Travanj 24, 2024, 07:29:18 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Izmučena zlatna...  (Posjeta: 3579 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zlatkica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 425
Izmučena zlatna...
« u: Ožujak 27, 2007, 17:59:00 poslijepodne »
Pozdrav...
Udomila sam još jednu ribicu koja je živjela u 5 l vode(trebalo bi me istuči,ali ja sam je morala uzeti,a i dobar je razlog da se još bolje potrudim oko novog akvarija)...i bila je u dosta lošem stanju(čudna ljuska,blijeda,bez sjaja i sa jako izbuljenim očima,mršava,uvučen trbuh...)
U mom akvariju je ravno 4 dana...i sad ne znam jesam li ja luda...ali ribica se u ta 4 dana totalno promjenila...dobila trbuh,kao ponovo da dobiva boju ...pa mi nikako nije jasno kako to može ići tako brzo,tim više što su i moje ribe trenutno u uvjetima jako dalekim od idealnog...a najviše me zbunjuju te njene oči...u subotu je onaj prozirni dio bio skroz vani,doslovno u trokut a danas je sve ravno ...
Kako riba izgleda bolje, toplo se nadam da je to pozitivna promjena...ali ipak bi zamolila nekog iskusnijeg za mišljenje...
Zapravo me najviše strah činjenice što je ribica živjela u totalno sterilnoj atmosferi sa kompletnim promjenama vode svaki drugi dan pa ne znam kako će podnjeti život u mom prenapučenom akvariju? I da te nagle promjene na njoj možda ne znače nešto loše?

 

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Izmučena zlatna...
« Odgovori #1 u: Ožujak 27, 2007, 18:57:00 poslijepodne »
Riba je dosla u bolje uvjete i oporavila se, budi sretna
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Izmučena zlatna...
« Odgovori #2 u: Ožujak 27, 2007, 19:07:00 poslijepodne »
Zlatkica, Zlatkica....trebalo bi te nazvati Brigica....
Moguć je oporavak ribice tako brzo...dobro joj je...ima prijatelje....ti je voliš....samo je čuvaj kao ostalu malu bagru i bit će sve ok! Uostalom, možeš, za svaki slučaj, staviti malo Goldmeda u vodu, preventive radi i tvojim starim ribovima i njoj...ako baš hoćeš biti sigurna...ja s takvom "tehnologijom" imam dobra iskustva!
Molim, a kako se zove? Ak je dečko, može Jura?


Offline zlatkica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 425
Izmučena zlatna...
« Odgovori #3 u: Ožujak 27, 2007, 21:51:00 poslijepodne »
Hvala na odgovorima...odmah lakše dišem . Već sam stavila ectopur za svaki slučaj,i zbilja se nadam da ste u pravu...sad sam piljila u nju i čini se da je sve ok...malo se povremeno drži sa strane ali mislim da je još uvijek zbunjena...Zapravo sam i ja mislila da je to to što kažete ali ja se uvijek ustrtarim...
Opet je curica(jedino ak moj Nemo nije promijenio sexualnu orijentaciju ) i zove se Goldy...več je imala ime,ali prvog dečka koji će stići u moj akvarij(naravno novi,jer u ovaj više nejde ni buha a kamoli riba),nazvat ću Jura ...

 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Izmučena zlatna...
« Odgovori #4 u: Ožujak 27, 2007, 22:00:00 poslijepodne »
Ma, bude sve u redu, vjeruj mi....moraš misliti pozitivno...i voliti je, a ti to možeš!!!
Hvala za obećanje, držim te za riječ, hahaha, konačno ću i ja biti kum!!!!


Offline zlatkica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 425
Izmučena zlatna...
« Odgovori #5 u: Ožujak 28, 2007, 15:46:00 poslijepodne »
Ma prva sljedeća riba koja stigne zvat će se Jura...pa taman ak ispadne i curica. Tak da nemaš brige,kume .
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Izmučena zlatna...
« Odgovori #6 u: Ožujak 28, 2007, 18:56:00 poslijepodne »
Ovaj puta je 1:1...sad si ti mene zeznula....
Nema veze, veselim se svejedno kumstvu...pazi, držim te za riječ! Kod nas polukamenjara, a polublatara (pogori kaj mislim) je kumstvo ozbiljna stvar!


Offline zlatkica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 425
Izmučena zlatna...
« Odgovori #7 u: Ožujak 28, 2007, 23:29:00 poslijepodne »
A tek kod nas,kume...budeš obavezan doživotno brinut o ribici...
Nego sad stvarno...ribica se povremeno drži odvojeno i zna se skrivat iza valisnerie...jel moguće da je još zbunjena novim prostorom i društvom? Čim stigne klopa juri ko luda i onda se neko vrijeme lijepo druži s ostalima dok joj opet ne puhne da bi bila sama...
Sad ćeš mi opet reči da sam brigica...ali jel to možda malo čudno ili... ?

 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Izmučena zlatna...
« Odgovori #8 u: Ožujak 29, 2007, 08:40:00 prijepodne »


Ne bih rekao...malena je bila dugo sama, treba joj vrijeme adaptacije, no vjerojatno će uvijek ostati pomalo izolirana od drugih...takav je moj Bilbo...papa i igra se s ostalima, a onda mu pukne i ode, isto skrivati se u valisneriu... Možda je to i stvar karaktera, ali mislim da je kod malene ipak to odrastanje u nemogućim uvjetima osnovni razlog! Važno je da papa i da se ne boji ostalih, dakle socijalizacija je krenula, a to je super!


Kumo,nemoj biti Brigica! Bit će sve u redu! Koliko ih voliš...oni osjećaju tvoju pozitivnu vibru......i zato će ti uzvratiti svojim malenim veseljem....

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Izmučena zlatna...
« Odgovori #9 u: Ožujak 29, 2007, 20:42:00 poslijepodne »
Čuj, budeš mi kuma? Eto, ti meni možeš odmah...dobio sam tri puža...jedan je Zlatko, a za druga dva nemam imena....dakle? Imaš ideju? Smiješ smislit kakvu god hoćeš gadost ili zezanciju!

Offline zlatkica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 425
Izmučena zlatna...
« Odgovori #10 u: Ožujak 29, 2007, 22:32:00 poslijepodne »
Naravno...ali moram razmislit o imenima...čim mi nešto zgodno padne na pamet...javim ti.
 

Offline zlatkica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 425
Izmučena zlatna...
« Odgovori #11 u: Ožujak 29, 2007, 22:37:00 poslijepodne »
I skoro ti zaboravih reči...buljave oči na novoj ribici se još smanjile...i sve više liči na moje debeljuce,samo ima krupniju glavu i puno veče škrge i usta...zbog čega pretpostavljam da je starija...a kad se skriva...mislim da je to zbog Neminog ganjanja...sad je ona najviše na udaru..sad ne znam jel zato što je nova pa mu je zanimljivija ili je možda zrelija pa je nanjušio potencijalnu partnericu...
Mali izgleda voli starije koke

 

Offline zlatkica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 425
Izmučena zlatna...
« Odgovori #12 u: Ožujak 29, 2007, 22:40:00 poslijepodne »
Da...i koja je priča sa tvojim Bilbom...jel i on samovao prije nego je došao k tebi? I koje je vrste Bilbo? Vjerovatno si rekao ali imaš ih tak puno da se ne mogu sjetiti
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Izmučena zlatna...
« Odgovori #13 u: Ožujak 30, 2007, 09:11:00 prijepodne »


Bilbo je bio crno-zlatni pajčolanac. Sad je samo zlatni, izgubio mu se svaki crni pigment, kao i Frodu. Kupljeni su istovremeno, jednako veliki. No, Frodo je žderonja kao i Rudi (onaj jako šareni pajčolanac), pa samo papa, a Bilbo je fini gospon koji uglavnom glumi gljivu kad je papica na redu, i ide jesti tek kad se divljaci nahrane. Tako je ostao relativno sitan. Mislim da je njegov karakter u pitanju....jednostavno mu ovi divljaci idu na živce, pa je, pametno moje maleno, povuče (možda smišlja novu knjigu o Međuzemlju!?). Inače je veseli, zdrav, sve ok s njime...


Drago mi je da je ribici puno bolj...a sigurno joj Nemo ide na živce...mali napasnik, a ona je fina dama....Pustit će je on na miru, samo joj očito ispituje živce. A ona je pametnija od njega, pa se sakrije!


Jučer sam dobio od mamine frendice Željca, šarenog karasića, da vidiš jurnjave za njim kad je došao u akvač...no mali je dovoljno bezobrazan da je on počeo juriti za gangsterima natrag....sad ga puste na miru...

Offline jaaaa

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 22
Izmučena zlatna...
« Odgovori #14 u: Travanj 28, 2007, 19:50:00 poslijepodne »
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Izmučena zlatna...
« Odgovori #15 u: Travanj 28, 2007, 22:30:00 poslijepodne »


E, a da sad vidiš ekipu...dana su se poslagali jedan kraj drugog...ko u filmu Sedmorica veličanstvenih...samo ih je bilo sedam malo većih, i mali Bilbo kao osmi...i tak su pola sata plutali i žicali papicu....za umrijet....a meni fotkač u autu....


U stvari, htjedoh reći da se sve ribice s vremenom uklope u ekipu, samo i kao kod ljudi nekima treba više, a nekima manje vremenaEdited by: babyboom