razlika samo u vršku repa pa opet ima drugo ime...

oranda je ime ribici koja ima tu glavicu poput maline, pa tako i crvenkapice spadaju u njih...

šljunak za njih možeš nabaviti u svakom dućanu s opremom za akvaristiku, traži onaj granulacije 2 - 5 mm, to ti se u ovom slučaju isplati jer ti ne treba mnogo
inače ga se može nabaviti i u betonarama (rado čak poklone manju količinu, ako im kažeš zašto trebaš) koje imaju lijepo razvrstani šljunak po granulacijama

i, što se tiče pozadine - to moraš sam odlučiti, iako ne vidim razloga da zlatica ne bi i tamo dobro izgledala... ;)