Svibanj 07, 2024, 01:40:39 prijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: DIY CO2 reaktor, pitanje  (Posjeta: 1120 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
DIY CO2 reaktor, pitanje
« u: Travanj 24, 2006, 20:43:00 poslijepodne »


Prije par mjeseci sam napravio rekator, onakav kakav je na početnoj stranici, jel sa kvascem i dvije boce. Medjutim, na neki način taj je kvasac dospio u akvarij i napravio katastrofu (pobio nekeribe, otisla je i fino zaciklirana voda)


Prekjucer sam opet napravio reaktor- akvarij zacikliran (70 l), poboljsana je svjetlost, i ubaceno je prilično novog bilja, a tu je i gnojivo, i sve to skupa funkcionira - ribe se ne zale.


Pitanje je: mogu li sto ubaciti u tu flašicu što glumi filter(ovaj put sam staviodvije za svaki slučaj )izmedju reaktora i akvarija, pa da pobije kvašćeve gljivice ukoliko izadju iz reaktora i produže prema akvariju (kao što su izgleda prošli put napravile)? Možda aktivni ugljen ili AquaSafe?
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline Fenix

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1046
DIY CO2 reaktor, pitanje
« Odgovori #1 u: Travanj 24, 2006, 22:04:00 poslijepodne »
dovoljan je samo jedan filter CO2 koji se otopi u njemu fino zakiseli vodu, gljivice nece proc kroz to
Zagreb/Malešnica

Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
DIY CO2 reaktor, pitanje
« Odgovori #2 u: Travanj 24, 2006, 23:03:00 poslijepodne »


nisi možda stavio previše kvasca? od toga ti je reakcija preburna. stavi malu žličicu suhog kvasca (ravnu) i malu žličicu sode bikarbone za stabilizator zajedno s šećerom u reaktor. ne bi smjelo biti preburne reakcije - osim ako reaktor staviš na neko mjesto s izvorom topline (negdje blizu nekog strujnog ispravljača)


onajfilter, tj. bočica ti mora biti napunjena vodom samo do pola, taj ti dio co2 sustava služi i kao brojač mjehurića - ako ti jedan dan nakon mućkanja smjese izlazi oko 20-30 mjehurića u minuti to je ok. sve bi trebalo štimati - i ja sam imao taj sistem, ali sam prešao na nutrafinov zbog ljestava za otapanje mjehurića koje su super napravljene.

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
DIY CO2 reaktor, pitanje
« Odgovori #3 u: Travanj 25, 2006, 07:33:00 prijepodne »


Mjehurica ima malo manje od 20 u minuti, ipak je to mali akvarij, ali vidis, nisam stavljao sodu bikarbonu...staviti cu to! Valjda ovaj put nece biti problema!
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
DIY CO2 reaktor, pitanje
« Odgovori #4 u: Svibanj 23, 2006, 08:57:00 prijepodne »
Kako da ublazim smjesu? Da dodam jos bikarbone? Malo je podivljala, pa mi ide previse mjehurica. Jel to mozda zato jer su krenule vise temperature?
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
DIY CO2 reaktor, pitanje
« Odgovori #5 u: Svibanj 23, 2006, 09:17:00 prijepodne »
moguce da su krenule temperature i da su se kvascane gljivice razmnozile.... neznam dal ce soda pomoc.. mozda oce.. da sprijeci daljnji razvoj gljivica.. stavi na neko hladnije mjesto ako mozes...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
DIY CO2 reaktor, pitanje
« Odgovori #6 u: Svibanj 23, 2006, 20:18:00 poslijepodne »
A-a, na najhladnijem je mjestu u sobi...a ono, nije da je bas toliko strasno, a niti da se itko buni, tak da valjda ce biti OK.
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!