Travanj 28, 2024, 01:23:37 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: savjet  (Posjeta: 1905 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline grdobina

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
savjet
« u: Listopad 23, 2004, 22:18:00 poslijepodne »


bok svima. kad sam poeeo prekati s akvarijima nije bilo nieeg slienog na internetu, berem ne u ovom obimu.. sve eestitke administratoru!


dakle, kupio sam prije dva mjeseca dva hemichromisa lifalilija, igrom sreae sam dobio par, prije4 dana sam primjetio na kamenu roskaste toekice i inteligentno zakljueio da se radi o ikri, oba roditelja neizmjenieno stražare nad istom, mijenjaju žarke boje i vrlo se zaštitnieki ponašaju.. pretpostavljam da sve funkcionira kako treba, me?utim, na internetu nisam našao nikakve opširnije informacije o tome što dalje einiti, kao ni u zoo shopovima!? Repiai iz jajašca su se pojavili jueer i roditelji ih prenose iz rupe u rupu tako da mi ih je teško vidjeti..naglašavam da mi je ovo prvi mrijest i da sam jako uzbu?en pa bi mi svaka informacija dobro došla!


imaju dovoljno mjesta u akvariju, nemaju neprijatelja, pretpostavljam da imaju sve uvjete.. koliko dugo paze svoje mlade, tj. kad ih prestaju smatrati svojim klincima, eime da ih hranim, kada da poenem? ...?


 

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
savjet
« Odgovori #1 u: Listopad 23, 2004, 22:32:00 poslijepodne »


Pa ti H.lifalili,divni zapadnoafrieki ciklidi,odlieni su roditelji i oni znadu da zaštite svoju mladj.


Pa mladj se poene hraniti eim propliva i to sa artemijom naupli.Nakon dve nedelje može se vee iei na fabrieku hranu tipa SERA Mikropan.To ti je najidealnije.


Medjutim neki prosto hrane mladj istom hranom ko roditelje,samo da je sitno izmrve medju prstima.I valjda,po njima,nikakvih problema.

Offline grdobina

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
savjet
« Odgovori #2 u: Listopad 23, 2004, 22:41:00 poslijepodne »


hvala na brzom odgovoru!


kad mogu oeekivati da proplivaju? koliko okvirno traje period inkubacije? koliko eesto se mrijeste? ostaje li par uvijek zajedno? kad mla? treba zaštititi od roditelja i treba li uopae? ...?


pitam li previše il je to samo od uzbu?enostizbog oeinstva?
 

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
savjet
« Odgovori #3 u: Listopad 23, 2004, 22:54:00 poslijepodne »


Eitajuei tvoj opis."repiei iz jajašca su se pojavili juee" biee to vrlo brzo.Pošto ti ciklidi žive u parovima,taj ee ti par biti zauvek skupa,mladj ne treba posebno zaštiti od roditelja,jer su to ipka kako ti vee napisao brižljivi roditelji.


A mreste se........uz neke dobre uslove redovito,samo ti toliko mogu reei.


Samo ti to prati,pa poslije neki opis svih dogadaja,koji bi bio ujedno i neki podstrijek akvaristi koji se isto tako odluei za te divno zapadnoafrieke ciklide.