Travanj 27, 2024, 14:22:08 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Veliki problemi  (Posjeta: 2426 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kreso Senj

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Veliki problemi
« u: Veljača 17, 2006, 17:38:00 poslijepodne »
Ovako imam akvari od 400l s slatkovodnim ribicama, pa me sad zanima sta bih trebao od opreme tj. dali od ove mogu sta iskoristiti, rasvijeta mi je grolux i aquastar, vanjski kanister firter protoka 1200l/h, a ja bi u tom akvariju drzao samo jadranske ribe posto mi stoji u restoranu, a ribe bi uzeo iz mrijestilista, zubaca itd. e sad vas molim za pomoc
[SENJ/]

Offline Kreso Senj

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Veliki problemi
« Odgovori #1 u: Veljača 17, 2006, 22:18:00 poslijepodne »
45 puta pogledano a nitko da mi pomogne
Edited by: Kreso Senj
[SENJ/]

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Veliki problemi
« Odgovori #2 u: Veljača 18, 2006, 21:10:00 poslijepodne »


Ja bih ti pomogao ali nemam morski akvarij...Zato ljudi, dajte javite se čovjeku i napišite koju


Ak ih sad nebude onda stvarno...

Offline Marko69

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 940
Veliki problemi
« Odgovori #3 u: Veljača 18, 2006, 21:18:00 poslijepodne »
Znam lika koji drži kirnju godinama u akvariju: pošto je to fish only samo zamjeni lampe s nekom koja ima plavi spektar, izmjene vode ti ne bi trebao bit problem. Stavit možda jednu pumpu da vrti vodu radi cirkulacije i podebljat filtraciju. Koji je filter točno? Ex1200? Antimon je drža fish only bez ikakvih problema, samo poveći pregradni filter. Možda to možeš izvest na svom akvariju.
Split/Hrvatska

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
Veliki problemi
« Odgovori #4 u: Veljača 18, 2006, 22:15:00 poslijepodne »
nisi naveo dali bi radio ogledni akvarij sa živim kamenjem i organizmima, fish only akvarij ili restoranski (samo da riba bude friška, dok dođe pečena do stola ) Gro-lux neće ići, ali Aquastar može za morski,... kanister filter možeš koristiti kao denitrifikator, ali preporučam izradu nekog sumpa,... 1200L/h je premalo šta se tiče cirkulacije,... barem još 5 puta toliko,... protein skimmer je manje-više obavezan, ali zasad neznamo za kakav tip akvarija si se odlučio, hlađenje u ljetnim mjesecima je također velik problem,...
evo jedan LINK (al' ga je bilo teško naći) sa nekoliko članaka,... prostudiraj malo,...

Offline Branko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1010
  • Dob: 56 Lokacija: Zagreb
    • http://još.nemam
Veliki problemi
« Odgovori #5 u: Veljača 18, 2006, 23:16:00 poslijepodne »
Ako hočeš čisti fish-only akvarij (bez ikakvih beskralježnjaka), onda je dosta vanjski filter tipa Ex1200, al barem 2 ili 3 komada, obzirom da će to biti vjerojatno veće ribe i da će dosta zagađivati. U filter bi trbalo staviti bioballse i aktivni ugljen. Plus toga još koja pumpa za cirkulaciju, i često mijenjanje vode. Bolja je opcija sump. Bilo bi dobro nabaciti živog kamenja, što više to bolje. Pretpostavljam da si sa mora pa ti to nije problem. Onda ćeš imati manje problema sa nitratima. Skimmer ti za fish only nije neophodan (ali može biti od koristi).
Nonsense ist der Sieg des Geistes über die Vernunft!

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Veliki problemi
« Odgovori #6 u: Veljača 19, 2006, 01:02:00 prijepodne »
..pa ja sam odgovarao na ovu temu odma?... kaj sam pao na glavu? .....

pa da ponovim, po ovome gore- restoran, ribe... zaključujem da bi bio fish only...u kanister kemijsku filtarciju, tipa aktivni ugljen, u akvarij živog kamenja (što dekoracija, što će živine svakakve izać iz njega za hranu ribama i za lijepo vidjet , još bi trebala koja pumpa za protok unutra.. recimo 4000 litara/h

po ljetu bi mogao bit problem sa hlađenjem...


Offline ZEC

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1314
    • http://htnet.hr
Veliki problemi
« Odgovori #7 u: Veljača 19, 2006, 12:51:00 poslijepodne »
Evo koliko ja znam njega zanima posto je akvari u restoranu on bi htijeo imati one ribe koje moze posluziti, ali ne ove iz akvarija nego samo da gosti vide, lampe znam da treba zamijeniti, sump ne moze praviti jer nema mijesta, znaci zanima ga sta da stavi u ovaj filter i kakav pijesak da staviza podlogu i dali mu treba zivo kamenje, mislim bilo bi bolje kad bi ga bilo i dali da unutra lijeva direkt morsku vodu i koliko ju treba mijenjati
Lipik - Pakrac / Hrvatska
Covjek uci dok je ziv i opet umre glup

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Veliki problemi
« Odgovori #8 u: Veljača 19, 2006, 14:17:00 poslijepodne »
Evo vidiš poslije moje poruke je krenulo

Offline vulture

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 502
Veliki problemi
« Odgovori #9 u: Veljača 19, 2006, 23:51:00 poslijepodne »
podloga mu ne treba, živo kamenje poželjno, filtracija uz česte izmjene onako kako je Branko napisao, može direktno mjenjanje mora ali ne baš iz samog mjesta (kanalizacija), plave lampe čisto zbog doživljaja
 

Offline ZEC

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1314
    • http://htnet.hr
Veliki problemi
« Odgovori #10 u: Veljača 20, 2006, 01:04:00 prijepodne »
A kako ce to izgledati bez podloge, posto ce vjerojatno ici kakav pijesak da se stavi ili sta vec ide na dno
Lipik - Pakrac / Hrvatska
Covjek uci dok je ziv i opet umre glup

Offline galebant

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 119
Veliki problemi
« Odgovori #11 u: Veljača 20, 2006, 12:58:00 poslijepodne »
ja sam isto tako mislio napravit morski akvarij 200l.jadranski riblji sa duplim dnom kao filterom i vanjskim kemijskim filterom(nekakav tzetra tec ili flual)te unutarnjom pumpom za protok .....ode svi pricate o izmjeni mora dal je to potrebno???...ja sam mislio da je potrebna samo nadopuna vode ili mora...ako imate kaki savjet pomognite????
 

Offline ZEC

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1314
    • http://htnet.hr
Veliki problemi
« Odgovori #12 u: Veljača 20, 2006, 22:20:00 poslijepodne »
Ajmo vi s posoljenim akvarijima, pomozite oko pedloge i ajos koje sitnica bi dobro dosla zato sto vjerujem da ce mene to slaganje cekati uskoro a o morskoj tj. jadranskoj nemam pojma
Lipik - Pakrac / Hrvatska
Covjek uci dok je ziv i opet umre glup

Offline vulture

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 502
Veliki problemi
« Odgovori #13 u: Veljača 22, 2006, 21:30:00 poslijepodne »
podloga nije obavezna ali je svakako poželjna iz dekorativnih razloga kad je dovoljno centimetar ili dva debela ili kao filter DSB metodom kad je i podloga debela

-->galebant

Nadopuna mora običnom vodom (ili bolje RO/DI) je potrebna svakodnevno i to u količini dnevnog isparavanja mora kako bi se salinitet zadržao na svojoj razini -- kod isparavanja mora isparava samo voda dok sol i dalje ostaje u akvariju i tako podiže salinitet kad bi tu isparenu vodu nadomjestio s novim morem opet bi dizao salinitet

A promjena mora je potrebna tjedna isto kao i kod slatkovodnih akvarija

 

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Veliki problemi
« Odgovori #14 u: Veljača 23, 2006, 01:13:00 prijepodne »
A sad se ja pitam gdje je začetnik teme?? Ljudi se potrudili a njega više ne zanima?!?..