Travanj 26, 2024, 20:36:48 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: moj je lipsi  (Posjeta: 21836 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
moj je lipsi
« u: Prosinac 06, 2011, 20:42:46 poslijepodne »
Misec dana "star"akvarij,triba vrimena za biljke ali mislim da je lip...
Totalna Steta

Offline ana*žac

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 284
  • Dob: 45 Lokacija: Zg
Odg: moj je lipsi
« Odgovori #1 u: Prosinac 06, 2011, 20:52:14 poslijepodne »
Lijepo,
 pozadina je diy pretpostavljam? ako je ,ja bi ono"drvo" obojio u tamniju boju...ali kad alge preuzmu biće to super.
Još nešto, mjesec dana star i odmah discusi?
Don't drive faster than your Guardian Angel can fly!!!

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: moj je lipsi
« Odgovori #2 u: Prosinac 06, 2011, 21:11:13 poslijepodne »
Lijepo,
 pozadina je diy pretpostavljam? ako je ,ja bi ono"drvo" obojio u tamniju boju...ali kad alge preuzmu biće to super.
Još nešto, mjesec dana star i odmah discusi?
eci.
Diskusi i sve ostalo,cak i veliki dio vode su iz starog akvarij.Ovaj je za stotinjak litara veci,ima 250 l.Narucio sam HAGOS EXPRO 1200 FILTER i ako mozes reci misljenje o njemu.Sad imam stari flual 404 koji solidno radi svoj posao.3D pozadina od nekakvog tvrdog materijala,kao plastika ili slicno, da...mjesec dana su ribe u novom akvariju,ali njega sam napravio prije dva mjeseca i cekao da se dobro osusi i ishlapi.Nisam ja bas od jucer..hehe





Totalna Steta

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: moj je lipsi
« Odgovori #3 u: Prosinac 06, 2011, 21:14:34 poslijepodne »
Dobro je to , treba se bilje jos dosta razrasti jedino sto mi se ne svida je ova pozadina , ajd da je bar siva ili neka tamnija a ne ovako bijela ,a lsto je tu je , nadam se da ce ti kasnije alge preuzeti stvar , u vezi filtera koliko citam i vidim komentare Haqos je dosta dobar filter kao i Fluval  ;)

Offline ana*žac

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 284
  • Dob: 45 Lokacija: Zg
Odg: moj je lipsi
« Odgovori #4 u: Prosinac 06, 2011, 21:16:38 poslijepodne »
Po meni ti je taj fluval bolji od hagosa,mada ga članovi hvale na forumu.... a zašto ne ostaviš oba u pogonu?
A za starost akv. sam mislio na slabo zaciklirani a ne na to koliko je star.
Don't drive faster than your Guardian Angel can fly!!!

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: moj je lipsi
« Odgovori #5 u: Prosinac 06, 2011, 21:49:10 poslijepodne »
Po meni ti je taj fluval bolji od hagosa,mada ga članovi hvale na forumu.... a zašto ne ostaviš oba u pogonu?
A za starost akv. sam mislio na slabo zaciklirani a ne na to koliko je star.

Iako mislim da znam dosta o okvaristici,neznam sto je to "zacikliran"Molim te objasni
Totalna Steta

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: moj je lipsi
« Odgovori #6 u: Prosinac 06, 2011, 22:01:32 poslijepodne »
Ako misliš da znaš puno o akvaristici, a ne znaš to znači zacikliran, promisli ponovno ;)
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: moj je lipsi
« Odgovori #7 u: Prosinac 06, 2011, 22:15:48 poslijepodne »
Ciliranje - Proces koji se obavlja minimum mjesec dana nakon pokretanja akvarija , dakle posade se biljke , stavi se pdologa i sve , voda se mjenja , dodaju se gnjojiva i sve samo nema riba odnosno nesmije ih bit , sto se vise akvarij ciklira to je bolje za ribe . Zacikliran ti je to isto odnosno da zacikliran znaci da si to obavio  ;) Preporucujem ti da procitas Priručnik za početnike i da se prisjetis nekih stvari i naucis neke nove  ;)

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: moj je lipsi
« Odgovori #8 u: Prosinac 06, 2011, 23:23:46 poslijepodne »
Ako misliš da znaš puno o akvaristici, a ne znaš to znači zacikliran, promisli ponovno ;)
cuo sam ja vec na facebuku da ste vi ovdje najpametniji,najiskusniji,najsvasta (da ih ne  citiram previse).Da ste procitali i promislili o onome sto pisem vidjeli bi da je u novom akvariju sljunak,bilje,voda,mediji u filteru iz starog akvarija, vec dobrano "zaciklirani".Moje je neznanje samo u tome sto mi je ta rijec nepoznata.Kako bi vi preselili zivot iz jednog u drugi akvarij u roku odma (citaj 2 sata),bez zrtava.Eto meni je to uspjelu i to sa ribama koje umiru samo ako ih krivo pogledas (citiram nekog ).Zahvaljujem VENONU sto je istinski dao dobre savjete i uputio me na prirucnik za pocetnike,ali vjeruj nema potrebe
Totalna Steta

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: moj je lipsi
« Odgovori #9 u: Prosinac 07, 2011, 11:15:43 prijepodne »
Moje isprike, jučer mi je bio loš dan pa sam malo reagirao "na nož", inače nisam takav. :)
Uživaj u akvariju i lijepim ribama koje imaš, puno sreće. :)
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: moj je lipsi
« Odgovori #10 u: Prosinac 07, 2011, 12:15:18 poslijepodne »
Ako misliš da znaš puno o akvaristici, a ne znaš to znači zacikliran, promisli ponovno ;)
cuo sam ja vec na facebuku da ste vi ovdje najpametniji,najiskusniji,najsvasta (da ih ne  citiram previse).Da ste procitali i promislili o onome sto pisem vidjeli bi da je u novom akvariju sljunak,bilje,voda,mediji u filteru iz starog akvarija, vec dobrano "zaciklirani".Moje je neznanje samo u tome sto mi je ta rijec nepoznata.Kako bi vi preselili zivot iz jednog u drugi akvarij u roku odma (citaj 2 sata),bez zrtava.Eto meni je to uspjelu i to sa ribama koje umiru samo ako ih krivo pogledas (citiram nekog ).Zahvaljujem VENONU sto je istinski dao dobre savjete i uputio me na prirucnik za pocetnike,ali vjeruj nema potrebe

ja  bi se samo osvrnuo na dio o facebook-u, žao mi je što se tamo ne uključuju moderatori da se režu određeni komentari, pa i članovi, jer jednostavno nije istina kakvih gluposti se tamo da pročitati, samo šteti ugledu inače izvrsnog akvarij.net-a...

sorry na off topicu ali morao sam, a na tvoj akvarij nemam nekih komentara, nije moj stil pa mi se samim tim i ne sviđa previše...

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: moj je lipsi
« Odgovori #11 u: Prosinac 07, 2011, 16:21:47 poslijepodne »
Moje isprike, jučer mi je bio loš dan pa sam malo reagirao "na nož", inače nisam takav. :)
Uživaj u akvariju i lijepim ribama koje imaš, puno sreće. :)
Uvazavam, upravo mi je stigao novi malac.Mislim da je tirkiz oko 7-8 cm,kad se opusti i kad ga upoznaju "stari"stavit cu sliku pa komentiraj ako imas volje.
Totalna Steta

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
novi malac...
« Odgovori #12 u: Prosinac 07, 2011, 16:32:47 poslijepodne »
mislim da ovo niije Tirkiz,cini mi se da je isti kao onaj veliki plavi,ali neznam tocno ime.help
Totalna Steta

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: moj je lipsi
« Odgovori #13 u: Prosinac 07, 2011, 16:38:11 poslijepodne »


ja  bi se samo osvrnuo na dio o facebook-u, žao mi je što se tamo ne uključuju moderatori da se režu određeni komentari, pa i članovi, jer jednostavno nije istina kakvih gluposti se tamo da pročitati, samo šteti ugledu inače izvrsnog akvarij.net-a...

sorry na off topicu ali morao sam, a na tvoj akvarij nemam nekih komentara, nije moj stil pa mi se samim tim i ne sviđa previše...
[/quote]
Ma nista lose ili protiv akvarij neta nisam procitao ,nego samo da ima prepotentnih i arogantnih clanova koji znaju podcjeniti nove clanove,sto sam i sam osjetio.Uvazavam tvoje misljenje i zahvaljivam na njemu...
Totalna Steta

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: moj je lipsi
« Odgovori #14 u: Prosinac 07, 2011, 18:38:35 poslijepodne »
Bez njih nista...
Totalna Steta

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: moj je lipsi
« Odgovori #15 u: Prosinac 13, 2011, 12:42:12 poslijepodne »
evo stiglo nocno svitlo...rece neko "Perverzija",Uzivo je tamnije i vise plavo
Totalna Steta

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: moj je lipsi
« Odgovori #16 u: Prosinac 13, 2011, 19:34:26 poslijepodne »

[/quote]
Napravio nove reflektore,posebno za svaku cjev (aqva gloo) i cini mi se lipse puno...
Totalna Steta

Offline Kiki007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 147
  • Spol: Muški   Lokacija: Šenkovec-Čakovec
Odg: moj je lipsi
« Odgovori #17 u: Prosinac 13, 2011, 20:11:48 poslijepodne »
I jest lijepše! ;)
 :)

Offline baneveselin

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: moj je lipsi
« Odgovori #18 u: Prosinac 13, 2011, 20:47:41 poslijepodne »
Lijep je! :klap:

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: moj je lipsi
« Odgovori #19 u: Prosinac 13, 2011, 21:57:26 poslijepodne »
a ovako,ugasena zadnja lampa i gori nocno svitlo...
Totalna Steta

Offline dossier

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 360
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: moj je lipsi
« Odgovori #20 u: Prosinac 14, 2011, 00:23:40 prijepodne »
s ovakvom podlogom i pozadinom diskusi ti sigurno nisu odusevljeni,pogledaj samo crveni diskusi koliko jak imaju izrazen peppering po nosu i gornjem djelu...ako ih mislis drzat i da jos na nesto i lice treba akvarij prilagodit njima jer obratno sigurno nece biti...promjeni ili makni pozadinu,i stavi sitni sljunak...ovo nije prepotencija i arogancija,nego dobronamjerni savjet nekoga tko meni se cini zna malo vise o tim ribama...

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: moj je lipsi
« Odgovori #21 u: Prosinac 14, 2011, 10:52:37 prijepodne »
s ovakvom podlogom i pozadinom diskusi ti sigurno nisu odusevljeni,pogledaj samo crveni diskusi koliko jak imaju izrazen peppering po nosu i gornjem djelu...ako ih mislis drzat i da jos na nesto i lice treba akvarij prilagodit njima jer obratno sigurno nece biti...promjeni ili makni pozadinu,i stavi sitni sljunak...ovo nije prepotencija i arogancija,nego dobronamjerni savjet nekoga tko meni se cini zna malo vise o tim ribama...
Znam da znas puno i slazem se sa svime,ali vidim da im podloga ne smeta previse (pasu po dnu bez straha kad hrana padne),a pozadina...meni je lipa ,a sto oni misle (Diskusi),ne zanima me previse.Iznimke potvrdjuju pravilo,pa se nadam da cu ih natjerati (Diskuse) da se prilagode na moje ideje.Najbitnije mi je da je riba zdrava,da jede s gustom i da sve to skupa lipo izgleda."Peppering"je takav odkada sam ih kupio...8 miseci prije...
Dok kuvan rucak da vam ispricam anegdotu...Prije jedno 25 god.po preporuci prijateljice odo ja u Goricu kod gosp.Borisa kupit ribu.Primi on mene (ja klinac.) i ljutito pita ;a di ces ti s ribom,oces je ubacit u vrelo ulje,prodajem ti ribu samo radi te i te gospoje...vidim nekakvu bolesnu ribu u karanteni i komentiram.Vjerovatno je coek skuzio da je ipak necu ubacit u vrelo ulje i prodao mi ribu.
Tu sam prvi put u zivotu (a i zadnji) u dvoristu ispod leda vidio blizu metra dugacke KOI SARAANE...Cemu ova prica,ocu kazat daj ribama minimalne zadovoljavajuce uvjete i oni ce ljepo i zdravo napredovati.Samo ih ne stavljajte u vrelo ulje...
« Zadnja izmjena: Prosinac 14, 2011, 12:47:26 poslijepodne od dzems »
Totalna Steta

Offline Kiki007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 147
  • Spol: Muški   Lokacija: Šenkovec-Čakovec
Odg: moj je lipsi
« Odgovori #22 u: Prosinac 14, 2011, 13:31:14 poslijepodne »
Što se tiće pozadine,jako je lijepa,posebna.A i ovaj panj desno je fenomenalan ;)

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: moj je lipsi
« Odgovori #23 u: Prosinac 14, 2011, 13:36:08 poslijepodne »
Što se tiće pozadine,jako je lijepa,posebna.A i ovaj panj desno je fenomenalan ;)
[/quote
tnx...
Totalna Steta

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: moj je lipsi
« Odgovori #24 u: Prosinac 25, 2011, 15:43:55 poslijepodne »
Vec danima se igram sa "uradi sam co2"i nije mi uspjevalo kako sam ja to zamisljao,i onda sam negdje iz prasine u ormaru izvadio Ferplast co2 mjesalicu i ukljucio je  na bocu(secer,kvasac) iz koje je svake dvije sekunde izlazio mjehuric.Sad vidim da polako mjehurici istiskuju vodu iz prozirne posude i valjda co2 puni taj prostor.Procitao sam da mjesalici triba 24 sata da se stabilazira,pa se nadam da cu sutra vidjeti rezultate.Posadio sam nesto novog bilja pa zelim da ovako pospjesim njegov rast.PH 6,8-KH 3-GH 10...po tome na onoj tablici mjerenja ,co2 je optimalan.Rado primam savjete i kritike od iskusnih sa ovim sistemom...
Totalna Steta