Travanj 25, 2024, 00:44:44 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: natjerivanje zlatnih riba  (Posjeta: 846 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline fera

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
natjerivanje zlatnih riba
« u: Kolovoz 24, 2010, 21:51:50 poslijepodne »
pozdav,
nova sam na forumu...nisam citala bas sve postove pa molim da oprostite ukoliko se ova tema vec spominjala.
vec preko godinu dana imam  4 zlatne ribice, karasa. veliki akvarij od cca 100l.
ribe su sada velike  - njih tri oko 5-6 cm + dugacke peraje, a cetvrta je skoro 2/3manja, ko da zaostaje rastom.
hranim ih raznolikom hranom.

problemi su se poceli pojavljivati prije nekoliko mjeseci. njih tri pocele su napadati ovu najmanjute je skoro ubili.
plutala je na boku i stvarno sam mislila da joj je kraj.
odvojila sam ju, pojacano hranila i malena je dosla k sebi. skroz se oporavila.
oko 2 mjeseca  je sve bilo ok, ali sada opet ista prica.
ne grizu je. samo joj se zaletavaju u skrge... stiskaju je s svih strana.

riba je za sada u dobrom stanju ali sam ju sada odvojila. ne znam sto da radim i zasto se tako ponasaju.

svaki savjet mi je dobrodosao!!

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: natjerivanje zlatnih riba
« Odgovori #1 u: Kolovoz 24, 2010, 22:31:14 poslijepodne »
Neznam zašt i  meni zna  piškor naganjat pajčolanku  imam 2 ali samo jedna mu se zamjerila i tu naganja ,probaj nabavit veči akvarij baram 200, lit.

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: natjerivanje zlatnih riba
« Odgovori #2 u: Kolovoz 26, 2010, 11:38:43 prijepodne »
bojim se da ni veći akvarij neće puno pomoć!
vjerojatno se radi o dečkima i samo jednoj curici - naganjaju je iz "ljubavi", odnosno, da ispusti ikru kako bi je oni oplodili
s obzirom da ih je više na nju jednu, rješenje je, ili nju udomiti, premjestiti u poseban akvarij, ili nekog (neke) od dečki udomiti i onda nju ostaviti s jednim s kojim će biti stalni par
na žalost, kod zlatica je kad su malene nemoguće gotovo utvrditi sa sigurnošću spol, pa često dolazi do takvog (lošeg) omjera...
najbolja bi bila varijanta 1 dečko na 2 - 4 curice....ali....to možeš postići eto, tek nakon ovakvih iskustava...

a brljator - to što piškor naganja jednu, može biti znak da je možda bubana...provjeri je dobro - od izgleda do ponašanja, pojačaj vitamine, malo je probaj hraniti iz ruke (malo više od ove druge), pa vidi onda...