Travanj 19, 2024, 06:09:53 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ima ko viska jednostavnih koraljica u blizini STa?  (Posjeta: 863 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Ima ko viska jednostavnih koraljica u blizini STa?
« u: Lipanj 10, 2011, 18:29:14 poslijepodne »
Evo nakon sredjivanja stana, preseljenja, prebacivanja tanka iz jednog stana u drugi, doslo vijeme da kazem da sam zadovoljan s stanjem u akvariju i da je vrijeme da se pocmu koralji vracati u njega :)

Naime, prije skoro 2 godine sam poceo sredjivati novi stan, i znao sam da cu morati u jednom trenu morati prebacivati akvarij iz starog u novi stan, a za to je potrebna pa skoro generalka. Ribe nisu bile problem, ali koralji jesu, tako da sve zoantese, xenije, anemonu, sarco, milion mushrooma i sl. sam okolo podjelio (i saznao da nisu dugo prezivjele u novim akvarijima :( ). Tank bio prebacen, kamenje sam ponovo izljecio (nakon ljecenja kamenje nije nikada bolje izgledalo :)) nakon mjesec dana vratio ribe i krenuo u stabilizaciju. Kamenja nisu nesto posebno, ima nesto tonge, nesto jadranskog, al evo pocinje sezona ljeta, pa ce biti novog jadranskog :) Izljeci se za 2-3 mjeseca i sve 5.

Evo sada nakon godinu dana od pocetka, zadovoljan sam kako tank napreduje i vidim da nemam nikakvih problema i posla s njime, pun je ljubicastih algi komplet kamenja su prekrivena, cesalj, pumpe i sl. Evo 2 slike kako tank sad izgleda. Doduse malo otuzno bez itijednog koralja :) Dakle ovo je jedno godinu do godinu ipo dana star tank. Nikakva kemija se ne koristi. Jednom u 3-4 tjedna se promjeni jedno 20% mora (jadran, provjereno cisto more, profiltriran kroz pamuk prije uljevanja u akvarij da se rijesim sljepih putnika), malo se usisa i ocisti pjesak, promjena pamuka, ugljena i rowaphosa i to je to. Doljevanje RO vode. Rasvjeta je 4x54W T5 (2plavo 2bijelo).





Eto prije nego se pocmem baviti ponovnom nabavkom organizama zanima me jel netko ima ista viska najbanalnijih koralja. Xenie, zoantus i ostale stvari sto je se kod mene kotilo ko ludo, i djelio okolo svako 5-6 mjeseci :) Cisto da vidim moze li se s sigurnoscu pocet ponovo nastanjivati akvarij, ako xenije i zoantusi prezive to je dobar start :)

Ako neko ima, bio bih zahvalan da pomogne s time, placam pivo ili sokic :D