Travanj 29, 2024, 16:35:08 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Cikliranje  (Posjeta: 16450 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Cikliranje
« Odgovori #50 u: Veljača 05, 2011, 21:40:41 poslijepodne »
Lampe su sad solidne promijenio si. Za ledice javit će se tko je u toku s njima...

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: Cikliranje
« Odgovori #51 u: Veljača 05, 2011, 23:42:27 poslijepodne »

Offline penzic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 270
  • Spol: Muški   Lokacija: Zgb
Odg: Cikliranje
« Odgovori #52 u: Veljača 05, 2011, 23:56:12 poslijepodne »
KH  4
Kh ti je katastrofalno nizak

Da, počeo sam stavljati sodu bikarbonu, svaki drugi dan mala plastična žličica za kavu rastopljeno u malo vode.Nisam siguran dali dobro radim, za par dana ću ponovo mjerit i vidjet efekat od tog.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Cikliranje
« Odgovori #53 u: Veljača 06, 2011, 00:29:48 prijepodne »
ups da, nisam uopće gledao parametre. I kalcij ti je previsok, nije čudo što ti je kh nizak. S čime mjeriš?

Offline penzic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 270
  • Spol: Muški   Lokacija: Zgb
Odg: Cikliranje
« Odgovori #54 u: Veljača 06, 2011, 00:54:38 prijepodne »
ups da, nisam uopće gledao parametre. I kalcij ti je previsok, nije čudo što ti je kh nizak. S čime mjeriš?

salifertovim testerima.Mjerit ću danas ponovo, prekjuče sam mijenjao 20 lit. mora. Kako se smanjuje Ca osim izmjenom mora ?

Offline penzic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 270
  • Spol: Muški   Lokacija: Zgb
Odg: Cikliranje
« Odgovori #55 u: Ožujak 25, 2011, 17:15:13 poslijepodne »
Nemam baš nešto zanimljivo,samo da se malo pohvalim.Nakon prvog Rentinog ubacivanja koralja, nabavio sam koralje od još troice kolega,tako da se polako popunjavam.Ne samo nabavio koralje nego i vidio kako izgledaju pravi akvariji i dobio korisne savjete.To je naravno vredno spomenuti.Od "obećavalaca", prošli tjedan je kolega dovezao od Pamook-a hrpu koralja,onako, kad raširiš oba dlana,pa koliko stane i još malo.Javna zahvala i nadam se da je nešto ostalo u akvariju.Neću ih fotkati onako zoom pa se hvaliti kako dobro izgledaju, naravno da dobro izgledaju kad su ih majstori uzgojili.Jednog dana kad stvarno postanu "moji" onda ću se hvaliti.Ja sam jedino uspio uzgojiti smeđe nitaste alge, koje su po čitavoj keramici.

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Cikliranje
« Odgovori #56 u: Ožujak 25, 2011, 19:27:14 poslijepodne »
 :-[ :up:

glavna stvar je da je Kizo dobar vozac i nije ih dostavio u rinfuzi  :zagrljaj: ...

proci ce i nitaste, ovom prokletom hobbiju zbilja treba vremena i to dosta  :nerd:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Cikliranje
« Odgovori #57 u: Ožujak 25, 2011, 21:45:36 poslijepodne »


Sad si pun s koraljima. Nakon ovog stadija treba samo parametre dovesti u red i održavati ih, napraviti najbolje svjetlo što se može i cirkulaciju...i onda čekati da sve dođe na mjesto.  Btw kako onaj mali molly, jel živ? :)

Offline penzic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 270
  • Spol: Muški   Lokacija: Zgb
Odg: Cikliranje
« Odgovori #58 u: Travanj 12, 2011, 15:08:54 poslijepodne »
treba samo parametre dovesti u red i održavati ih, napraviti najbolje svjetlo što se može i cirkulaciju.
Pa da, skoro sitnica.Zato i jesam tu da zakukam kad nešto ne štima.Tu se može dobiti dobra pomoć.Sad ću malo da se hvalim,iako nisam neki hvalisavac.Danas sam konačno kupio prave tropske ribice i kozice.
Nešto mi se neće pisati latinske nazive ribica,sigurno bi neko rekao da takove ribe ne postoje.Dakle kupio sam onu što je pol-žuta, a pol-skoro ljubičasta po okomici,isto tako pol sim-pol tam samo sa dugačkom leđnom perajom,nekog blenija kome naravno neznam ime i kozice koje su tako naglocrvene-fluroscentno da boja nije za opisati.Ako mislite da sam bio u Sloveniji ili Austriji - zez.Bio sam u Novom-Zagerebu kod Vilija.Nikad neznam dali se piše sa dva L ili jednim,Nama veze, ima nekoliko vrsta kozica, ježinaca i jedno petnajstak vrsta ribica.Da čovjek ne povjeruje,ali stvarno ima.

Offline penzic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 270
  • Spol: Muški   Lokacija: Zgb
Odg: Cikliranje
« Odgovori #59 u: Travanj 26, 2011, 20:38:31 poslijepodne »
Prošlo je samo šest mjeseci od početka pokretanja i sad imam svašta u akvariju.Prošli tjedan sam dobio nekoliko koralja od kolegice "maslachak" na čemu joj zahvaljujem.Da nebi bilo mlada dama obećala pa ništa.samo treba biti strpljiv.Sad u akvariju imam: alge,koralje,alge,puževe,alge,jednog raka samca,alge,priljepke,alge,kozice,alge,ribice i još malo alga.

Prije dva tjedna sam sa ostalim ribama stavio i ovog marljivog šljakera.Dan i pol ga nisam vidio,a onda se pojavio i počeo uređivati po svom.U jednom danu sav pjesak je propustio kroz usta i očistio ga, tako da je sad pjesak stalno bijel.Neumoran je, radi od jutra do mraka.
Prošli tjedan je odlučio razgledati što ima izvan akvarija i u 4 sata u jutro iskočio je van.Sva sreća da žena ima lagan san pa je čula kako je "bubnuo" i uspjela ga vratiti natrag.Malo je teturao,ali se brzo oporavio i nastavio s raskopavanjem pjeska po svom.

Offline Vice

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Vicko
Odg: Cikliranje
« Odgovori #60 u: Travanj 26, 2011, 20:55:47 poslijepodne »
Ovu ribu si kupi u vilia, jelda?  :D

Ae, nabaci koju sliku cijelog akvarija...
"I ask people why they have deer heads on their walls. They always say because it's such a beautiful animal. There you go. I think my mother is attractive, but I have photographs of her." ~Ellen DeGeneres

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Cikliranje
« Odgovori #61 u: Travanj 26, 2011, 21:45:24 poslijepodne »
g.penzić, da ne bi bilo da sam zaboravio..moramo se dogovorit jedan dan za preuzimanje, imam nekaj eufilije viška  :)

Offline penzic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 270
  • Spol: Muški   Lokacija: Zgb
Odg: Cikliranje
« Odgovori #62 u: Travanj 26, 2011, 22:28:18 poslijepodne »
Ovu ribu si kupi u vilia, jelda?  :D
Ae, nabaci koju sliku cijelog akvarija...

Je, kupio kod Vilija prija dva tjedna i još dve vrste i neke kozice.

g.penzić, da ne bi bilo da sam zaboravio..moramo se dogovorit jedan dan za preuzimanje, imam nekaj eufilije viška  :)

Odlično, ma ja sam strpljiv, nije frka.

Offline cactus

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
  • Neo
Odg: Cikliranje
« Odgovori #63 u: Travanj 26, 2011, 23:28:31 poslijepodne »
koliko dođe Valenciennea puellaris?

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Cikliranje
« Odgovori #64 u: Travanj 26, 2011, 23:36:25 poslijepodne »
ajd sreca pa je prezivio ... meni se obicno dogodilo dok sam imao slatkovodni da ako se ustanem nocu po odredjenom poslu i nagazim na nesto hladno i ljigavo to vise nije bilo za vratit u tank. A macke su vani, ne unutra  :klap:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline penzic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 270
  • Spol: Muški   Lokacija: Zgb
Odg: Cikliranje
« Odgovori #65 u: Travanj 27, 2011, 00:08:56 prijepodne »
koliko dođe Valenciennea puellaris?
Cijene su za sve, bile niže nego u Sloveniji.Neznam gdje mi je račun,ali da nebi bilo da neću reći,bilo je,neke po 80 kn, većina između 200i300 kn.
ajd sreca pa je prezivio ... meni se obicno dogodilo dok sam imao slatkovodni da ako se ustanem nocu po odredjenom poslu i nagazim na nesto hladno i ljigavo to vise nije bilo za vratit u tank. A macke su vani, ne unutra  :klap:

Ja sam jedan od rijetkih koji imaju morski i nemam mačku.Još uvijek mi je nepoznanica zašto većina "morskih" ima macu ?Gdje god otvoriš kakav filmić od morskih vidiš cica macu.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Cikliranje
« Odgovori #66 u: Travanj 27, 2011, 00:22:20 prijepodne »


Valenciennea će ti lijepo očistiti pijesak ali je problem što neće biti zadovoljan veličinom akvarija odnosno količinom pijeska, pa ćeš ga morati dodatno hraniti ako želiš da preživi.

Offline penzic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 270
  • Spol: Muški   Lokacija: Zgb
Odg: Cikliranje
« Odgovori #67 u: Travanj 27, 2011, 23:46:18 poslijepodne »
Valenciennea će ti lijepo očistiti pijesak ali je problem što neće biti zadovoljan veličinom akvarija odnosno količinom pijeska, pa ćeš ga morati dodatno hraniti ako želiš da preživi.
Pijesak super očisti.Nije mi jasno što ima unutra za jesti,već ga je prekopao milion puta.Za hranjenje nije problem,jede svu hranu koju stavljam drugim ribama.Čak što više,jako je lukav i ne juri za hranom,nego se smjesti na protok gdje hranu nosi struja i samo otvara usta i grabi.Jedini problem je što sve treba dizati sa pjeska.Manje komade zatrpa,a veće kamenje je spustio za pet centimetara, tako da ću morati nešto ispod podmetnuti.