Ožujak 29, 2024, 12:20:03 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: loši akvaristi  (Posjeta: 29479 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #25 u: Kolovoz 28, 2009, 12:25:56 poslijepodne »
jučer stojim u pet centru i žena će: "Tražim čistaća, imala sam jednog ali je narasao ovakav (pokazuje na neku dužinu od 30-40cm) i bio je zločest pa sam ga pustila u jarun" - WTF  :punch:

još joj je k tome prodavačica htjela ponovno prodati plehića al sam se morao ubaciti i reći da je to ta ista riba koja joj je tako narasla pa je kupila ancistrusa.... valjda će taj bolje proći
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline p.luka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 201
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #26 u: Rujan 28, 2009, 15:29:58 poslijepodne »
dobro je onaj reko snajper i tocno u glavu,ja sam sokiran.Boze dragi tak nes nikad cuo

Offline Pancho_Villa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 795
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #27 u: Rujan 29, 2009, 07:56:51 prijepodne »
jučer stojim u pet centru i žena će: "Tražim čistaća, imala sam jednog ali je narasao ovakav (pokazuje na neku dužinu od 30-40cm) i bio je zločest pa sam ga pustila u jarun" - WTF  :punch:

još joj je k tome prodavačica htjela ponovno prodati plehića al sam se morao ubaciti i reći da je to ta ista riba koja joj je tako narasla pa je kupila ancistrusa.... valjda će taj bolje proći

A eventualno upozorenje prodavača da i nije baš u redu puštati ribe u Jarun?

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #28 u: Rujan 29, 2009, 08:25:38 prijepodne »
ljudi,  snajper u glavu? Halo? Ne mislite li da ste malo agresivni? :D

U vezi ovoga, kao i mase drugih stvari, od odlaganja smeća , sortiranja istog, ušteda svih vrsta energije, ljubaznijeg ponašanja prema drugim ljudima, pomoći zajednici za opće dobro, bitna je EDUKACIJA, upoznavanje sa prednostima i problemima, komunikacija... A metak u glavu i nije nešto obrazovan..povijest je pokazala da šuplja glava slabo znanje drži...

IggyOS- "A kad vidim da tip u čuvaricu sprema "penkala" pucao bi u njega"

daj mi molim te pojasni to :)  Što je čuvaricu i penkala ?


Offline Godfish

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 398
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb - Čulinečka (kod Bille)
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #29 u: Rujan 29, 2009, 08:33:59 prijepodne »
Čuvarica = mreža za čuvanje ulovljenih riba,
Penkala = izraz za štuku ispod mjere,veličine kemijske olovke  :up:
- :a042:

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #30 u: Rujan 29, 2009, 08:45:02 prijepodne »
u ti sunac :D ribički sleng rula   :up:

Offline JSMOLC23

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 117
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: SLATINA
  • it's my life
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #31 u: Siječanj 01, 2010, 10:37:03 prijepodne »
poz svima, čitao sam vaše komentare pa sam se morao malo ubaciti,to što vi pričate manje više sve je ok.ali problem je što su ljudi izgubili ljudskost i svijest i ppostali su pre bahati,a sdruge strane kak to dovesti u red kad službe nerade svoj posao kak treba a i struku niko ništa nepita , pa dobijemo onda ovakve probleme.i sam se baviv ribičijom(kad mi vrijeme dozvoli) ne isključivo zbog ribe, već zbog boravka u priridi, a ak nešto zagrize dobro a ak ne isto ok.ali je dan prošao udruštvu frendova uz vatricu kakvu kobasu ili slaninu ispečenu na vatrici i naravno po kojoj pivici i to je to,tak da mislim da ribiči nisu prolematični, već ljudi koji bi na bilo koji način došli do ribe ili već čega.

Offline fizioterapeut

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: slavonski brod- kolonija
  • sve su ribe dobre, no tetre su zakon.
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #32 u: Siječanj 26, 2010, 11:09:26 prijepodne »
imate svi pravo! No ima još nešto. znate za ribu Čikov. U našim je vodama već preko mnogo godina no jel znate da mnoge ribe koje žive u našim potocima ili rijekama izvezene su u svijet i ondje se prodavaju kao akvarijske. Meni je došao rođak iz amerike i kad smo otišli na pecanje i kad je ulovio Čikova i Sunčara (sunčarica) rekao je da se te ribe prodaju u americi po nekoliko dolara.  Možete to zamisliti. ŠOK! kod njih su gupiji koji su u divljini obične ribice kao nama naše babuške ili šarani.

Offline fizioterapeut

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: slavonski brod- kolonija
  • sve su ribe dobre, no tetre su zakon.
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #33 u: Siječanj 26, 2010, 11:14:41 prijepodne »
Vjerujte ljudi odbacivaju ribice jer misle kad ih kupuju da je dovoljno samo da natoče vodu i hrane ih. no kad shvate nakon nekog vremena kad se ribe razbole ili ako nemaju pumpu ili filter da je potrebno svaka 3 dana mjenjati vodu onda ih odlučuju baciti. no za razliku od tih akvarista koji odbacivaju svoje ribice ima onih koji muče ribice tako što stavlja mnogi broj riba u malu litražu.
jedan moj primjer je jedan dečko koji je u akvariju od 60 litara stavio oko 80 tak švertova. kad sam to vidio rekao sam mu da to nije dobro no on mi je odgovorio kako je on stariji od mene i pošto je akvarista već 6 godina akvarista da on zna što je dobro za ribe a što nije.?????????

Offline Pancho_Villa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 795
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #34 u: Ožujak 27, 2010, 02:36:47 prijepodne »
odgovorite mi na jedno pitanje! što bi ste vi napravili s ljudima koji svoje akvarijske ribice bacaju u divljinu? kod mene u polju ima jedno jezerce i ondje ljudi odbacivaju svoje ribice i to se događa vrlo često. iako ih spašavam svaki puta stalno ih ljudi odbacivaju. prije dva mjeseca sm pohvatao sve ribice iz jezerca i zakopao jezerce i sada te iste osobe bacaju ribe u kanale i savu! iako sam stavio upozorenja da to ne čine  oni i dalje to rade što da napravim


Zabrana sama po sebi neće donijeti ništa novo niti će išta promijeniti nego može samo donijeti kontra efekt. Zabrana bi imala smisla kada bi na svakom jezeru i na svakih nekoliko metar rijeke stajao čuvar koji bi pratio što se dešava i kažnjavao one koji to krše ali relano to nije moguće i nekakava tabla na kojoj piše Zabranjeno nikoga ne dira.

Kao što je Vedran rekao, mislim da bi EDUAKCIJA puno pomogla ali opet postoje osobe kojima niti to ništa ne znači ili su jednostavno ne-educirani.

Mislim da bi puno veću korist imale table na kojim piše sve o posljedicama puštanja takvih ribica (životinja) u divljinu i kao što je rekao IggyOS da na tim istim tablama stoji broj na koji se može nazvati te da postoji ekipa koja dolazi i preuzima te ribice (životinje) bez ikakvih daljnih pitanja, sankacija i sl. i toj osobi daje edukacijski materijal u vidu letka ili nešto sl. u ruke.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #35 u: Ožujak 29, 2010, 14:13:24 poslijepodne »
Netko je spomenuo maksimirsko jezero i kornjače...

Ajd kad prolazite probajte ubaciti jedan cijeli kruh u vodu. Nestaje za par sekundi  :D

Offline Riky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 133
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #36 u: Ožujak 29, 2010, 18:58:25 poslijepodne »
jednom riječju - balkan!
Carpe diem!
''...šaka suza, vrića smija...''

Offline josiphr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 61
  • Lokacija: zagreb
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #37 u: Travanj 09, 2010, 14:48:00 poslijepodne »
odgovorite mi na jedno pitanje! što bi ste vi napravili s ljudima koji svoje akvarijske ribice bacaju u divljinu? kod mene u polju ima jedno jezerce i ondje ljudi odbacivaju svoje ribice i to se događa vrlo često. iako ih spašavam svaki puta stalno ih ljudi odbacivaju. prije dva mjeseca sm pohvatao sve ribice iz jezerca i zakopao jezerce i sada te iste osobe bacaju ribe u kanale i savu! iako sam stavio upozorenja da to ne čine  oni i dalje to rade što da napravim


pa kak ih bacaju? kakve ribe bacaju...ove toplovodne ili hladnovodne?

Offline josiphr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 61
  • Lokacija: zagreb
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #38 u: Travanj 09, 2010, 14:59:49 poslijepodne »
imam jednu frendicu koja je imala kornjaču koja je narasla  jako velika pa ju je pustila u divljinu,tj jezerce pored kuće i kornjača je mrak, super joj je i još je veća narasla.....i nije da je sad ona odbacila tu kornjaču, već ju je oslobodila.... daje joj i jesti iako imam prirodne hrane...ali ju ode pogledati i kornjača živa i zdrava.

ali ipak malu toplovodnu ribicu baciti u neku rijeku.....to je malo okrutno.....


pa ti lijepo stavi neku tablu kraj tog jezera i napiši da poklone nekome te ribe ili nešto takvo.....

ne kužim zašto uopće kupuju te ribe da bi ih ubili u jezeru???? kakva je to logika?

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #39 u: Travanj 09, 2010, 23:52:26 poslijepodne »
Kornjače mogu biti u vrtnom jezercu. U biti to je najbolje stanište za kornjače, imaju prostor, sunce, hranu, sve...

A preko zime u akvarij s njima... Iako sam vidio da kod nekih i zimski san spavaju, al ne znam jel naša klima ipak malo prehladna da bi ih se ostavilo vani.

Offline Dombe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 745
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #40 u: Travanj 10, 2010, 00:19:35 prijepodne »
Prehladna je.Crvenouhe i slične vrste je najbolje držati u jezeru,ali samo preko ljeta.

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #41 u: Travanj 22, 2010, 16:17:24 poslijepodne »
imam jednu frendicu koja je imala kornjaču koja je narasla  jako velika pa ju je pustila u divljinu,tj jezerce pored kuće i kornjača je mrak, super joj je i još je veća narasla.....i nije da je sad ona odbacila tu kornjaču, već ju je oslobodila.... daje joj i jesti iako imam prirodne hrane...ali ju ode pogledati i kornjača živa i zdrava.

ali ipak malu toplovodnu ribicu baciti u neku rijeku.....to je malo okrutno.....


pa ti lijepo stavi neku tablu kraj tog jezera i napiši da poklone nekome te ribe ili nešto takvo.....

ne kužim zašto uopće kupuju te ribe da bi ih ubili u jezeru???? kakva je to logika?

vjerojatno ljudi koji zive u zagrebu znaju di je pliva u hrvatskom leskovcu. e tam ima jedan potok, ak se moze tak nazvat i zam nekolicinu majmuna, mojih frendova kaj su si kupili kornjace, drzali ih u lavoru, i kad su narasle, sta ce s njima nego u taj isti potok, a posto je pliva pokraj zamislite si samo kaj sve nutra odlazi... mozes im pucat u glavu i neznam kaj al nemogu oni shvatit neke stvari. i onda me zicaju " daj mi nabavi tarantulu, daj mi nabavi gustera", pa nebi im dao da mi gripu cuvaju a kamoli nekaj drugo.
R-46

Offline Andrijana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb Dugave
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #42 u: Travanj 22, 2010, 21:54:05 poslijepodne »
Neke ljude treba zakonom zabraniti! Neznam jeli gore kad životinje napuštaju u divljini, ili životinje  iz divljine uzimaju i zatvaraju u terarije/akvarije/kaveze... >:(  Prošlo ljeto sam u Novom Zagrebu naletila na malu čančaru nasred ceste! Sreća bila je večer pa je promet bio rijeđi inače bi je sigurno netko pregazio. Pretpostavljam da ju je neka debilčina pokupila negdje na moru pa mu onda je zbrisala iz vrta. Sirota je par dana provela kod mene na balkonu, a onda sam je poslala mojima u Dalmaciju.

E, pa da nebi čovjek razbio takve debilčine... :-X

Offline bubica78

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 953
  • Spol: Ženski   Dob: 45
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #43 u: Svibanj 13, 2010, 09:09:28 prijepodne »
mislim da rješenjem da se zakopa jezerce si u principu promijenio mali ekosistem, jer sigurno tamo bilo životinja koje
su na neki način o tome jezercu ovisile.



Začin  mora teći.

Rijeka/Kozala

Offline ribafish

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 755
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #44 u: Svibanj 14, 2010, 12:44:23 poslijepodne »
mislim da rješenjem da se zakopa jezerce si u principu promijenio mali ekosistem, jer sigurno tamo bilo životinja koje
su na neki način o tome jezercu ovisile.

upravo tako.
osim toga, kakve su to metode, zakopat ću im jezerce pa neće imati kamo puštati ribe? ako ne budu imali jezerce, bacat će ih u kanale, ili, još gore, wc školjku. jer ako su odlučili toplovodnu ribu baciti u jezero, ni od bacanja u wc nisu daleko.
 
dobro je netko rekao, ovakve stvari se ne rješavaju nikakvim sprječavanjima i zakapanjima, nego samo i isključivo edukacijom. osobno za bacanje riba u prirodu (ili za njihovo uništavanje) krivim prvenstveno trgovce. plechostomusa, kao što rekoše gore, možeš kupit bilo gdje. sumnjam da trgovci objašnjavaju ljudima do koje veličine to čudo naraste, i koliki mu je prostor potreban. jer da tako rade većinu malaca ne bi ni prodali. ima i gorih stvari - uredno prodaju male oskare, i ne potrude se objasniti što čovjek od toga može očekivati za par godina. (o tome da se i međusobno nekompatibilne vrste bez grča na licu prodaju u paketu ne treba ni počinjati ovdje).

a ne možeš kupce kriviti što se ne educiraju sami. oni odu u specijalizirani dućan, i očekuju da će ovi tamo znati što prodaju. rulja dobije ribicu koja preraste u krokodila; nisu dobili što su htjeli, prevareni su, riba im je dojadila a na trgovčevu primjeru su već vidjeli da život i dobrobit jednog (sada ružnog, neželjenog i glomaznog) bića i nisu pretjerano bitni - jer da jesu, trgovac bi ih upozorio na to što da očekuju. e, ali ubiti ribu im se ipak čini odbojno. i onda je frknu u kanal. to je kompromis što se njih tiče. ovakvo me ponašanje iskreno nimalo ne čudi. žalosti me i ne bih ga ponovila, ali me ni najmanje ne iznenađuje.

iznenađuje me kad rulja ubija pse i mačiće, ili kad delfine reže na živo motornim pilama i kad ih nataknu na kuku pa žive vuku po betonu. no i to u nekim kulturama prolazi pod normalno. daleko smo mi još od empatije prema ribicama, kad smo daleko okrutniji i prema sebi srodnijim vrstama. a što se tiče ekološke osviještenosti, mislim da smo od toga još i dalje.

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #45 u: Studeni 13, 2010, 21:16:47 poslijepodne »
čučni u najblizi grm sa snajperom i gađaj ravno u glavu :up:

i to po mogucnostima da bude puska kalibra 12mm...
spasavaj se ko moze  :aaa:

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #46 u: Studeni 16, 2010, 02:35:52 prijepodne »
 Svi akvaristi su loši, samo su neki bolji. Uzimanje životinja iz pirodnog staništa i uzgoj radi estetike u uljepšavanja doma, često i radi društva, ne može se smatrati idealnim, nego torelabilnim ukoliko se takve životinje ne pušta u prirodu. Nije dobro imati šarana u jezercu pa ga pustiti van nakon nekoliko mjeseci, ali bolje je od držanja crvenouhih kornjača, pa puštanja u Maksimir. Koliko ljudi KUPUJE egzotične životinje pa ih pušta u prirodu umjesto da ih udomi, kad su već egzotične? Realno... Onaj tko voli životinje, neće ih ni dirati, a onaj s poremećenim majčinskim/ očinskim instinktima othranit će ptičicu palu iz gnijezda i shvatiti da ona više ne zna živjeti u divljini i pokušati ju udomiti, a ne kupovati npr. tarantulu kad ima poluosvještenih ljudi koje kućne pauke nazivaju imenima i puštaju ih na miru da prezime (nisam jedna od tih). Ovaj forum služi tome da se takvo ponašanje potiče, umjesto da se propagiraju domaće vrste riba, pauka, guštera (koje su na drugim kontinentima pak' egzotične). Svatko je dovoljno educiran tko TRAŽI EGZOTIČNOG ljubimca. Mnoge vrste ljubimaca dio su okamenjene kulture pojedinih društava, a nažalost služe i kao statusni simboli. Pojedinci su neodvojivi od cjeline društva. Među akvaristima ima puno bahatosti i nerazumijevanja, umjesto da se teži čim kvalitetnijem i sretnijem životu životinja, neki teže nizozemcima, japancima, tajlanđanima i kojekakvim vodenim arhitektskim prizorima. Funkcija ili estetika? Zlatna ribica se može jednako dobro sakriti iza plastičnog koralja, kao i iza izuzetno skupe biljke ili egzotičnog panja. Oni koji teže biotipu barem uče odakle je koja životinja i biljka. Koliko je ljudi pokušalo barem razumjeti čemu sve u vezi bakterija, čemu toliko oponašanje prirode (ovaj čl. je malo preinspiriran Duhom Svetim za moje ateističke pojmove ali služi poanti koju pokušavam postići http://members.cox.net/newcomb1/biofilter.html). Zakonodavstvo nikada neće biti dovoljno dobro napisano jer zakone ne pišu sve životinje, religija nikada neće pomoći jer je čovjek božji sin, a ne betta ili ciklid, kao ni cijelo naučavanje o ljudskoj invaziji planeta po uzoru na neki nepojmljivi i nedokazivi entitet. Zašto smo takvi kakvi jesmo? Pitajte Boga i jedite, molite, volite, žicajte popa da vam krsti pitona Juricu, nemojte potpisivati peticije o obaveznom uvođenju etike (uz uvod u bioetiku) u škole pa se kasnije čudite. U ove 3 stranice nitko nije ni spomenuo pojmove etičnost, etika. Vjerujem da to neki ni ne razlikuju od morala. Čemu silni simpoziji bioetičara, sav trud, sva  istraživanja i objavljivanja radova kad nikoga nije briga? Čemu? Zato što smo odvratna cijanobakterija divnog nam plavog planeta. Always look on the bright side of death... la-la-la-la-la

A sada na svom plastičnom laptopu, nalakiranim noktima lupkam po tipkama bojanima također toksičnim bojama dok mi na nosu stoje plastične naočale i natežem cigaretu s plastičnim filterom i nerecikliranim papirom da dođem smirenija do slike bradate agame koja živi tisućama kilometara odavde ali i 10 min vožnje autom u nekom staklu gdje će živjeti cijeli život dok je na drugom kontinentu mogla imati kilometre vlastitog mira.. Ah, pardon. Ne postoji netaknuta priroda na ovom planetu. I tamo bi agamica naletjela na kakvo biće čijem potomku treba samo 3 godine da potrči i cijeli život da se nauči sporazumijevati s propadnicima vlastite vrste, a kamoli se susresti s Drugom vrstom, ili Trećom. Većini su Drugi još uvijek i žene i djeca, a kamoli životinje, dragi forumaši. Koliko je ljudi uplatilo malo Gabrijelu novac za konkretnu protezu u aktualnoj humanitarki?

Ovim postom ne mislim nijednog konkretnog pojedinca u cjelini napadati. Godine bioetike učinile su mi svoje, a vi si mislite, nadam se da hoćete.. Nadam se da ćete me i iznevjeriti, jer doći će drugi eventualno, i priča će se barem ciklirati i dio bacati kako kome drago, kad već neće re-ciklirati..

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #47 u: Studeni 16, 2010, 02:41:09 prijepodne »
Na mene nemojte trošiti ni metka, sama ću se baciti, ali pazit ću da nije u neko jezerce da kome stanovniku raspadanjem svog tijela i plastične odjeće na sebi ne uništim ekosistem. Ideali su apsurdni ako na njih gledate plastičnim ružičastim naočalama. Nitko nikada nije i neće dosegnuti ijedan mislivi ideal. Nastojanje je bitno, a apsurd je apsurd.

Offline tarantula 87

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1673
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Varaždin
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #48 u: Studeni 16, 2010, 09:22:58 prijepodne »
onda se baci gola u jezero :D :D

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #49 u: Studeni 16, 2010, 09:47:45 prijepodne »
Uh sto nas naljepi :-[..
spasavaj se ko moze  :aaa: