Travanj 27, 2024, 11:07:16 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Vikend tablete i hranilice  (Posjeta: 5009 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aqua

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 292
    • http://majstor.purger.com
Vikend tablete i hranilice
« u: Lipanj 09, 2004, 10:18:00 prijepodne »


Nece me biti par dana, pa sam u akvarij ubacio neku vikend tabletu firme JBL ili tako nesto... Prilicno je velika (5x3x1cm). Pise u uputama da je za 14 dana za 20-25 ribica. Ubacio sam za probu, pa ako se pokaze dobra u ovih par dana ubaciti cu je kad odem na godisnji i onda zicati nekoga da ubaci drugu za 14 dana.


Cim sam je ubacio na nju su se doslovno bacila dva ancistrusa i ne odvajaju se od nje. Malo kasnije dosla su dva korija. Kako sam morao ici, ne znam jesu li se kasnije odvojili.


Kako ta tableta djeluje? Ribe moraju klopati tu tabletu ili...? Nece se valjda ribe prejesti...Edited by: aqua
 

Offline jojs

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 207
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Vikend tablete i hranilice
« Odgovori #1 u: Lipanj 09, 2004, 11:06:00 prijepodne »


Ma ne tableta djeluje tako da se rastapa u vodi i da ribe kakodisu u vodi dobivaju i hranjive sastijke...


Ali akosi odsutansamo na dva dana nece nista biti ribama ako im ne das jesti jer ribe inace nisu navikle tako obilato jesti kako smo ih mi naucili i kako im mi dajemo.


Kod mene takve tablete su se pokazale ok.
Nemojte djeci dopustiti da ribe uce plivati ...
Zagreb,Svetice

Offline aqua

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 292
    • http://majstor.purger.com
Vikend tablete i hranilice
« Odgovori #2 u: Lipanj 09, 2004, 11:22:00 prijepodne »
Nece me biti 6 dana
 

Offline vulture

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 502
Vikend tablete i hranilice
« Odgovori #3 u: Lipanj 09, 2004, 16:33:00 poslijepodne »


Ja ih svako toliko koristim kad me nema za vikend doma (3 dana), ne znam jeli ista vrsta tableta ali ja svojim ribama ubacim po uputstvu i odem, kad se vratim tablete nema (vjerovatno se rastopila), sve ribe zive i ja sretan
 

Offline reea

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1046
  • Spol: Ženski   Dob: 40
  • Lokacija: Rijeka
Vikend tablete i hranilice
« Odgovori #4 u: Lipanj 09, 2004, 16:45:00 poslijepodne »


ja sam ih jednom davno (prije 4-5 godina) koristila i nikad vise! Nije me bilo nekih tjedan dana i ubacila sam tabletu po uputama! Kad sam se vratila imala sam sta vidjet. Pomor u akvariju. Ne znam da li je to zbog tablete ili zbog neceg drugog, ali riba vise nema. Od sad kad idem negdje na godisnji ili na vikend ribe su na dijeti i nema nikakvih problema! Ako slucajno odem na neko duze vrijeme uvijek je tu neki prijatelj ili susjed koji ce nahranit ribice!


Po meni te su tablete nepotrebne!
Rijeka :-)

Offline shadow_x

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1156
    • http://www.google.com
Vikend tablete i hranilice
« Odgovori #5 u: Lipanj 09, 2004, 22:37:00 poslijepodne »
zato za takve stvari postoji timer koji hranu ubacuje kad i kolko ti odredis. Po meni je to najbolje rjesenje ali i najskuplje
 

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Vikend tablete i hranilice
« Odgovori #6 u: Lipanj 09, 2004, 22:55:00 poslijepodne »
Po meni se automatska hranilica neisplati za nekog tko cesto nije na putu, a osim toga taman i da mene nema uvjek je neko doma, istina najbolje nikog ne zajebavati vec sve namjestiti i otici ali onda treba iskesirati 300 - 400 kuna za kvalitetniju stvar.




Da mi je tata Milan Bandic pa da meni nadje posao preko ljeta kao svojoj kcerki ja bi vam svima kupio te hranilice, ako je cura mogla zaraditi za novog peugota preko ljetapa valjda ja mogu te pisljive hranilice svima nama kupit.

Offline jojs

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 207
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Vikend tablete i hranilice
« Odgovori #7 u: Lipanj 10, 2004, 01:50:00 prijepodne »


MA imas i ok autimatske hranilice i za 150 Kn i rade super i u njima hrana je uvjek suha...


Nemojte djeci dopustiti da ribe uce plivati ...
Zagreb,Svetice

Offline KRISTAL

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 136
Vikend tablete i hranilice
« Odgovori #8 u: Lipanj 10, 2004, 07:45:00 prijepodne »
ja svaki dan ubacim jednu tableticu
RIBA RIBI GRIZE REP

Offline shadow_x

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1156
    • http://www.google.com
Vikend tablete i hranilice
« Odgovori #9 u: Lipanj 11, 2004, 00:46:00 prijepodne »


Citat: KRISTAL
ja svaki dan ubacim jednu tableticu



To ti bas i nije dobro, jedino ak imas stvarno puno riba. Tablete su dobar izbor samo ako te nema neko dulje vrijeme o cemu i raspravljamo zato kaj ak ubacujes svaki dan dosta doga ti struli i stvara nitrate
 

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Vikend tablete i hranilice
« Odgovori #10 u: Lipanj 11, 2004, 01:47:00 prijepodne »
Citat: jojs



MA imas i ok autimatske hranilice i za 150 Kn i rade super i u njima hrana je uvjek suha...






Gdje?

Offline jojs

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 207
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Vikend tablete i hranilice
« Odgovori #11 u: Lipanj 11, 2004, 08:44:00 prijepodne »


Imas u aqa zoo hobby u sjecanjskoj 17


tamo sam ja vidio.
Nemojte djeci dopustiti da ribe uce plivati ...
Zagreb,Svetice

Offline aqua

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 292
    • http://majstor.purger.com
Vikend tablete i hranilice
« Odgovori #12 u: Lipanj 14, 2004, 13:33:00 poslijepodne »


Vratio sam se i imao sta vidjeti..... Dobar dio akvarija je prekriven bijelom "prasinom" od te tablete. Sad mi je sljunak bijel, biljke imaju bijele tockice, panj je pobijelio,... Ostatak tablete sam izvadio, promjenio 1/4 vode i vatui nadam se da ce se ostatak te "bijele prasine" uskoro otopiti.


Vidim da cu morati kupiti hranilicu za godisnji odmor jer tablete vise nikad nece u moj akvarij.


Ima li netko za preporuku kakvu hranilicu (proizvodjac/model/trgovina/cijane)? Cujem da se u vecini hranilica uslijed kondenzacije vode nakon par dana hrana zalijepi i vise ne izlazi.


BTW, neke biljke su poludile u tih par dana. Valisnerija je narasla za 15cm!?
 

Offline Marko69

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 940
Vikend tablete i hranilice
« Odgovori #13 u: Lipanj 14, 2004, 13:49:00 poslijepodne »


Problem bude u ljepljenju pa se u njih stavljaju hrana u granulama. Na netu (blitz rate ili tako nekako) možeš pronaa sve hranilice koje postoje. Ima jedna dobra verzija na koju se spoji jedan cijev sa pumpe zraka pa se hrana neae sljepit jer zrak cirkulira oko nje. Ja sam uzea od ehiema feed air koja im maleni ventilator koji non stop lagano puše. Cijena je 350 kn u Ljubimca. Možeš uzet i neku jeftiniju pa stavljaš hranu u granulama, barem sam ja tako proeita na ovom forumu. Ako imaš vremena možeš i narueit neku sa net-a a ima ih hrpa i to vrhunskih za ne velike pare. No sa poštarinom i svime ipak ti se najviše isplati ova.
Split/Hrvatska

Offline Marko69

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 940
Vikend tablete i hranilice
« Odgovori #14 u: Lipanj 14, 2004, 13:54:00 poslijepodne »
Hagen Nutramatic Economy (12g)- 165,00 kn nije loša verzija. Nije skupa a po mome solidan ure?aj za te pare.http://www.ljubimac.hr/hranilice.htm
Split/Hrvatska

Offline aqua

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 292
    • http://majstor.purger.com
Vikend tablete i hranilice
« Odgovori #15 u: Lipanj 14, 2004, 18:32:00 poslijepodne »


Kupio sam danas u Belugo Hagen ProFeed. Economy mi je bila preplasticna, a na ovoj mozes i tocno odrediti vrijeme kada treba izbaciti hranu 2x na dan


 

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Vikend tablete i hranilice
« Odgovori #16 u: Lipanj 14, 2004, 19:39:00 poslijepodne »
kolko love?

Offline Marko69

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 940
Vikend tablete i hranilice
« Odgovori #17 u: Lipanj 14, 2004, 20:11:00 poslijepodne »


Treba si dodat još 40kn i kupit feed air. Možeš programirat do 4 ubacivanja na dan, možeš napravit da nakon minute ubacijoš jednu dozu(dupla porcija), kada da ubaci, botunako želiš ubacij još jednu dozu, ventilatoritd itd. Na forumima vanka je lik reka koji ima obje da je ova puno bolja i kvalitetnija izvedbaa drugi da trebaš bit inžinjer da shvatiš sve moguanosti.Profeed do?e 309kn u Ljubimca





Split/Hrvatska

Offline aqua

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 292
    • http://majstor.purger.com
Vikend tablete i hranilice
« Odgovori #18 u: Lipanj 17, 2004, 13:05:00 poslijepodne »


Citat: Stina
kolko love?



301,50kn
 

Offline aqua

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 292
    • http://majstor.purger.com
Vikend tablete i hranilice
« Odgovori #19 u: Lipanj 17, 2004, 13:10:00 poslijepodne »
Citat: Marko69



Treba si dodat još 40kn i kupit feed air. Možeš programirat do 4 ubacivanja na dan, možeš napravit da nakon minute ubacijoš jednu dozu(dupla porcija), kada da ubaci, botunako želiš ubacij još jednu dozu, ventilatoritd itd. Na forumima vanka je lik reka koji ima obje da je ova puno bolja i kvalitetnija izvedbaa drugi da trebaš bit inžinjer da shvatiš sve moguanosti.Profeed do?e 309kn u Ljubimca





Ovaj feed air izgleda kao cudo ceskog designa + ruska mehanika.... Salim se... :-) Meni treba nesto jednostavno sto ce 3-4 tjedna bacati granule2x dnevno.