Travanj 28, 2024, 06:47:45 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pijesak ili ne ? novi user :)  (Posjeta: 8800 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Pijesak ili ne ? novi user :)
« Odgovori #50 u: Ožujak 19, 2008, 14:42:00 poslijepodne »
joj, znaju biti preslatki...moja Gala (oooogromna je) uhvatiti me za mali prst i cuclati ga...pa se onda čudi što to nije tako fino ko ostala papica...

Offline Tonya

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
Pijesak ili ne ? novi user :)
« Odgovori #51 u: Ožujak 19, 2008, 15:09:00 poslijepodne »
Ali i dalje pokušava, zar ne? Da, slatkice jedne..., samo što moje rjeđe daju puse, a češće zbilja grizu. Neki dan jedna mi je pokušavala otkinuti nokat.
FBI - Riboobavještajci :ninja:

Offline kekecinapaka

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
Pijesak ili ne ? novi user :)
« Odgovori #52 u: Ožujak 19, 2008, 18:14:00 poslijepodne »

\" Ne igraj se sa ženskim srcem ono je samo jedno. \" \" Igraj se sa sisama, one su dvije! \"

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Pijesak ili ne ? novi user :)
« Odgovori #53 u: Ožujak 19, 2008, 21:53:00 poslijepodne »


Citat: Tonya
Ali i dalje pokušava, zar ne? Da, slatkice jedne..., samo što moje rjeđe daju puse, a češće zbilja grizu. Neki dan jedna mi je pokušavala otkinuti nokat.



to ti je htjela dati do znanja da te tako jako voli da bi te najradije pojela!

Offline Nikica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: Pijesak ili ne ? novi user :)
« Odgovori #54 u: Svibanj 20, 2008, 19:26:23 poslijepodne »
Evo malcima sam sredio pijeskić i kroz par dana budu došli anubiasi unutra sad mi je ostala još samo jedna stvar. Nemam poklopca gore i još uvijek koristim stolnu lampu, jel zna netko di mogu nabavit poklopac sa neonskim lampama :(.
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Pijesak ili ne ? novi user :)
« Odgovori #55 u: Svibanj 20, 2008, 22:36:23 poslijepodne »
lijepo da si sredio.... :klap:
poklopac, ako imaš standardni akvarij, možeš kupiti u bolje opremljenim dućanima s akvarijskom opremom...ali, ako imaš nekog spretnog da ti napravi "kutiju" i još spretnijeg da ti složi struju, možda ispadne jeftinije....pogledaj malo pod "uradi sam" ili "oprema", tu na forumu, imaš prilično priča o "uradi sam" poklopcima... :)

Offline Nikica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: Pijesak ili ne ? novi user :)
« Odgovori #56 u: Svibanj 25, 2008, 17:51:49 poslijepodne »
Evo ga proždrljivci su dobil i anubiasiće i nadam se da će bit sretni  :D. Sebastijan je navalio ko sumanut na anubiase ali su mu malo prežilavi  :D. Čupa ih sa svih strana  :D
 

Offline Tonya

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
Odg: Pijesak ili ne ? novi user :)
« Odgovori #57 u: Svibanj 25, 2008, 20:01:34 poslijepodne »
Bez brige, ako mu se toliko sviđaju anubiasi, sredit će on njih ih kad-tad! Ili ih barem pristojno očerupati :D :D :D.
FBI - Riboobavještajci :ninja:

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Pijesak ili ne ? novi user :)
« Odgovori #58 u: Svibanj 25, 2008, 20:05:42 poslijepodne »
Bez brige, ako mu se toliko sviđaju anubiasi, sredit će on njih ih kad-tad! Ili ih barem pristojno očerupati :D :D :D.
Yes! Rekle su zlatice i sredile dva ogromna anubiasa koja su trebala biti za akter, u roku od 10 dana!  :-X :D

Offline Nikica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: Pijesak ili ne ? novi user :)
« Odgovori #59 u: Svibanj 25, 2008, 20:14:09 poslijepodne »
Mislim da je Sebastijan malo premali još za rasturanje anubiasa, ali kad malo naraste bit će prava mala kosilica  :roll: :roll:  :D. Ali đava ga mali odnija cryptocorine koje su malene ne dira , a može ih komotno iščupat iz pijeska :D. Srolje male, jedva čekam da se annubiasi razrastu pa da bude malo ljepši akvarij. Eh da di mogu sigurno po biljku rezat anubiase pa da te komade "zapelcam"  :D
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Pijesak ili ne ? novi user :)
« Odgovori #60 u: Svibanj 25, 2008, 20:28:47 poslijepodne »
pričekaj da se malo "rašire" i onda ih dijeliš...već ćeš vidjeti gdje se to može napraviti...važno je da na obje biljkice (ili više njih) ostane korijen i rizom (ono zadebljanje stabljike) i barem jedan list...
no, polako - anubiasi straaaaaaaaaaaaaaaaaašno sporo rastu... :)

Offline Nikica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: Pijesak ili ne ? novi user :)
« Odgovori #61 u: Svibanj 25, 2008, 20:34:48 poslijepodne »
Oki doki , budem uskoro stavil slikicu tu da vidite kak izgleda moj maleni akvarijčić, još jedino kaj mi fale neonske lampice, za sad je još uvijek stolna lampa.
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Pijesak ili ne ? novi user :)
« Odgovori #62 u: Svibanj 25, 2008, 20:42:40 poslijepodne »
polako - stigneš - anubiasi i tako ne vole previše svjetla....pa neće previše patiti...no, dobro je staviti neonkicu jer obična stolna zna jako grijati vodu...

Offline Nikica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: Pijesak ili ne ? novi user :)
« Odgovori #63 u: Svibanj 25, 2008, 21:11:25 poslijepodne »
Znam zato sam ju malo udaljio od akvarija. E kak ti hladiš akvarij po ljeti, malo sam čitao po forumu ali savjeti su uglavno mbili da se malo otvori polopac ili tako nešta
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Pijesak ili ne ? novi user :)
« Odgovori #64 u: Svibanj 25, 2008, 21:17:25 poslijepodne »
pa, upravo tako - otvorim poklopce za hranjenje (srećom, nije nam stan pretopao) i smanjim svjetlo na 8 sati dnevno (i tako biljke kod zlatica ne traže puno svjetla, a dnevno svjelo zlaticama je isto OK)...naravno, da te upozorim - zlatice znaju biti skakavci - dakle, na te otvore treba staviti mrežicu! mi koristimo onu mrežicu za stavljanje žbuke - kruta je i super funkcionira....a kad je ipak frka, onda stavimo poklopce nakoso (podupremo s nečim) i puknemo jaki ventilator da puše u smjeru vode...bome, skine i do 2 stupnja temperaturu!
inače, imaš na Uradi sam dosta topica o tome - ljudi stavljaju u poklopce ventilatore za kompjutore - jedan "usisni" i jedan "ispušni" i stvar sjajno funkcionira kod ne prevelikih akvarija...

Offline Nikica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: Pijesak ili ne ? novi user :)
« Odgovori #65 u: Svibanj 25, 2008, 21:26:14 poslijepodne »
Ok onda ću malo klimu pojačat i stavit ventilatorček, e sad sam se zabrinuo s ovim skakanjem van, ja već imam dugo vremena akvarij bez poklopca u kojem mi je voda 1 cm od vrha. Moji ne skaču, znaju se zaletit ali ne mogu skočit, ali se sad bojim kad si reko da ti znaju skočit  :(
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Pijesak ili ne ? novi user :)
« Odgovori #66 u: Svibanj 25, 2008, 21:31:07 poslijepodne »
možda ne budu skakali, no ipak ti preporučam ili neku mrežicu, ili još bolje, staklenu ploču - pušta zrak jer ne "dihta", svjetlo ide kroz nju, a skoro se ne vidi...
a kad imaš klimu - ne moraš se brinuti za pregrijavanje vode...bit će sve OK!

Offline Nikica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: Pijesak ili ne ? novi user :)
« Odgovori #67 u: Svibanj 25, 2008, 21:33:22 poslijepodne »
Morma si podhitno poklopac neki sredit, ali mi smeta malo i viseći filter koji baš i nije mali. Eh da jel bi bilo dobro da im nabavim neku pumpicu za zrak, znaju mi dosta po površini pljuckat. Ne kužim se niš u te pumpice :D
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Pijesak ili ne ? novi user :)
« Odgovori #68 u: Svibanj 25, 2008, 21:38:02 poslijepodne »
hm...moje sve zlatice imaju pumpicu za zrak jer se obožavaju igrati na mjehurićima...a kako su prasice razmažene, pa što požele odmah dobiju...
nije pumpica nužna, no kod zlatnih je nije loše imati jer bez obzira na mreškanje koje radi filter, zlatice vole neku struju u vodi, a to prave mjehurići...
staklenu ploču možeš dati izrezati "oko" filtera...daš da staklar zaobli rubove, ili oblijepiš izolir trakom i da vidiš veselja...
a velim ti, i mrežica za žbuku super šljaka...samo za nju, ako je malo veća površina, treba neki okvirić..

Offline Nikica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: Pijesak ili ne ? novi user :)
« Odgovori #69 u: Svibanj 25, 2008, 21:44:07 poslijepodne »
Budem radije staklo stavio malo ljepše će izgledat, kolko pumpica dođe otprilike i jel ima različitih jačina ko i filteri.
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Pijesak ili ne ? novi user :)
« Odgovori #70 u: Svibanj 26, 2008, 09:11:27 prijepodne »
sorry - ispao sam jučer iz sistema...
no ovak - imaš pumpica puno različitih, ali su tetrine definitivno najbolje jer najmanje ruže....one jako jeftine znaju rondati do bola, pogotovo ako ti je akvarij u prostoriji gdje se spava, to jako smeta...
i, naravno, kupuješ onu koja odgovara kapacitetu tvog akvarija...ima ih nekoliko "veličina"...a cijene....hm...hm..hm...isplati se malo prolutati okolo i pogledat, pa čak i na netu vidjeti...no raspon je od 50 do 200 kn.. :P

Offline Nikica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: Pijesak ili ne ? novi user :)
« Odgovori #71 u: Svibanj 26, 2008, 09:15:00 prijepodne »
Ok hvala puno  :)
 

Offline Nikica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
Odg: Pijesak ili ne ? novi user :)
« Odgovori #72 u: Lipanj 16, 2008, 17:39:00 poslijepodne »
Evo ga nabavljena je i neonska lampica za ribice i sad još jedino kaj trebam nabavit je poklopac :). Nego primjetio sam da su se zelene algice primile na staklo već nakon dva dana kaj je neonska lama radila, dok mi se to nije događalo sa običnom stolnom žaruljom.
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Pijesak ili ne ? novi user :)
« Odgovori #73 u: Lipanj 16, 2008, 20:38:39 poslijepodne »
ne čudi me, lijepo ih postruži svako toliko, a i lampicu drži da radi 10 - 12 sati niakko ne više...i bude to OK!
a slikice?
ajde, daj novu temu sa slikicama....hi-baš sam babac!  :P