Travanj 26, 2024, 11:56:40 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: parametri  (Posjeta: 629 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
parametri
« u: Svibanj 28, 2006, 20:54:00 poslijepodne »


Dragi moji bok!


Imam jedan problemčić i živim u nadi da ćete mi pomoć jer to mi je jedino preostalo.U zadnje vrijeme ribice mi svako toliko oboljevaju, neki su mi od vas rekli da se ne čudim šta mi se pitanjima koje postavim odgovara pitanjem jer ne stavim osnovne podatke. Evo ja stavljam sve podatke pa se duboko nadam da će ovo bit dovaljno: akvarij 55 lit, vanjski filter u njemu aktivni ugljen, granule treseta, amonijak, i u spužvici malo bactozim kapsule, temparatura stalno 25, CO2 ferplast sa bocom stalno radi, ribice moli i gupi samo 9 kom + 3 čistača.Testirano sve 2 puta prije 6 dana, voda se mijenja otprilike svaka 2 mijeseca i to 1/3 dno kad mijenjam vodu. Sad ono bitno Tetra test KH5, tetra test GH11, Seratest NO2 NiTRIT voda mi je žućkasta NO2<0,3mg/l Prodac test NO3NITRAT 0,0mg/l TETRA test CO2 12mg/l PRODACtest amonijak NH30,0mg/l Ribice mi imaju pet vrsta hrane + vitamini Sera ACtivant i od TETRE sa spirulinom tabletice, imam brzo rastućih biljki i ostale ali mislim da to nije toliko bitno puno. Problem je što svakih recimo otprilike 7 dana neka oboli neke uspijem izlječit neke ne valjda ne pogodim uvijek ljek i prođe opet sedam osam dana opet bolest. Evo ja sam stavila sve podatke vama na raspolaganje u nadi da ćete mi pomoć ovo riješit da mogu mirno spavat po meno ovi parametri djeluju OK ili sam u velikoj zabludi?PS ph je stalno 7.5 nažalost, i akvarij star 6 mijeseci, ribice se i mrijeste imam nažalost samo par mićih ribica oko 1cm su sad.


     


 

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
parametri
« Odgovori #1 u: Svibanj 29, 2006, 16:54:00 poslijepodne »


Za te ribice je pH od 7.5 odlican, a ne bi im skodila ni tvrdja voda od KH 5 tako da je ne moras omeksavat destiliranom i slicno; koliko znam za zivorotke nije potreban treset, a neki stavljaju i malo soli u vodu jel to im navodno jako pase.