Travanj 28, 2024, 16:10:04 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Oskar uziva, Beata pita  (Posjeta: 8838 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Oskar uziva, Beata pita
« u: Svibanj 06, 2009, 13:21:51 poslijepodne »
MOram li reci da sam se prilično upecala  :)ili to svi vec znate? Dakle, nakon "ajajaj" :roll: iskustva s poklonjenom nam zlaticom u kugli, sada smo već prilično napredovali, no jos uvijek spadamo u NOVE U SLATKOVODNOJ. Ponor u novčaniku ne dozvoljava da se razmašemo kupnjom litraže koju bismo htjeli, ali doci ce i taj trenutak (valda cu napokon imati sreće sa stalnim poslom, dosta mi je ovih neredovitih honorara, uf!)No, mislim da je Oskaru dobro u garsonjeri. Veselo plivucka, dubi na glavi, :up: premješta kamencice i prestao se bojati filtera. Jos jednom, VELIKO HVALA  :up: :up:Tonyi :heart: koja mi je posudila filter,dok ne nabavim svoj.Pri kupovini spuzvice za filter u ZooAmoazona, moja se 5godišnja kčer , naravno, zaljepila za akvarije i nikako se nije mogla odvojiti od, zaista prekrasne bete (jesam li dobro zapamtila, ispravite me ako griješim), predivne ribice zanosno ljbičaste boje, sa perajama kao plašt. Zaista predivna ribica, buljile smo očarano neko vrijeme. Pitam prodavačicu kakva je to riba, kaže "Toplovodna". Zaključim da onda ništa, jer je Oskar hladnovodna zlatica, no teta u dućanu kaže: "To Vam nema veze, one mogu i u hladnovodni akvarij!". Ostajem bez riječi, s upitnicima oko glave. -? Pa KAKO ??? Kako se mogu mijesati toplovodne i hladnovodne ribe? Ne namjeravam bas sada kupovati niti jednu ribu, jer Oskar živi u garsonjeri, ali jednog dana cu mu sigurno nabaviti drustvo (vjerujem da ste primjetili da je djetetov poklon postao mamin hobi, tako to vald obično biva..). Nikako ne mogu shvatiti kako se mogu pomijesati toplovodne i hladnovodne ribe. Zatim , teta u ducanu mi je rekla da JEDNOM na dan hranim Oskara s 2 (slovima: DVA) listica hrane. Nisam do sada brojala listice, ali hranim ga 3 puta na dan, pahuljastom hranom koja pokrije recimo 1,5 kvadratni centimetar vode, ne znam kako bih bolje opisala količinu. Oskar je apsolutni proždrljivac, mislim da bi mogao jesti i 10 puta na dan, no sjecam se da mi je Babymum rekla da su zlatne sklone debljanju i problemima s jetrom, pa pazim da ne nasjednem na Oskarovo žicanje i da to bude zaista samo 3 puta na dan. Ali JEDNOM na dan DVA listica? JEsam li nesto pomijesala. O tome da Oskaru najmanje 2 puta tjedno dajem grašak, nisam s tetom u ducanu niti razglabala, nije mi se dalo slušat eventualne komentare.Kupila sam i usisavač za drekece, no s tim ne uspijevam puno počistiti.Ali, sada s filterom je sve jednostavnije.Do sada sam, dok nismo imali filter, jednom tjedno mjenjala 30% vode. Kako da sada radim? Eto, hrpetina pitanja..no jos uvijek sam gotovo apsolutni početnik, kojeg je zbunila teta u ducanu, pa se ponovo obraćam svima vama za odgovore i sugestije. Biljkica jos uvijek nema, osim plastičnjače iza koje Oskar spava, ali kad bude prilike za veći akvarij, doci ce i biljke.E da, jos nesto - spominju se cesto na forumu izvjesni čistaci - da li to meni treba? Hvala na odgovorima i pozdrav svima !

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #1 u: Svibanj 06, 2009, 13:37:01 poslijepodne »
Beata, hi. Drago mi je da je Oskar postao ovako vazan dio vasih zivota. ;)

A sad pitanja i odgovori... :P

1. Ne slusaj tetu kad hoce prodati nesto... :clown: U pravu si hladnovodne i toplovodne ne idu zajedno i tocka... :up:
2. Kolicina hrane je individualna stvar. Rekla bih to ovako, ako Oskar uspije pojesti datu hranu unutar 2 minuta sve je OK. I opet ne slusaj tetu... :roll:
3. Usisivac ti nije bio neophodna investicija. Ja sam svoj nastavak za usisavanje skinula i usisavam samo crijevom. Tako mi je lakse kontrolirati. Mislim da bi sad sa filterom mogla mijenjati duplo manje vode. No to moras sama vidjeti po bistrini vode.
4. Prave biljke su dobrodosle i u tom aq. :up: Pa ti savjetujem da pratis oglase ili jednostavno zicas. :D Ima dobrih dusa, koje ce prije dati Oskaru da pojede bilje, nego ga bacati... :up:
Tuzlanka u Sarajevu

Offline Ignus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 533
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #2 u: Svibanj 06, 2009, 14:33:57 poslijepodne »
Bette su izrazito toplovodne ribe i najviše im odgovara temp oko 26-27 a sigurno će se bolje osjećati i na 30 nego na 20.
Prodavaonice imaju običaj  držati  po 1 bettu u svakom  akvariju pa tako i u hladnovodnima gdje im nije mjesto ( još gore je kad bettu stave u akvarij sa barbusima npr.  ali to je jedna druga priča ) i od tuda onda takvi savjeti osoblja da bette i zlatne idu zajedno.
Potpredsjednik udruge ljubitelja i uzgajivača Betta 'Betta Svijet'

Offline Jaspar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 102
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Stenjevac, Zagreb
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #3 u: Svibanj 06, 2009, 23:24:05 poslijepodne »
Katastrofa. Da i ja ponovim. Ne slušaj tete u dućanu. Ja sam ponosni vlasnik 2 Oscara pa samo da te pitam koliki je taj AQ u kojem je Oscar trenutno? Koliko je veliki Oscar trenutno? Pitam to samo zato što je predviđeno imat 1 oscara u 200 litara vode a 2 mogu već u 300 litara. Što se tiče usisavača dna ja mislim da je dobro što si ga kupila jer će ti uskoro trebat. Jer su pravi prljavci. Nipošto ne stavljaj betu i Oscara u isti akvarij osim ako mu želiš dat živu hranu koju će natjeravat, očerupat taj predivan repić i sa guštom strpat u usta i podrobit. Jer Oscari nemaju zube nego hranu drobe. Onda 2 listića hrane dnevno???????? Za Oscara???????? Ja moram upoznat tu tetu. Neko je mudro rekao: Oscari nisu proždrljivi, oni su jednostavno stalno gladni. Slobodno ti njega nahrani, ništa mu neće bit. Baš mi je drago da si se odlučila za Oscara, nećeš požalit. Osim što ćeš morat kupit veći AQ ako je taj premali. Imaš u mom potpisu link pa pogledaj moje bebe.

Offline Ignus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 533
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #4 u: Svibanj 06, 2009, 23:29:58 poslijepodne »
Katastrofa. Da i ja ponovim. Ne slušaj tete u dućanu. Ja sam ponosni vlasnik 2 Oscara pa samo da te pitam koliki je taj AQ u kojem je Oscar trenutno? Koliko je veliki Oscar trenutno? Pitam to samo zato što je predviđeno imat 1 oscara u 200 litara vode a 2 mogu već u 300 litara. Što se tiče usisavača dna ja mislim da je dobro što si ga kupila jer će ti uskoro trebat. Jer su pravi prljavci. Nipošto ne stavljaj betu i Oscara u isti akvarij osim ako mu želiš dat živu hranu koju će natjeravat, očerupat taj predivan repić i sa guštom strpat u usta i podrobit. Jer Oscari nemaju zube nego hranu drobe. Onda 2 listića hrane dnevno???????? Za Oscara???????? Ja moram upoznat tu tetu. Neko je mudro rekao: Oscari nisu proždrljivi, oni su jednostavno stalno gladni. Slobodno ti njega nahrani, ništa mu neće bit. Baš mi je drago da si se odlučila za Oscara, nećeš požalit. Osim što ćeš morat kupit veći AQ ako je taj premali. Imaš u mom potpisu link pa pogledaj moje bebe.

Ovo je apsolutno točno, no ima jedan problem. Koliko sam ja shvatio Beata je svoju zlatnu ribicu nazvala Oscar ne pomišljajući da će večini akvarisa to ime značiti nešto sasvim drugo ( riba  Astronotus ocellatus - popularno Oscar ).
Potpredsjednik udruge ljubitelja i uzgajivača Betta 'Betta Svijet'

Offline Jaspar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 102
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Stenjevac, Zagreb
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #5 u: Svibanj 06, 2009, 23:31:29 poslijepodne »
Onda sam ja sve ovo tipkao bezveze. Haha!!!  :)

Offline Ignus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 533
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #6 u: Svibanj 06, 2009, 23:33:41 poslijepodne »
Onda sam ja sve ovo tipkao bezveze. Haha!!!  :)

Nije bezveze. Oscare također prodaju sa bettama u kompletu. Čak imaju naljepnicu Oscar, veličina 5cm! Vidio svojim očima. Nikad dosta upozorenja na ovakve 'propuste' pet shop boysa i girlsa kojima nažalost neki ljudi vjeruju više nego nama hobistima.
Potpredsjednik udruge ljubitelja i uzgajivača Betta 'Betta Svijet'

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #7 u: Svibanj 07, 2009, 09:24:48 prijepodne »
Katastrofa. Da i ja ponovim. Ne slušaj tete u dućanu. Ja sam ponosni vlasnik 2 Oscara pa samo da te pitam koliki je taj AQ u kojem je Oscar trenutno? Koliko je veliki Oscar trenutno? Pitam to samo zato što je predviđeno imat 1 oscara u 200 litara vode a 2 mogu već u 300 litara. Što se tiče usisavača dna ja mislim da je dobro što si ga kupila jer će ti uskoro trebat. Jer su pravi prljavci. Nipošto ne stavljaj betu i Oscara u isti akvarij osim ako mu želiš dat živu hranu koju će natjeravat, očerupat taj predivan repić i sa guštom strpat u usta i podrobit. Jer Oscari nemaju zube nego hranu drobe. Onda 2 listića hrane dnevno???????? Za Oscara???????? Ja moram upoznat tu tetu. Neko je mudro rekao: Oscari nisu proždrljivi, oni su jednostavno stalno gladni. Slobodno ti njega nahrani, ništa mu neće bit. Baš mi je drago da si se odlučila za Oscara, nećeš požalit. Osim što ćeš morat kupit veći AQ ako je taj premali. Imaš u mom potpisu link pa pogledaj moje bebe.

Možda nevezano za temu, al tvoji Oscari i akvarij izgleda fascinantno. Ko da se lava preljeva u ribama, krasne boje :up:.


Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #8 u: Svibanj 07, 2009, 12:47:41 poslijepodne »
Katastrofa. Da i ja ponovim. Ne slušaj tete u dućanu. Ja sam ponosni vlasnik 2 Oscara pa samo da te pitam koliki je taj AQ u kojem je Oscar trenutno? Koliko je veliki Oscar trenutno? Pitam to samo zato što je predviđeno imat 1 oscara u 200 litara vode a 2 mogu već u 300 litara. Što se tiče usisavača dna ja mislim da je dobro što si ga kupila jer će ti uskoro trebat. Jer su pravi prljavci. Nipošto ne stavljaj betu i Oscara u isti akvarij osim ako mu želiš dat živu hranu koju će natjeravat, očerupat taj predivan repić i sa guštom strpat u usta i podrobit. Jer Oscari nemaju zube nego hranu drobe. Onda 2 listića hrane dnevno???????? Za Oscara???????? Ja moram upoznat tu tetu. Neko je mudro rekao: Oscari nisu proždrljivi, oni su jednostavno stalno gladni. Slobodno ti njega nahrani, ništa mu neće bit. Baš mi je drago da si se odlučila za Oscara, nećeš požalit. Osim što ćeš morat kupit veći AQ ako je taj premali. Imaš u mom potpisu link pa pogledaj moje bebe.

Ovo je apsolutno točno, no ima jedan problem. Koliko sam ja shvatio Beata je svoju zlatnu ribicu nazvala Oscar ne pomišljajući da će večini akvarisa to ime značiti nešto sasvim drugo ( riba  Astronotus ocellatus - popularno Oscar ).

Daaaaa.... Oskar je zlatica, komet, Oskar nije oscar. Ime Oskar mi je palo na pamet kao zanimljivo, fora , posebno itd, nisam imala pojma da postoje oscari.

Offline Jaspar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 102
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Stenjevac, Zagreb
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #9 u: Svibanj 08, 2009, 19:45:57 poslijepodne »
Katastrofa. Da i ja ponovim. Ne slušaj tete u dućanu. Ja sam ponosni vlasnik 2 Oscara pa samo da te pitam koliki je taj AQ u kojem je Oscar trenutno? Koliko je veliki Oscar trenutno? Pitam to samo zato što je predviđeno imat 1 oscara u 200 litara vode a 2 mogu već u 300 litara. Što se tiče usisavača dna ja mislim da je dobro što si ga kupila jer će ti uskoro trebat. Jer su pravi prljavci. Nipošto ne stavljaj betu i Oscara u isti akvarij osim ako mu želiš dat živu hranu koju će natjeravat, očerupat taj predivan repić i sa guštom strpat u usta i podrobit. Jer Oscari nemaju zube nego hranu drobe. Onda 2 listića hrane dnevno???????? Za Oscara???????? Ja moram upoznat tu tetu. Neko je mudro rekao: Oscari nisu proždrljivi, oni su jednostavno stalno gladni. Slobodno ti njega nahrani, ništa mu neće bit. Baš mi je drago da si se odlučila za Oscara, nećeš požalit. Osim što ćeš morat kupit veći AQ ako je taj premali. Imaš u mom potpisu link pa pogledaj moje bebe.

Možda nevezano za temu, al tvoji Oscari i akvarij izgleda fascinantno. Ko da se lava preljeva u ribama, krasne boje :up:.


Hvala. Toplo ih preporučam svim riboljupcima.  :)

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #10 u: Svibanj 08, 2009, 21:14:29 poslijepodne »
Moram komentirati, dođem ponekad u neke pet shopove, bette zavezane u male plastične vrečice 7x7 cm ili u čašama. Prekrasni odrasli borci u ne mogu se ni okrenuti u tome.
Dođem jednom u jedan vrtić, pametne tete stavile u kuglu 2 molija i dva borca, već na izmaku snaga. Pa reko jeste vi pukli... ma dobro je to njima... odgovore profesionalno.
Dođem u jedan pet shop, pun akvarij mrtvih plekostomusa. Nisam pitao pišto su ovi mrtvi, valjda su na sniženju...
Ima još toga...
I Love Animals... They’re Delicious

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #11 u: Svibanj 09, 2009, 00:05:27 prijepodne »
Katastrofa. Da i ja ponovim. Ne slušaj tete u dućanu. Ja sam ponosni vlasnik 2 Oscara pa samo da te pitam koliki je taj AQ u kojem je Oscar trenutno? Koliko je veliki Oscar trenutno? Pitam to samo zato što je predviđeno imat 1 oscara u 200 litara vode a 2 mogu već u 300 litara. Što se tiče usisavača dna ja mislim da je dobro što si ga kupila jer će ti uskoro trebat. Jer su pravi prljavci. Nipošto ne stavljaj betu i Oscara u isti akvarij osim ako mu želiš dat živu hranu koju će natjeravat, očerupat taj predivan repić i sa guštom strpat u usta i podrobit. Jer Oscari nemaju zube nego hranu drobe. Onda 2 listića hrane dnevno???????? Za Oscara???????? Ja moram upoznat tu tetu. Neko je mudro rekao: Oscari nisu proždrljivi, oni su jednostavno stalno gladni. Slobodno ti njega nahrani, ništa mu neće bit. Baš mi je drago da si se odlučila za Oscara, nećeš požalit. Osim što ćeš morat kupit veći AQ ako je taj premali. Imaš u mom potpisu link pa pogledaj moje bebe.

Prekrasne ribice i prekrasan akvarij. Čestitam! :klap:

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #12 u: Svibanj 10, 2009, 20:51:45 poslijepodne »
hej, ekipa - tema je beatin oskarić....nemojmo offtopičariti... ;)

Offline Tonya

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #13 u: Svibanj 10, 2009, 21:48:09 poslijepodne »
Beata, mogla bi staviti koju novu fotku Oskara u njegovoj "garsonijeri" ;) :D!
FBI - Riboobavještajci :ninja:

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #14 u: Svibanj 26, 2009, 11:43:12 prijepodne »
Beata, mogla bi staviti koju novu fotku Oskara u njegovoj "garsonijeri" ;) :D!

Čim me vidi kako mu se bribližavam s fotoaparatom, sakrije se i ne mrda. Valda se šminka ili popravlja frizuru, ne bi li ispao što bolji na fotografiji, ali to traje toliko dugo (sigurno je muško, koliko stoji pred špiglom!) da ja onda odustanem, a on nek si ima frizuru za po doma! Inače, jede mi grašak iz ruke, uspjelo je od prve (i od druge i od treće) i jako sam vesela zbog toga. A proždrljiv je maksimalno ! Prala sam neki dan spuzvicu od filtera, a to radim tak da odvadim malo vode iz akvarija i onda u toj vodi operem spuzvicu. No, dok sam nosila spuzvicu prema toj vodi, nekakav komadičak zmazanoce je pao sa spuzve u vodu i Oskar se zaletio brzinom svjetlosti i POJEO to smeće, zmazanoću, kaj ja znam kaj je to bilo. Cijeli dan sam sa strahom pogledavala da li mu je nesto, da li se počeo čudno ponašati. Fala Bogu, niš mu nije bilo, al fakat me uplašio!Jel to normalno da se tak ponaša?

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #15 u: Svibanj 26, 2009, 12:26:24 poslijepodne »
sve je OK, dok je veseli i papa...nema brige :D

Offline Tonya

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #16 u: Svibanj 26, 2009, 12:52:24 poslijepodne »
Sve je to normalno, ne brini ;)!

A za fotkanje treba strpljenja, naravno da on kuži da se nešto događa pa postane nemiran :D... Uzmi si više vremena, napravi hrpu fotki pa će sigurno barem neke uspjeti!

Super što si ga ipak odlučila naučiti jesti iz ruke :up:! Ma, zlatne ribice su toliko proždrljive da to stvarno nije teško, osim kod nekih posebno plahih primjeraka.
FBI - Riboobavještajci :ninja:

Offline murtila

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 87
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #17 u: Svibanj 26, 2009, 13:35:11 poslijepodne »
@beata,
i moje tri su kometi,evo su tek jučer dobili imena : Ray,Izzy i Viki ,kćer ih je krstila  :)
Koliki je tvoj Oscar,koliko cm i koliko je star  :question: ,a kako znaš da je muški  :question:

Kolika mu je garsonjera? Eto malo pitam jer nisam od početka s tobom (naravno kad sam tek nedavno došla)
pa bi ipak da sam malo u toku....

Super,jede ti iz ruke  :e016:
FBI - Riboobavještajci :ninja:

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #18 u: Svibanj 28, 2009, 12:20:54 poslijepodne »
@beata,
i moje tri su kometi,evo su tek jučer dobili imena : Ray,Izzy i Viki ,kćer ih je krstila  :)
Koliki je tvoj Oscar,koliko cm i koliko je star  :question: ,a kako znaš da je muški  :question:

Kolika mu je garsonjera? Eto malo pitam jer nisam od početka s tobom (naravno kad sam tek nedavno došla)
pa bi ipak da sam malo u toku....

Super,jede ti iz ruke  :e016:
Hi, Murtila! :up:
Oskar stanuje u 15 litara. Jes, malo je to litrica  :'(, al šta da se radi. Htjela sam kupiti 20 lit, razlika u cijeni bila je minimalna, ali me teta u ducanu odgovorila :down: ,rekla je da je 20 litara teško nositi do lavaboa kad se mijenja voda. Kako ja tada NIŠTA nisam znala o akvaristici, samo sam vidjela da Oskar pati u kugli u kojoj ga je kcer dobila za rockas i mislila sam "Valda teta u ducanu zna kaj govori", pa sam kupila 15 lit. Ali kakvo nošenje do lavaboa, joj joj joj, kako sam nasjela.... Sad mi je žao za svaku litru, što ih nema više, ali doci ce i taj čas, kupit ćemo veći akvarij (samo da se finacije poprave). Totalnu Ilijadu i Odiseju Oskarovog dolaska imas opisano u temi MAMA PITA, potrazit cu , pa cu ti poslati ako ti se da citati. No ,nadam se da si ti preskočila ta prva nerviranja. :roll:
Ray, Izzy i Viki su super imena.
Naravno da ne znam da li je Oskar muško ili žensko. :nerd: I ne znam točno koliko je star.K nama je došao krajem siječnja i Tonya  :up:(iskusna ribovlasnica s foruma) i Babymum  :up: misle da je tada imao 6 mj, ako nisam sve pomiješala. Mislim da sada ima oko 7 cm, bez repa. Ili mozda 8? On toliko juriša po akvariju, da ga u zadnje vrijeme ne mogu niti fotkat, niti ocijenit koliko je dugačak. A to s jedenjem iz ruke, zbilja je fascinanto! :klap: Kad mi je Tonya pričala o tome, kako njene ribice jedu grašak iz ruke, ja sam mislila da to meni nikad nece uspjeti (a malo sam se nekako i bojala, ne znam točno čega), no onda smo napravili prvi pokus, i Oskar je, ko da to radimo svaki dan, lijepo poklopao sav grašak koji sam držala s dva prsta i jos mi dao bezbroj pusica. Jesi i ti vec probala?  Srce je Oskar, nema šta! Iako sam, kad nam je uginuo pas, rekla NIKAD VIŠE neću imati nikakvu zivotinju (jer nisam u stanju podnjeti rastanak), eto, sad je tu Zlatni Oskar. Došao je nenajavljeno, kao poklon kceri za rodjedan, ali neka je tako, nek je on nama tu! Pozdravi ribice i ostale ukucane! :up:

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #19 u: Svibanj 28, 2009, 12:30:30 poslijepodne »
@beata,
i moje tri su kometi,evo su tek jučer dobili imena : Ray,Izzy i Viki ,kćer ih je krstila  :)
Koliki je tvoj Oscar,koliko cm i koliko je star  :question: ,a kako znaš da je muški  :question:

Kolika mu je garsonjera? Eto malo pitam jer nisam od početka s tobom (naravno kad sam tek nedavno došla)
pa bi ipak da sam malo u toku....

Super,jede ti iz ruke  :e016:

A ima li negdje koja fotka tvojih zlatica? Poslala sam ti PP. Ciaoooo !

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #20 u: Svibanj 28, 2009, 12:38:03 poslijepodne »
Sve je to normalno, ne brini ;)!

A za fotkanje treba strpljenja, naravno da on kuži da se nešto događa pa postane nemiran :D... Uzmi si više vremena, napravi hrpu fotki pa će sigurno barem neke uspjeti!

Super što si ga ipak odlučila naučiti jesti iz ruke :up:! Ma, zlatne ribice su toliko proždrljive da to stvarno nije teško, osim kod nekih posebno plahih primjeraka.
Ma nisam ga ništa učila  :)(iako ja volim svima sve tumačiti, profesionalna deformacija, he he ), frajer je totalno samouk, tj definitivno je talentiran  :up:za nova znanja i nove vještine ( to je na mene tak pametan :)!). Čim sam spustila ruku u vodu, tj dva prsta s kojima sam držala komadić oguljenog graška, evo ti njega, malo pogleda o čemu se radi i njam, njma, žder, žder, sve pojede od prve. I onda mi jo da desetak pusica, što me potpuno raznježilo. Sjećam se kad si mi pričala kako tvoje ribice jedu iz ruke i sjećam se kako sam mislila da ce to meni uspjeti za tak, par godina, ako ne i kasnije. A eto, uspjelo od prve ! To je tak kad imam dobre učiteljice (tebe i Nedu) :heart:

Offline Tonya

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #21 u: Svibanj 28, 2009, 13:07:31 poslijepodne »
Citat:
I onda mi jo da desetak pusica, što me potpuno raznježilo.

:D :D :D

Gle, nije ti on davao pusice, već je provjeravao može li se još štogod pojesti, npr. tvoja ruka ;) :P! Vidjet ćeš kad poraste... Eto, neki dan mi je Franc pokušao iščupati prst, potegnuo ga je svom snagom i tak odskočio da se skoro zabio u staklo... :D :roll: Prava zvjerka, nema što :heart:!

U svakom slučaju, drago mi je da ti je Oskar bez problema došao po klopu! Fora je tako hraniti, zar ne ;)?
FBI - Riboobavještajci :ninja:

Offline murtila

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 87
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #22 u: Svibanj 28, 2009, 13:56:20 poslijepodne »
A ima li negdje koja fotka tvojih zlatica? Poslala sam ti PP. Ciaoooo !

Nisam ni vidila PP jer sam upravo čitala tvoju Ilijadu i Odiseju Sa Oscarom.... :)

Pa ima bit da je svima tako na početku s tom razlikom što sam i ja(kćer) kao i ti(kćer) dobile ribice a da nisam imala pojma o njima,i ne samo to,već nisam nikad mogla ni zamisliti(a nisam ni željela)da imam ribice.
Ali kad su već bile tu,onda sam im ipak htjela pružiti najbolje što mogu

Ti si dobila jednu a ja ni manje ni više nego tri u plastici od 5 lit.(dida donio unuci ribice za Božić)
I to kad sam poslije vidjela da postoje one malene, a moje su već tada bile 5 cm  :roll:
I ne nisam preskočila ta prva nerviranja : horor :

Evo ti moje prve(i jedine za sada) slike slikane mobitelom pa se slabo vidi,inače sam ih stavila na moju temu "moje ribice"

Ovo je Rei koji je najjači i ima bit da je muški jer je sinoć opet lovio jednu pa drugu i tako stalno..
Smeđkasti je sa dvije simetrične žute fleke
http://i44.tinypic.com/33tp5dv.jpg
http://i43.tinypic.com/mlh6o3.jpg

ovo je Vikica,metalik-zelenkasta i prelijepa je,najmanja
http://i39.tinypic.com/2r3dwdj.jpg

Izzi,cijela narančasta
http://i39.tinypic.com/27yptp1.jpg
FBI - Riboobavještajci :ninja:

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #23 u: Svibanj 28, 2009, 20:49:58 poslijepodne »
A ima li negdje koja fotka tvojih zlatica? Poslala sam ti PP. Ciaoooo !

Nisam ni vidila PP jer sam upravo čitala tvoju Ilijadu i Odiseju Sa Oscarom.... :)

Pa ima bit da je svima tako na početku s tom razlikom što sam i ja(kćer) kao i ti(kćer) dobile ribice a da nisam imala pojma o njima,i ne samo to,već nisam nikad mogla ni zamisliti(a nisam ni željela)da imam ribice.
Ali kad su već bile tu,onda sam im ipak htjela pružiti najbolje što mogu

Ti si dobila jednu a ja ni manje ni više nego tri u plastici od 5 lit.(dida donio unuci ribice za Božić)
I to kad sam poslije vidjela da postoje one malene, a moje su već tada bile 5 cm  :roll:
I ne nisam preskočila ta prva nerviranja : horor :

Evo ti moje prve(i jedine za sada) slike slikane mobitelom pa se slabo vidi,inače sam ih stavila na moju temu "moje ribice"

Ovo je Rei koji je najjači i ima bit da je muški jer je sinoć opet lovio jednu pa drugu i tako stalno..
Smeđkasti je sa dvije simetrične žute fleke
http://i44.tinypic.com/33tp5dv.jpg
http://i43.tinypic.com/mlh6o3.jpg

ovo je Vikica,metalik-zelenkasta i prelijepa je,najmanja
http://i39.tinypic.com/2r3dwdj.jpg

Izzi,cijela narančasta
http://i39.tinypic.com/27yptp1.jpg
Predivne su , predivne, prelijepe....ova zelenkasta je ko iz bajke! Divota!

Offline Beata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 206
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zgb
Odg: Oskar uziva, Beata pita
« Odgovori #24 u: Svibanj 28, 2009, 20:51:41 poslijepodne »
Citat:
I onda mi jo da desetak pusica, što me potpuno raznježilo.

:D :D :D

Gle, nije ti on davao pusice, već je provjeravao može li se još štogod pojesti, npr. tvoja ruka ;) :P! Vidjet ćeš kad poraste... Eto, neki dan mi je Franc pokušao iščupati prst, potegnuo ga je svom snagom i tak odskočio da se skoro zabio u staklo... :D :roll: Prava zvjerka, nema što :heart:!

U svakom slučaju, drago mi je da ti je Oskar bez problema došao po klopu! Fora je tako hraniti, zar ne ;)?
Realno, znam da imaš pravo, :) ali cu romanticno  :-[i dalje zamišljati da mi je davao pusice  :heart:(dok mi jednog dana ne otrgne pol prsta, he he)