Travanj 28, 2024, 07:54:50 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Oskar uziva, Beata pita  (Posjeta: 8837 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #25 u: Svibanj 29, 2009, 09:08:00 prijepodne »
ma, daju oni i pusice...ne brini  ;)
moje se prasice napapaju, neće više...a ipak dođu se maziti i dati pusice...samo moraš biti nježna i mirna i da vidiš! :)

a tonyin ljepotan je prekrasni umišljeni razmaženko...pa nije čudo što, kad mu nije neš po volji...razljuti se  :D :clown:

Offline Tonya

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #26 u: Svibanj 29, 2009, 10:16:55 prijepodne »
Samo se vi tješite :devil:! Ribice jednostavno provjeravaju ima li slučajno još kakve klope :D :D :D!

I, moje sve tri grizu, ne samo Franc, a čim se približim počnu ludovati i žicati, makar su jele prije pola sata :roll:.
FBI - Riboobavještajci :ninja:

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #27 u: Svibanj 29, 2009, 10:56:58 prijepodne »
e jesi zloćkava!
  :P :P :P

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #28 u: Svibanj 29, 2009, 15:36:37 poslijepodne »
Samo se vi tješite :devil:! Ribice jednostavno provjeravaju ima li slučajno još kakve klope :D :D :D!

I, moje sve tri grizu, ne samo Franc, a čim se približim počnu ludovati i žicati, makar su jele prije pola sata :roll:.
Daaa, točno to radi i gospodin Oskar! Najede se, i ako nakon tri i pol minute ponovo prodjem kraj akvarija, on iste sekunde počen noriti u kutu akvarija koji je meni najbliže i pri tome ima izbezumljenu facu "Nisam ništa jeo danima! Molim te, moze samo jedna porcija čevapa? Mooolim te!" Ne moram reci da sam u prvo vrijeme nasjedala na takve emocionalne trikove i dala bih mu jos koju pahuljicu, no onda sam skuzila da tome nikad kraja i sad mu samo kažem:"Rista, jeo si malo prije, znam, vidla sam te!"
A sto se tiče pusica, ponavljam, vjerujem da imaš pravo, al ipak, romantičnije mi je vjerovati da me ljubi, nego da hoce zagristi "ruku koja ga hrani". Iako, sasvim sigurno si u pravu. :up: A mozda mozda mozda, onak 5 % šansi, mozda su ipak pusice! :heart:


Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #29 u: Svibanj 29, 2009, 21:44:59 poslijepodne »
Ma ne slušaj nikoga. To su sigurno pusice ruci koja ju hrani ;)
Samo da ne bude ono... neš dobit klopu dok nedaš pusu
I Love Animals... They’re Delicious

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #30 u: Svibanj 30, 2009, 20:45:12 poslijepodne »
bravo, Igi!
moje ljubavi i te kako daju pusice (jes da bi bile sretnije da dobiju jesti, no, ne bune se previše i ako se samo igramo)...doduše, nekad i pojedu sve što stignu!  ;) :P

Offline Tonya

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #31 u: Svibanj 30, 2009, 21:55:45 poslijepodne »
 :D :D :D

Svaka čast, onda očito imate pristojne ribice, za razliku od mojih divljaka :P :clown:!

Daaa, točno to radi i gospodin Oskar! Najede se, i ako nakon tri i pol minute ponovo prodjem kraj akvarija, on iste sekunde počen noriti u kutu akvarija koji je meni najbliže i pri tome ima izbezumljenu facu "Nisam ništa jeo danima! Molim te, moze samo jedna porcija čevapa? Mooolim te!" Ne moram reci da sam u prvo vrijeme nasjedala na takve emocionalne trikove i dala bih mu jos koju pahuljicu, no onda sam skuzila da tome nikad kraja i sad mu samo kažem:"Rista, jeo si malo prije, znam, vidla sam te!"

Da, imaju oni te fore - izgledaju kao da će umrijeti od gladi ako uskoro nešto ne utrpaju u usta :roll: :D... Pravi žicaroši, nema što :heart:! No, ja koji put i popustim, pa im dam klopati iako nije vrijeme - neka se vesele :D! Naravno, tad još više žicaju :roll:...
FBI - Riboobavještajci :ninja:

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #32 u: Svibanj 31, 2009, 16:45:51 poslijepodne »
Ma ne slušaj nikoga. To su sigurno pusice ruci koja ju hrani ;)
Samo da ne bude ono... neš dobit klopu dok nedaš pusu
Tak je , tak je  :up:, to su pusice !! Mozda cu jednog dana imati rupu na ruci, ali sada tvrdoglavo vjerujem da su pusice. A eventualnu rupu na prstu ce lako sakriti prsten s omanjim dijamantom, kaj ne ?  :up: (heh, kad me muz  :heart:cuje, pa se otkotura s kauča od smijeha...)

Offline murtila

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 87
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #33 u: Lipanj 02, 2009, 00:33:57 prijepodne »
Tak je , tak je  :up:, to su pusice !! Mozda cu jednog dana imati rupu na ruci, ali sada tvrdoglavo vjerujem da su pusice. A eventualnu rupu na prstu ce lako sakriti prsten s omanjim dijamantom, kaj ne ?  :up: (heh, kad me muz  :heart:cuje, pa se otkotura s kauča od smijeha...)

 ;) lijepo bi ti to rješila,tko zna-zna  :up:  ;)

A kad će meni moje davati pusice.... :( ,ma ustvari mi nismo još došli u tu fazu  :)
ovo je tek upoznavanje pogotovo s njihove strane jer sam ja već   :inlove:

A i trenutno je Rei zauzet,dva dana lovi (kako bi babymum rekla-pokazuje muškost  :g065: ),zaokupljen je guzama njih dvije,
za jednom pa drugom.....i tako dva dana odnosno kad god ja pogledam u akv. a naročito nakon što se nažnjopa
FBI - Riboobavještajci :ninja:

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #34 u: Lipanj 02, 2009, 15:22:02 poslijepodne »
Murtila, poznata je stvar da ljubav ide kroz želudac. Zato, pokušaj mojim stopama, meni je uspjelo od prve. Primiš dobro skuhani i oguljeni grašak izmedju dva prsta, ruku u akvarij i ajmo, pusice će samo pljuštati. Jedna pusa, jedan griz, jedna pusa, jedan griz!
Javi rezultate!
Zvuči jako veselo kad opisuješ druženja tvojih ribica.
Jedva čekam da Oskar dobije društvo. Pokrenula sam neke akcije, no to je tajna za moje ukućane. Namjeravam samo - plop - ispustiti novu ribicu u akvarij, i čekati da oni primjete.
Joj, upravo mi dijete stoji kraj ekrana. Sva sreća da ne zna čitati, huh, inače - ode moja tajna .
Ciao!

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #35 u: Lipanj 08, 2009, 10:45:23 prijepodne »
Citat iz konverzacije Babymum-Murtila: Baby kaže:usisavač taj koji spominješ je jedno veliko ništa...radije nabavi "klasični" ili napravi sama ... a s vremenom ćeš se tak ispraksirat da nećeš povući niš vode (zezam se...možeš prvo crijevo potopiti svo u vodu, začepit prstima "izlaz" i njega lijepo prenijeti k amperu, otčepiti i evoga! Kraj citata.

Dakle, meni to s usisavačem i dalje nije jasno. Kupila sam neki usisavač :(, obično crijevo,a na jednom kraju nešto kao zvono, kao mala plastična šalica bez dna.Ok,stavim tu plastičnu šalicu na pijesak, i još malo probućkam, da se voda uskovitla, tj da drekeci polete, ali sve se to tako sporo usisava, tj drekeci idu sporo (nije da ne idu, ali idu sporo), a voda curi ko blesava, pa, buduci da imam mali akvarij, za čas ostane 3 cm vode i moram prestati, da se Oskar ne nasuče. Tako u manje od minutu usisam tj isisam (izsisam) gotovo svu vodu. Tada nalijevam novu, i lijepo vidim kako se drekeci(i ostala nečistoća, valda ostaci hrane..) kovitlaju, kako ih ima gotovo isto onoliko koliko ih ima u lavoru u koji je odcurila isisavana voda. To radim jednom tjedno. Ne usudim se raditi češće, jer će onda Oskar svaki dan biti u novoj vodi, a to sam naučila da nije dobro, bez obzira što je voda odstajala, tretirana itd, al odu dobre bakterijice. ŠTA DA RADIM? Kako da doskočim drekecima. Da pustim da se u usisanoj vodi zmazanoća slegne, pa da tu vodu vratim natrag? Nadam se da nikoga ne izbezumljujem (ili nasmijavam) tom idejom, ali zbilja bih htejla da je što manje nečistoće, a nikak to ne uspijevam (bar se meni tako čini).

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #36 u: Lipanj 08, 2009, 10:48:20 prijepodne »
očito imaš preširoku cijev, odnosno, usisavač je prevelik za maleni akvarij kakav Oskar ima!
no, lijepo nabavi crijevo manjeg promjera, na njega fiksiraj pol bočice od nečega i eto gac...mi imamo za maleni akvarij crijevo 1 cm promjera i pol bočice od kapi za oči...da vidiš kako drekeci idu, a voda jako polako teče! ;)

tako možeš napraviti usisavače za sve moguće dimenzije!

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #37 u: Lipanj 08, 2009, 11:29:39 prijepodne »
Pa da li bih onda to mogla raditi i samo sa crijevom? :up: Lovim nečistoću po akvariju. :up:Malo brobućkam vodu (da li znaš , da i to jako stresno djeluje na ribicu :question:, jer ako da, onda to, jasno, neću raditi), dakle, buć buć o vodi i u lov na drekece.
Ostaje jos jedno pitanje. Da li mogu onda tu vodu, izlivenu, u kojoj su se slegle nečistoće, naliti natrag u akvarij? Jer, tako bih onda svaki dan mogla usisavati dno, a da ne dolijevam stalno novu vodu. Toliko petljam s tim pitanjem, nadam se da je razumljivo. ;)

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #38 u: Lipanj 08, 2009, 11:36:43 prijepodne »
naravno da možeš samo sa crijevom - no, ono i jest "problem" jačeg ili slabijeg protoka vode!
a nemoj bućkati vodu prije usisavanja, već usisavač "zabijaš" u podlogu, on podigne drekece i usisa ih, a kamenčiće "vrati" natrag...

naravno da dio usisane vode možeš natrag vratiti, ali je ili procijedi groz gazu ili pričekaj da se drekeci slegnu, pa vrati samo (DIO) čiste vode!

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #39 u: Lipanj 08, 2009, 14:27:24 poslijepodne »
Polušala sam s tim "zabijanjem" u podlogu, no u slučaju mog usisavača nije se dogodilo apsolutno ništa. Ako ću usisavati samo sa crijevom , kaj da onda crijevo samoz zapiknem u šljunak? Mislim da cu onda usisati šljunak. Kakva je šteta od bućkanja? Ja to samo malo "promrdam", ne radim tajfun po akvariju. :roll: Joj, tak se snervam svaki put kad sva voda ode van , a imam osjećaj da vise od 50 % nečistoće ostane unutra... Zasto da vratim samo DIO vode? Onda ipak moram doliti dio nove, a ako to radim svaki dan,neću li tako potpuno oslabiti dobre bakterije, ak ih uopće ima, budući da nemam biljkie. Ajme, koliko pitanja, ajajaj... :roll:

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #40 u: Lipanj 08, 2009, 14:40:43 poslijepodne »
pa, nije potrebno usisavati svaki dan - dovoljno je jednom tjedno, i to tako da izbaciš oko 20% vode koju onda zamijeniš novom odstajalom vodom...i to je to  :)
prečesto mijenjanje vode remeti ravnotežu u akvariju i onda opet nisi niš napravila

Offline murtila

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 87
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #41 u: Lipanj 08, 2009, 14:44:54 poslijepodne »
Murtila, poznata je stvar da ljubav ide kroz želudac. Zato, pokušaj mojim stopama, meni je uspjelo od prve. Primiš dobro skuhani i oguljeni grašak izmedju dva prsta, ruku u akvarij i ajmo, pusice će samo pljuštati. Jedna pusa, jedan griz, jedna pusa, jedan griz!
Javi rezultate!

Mene su moje cmoknile bez da im dam grašak,aha-gdje ste sad  :P

Stavila sam prst u vodu i prva je bila Vikica koja me cmoknula  :heart: ,naravno da ja mislim da je to poljubac a one su jednostavno mislile da je to hrana
Kćer kad je to vidjela ,brže bolje je i ona stavila prst i čekala i čekala i dosadilo joj čekat
Ali je poslije ponovo stavila prst i bila nagrađena,dobila je cmok  ;)


BTW.ajme meni što me čeka sa usisavačem i drekecima,učim od tebe,možda će meni to bolje ići
Koji si usisavač kupila (da ga ja ne bi slučajno uzela ) :question:

@babyboom,
koliki promjer crijeva mora biti za moj 54 l akv. :question:
FBI - Riboobavještajci :ninja:

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #42 u: Lipanj 08, 2009, 14:58:29 poslijepodne »
mislim da ti je dovoljno 15 mm crijevo...a u početku će biti svašta, s vremenom se ipak ispraksiraš i ide to super...a poslije će i pajcekići tako dobro počistiti ostatke hrane, filter povući drekece i bit će vrlo malo za usisavati!  ;)

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #43 u: Lipanj 08, 2009, 16:51:54 poslijepodne »
Nekako imam osjecaj da se malo previse brines oko preostalog dreka. Normalno je da ne mozes sve odjednom pokupiti... :up:

Ako je toga ipak previse, onda mi se cini, radi se o filteru, posebice sto nemas bilja, pa nema za sto zapinjati i logicno trebalo bi zavrsiti u filteru... :nerd:
Tuzlanka u Sarajevu

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #44 u: Lipanj 08, 2009, 18:53:04 poslijepodne »
Murtila, poznata je stvar da ljubav ide kroz želudac. Zato, pokušaj mojim stopama, meni je uspjelo od prve. Primiš dobro skuhani i oguljeni grašak izmedju dva prsta, ruku u akvarij i ajmo, pusice će samo pljuštati. Jedna pusa, jedan griz, jedna pusa, jedan griz!
Javi rezultate!

Mene su moje cmoknile bez da im dam grašak,aha-gdje ste sad  :P

Stavila sam prst u vodu i prva je bila Vikica koja me cmoknula  :heart: ,naravno da ja mislim da je to poljubac a one su jednostavno mislile da je to hrana
Kćer kad je to vidjela ,brže bolje je i ona stavila prst i čekala i čekala i dosadilo joj čekat
Ali je poslije ponovo stavila prst i bila nagrađena,dobila je cmok  ;)


BTW.ajme meni što me čeka sa usisavačem i drekecima,učim od tebe,možda će meni to bolje ići
Koji si usisavač kupila (da ga ja ne bi slučajno uzela ) :question:

@babyboom,
koliki promjer crijeva mora biti za moj 54 l akv. :question:
Veseli me tvoje veselje, ali i mi smo počeli ljubakanje bez graška. I to, moram reći, prva je u vodu stavila prstić moja 5 godišnja kćer, mene je nekak bilo trta (ko zna, mozda je neki daleki predak Oskarov bio pirana...šalim se), al onda sam morala, kad je Oskar nju obasuo pusicama, onda sam se i ja ohrabrila. Tata (gospodin muz) jos nije namočio rukicu i akvarij. Kukavica sinja!
Glede usisavača & drekeca, možda ja stvarno previše paničarim, no voda je u zadnje vrijeme nekako žuta, stalno, a prije je bila čišća.primjetila sam da je to od kako Oskaru dajem ujutro novu hranu, sa spirulinom. Mozda ostaci  te hrane nekako zažute vodu? Hm? A usisavač je ovaj: na hrv naljepnici piše ČISTAČ ZA AKVARIJSKO DNO, proizvodi Dohse Aquaristik, Njemačka (valda smijem to tu pisat?)Kutija je dosta velika, tamnoplavi rub, u sredini velika slika akvarijskog dna s milijardu biljaka, slika ruke koja drži taj usisavač (taj dio ko šalica) i velikim bijelim slovima piše MULMGLOCKE (pa jos na par evropskih jezika sitnijm slovima, ta ista riječ). Kad to vidiš, odmah reci - To ne kupujem. Nadam se da mi neko iz te firme ne bu sad pokucal na vrata zbog antireklame, ali stvar zbilja ne vrijedi. Dakle, to ne kupuj. A prema savjetima Babymum, mislim da uopće ne treba nikakav usisavač kupovati, da se stvar rješava samo sa crijevom (e, da sam to ranije znala....).

Offline Tonya

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #45 u: Lipanj 08, 2009, 21:18:33 poslijepodne »
U principu, crijevom možeš pokupiti svo smeće na površini šljunka i u vodi, a s tim nastavkom ono smeće koje se zavuklo u šljunak ;)!
FBI - Riboobavještajci :ninja:

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #46 u: Lipanj 08, 2009, 22:49:12 poslijepodne »
Čim uspijem, javit ću rezulate. :) Obično mijenjam dio vode krajem tjedna, pa se tada nadam i uspješnom oddrekecavanju! :klap:

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #47 u: Lipanj 13, 2009, 13:16:37 poslijepodne »
Više ne znam u kojoj temi, no sinoć sam pročitala da zlatne ne jedu anubias (ako se tako zove biljeka na koju mislim, onda kojoj ne treba zemlja, nego se samo pričvrsti na kamen). Da li je to istina? Ako je, Oskar ce prvom prilikom dobit anubias. Da li je nužno da akvarij ima svoje svjetlo, zbog anubiasa? Naš akvarij još nema svje svjetlo.

Offline murtila

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 87
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #48 u: Lipanj 13, 2009, 14:43:14 poslijepodne »
Više ne znam u kojoj temi, no sinoć sam pročitala da zlatne ne jedu anubias (ako se tako zove biljeka na koju mislim, onda kojoj ne treba zemlja, nego se samo pričvrsti na kamen). Da li je to istina? Ako je, Oskar ce prvom prilikom dobit anubias. Da li je nužno da akvarij ima svoje svjetlo, zbog anubiasa? Naš akvarij još nema svje svjetlo.

To će ti sve bolje reči tvoje dobre( dvije ) vile  ;)
Ali evo i od mene ,da vidimo koliko sam naučila,ispravit će me ako griješim  :P

Da,anubias se pričvrsti za kamen ali i druge biljke ti ne trebaju zemlju jer postoje razne vrste gnojiva (u tabletama,kao tekuće gnojivo i vjerovatno ima još štagod ali ja ne znam )

a koliko mi se čini anubiasu ne treba svjetlo,dapaće njega se stavlja u tamnije dijelove akvarija , :unsure:

Moj anubias je neki malecki,možeš vidjeti na mojim slikama,uz panj i na njemu ,i još sam ga stavila uz jedan kamen ali su oni to već pomakli.Ja svoj nisam tako pričvrstila već u pet shopu ima za kupit neke metalne trakice,pa ga taj metal drži za dno,
svejedno,kad mi neće ni dočekat da sraste sa panjom  :(
a i anubiasa ima par vrsta ,valjda,manji i veči    :unsure:

FBI - Riboobavještajci :ninja:

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #49 u: Lipanj 13, 2009, 19:48:46 poslijepodne »
dobra učenica!  :klap:

no, mali dodatak - anubias nije oduševljen s puno svjetla, ali ga ipak voli, kao i svaka biljka - problem je što jako sporo raste i na njega se vrlo rado lijepe čupave alge (da vidite mog kod gupića....izlega ko čupavi Joe a ne ko biljka! ;))....
i, ima ga nekoliko varijeteta - od majušnog, s listićima poput nokta od malog prsta, do velikog, s lijepim i velikim listovima....
a svi traže sličnu njegu!