Ožujak 28, 2024, 20:09:51 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Velike ribe i trava,koje idu skupa?-pomoc molim  (Posjeta: 2804 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ante35

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Velike ribe i trava,koje idu skupa?-pomoc molim
« u: Veljača 27, 2017, 16:20:19 poslijepodne »
Pozdrav !
Molio bi za savjet vezano uz vece ribe koje mogu biti zajedno u akvariju bez da uniste travu .Imam akvarij od 300 litara i unutra nekoliko najcescih vrsta riba ,skalari ,par somica,molly,trichogasteri itd ali zelio bi malo promijeniti uredjenje,stavio bi par riba koje narastu malo vece a da ne unistavaju travu.
Unaprijed hvala!

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Velike ribe i trava,koje idu skupa?-pomoc molim
« Odgovori #1 u: Veljača 27, 2017, 19:13:10 poslijepodne »
Meni jedino padaju na pamet diskusi
Ovo ostalo sve vece od toga zahtjeva vecinom gotovo prazne akvarije zbog lakseg odrzavanja,a i velike ribe svojim kretanjem preokrenu sve pa ni nema smisla

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Velike ribe i trava,koje idu skupa?-pomoc molim
« Odgovori #2 u: Veljača 28, 2017, 22:23:01 poslijepodne »
"velike ribe" je jako relativan pojam... koje vrste imaš konkretno na umu?

Offline ante35

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Odg: Velike ribe i trava,koje idu skupa?-pomoc molim
« Odgovori #3 u: Ožujak 01, 2017, 11:30:18 prijepodne »
Pa mozda neke ciklide i koji veci somic,par komada da mogu boravit zajedno uz malo trave .Cijeli zivot drzim iste ribe ,pa bi malo promijenio sadrzaj.

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Velike ribe i trava,koje idu skupa?-pomoc molim
« Odgovori #4 u: Studeni 05, 2019, 00:49:44 prijepodne »
Stara je tema, ali da ne otvaram novu (trazio sam slicnu temu, ali ovo je najslicnija dosada).

Ugl. moje pitanje, da li neko zna i moze mi pomoci odrediti, koja od ovih riba prirodno jede ili uništava biljke?

180l sam rescapao, potrosio 4-znamenkaste brojke na podloge, biljke, ukrase i sve da bude tip top, ugl high end akv..., biljaka nema puno, posto navedenim ribama treba mjesta + i da znam da moram premjestiti u veci, ali 20% riba je samo pune velicine trenutno. Posto mi je veci akv. na jednoj lokacija, a manji di sam konstantno, pa volim sve na oku imati.

Ovo su ribe, koje su unutra:
• bosmanijske duge
• balla shark
• rosline shark
• redtelli shark
• fethery fin syndot
• catfish ???
• angel fish
• tetra udovica/squrt tetra?
• zebra botia
• columbian tetra
• barbusa (xgreen, xtiger)
• silvertip tetre
• zebra danio

Jedna ili vise vrsta mi doslovno radi rupe po listovima ili pojede, biljke su super, ali tipa mlado lisce odmah bude izgrickano i krene se sušiti. Izgubio sam vec 40% biljka, da mi akvarij ne bude rupa u novcaniku, molim da ako neko ima nekpg znanja ili pretpostavlja da napise. U akvariju prije rescapa su bili exodons p. tetre, koje su na nesretan nacin zavrsile zbog Co2 ventila (ako se ko pita je sam ih uzeo, posto sam otvorio temu o navedenim ribama).

gledao sam po 1h u akvarij da vidim koja to radi, ali nista se ne desava, a kada se probudim iduci dan, steta je vidna.


Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Velike ribe i trava,koje idu skupa?-pomoc molim
« Odgovori #5 u: Studeni 05, 2019, 09:43:40 prijepodne »
ovak na prvu, ako su rupe u liscu onda botia.
Ali dosta riba ce ti grickati bilje u nekakvim okolnostima. Ja sam jednom imao skalare koji su mi unistili sve, ali bas sve kaj je bilo unutra i nikakva promjena prehrane nije pomogla. Sad imam 4 botie i nema sanse da u akvariju imam limnophilu ili cabombu jer pregrizu stabljike u par sati. Dugo vremena su mi i bilo kaj od hygrophila unistavale skroz. Ali tad je akvarij bio nekakvoj hibernacijskoj fazi pa to bas i nije pretjerano raslo. Sad kaj je ponovo u pogonu kako treba onda jednostavno ne stignu toliko satrati koliko to raste. A i nabavio sam jos brdo razne hrane pa mozda i to pomaze.

S druge strane, to kaj imas malo bilja ti ne pomaze. Istina, imas puno riba ali nis tak pretjerano posebno da se ne bi snaslo i u potpuno obraslom akvariju.

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Velike ribe i trava,koje idu skupa?-pomoc molim
« Odgovori #6 u: Studeni 05, 2019, 17:27:37 poslijepodne »
hvala na odg. Na botie sam najmanje sumnjao. Mislio sam na barbuse da bi mogli... :/

Znaci vise bilja, vise zelene hrane?

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk


Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Velike ribe i trava,koje idu skupa?-pomoc molim
« Odgovori #7 u: Studeni 05, 2019, 18:01:54 poslijepodne »
a gle, to su moja iskustva.

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Velike ribe i trava,koje idu skupa?-pomoc molim
« Odgovori #8 u: Studeni 05, 2019, 18:19:33 poslijepodne »
a pokusat cu isto, ako nista jos znanja, novi sam u biljnim akvarijima... trebao sam mozda krenut polako, a ne odamh na najbolje.
Cesto sam u 1 god od pocetnika do vec ozbiljnije hobista prosao sve, ali sam zato kroz svaki par mj. mjenjao i upgredao kako sam i bolje stvari razumio kako funkcioniraju. No, ovo mi postaje stvarno rupa u đepu...., nista kada sam se cec istrosio idem jos malo.... 

Molim jos za savjeta :)

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk