Svibanj 11, 2024, 11:18:13 prijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: Belugo  (Posjeta: 21544 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Odg: Belugo
« Odgovori #25 u: Siječanj 13, 2009, 22:55:54 poslijepodne »
Aquarium sytem mi je odlična firma,filteri,grijači..itd itd... 8) :klap:
a to je zapravo firma koja se više bavi morskim akvarijima ili???
ja sam mislio da je uvoznik toga zoo hobby Split! lol nisam znao da su iz Zagreba. :-[





Imaju svega filtera, grijača protocnih pumpi uzeo sam bas prije 15 dana jednu protocnu za DIY co2 reaktor
Na garanciji pise da uvozi ZOO hobby CMP Savica Šanci 125, Zagreb

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Belugo
« Odgovori #26 u: Siječanj 14, 2009, 00:56:45 prijepodne »
 :up: :up:
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline davor

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 131
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: Belugo
« Odgovori #27 u: Siječanj 14, 2009, 01:39:18 prijepodne »
pozdrav!
citam malo o ovoj temi pa reko da se i ja ukljucim u raspravu i iznesem svoje vidjenje stvari.
najprije, belugo je kao trgovina kucnim ljubimcima ok, iako po mojoj ocjeni dolaze iza vilija (pogotovo novog prostora u utrinama). kazem ok jer dok sam imao priliku redovito prolaziti pokraj njega uvijek bi svratio i bacio oko na ponudu bilja i riba. koliko sam ja iz svoga iskustva uspio zakljuciti svi organizmi koje su prodavali su bili zdravi i dobre "kvalitete". za opremu ne mogu reci da je ima u izobilju ali to je razumljivo ako uzmemo u obzir koje trgovine su im konkurencija - vili i pc. ono kaj hocu reci je da imam dojam kak su se oni (dogovorno ili ne) podijelili i svako je zgrabio svoj dio kolaca! belugo i vili su jaki na organizmima (bilje i ribe), koji su raznoliki, zdravi, lijepi i cijenom prihvatljivi dok pc ima vrlo velik izbor opreme i ostalih artikala koji su potrebni u svakodnevoj brizi za akvarij. uz to naravno treba pogledati i velicinu prodajnog prostora koji sve to omogucuje. jer nije isto raspolagati sa 1000m2 ili 100m2 kad prodajete akvarije od 100, 200 ili 300lit. zelim reci, logicno je da ce belugo ili vili imati manje opreme kad nemaju za nju prostora. a ako bi se i kada prosirivali to vise ne bi bila ista stvar! kao sto je netko prije mene rekao, "dusa" trgovine nije ista u pc-u ili ostalima. kad udjes u belugo ili vili osjeti se da vlasnik ima volju raditi to sto radi, da ga zanimaju ribice, biljkice, puzici...da doma ima 10 000 akvarija! vidis da se bavi time prvo iz gusta a onda iz zarade i to za sobom povlaci i skoro sve ostalo jer ako nesto radis s voljom i gustom lova dolazi sama od sebe. u pc-u je to  neprimjetno i sve je podredjeno profitu! i zato su ribe tamo 12,49kn ili manje! no i to je zamka jer u belugu ili viliju znaju imati i jeftinije ribe od pc-a! i to neke vrste koje nisu tako siroko dostupne poput platija ili g(l)upija!
ono sto jos zelim reci je da kada kupujem zive organizme onda nastojim traziti sto zdravije i izgledom ljepse primjerke. njih sam uvijek nasao kod vilija i beluga, nikako ne u pc-u.
na kraju zelim reci da niti belugo niti vili ne bi bili isto kada bi imali velicinu pc-a. jer velicina prostora za sobom povlaci i velicinu love koju taj prostor treba generirati da bi se isplatio a time i vecu potjeru za profitom. i zbog toga je dobro da imamo izbor trgovina u koje mozemo otici i sami odluciti sto cemo ili necemo kupiti.
a uostalom, pravi akvaristi ionako vecinu opreme izrade sami!  ;)

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Belugo
« Odgovori #28 u: Siječanj 14, 2009, 01:54:19 prijepodne »
hmm.. morski akvaristi znaju..dućan Korala u Ljubljani je negdje 10 puta manji od Beluga i Vilija, a šiša ih za morsku akvaristiku 100 na sat.

Prema tome, ako ćemo govoriti o duši, iako je to iluzorno spominjati kod trgovaca, onda dušu ima baš mali dućančić Korala u Ljubljani kao što ju je imao i dućančić Papigica u Zagrebu.. a nikakav Vili ni Belugo... o Pet centru da ni ne govorim...   neka mi oproste sponzori. ;)

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Belugo
« Odgovori #29 u: Siječanj 14, 2009, 11:08:57 prijepodne »
ja ne znam u kojem to trgovačkom rječniku se spominje " Duša " :o
znam šta hoćete reći ali...ta vremena su prošla...što više izbora i jeftinije..
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline val82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 415
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: velika gorica
Odg: Belugo
« Odgovori #30 u: Siječanj 14, 2009, 11:22:38 prijepodne »
 :klap: :klap: :klap: :klap: :klap:

Offline guppy world

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb / 095 55 27 695
  • 095/5527 695
Odg: Belugo
« Odgovori #31 u: Siječanj 14, 2009, 11:25:48 prijepodne »
Papigica u Zagrebu bila je moj zoo shop od malih nogu... tamo me često vodio otac i zajedno smo birali ribice i opremu..., papigice... ma žena (vlasnica) bila je sva u kučnim ljubimcima... ako štogod i nije imala, samo se reklo i ona bi javila po kojoj cijeni i kada može imati...
kao stalna mušterija znao sam dobiti često i nešto uz kupljeno, kakvu sitnicu od srca...
sjećam se razgovora s njom nekih par dana pred zatvaranje zoo-a, bila je potištena što napušta voljeni posao... sviđalo mi se što sam se kod nje osjećao kao prijatelj koji je svratio na kavicu i razgovor...

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Belugo
« Odgovori #32 u: Siječanj 14, 2009, 12:46:58 poslijepodne »
ovo o čemu vi pričate ovisi o osobnom, subjektivnom dojmu svakog od nas... obično se etiketa " s dušom" prikači nečem malom, stisnutom, nabijenom... samim time čim veće to manje duše..a ne mora bit...

no dobro, po meni je i to nebitno... bitno je imati IZBOR, RAZNOLIKOST dućana i opreme, živina i svega što uz akvaristiku ide... Isto bi tako spomenuo neskromnost nekih ljudi koji uz današnji izbor dućana i mogućnosti i dalje jamraju ko Jeremije, kao što su jamrali i prije par godina..To je njihov osobni izbor i ja u to ne ulazim, iako mi takve spike idu na jetra i klonim se i njih i kukača, jer mi ubijaju životno veselje...

DA podsjetim one koji se duže bave s ovim i možda prospem malo svjetla novim klincima koji su u cijeloj priči kraće... Prije 12 godina kada sam ja kretao s akvaristikom u ZG-u su bila 3 i pol dućana, mala, " s dušom" ali zato slabim izborom i riba i opreme-pogotovo opreme, niti se moglo kupiti gotovih akvarija poštenih, niti se moglo nekaj extra od živina ili bilja nabavit, 1 list anubiasa je koštao 1 marku, vrhunac egzotike je bio albino ancistrus...

I danas uz sve ovo što se ima - nebitno kome se neki dućan sviđa ili ne sviđa- i dalje masa ljudi KUKA kako ništa nemamo... O majke ti

Nemamo i najvjerojatnije nikad nećemo imati kako i koliko imaju Nijemci ili Ameri, alli vani je to biznis težak milijarde , za tržište od stotine miliona ljudi...Za naše uvjete mi sada imamo dovoljno, pun kufer više nego prije,  a još bih na kraju i rekao - ZA KOGA bi se i uvozile neke specijalne egzote ili oprema? Za HR akvariste? Ma hajte, ne bit smiješni... Uvezlo se par puta extra riba , skupe i kvalitetne opreme i prodalo se nije skoro pa NIŠTA... ljudi su dolazili, gledali, konstatirali da je to  lijepo , rijetko, atraktivno , kvalitetno  i skupo ( bilo da se radilo o ribama ili opremi) i otišli dalje... HR još nije tržište za ekskluzivu, a sama činjenica da bi svi hobisti htjeli nešto rijetko i skupo gledati u dućanu, trgovcima ne plaća režije i poreze...


Ja volim male dućane jer se u njima osjećam ugodno, PC-a se klonim čisto jer me jeza hvata od bilo kakvog čekanja u redu ili trčanja za trgovcima, ali nije da nisam nikad kupio nešto od opreme čisto jer mi je bilo usput i jer je bilo tamo... i iako mi ide na jetra njihova poslovna politika, opet, dobro da ih ima, u određenoj mjeri, iako ne bih volio nikako da neki dućan tog tipa ili oni dođu glave manjim dućanima poput Vilija,Beluga... baš zbog mogućnosti izbora raznim ljudima ...


btw. gđa iz Papigice je nedavno preminula... :(

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Odg: Belugo
« Odgovori #33 u: Siječanj 14, 2009, 14:06:54 poslijepodne »
ovo o čemu vi pričate ovisi o osobnom, subjektivnom dojmu svakog od nas... obično se etiketa " s dušom" prikači nečem malom, stisnutom, nabijenom... samim time čim veće to manje duše..a ne mora bit...

no dobro, po meni je i to nebitno... bitno je imati IZBOR, RAZNOLIKOST dućana i opreme, živina i svega što uz akvaristiku ide... Isto bi tako spomenuo neskromnost nekih ljudi koji uz današnji izbor dućana i mogućnosti i dalje jamraju ko Jeremije, kao što su jamrali i prije par godina..To je njihov osobni izbor i ja u to ne ulazim, iako mi takve spike idu na jetra i klonim se i njih i kukača, jer mi ubijaju životno veselje...

DA podsjetim one koji se duže bave s ovim i možda prospem malo svjetla novim klincima koji su u cijeloj priči kraće... Prije 12 godina kada sam ja kretao s akvaristikom u ZG-u su bila 3 i pol dućana, mala, " s dušom" ali zato slabim izborom i riba i opreme-pogotovo opreme, niti se moglo kupiti gotovih akvarija poštenih, niti se moglo nekaj extra od živina ili bilja nabavit, 1 list anubiasa je koštao 1 marku, vrhunac egzotike je bio albino ancistrus...

I danas uz sve ovo što se ima - nebitno kome se neki dućan sviđa ili ne sviđa- i dalje masa ljudi KUKA kako ništa nemamo... O majke ti

Nemamo i najvjerojatnije nikad nećemo imati kako i koliko imaju Nijemci ili Ameri, alli vani je to biznis težak milijarde , za tržište od stotine miliona ljudi...Za naše uvjete mi sada imamo dovoljno, pun kufer više nego prije,  a još bih na kraju i rekao - ZA KOGA bi se i uvozile neke specijalne egzote ili oprema? Za HR akvariste? Ma hajte, ne bit smiješni... Uvezlo se par puta extra riba , skupe i kvalitetne opreme i prodalo se nije skoro pa NIŠTA... ljudi su dolazili, gledali, konstatirali da je to  lijepo , rijetko, atraktivno , kvalitetno  i skupo ( bilo da se radilo o ribama ili opremi) i otišli dalje... HR još nije tržište za ekskluzivu, a sama činjenica da bi svi hobisti htjeli nešto rijetko i skupo gledati u dućanu, trgovcima ne plaća režije i poreze...


Ja volim male dućane jer se u njima osjećam ugodno, PC-a se klonim čisto jer me jeza hvata od bilo kakvog čekanja u redu ili trčanja za trgovcima, ali nije da nisam nikad kupio nešto od opreme čisto jer mi je bilo usput i jer je bilo tamo... i iako mi ide na jetra njihova poslovna politika, opet, dobro da ih ima, u određenoj mjeri, iako ne bih volio nikako da neki dućan tog tipa ili oni dođu glave manjim dućanima poput Vilija,Beluga... baš zbog mogućnosti izbora raznim ljudima ...


btw. gđa iz Papigice je nedavno preminula... :(

Sve je to ok ali apetiti rastu i zato se i otvorio PC i nece sigurno doci glave malih trgovaca koji ce pametno raditi.
Npr. razne mogucnosti placanja, mogucnost dostave, mogucnost narucivanja stakla custom dimenzija, ribe kojih nema u velikim ducanima, raznoliko bilje itd...

A ovo da su ljudi kukali i da ce kukati to je sigurno. Radi se o tome da smo prije imali ono sto smo imali i za drugo znali nismo, a danas ti lijepo citas 5 foruma i isto toliko raznih magazina pa vidis stvasta i nema razloga ne ocekivati da tvoj trgovac ako prati stanje na trzistu naruci koji komad i za svoj ducan. Pa covjek cim dobije povisicu vec gleda i broji mjesece i godine kada bi je opet mogao traziti to nije nista cudno. Dok ljudi sute znaci da im je dobro i sigurno se na takvoj pasivi nece izgraditi veca ponuda. Nemaju trgovci niti razloga to povecavati kad je jednostavnije slagati na hrpu vreće psece i macje hrane od cega vecinom svi ti ducani i zive.

Ono sto je sigurno to je da se ponuda povecala i to jako, npr Vili je napravio dobar posao sto je ulozio u ozbiljniji prostor i to prostor koji sada stvarno na nesto lici mozda nema dusu kao stara supa di su bili prije ali sigurno je ljepsi za kupca i ljude koji rade unutra.

Ovo da ozbiljne stvari stoje i ne prodaju se to je samo pokazatelj da mozda treba neke stvari traziti i u Kini a ne u Njemackoj ocito to sad ide jer nas kolega uvozi svaki par mjeseci po kontenjer opreme koja je unaprijed prodana i to na nevideno.

S druge strane svi smo bili svjedoci basloslovnih cijena Eheima koji je npr. u PC-u kostao oko 1900kn dok se u Slo mogao nabaviti za 1200-1300kn sa dodatnim setom filter materijala.



« Zadnja izmjena: Siječanj 14, 2009, 14:12:15 poslijepodne od Force »

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Belugo
« Odgovori #34 u: Siječanj 14, 2009, 14:46:46 poslijepodne »
ovo me sad podsjetilo...albino ancistrus je prije 12 godina bila jedina egzotika? a jooj..ja sam iz Osijeka rodom...mi tada nismo imali ni to  :o :D :D :D
a za Dubrovnik bi to i danas bila egzotika  :o
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline The Igor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Belugo
« Odgovori #35 u: Siječanj 20, 2009, 20:35:23 poslijepodne »
 :klap:  za Belugo   :klap:
Prvi puta kada sam usetao u njega imali su jednog velikog osteoglossuma a ja nisam mogao vjerovati kakva cuda se prodaju kao ribe. Kao da sam usetao u zooloski  :D
Cesto sam kupovao kod njih i ribe nikad nisu bile bolesne...al jesu debele kad ih sopaju onom smrznutom hranom  :P

Offline Fily

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Belugo
« Odgovori #36 u: Siječanj 20, 2009, 21:02:22 poslijepodne »
ja sam prije par mjeseci bio tamo i imali su diskuse...prekrasni su bili...uzeo sam 3 komada(tj.moj tata,jer je veliki zaljubljenik u akvarije) i jos uvijek zivi i sretni... :up:

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Belugo
« Odgovori #37 u: Siječanj 21, 2009, 21:38:54 poslijepodne »
Sa Belugom i sa njegovim vlasnikom imam samo dobra iskustva. Istina je da nemaju toliki izbor komercijalnih stvari za akvaristiku kao recimo Pet centar, ali stvarno sve imaju kvalitetno i ne prodaju škart robu. Najvažnija stvar je da su im ribe zdrave i po njih idem jedino tamo ili u Vili.

Sto je definicija škart robe, mislim ja di god sam bilo sto kupovao po svim ovim ducanima niti u jednom nisam nailazio na skart robu.
Mislim boze moj ako je nesto neispravno ili osteceno pa zbog toga postoji garancija.

Sto se tice zdravih riba, to sam kupovao gdje sam stigao i nisam nigdje kupio ribu da se s njom nesto desilo zbog ducana gdje je kupljena vec ili zbog vlastitog neiskustva ili otvorenih akvarija pa je tu i tamo koja znala zuavrsiti na podu.


BTW daj mi reci sto tocno znace dobra iskustva sa vlasnikom?
Jel to ono kad prilaze Bandicu daju mu ruku izgovaraju svoje ime pa kasnije kazu prijateljima da su si dobri sa njim?

Ljudi bitno je shvatiti da ovo nije seoska trgovina pa uzimate na veresiju meni se zivo sljivi za vlasnika i nemoram biti dobar sa njim da bih bio zadovoljan ili nezadovoljan sa njegovim ducanom.

Ovo kad vi kao njega molite prijevoz pa on kao vama izlazi nesto u susret to je samo zato sto nema sreden posao da imate opciju da sa kupnjom komada opreme uzmete i dostavu kao što to recimo ima Ljubimac i to vec za nekakve smijesne cifre od par sto kuna.
Nitko vama nece izaci u susret nigdje ako nije s tim nesto dobio pa nije covjek Papa da bude dobar nego trgovac koji zivi od toga koliko uspije prodati i koliki dio kolaca na trzistu uzme bilo akcijama ili nekim pogodnostima. Ja sam masu puta neke stvari uzeo u Ljubimcu jer nisam imao nacina da neke stvari prevezem pa osim dobre cijene jos sam dobio i dostavu na vrata. Ljudi su isto tako srdacni i ok.

NPR. Pet Centar je katastrofa kad su u pitanju kartice nema recimo Master Card koji je pandan Amexu i kao takav prisutan u svim ducanima koji nesto znace, ne imati ugovor sa Mastercardom je potez kada sami sebi zelite ubiti prodaju. Neshvatljivo mi je da u ducanu tog formata nikom to jos  nije doslo do mozga.


Po meni, škart roba je ona roba koja je sumnjivog porijekla i kvalitete i za koju postoji relativno visoki postotak vjerojatnosti da če se pokvariti u garantnom roku ili još gore ubrzo nakon njegova isteka. Nažalost hrvatski dučani su je prepuni i to se ne odnosi samo na akvaristiku. Što si ti kupovo i nalazio ne znam, al na tržištu ima svega.

Zdrave i kvalitetne ribe ne mogu se nači baš svagdje i ako ništa drugo u večini dučana ribe su pod stresom zbog loših uvjeta transporta, nepripremljene vode, obično su premalene jer im je onda i nabavna cijena jeftinija i sl. Samim time što su pod stresom razumljivo je da su puno izloženije raznim oboljenjima koja mogu rezultirati uginučem.

Što se tiče dobrih iskustava s vlasnikom, nisam ga tapšao po ramenu, nisam se rukovao s njim, štoviše nisam ga nikad ni vidio nego smo se samo čuli telefonom. Pošto sam trebao veliki terarij po mjeri za kornjaču i par ljudi me je ili kulturno otpililo ili duže vrijeme zavlačilo, igrom slučaja sam preko jednog znanca došao do njegovog broja i nisam ni znao da je to vlasnik tog dučana nego sam to tek poslije saznao. Uglavnom, imao sam terarij kakav sam htio u roku tri dana i platio sam ga po više nego pristojnoj cijeni i zato sam jako zadovoljan. Ne znam kako uopče možeš tako nešto izvaliti, kao da je čovjek nekakva poznata medijska ličnost pa se sad svi hoče slikati s njim, a i da je, ne patim od takvih kompleksa.

Što se tiče seoskih trgovina i veresije, ne mogu komentirati jer u njima ne kupujem, a robu plačam u gotovini.

Što se tiče Pape, ne znam na što misliš jer koliko sam primjetio, u zadnjih 2000 godina je bio samo jedan za kojeg bih se usudio reči da je bio dobar, a on je nedavno preminuo.

Još samo mogu opet potvrditi da sam jako zadovoljan sa Belugom kao dučanom i sa njegovim vlasnikom koji se pokazao kao čovjek od riječi što u današnje vrijeme nije prečesta pojava.



Za Zoo Papigicu i mene vežu lijepa sječanja iz djetinjstva jer je to bio dučan u kojem mi je baka kao klincu od 4 godine kupila prve dvije zlatne ribice. To je bio dučan u kojem sam zavolio akvaristiku i kad se samo sjetim koliko sam puta ušao tamo tek tako da vidim šta ima novo i da malo gnjavim gazdaricu sa dosadnim dječjim pitanjima. Nažalost, i ja sam čuo da je gospođa preminula, mislim tamo negdje pred ljeto. Al eto, mislim da če i gospođa i dučan živjeti još dugo u sječanjima nas koje za to mjesto vežu stare uspomene.

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Odg: Belugo
« Odgovori #38 u: Siječanj 21, 2009, 23:55:46 poslijepodne »
Jos uvijek ne kapiram ovo sa robom sumnjivog podrijetla, mislim znam da su ljudi u ducanima kupovali reebok trenirke pa je recimo na polici bilo po 30% laznjaka ali masa ljudi to naravno nece primjetiti, to je naravno moguce u malim ducanima gdje par ljudi eventulano sa gazdom radi slicne stvari da ostvare sto vecu dobit u velikim ducanima to nitko nece raditi jer od 10 ljudi s kojima dnevno provede 8 sati nemora biti toliko dobar da zna da ga netko nece otkucati a i sistem ne bi drzao vodu u takvoj sredini.


Ovo da ti placas samo gotovinom to je stvarno informacija koja meni ne znaci nista :D



Ovo sto su te drugi otpili je cinjenica da nisu zaintersirani da zarade ili nisu sposobni da ti uzmu novac, samim time se tebi tvoja kupnja ucinila izvrsnom a u biti bi to trebala biti svaka kupnja u bilo kojem ducanu pogotovo ako placas cashom. To ti je ono u zemlji slijepih jednooki covjek je kralj.
Ti ljudi na kraju krajeva zive od tebe pa je normalno da kupnja bude uzitak a ne frustracija ako te netko zavlaci.


A ovo sto sam dao usporedbu sa velebnim nam gradonacelikom tu hocu samo reci da mene ne interesira tko je vlasnik niti tko tamo sto od poslova vodi, zelim samo za svoj novac da dobijem sto veci izbor i sto manje komplikacija a ne da trazim po trgovini tko je najveci baja i kakve mi pogodnosti nudi u sesiru. To je ono kad ti pitas recimo za neku pogodnost a on ti kaze pa neznam budemo se dogovorili, covjece nemam se kaj dogovorat jer nudis takvu opciju ili ne nudis.
(nacini, placanja, dostava, uvjeti reklamacije itd.)

A usporedba seoske trgovine i kupnje na veresiju je bila u smjeru da pokazem kako neki ljudi odma hrle gazdi da si izmuzu nesto besplatno ili spuste malo cijenu a meni to malo izgleda upravo kao shoping u seoskoj trgovini. Ovo sve skupa se ne odnosi nuzno na ducan koji stoji u naslovu vec opcenito na sve ducane kod nas prije nego se pojavio PC ili prije nego sto ce se pojaviti jos neki veci u buducnosti,  u sto iskreno sumnjam s obzirom na broj ljudi i postotak korisnika takvih ducana.
« Zadnja izmjena: Siječanj 22, 2009, 00:06:10 prijepodne od Force »

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Belugo
« Odgovori #39 u: Siječanj 22, 2009, 17:39:13 poslijepodne »
Eto, nakon puno filozofije i nepotrebnog uspoređivanja s Bandićima, Papama, Gruntovčanima i trenirkama, napokon si i ti došao do zaključka o čemu to večina nas zapravo ovdje priča. Znači, Belugo nije nikakav extra posebni super dučan, nego jednostavno jedan obični dučan iz kojeg, radi sposobnosti njegovih trgovaca i vlasnika da ti uzmu novac, čovjek izađe zadovoljan jer je za uloženi novac dobio adekvatan proizvod i uslugu. :up:

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Odg: Belugo
« Odgovori #40 u: Siječanj 22, 2009, 20:59:49 poslijepodne »
Eto, nakon puno filozofije i nepotrebnog uspoređivanja s Bandićima, Papama, Gruntovčanima i trenirkama, napokon si i ti došao do zaključka o čemu to večina nas zapravo ovdje priča. Znači, Belugo nije nikakav extra posebni super dučan, nego jednostavno jedan obični dučan iz kojeg, radi sposobnosti njegovih trgovaca i vlasnika da ti uzmu novac, čovjek izađe zadovoljan jer je za uloženi novac dobio adekvatan proizvod i uslugu. :up:

To je bilo u tvom slucaju i tvoj primjer, ja kao sto sam vec rekao nisam tamo uzeo niti jedan od svojih akvarija jer mi nisu bili povoljniji od drugih ducana  a niti su nudili neke posebne usluge. Dakle nisu to nepotrebne usporedbe i filozofije vec paralele koje su povucene da bi ljudi razumjeli i lakse shvatili o cemu se tu prica. :up:

Offline kosuta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1947
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
    • http://www.akvarij.net
Odg: Belugo
« Odgovori #41 u: Siječanj 22, 2009, 21:26:03 poslijepodne »
nisam pratio temu od početka, a nemam sad volje čitat sve, ali meni konkretno je najbitnije kad je u nekom shopu riba ok, da nisu nonstop bolesne. za osoblje me ne brine previše, jer ionako idem u shop isključivo sa idejom šta mi treba, i ne srljam bezveze, pa me ni ne zanimaju previše pričice osoblja. onaj shop koji ima najzdravije ribe, i največi izbor riba mi je najbolji. što se tiče izbora akvarija, to imaju više manje svi shopovi i jedina je razlika u cjeni. po meni, najbolje je kombinirati, u jednom shopu kupit ribe, u drugom di je jeftinija oprema, kupovat opremu i riješen problem... ;)
skype: kosuta-pu

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Belugo
« Odgovori #42 u: Siječanj 23, 2009, 00:04:48 prijepodne »
hmm.. morski akvaristi znaju..dućan Korala u Ljubljani je negdje 10 puta manji od Beluga i Vilija, a šiša ih za morsku akvaristiku 100 na sat.

Prema tome, ako ćemo govoriti o duši, iako je to iluzorno spominjati kod trgovaca, onda dušu ima baš mali dućančić Korala u Ljubljani kao što ju je imao i dućančić Papigica u Zagrebu.. a nikakav Vili ni Belugo... o Pet centru da ni ne govorim...   neka mi oproste sponzori. ;)
potpisujem
po cjenama isto,ja kužim da nešto može biti tj mora biti skuplje ali u određenim granicama
a ne neke stvari duplo dizati.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Belugo
« Odgovori #43 u: Siječanj 23, 2009, 01:45:34 prijepodne »
nisam pratio temu od početka, a nemam sad volje čitat sve, ali meni konkretno je najbitnije kad je u nekom shopu riba ok, da nisu nonstop bolesne. za osoblje me ne brine previše, jer ionako idem u shop isključivo sa idejom šta mi treba, i ne srljam bezveze, pa me ni ne zanimaju previše pričice osoblja. onaj shop koji ima najzdravije ribe, i največi izbor riba mi je najbolji. što se tiče izbora akvarija, to imaju više manje svi shopovi i jedina je razlika u cjeni. po meni, najbolje je kombinirati, u jednom shopu kupit ribe, u drugom di je jeftinija oprema, kupovat opremu i riješen problem... ;)

Tocno to. One ribe u pet centru su katastrofa, cijenom pogotovo. Papigica me isto nikad nije impresionirala i nikad u njoj nisam vidio dusu, mozda sam to najvise vidio u starom Viliju, dok je i Profa bil tam. Danas idem u Belugo (jer je cisto i uredno) i u Vili jer je broj 1. Stvarno mi nije jasno sto se nekom moze svidjati u jednom pet centru, precijenjene zivotinje koje su tamo u losim uvjetima. Ako odem tamo, onda odem ko Vedran, u prolazu i kupim neku sitnicu jer mi je usput, al taj ducan je sve samo ne akvaristicki.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Odg: Belugo
« Odgovori #44 u: Siječanj 23, 2009, 08:22:31 prijepodne »
nisam pratio temu od početka, a nemam sad volje čitat sve, ali meni konkretno je najbitnije kad je u nekom shopu riba ok, da nisu nonstop bolesne. za osoblje me ne brine previše, jer ionako idem u shop isključivo sa idejom šta mi treba, i ne srljam bezveze, pa me ni ne zanimaju previše pričice osoblja. onaj shop koji ima najzdravije ribe, i največi izbor riba mi je najbolji. što se tiče izbora akvarija, to imaju više manje svi shopovi i jedina je razlika u cjeni. po meni, najbolje je kombinirati, u jednom shopu kupit ribe, u drugom di je jeftinija oprema, kupovat opremu i riješen problem... ;)

Tocno to. One ribe u pet centru su katastrofa, cijenom pogotovo. Papigica me isto nikad nije impresionirala i nikad u njoj nisam vidio dusu, mozda sam to najvise vidio u starom Viliju, dok je i Profa bil tam. Danas idem u Belugo (jer je cisto i uredno) i u Vili jer je broj 1. Stvarno mi nije jasno sto se nekom moze svidjati u jednom pet centru, precijenjene zivotinje koje su tamo u losim uvjetima. Ako odem tamo, onda odem ko Vedran, u prolazu i kupim neku sitnicu jer mi je usput, al taj ducan je sve samo ne akvaristicki.

Ha cujes, da je sponzor foruma siguran sam da ne bi bio samo ducan za kupovanje usput i da bi ga se cesce spominjalo  :). Tetre zadnji put kad sam bio su bile 7,5kn i 9,8kn komad meni je to cijena ok.
I u pravu si nije akvaristicki, da je ne bi imali napuhanog dalmatinera na krovu nego neku ribu. Pitam se samo kako bi izgledao i sto sve imao da je baziran iskljucivo na akvaristici  :D

Ja osobno kupujem di stignem i kad stignem, trazim gdje je dobar izbor i povoljna cijena, sve cesce je shoping odrediste web shop barem kad su u pitanju sitnice i oprema.

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
Odg: Belugo
« Odgovori #45 u: Siječanj 23, 2009, 08:50:18 prijepodne »

Ha cujes, da je sponzor foruma siguran sam da ne bi bio samo ducan za kupovanje usput i da bi ga se cesce spominjalo  :). Tetre zadnji put kad sam bio su bile 7,5kn i 9,8kn komad meni je to cijena ok.
I u pravu si nije akvaristicki, da je ne bi imali napuhanog dalmatinera na krovu nego neku ribu. Pitam se samo kako bi izgledao i sto sve imao da je baziran iskljucivo na akvaristici  :D

Ja osobno kupujem di stignem i kad stignem, trazim gdje je dobar izbor i povoljna cijena, sve cesce je shoping odrediste web shop barem kad su u pitanju sitnice i oprema.

 :up: ........upravo tako, sigurno necu kupit nesto u Belugu ili Viliu samo  zato sto su to doticni ducani a skuplji su u nekim artiklima i do 30% od recimo PC-a a vsaka cat svi ducanima ali ja opskrbu radim u PC-u iskljucivo jer imaju velik izbor a posto imam i macku i psa i ne kupjem mala pakiranja nda mi je PC idealno rjesenje jer tamo mogu kupit vrece hrane od preko 14 kila kako psece tako i macje a akvaristiku kupujem najmanje ali i to tamo nabavim i ujedno su mi i usput i imam osiguran parking :D.

Sto se tice riba, opcejepoznato da su to sve ribe istog dobavljaca a jedno je stvar o higijeni i uvijetima  drzanja pa su ribe i u raznim kondicijama - a kao sto vec i rekoh prije meni su skalari iz Beluga pokrepali a iz PC niti jedan, a opcenito ne kupujem ribu svaki dan tako da mi to nije nesto sto me je sad bacilo u bad i zbog kojeg cu zamrzit Belugo jer to se desi svugdje :-[

Sto se tice bilja, tu Vili ima definiivno 1 mjeseto, pa ga slijedi PC pa Belugo i sta je najbolje u viliju ti kada pitas uvijek kazu doci e u ponedjeljak ili ta tjedan dana tj. uglavnom preciziraju i tocni su ok u PC nitko u pravilu nema pojma ili nisu sigurni a tako nesto je i sa Belugom
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Belugo
« Odgovori #46 u: Siječanj 23, 2009, 10:38:40 prijepodne »
Rodostomusi, crvene neonke, ramirezi, pande, sve to ima prekomicne cijene tamo. Kakve veze ima da li je ili nije pet centar sponzor? Meni to stvarno nista ne znaci i kazem kako mi je tamo, zadnji put sam ribu kupio prije par godina, a svaki put kad udjem odem nadobudno pogledati sto imaju. Akvariji s biljem isto cesto katastrofa izgledaju. U tom smislu kazem da to nije akvaristicki ducan, njima je to zadnja rupa na svirali, ne po asortimanu nego po zanimanju za to i u tom smislu su mi akvaristicki koliko je bauhaus akvaristicki, samo sto imaju vise akvaristickih proizvoda od bauhausa.

Sto se tice psece hrane, ima i jeftinijih od pet centra... u ulici medvescak ima neki pet shop di moji kupuju hranu za pse, 5. ili 6. vreca besplatna...
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline nikily

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1145
  • Spol: Ženski   Lokacija: R'lyeh
  • She's lost control
    • Chaos in motion
Odg: Belugo
« Odgovori #47 u: Ožujak 20, 2009, 20:25:35 poslijepodne »
Osobno, nikada nisam imala primjedbu na Belugo.
Tamo su kupljene apsolutno sve zivotinje koje sam ikada imala u stanu, zajedno sa kavezom/akvarijem/terarijem, hranom i ostalom opremom.
Cure su stvarno divne, uvijek pomognu kada mi nesto zatreba i nikada im nije tesko objasniti nesto ili raspitati se. ^^

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: Belugo
« Odgovori #48 u: Travanj 05, 2009, 23:28:57 poslijepodne »
ja mgu samo dati  :up: za njih. imao sam problem sa juwelovom konzolom i bezpogovorno su mi ga riješili.
 uvijek susretljiva i pomalo čudna kult-ekipa. 8) svaka čast.  :up:

Offline razorblade

  • baniran
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 83
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Belugo
« Odgovori #49 u: Srpanj 05, 2009, 19:39:24 poslijepodne »
Ja NE VOLM taj Belugo jer se osjecam tamo svaki put kao da cu nesto ukrati, tako uvijek gledju prodavaciece dok silazim dole di je akvaristika. Ponuda im je riba uvijek ista.