Travanj 23, 2024, 10:35:51 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: ATI 250iS pitanje  (Posjeta: 8545 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: ATI 250iS pitanje
« Odgovori #50 u: Ožujak 16, 2014, 19:17:37 poslijepodne »
Dali netko ima link gdje bi se mogla kupiti pumpa red dragon. To su mi neka razmišljanja za budučnost, kakva su vaša razmišljanja o toj pumpi ?!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: ATI 250iS pitanje
« Odgovori #51 u: Ožujak 16, 2014, 20:39:46 poslijepodne »
to su razmisljanja znajuci cjenu takve pumpe ili ne?:)
http://royalexclusiv.net/Skimmer-Pumps/Bubble-King-skimmer-pumps/Bubble-King-1000-2500-internal:::34_2_11.html
-debelo je preskupa za ono sto nudi(to opet ovisi koliko tko ima novaca ali u nacelu..) to sto su nju probusili da ima kao bolje hladenje, navodno jaci magnet, bolju osovinu, lezaj..tebi kao krajnjem korisniku nista previse neznaci. da nekazem koji problem, zezanciju, imas ako ju mislis stavljat na ati ili neki drugi skimer pa uskladivat koju pumpu i postavke da uredaj idealno radi, jos vjerojatno ni otvori nisu na jednakoj visini, itd.. bolje onda iskesirat(manje jest godinu dana:) pa kupit cjeli novi uredaj. a sto se laguna pumpi/motora tice ja bi u svakom trenutku radije odabrao atb nego re  http://www.aquariumtechnik.at/A1500EN.html   za malo vise novaca nego sto kosta red dragon pumpa tu dobijes komplet skimer, a kakav je vlasnik atb-a i njegova kvaliteta usluge i pomoci prema krajenjem korisniku, to se rjetko tko moze pohvaliti a najmanje royal exclusive:)

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: ATI 250iS pitanje
« Odgovori #52 u: Ožujak 16, 2014, 21:29:02 poslijepodne »
to su razmisljanja znajuci cjenu takve pumpe ili ne?:)
http://royalexclusiv.net/Skimmer-Pumps/Bubble-King-skimmer-pumps/Bubble-King-1000-2500-internal:::34_2_11.html
-debelo je preskupa za ono sto nudi(to opet ovisi koliko tko ima novaca ali u nacelu..) to sto su nju probusili da ima kao bolje hladenje, navodno jaci magnet, bolju osovinu, lezaj..tebi kao krajnjem korisniku nista previse neznaci. da nekazem koji problem, zezanciju, imas ako ju mislis stavljat na ati ili neki drugi skimer pa uskladivat koju pumpu i postavke da uredaj idealno radi, jos vjerojatno ni otvori nisu na jednakoj visini, itd.. bolje onda iskesirat(manje jest godinu dana:) pa kupit cjeli novi uredaj. a sto se laguna pumpi/motora tice ja bi u svakom trenutku radije odabrao atb nego re  http://www.aquariumtechnik.at/A1500EN.html   za malo vise novaca nego sto kosta red dragon pumpa tu dobijes komplet skimer, a kakav je vlasnik atb-a i njegova kvaliteta usluge i pomoci prema krajenjem korisniku, to se rjetko tko moze pohvaliti a najmanje royal exclusive:)
definitivno je preskupa, za te pare me mora ušuškati prije spavanja, ako ne i više  :-[
po postu bi rekao da imaš u svom sumpu atb ?!
Ako imaš koji model i daj malo hvali i kudi , jer mislim da  bi na forumu trebalo malo pisati o iskustvia pojedinih proizvoda i da kako si rekao kad netko kupuje da otprilike zna šta da očekuje

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: ATI 250iS pitanje
« Odgovori #53 u: Ožujak 17, 2014, 12:27:32 poslijepodne »

Dudo, tražio si recenzije skimmera  ;) ....evo jednog, kupljen u SAD-u. Radi već 4 godine bez ikakvog kvara, pumpa se čisti jednom godišnje. Za tvoj akvarij postoji i jači model XP-3000. Dobavljivost kod nas i u Europi upitna ali ja sam ga nabavio u SAD-u a tamo ih još uvijek prodaju. Fenomenalna pumpa Bubble blaster!

Čitaj... https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=55916.msg593510#msg593510

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: ATI 250iS pitanje
« Odgovori #54 u: Ožujak 17, 2014, 13:07:20 poslijepodne »
pa nije nikakav problem narucit(osim $ za postu -?) samo treba pazit da je 220v. osobno sam dosta toga narucivao iz us-a, pogotovo prije, preko ebaya ili online ducana. mediji su puno jeftiniji nego u eu a i dosta opreme poput reaktora, itd. za razlicku od eu proizvoda kosta duplo manje dolara nego ovi eura:) a i njihove sluzbe za korisnike su obicno puno bolje nego europske

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: ATI 250iS pitanje
« Odgovori #55 u: Ožujak 17, 2014, 13:09:10 poslijepodne »
bolje onda iskesirat(manje jest godinu dana:) pa kupit cjeli novi uredaj. a sto se laguna pumpi/motora tice ja bi u svakom trenutku radije odabrao atb nego re  http://www.aquariumtechnik.at/A1500EN.html   za malo vise novaca nego sto kosta red dragon pumpa tu dobijes komplet skimer, a kakav je vlasnik atb-a i njegova kvaliteta usluge i pomoci prema krajenjem korisniku, to se rjetko tko moze pohvaliti a najmanje royal exclusive:)

Gdje si kupio atb-a i daj malo više riječi o dobroj podršci, ako je kupac u HR i sl...

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: ATI 250iS pitanje
« Odgovori #56 u: Ožujak 17, 2014, 13:24:39 poslijepodne »
bolje onda iskesirat(manje jest godinu dana:) pa kupit cjeli novi uredaj. a sto se laguna pumpi/motora tice ja bi u svakom trenutku radije odabrao atb nego re  http://www.aquariumtechnik.at/A1500EN.html   za malo vise novaca nego sto kosta red dragon pumpa tu dobijes komplet skimer, a kakav je vlasnik atb-a i njegova kvaliteta usluge i pomoci prema krajenjem korisniku, to se rjetko tko moze pohvaliti a najmanje royal exclusive:)

Gdje si kupio atb-a i daj malo više riječi o dobroj podršci, ako je kupac u HR i sl...
ajmo stomed s pričom van, nemoj da ti dođemo u goste i ispraznimo akvarij a skimer ti ostavimo   :D ;)

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: ATI 250iS pitanje
« Odgovori #57 u: Ožujak 17, 2014, 13:27:07 poslijepodne »

Dudo, tražio si recenzije skimmera  ;) ....evo jednog, kupljen u SAD-u. Radi već 4 godine bez ikakvog kvara, pumpa se čisti jednom godišnje. Za tvoj akvarij postoji i jači model XP-3000. Dobavljivost kod nas i u Europi upitna ali ja sam ga nabavio u SAD-u a tamo ih još uvijek prodaju. Fenomenalna pumpa Bubble blaster!

Čitaj... https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=55916.msg593510#msg593510
dok si pisao odgovor ja sam pročitao recenziju sa linka sa druge teme gdje si postavio zbog usisa taj link  ;)

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: ATI 250iS pitanje
« Odgovori #58 u: Ožujak 17, 2014, 14:42:19 poslijepodne »
bolje onda iskesirat(manje jest godinu dana:) pa kupit cjeli novi uredaj. a sto se laguna pumpi/motora tice ja bi u svakom trenutku radije odabrao atb nego re  http://www.aquariumtechnik.at/A1500EN.html   za malo vise novaca nego sto kosta red dragon pumpa tu dobijes komplet skimer, a kakav je vlasnik atb-a i njegova kvaliteta usluge i pomoci prema krajenjem korisniku, to se rjetko tko moze pohvaliti a najmanje royal exclusive:)

Gdje si kupio atb-a i daj malo više riječi o dobroj podršci, ako je kupac u HR i sl...

atb ti je austrijska firma tako da nismo daleko sto se toga tice. imas u gornjem postu link proizvodaca i mozes ga kontaktirat preko te strane ako te sta zanima, kupovinu isto mozes direktno ostvariti. siguran sam da ce svakom odgovoriti na upite za bilo koju informaciju

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: ATI 250iS pitanje
« Odgovori #59 u: Ožujak 19, 2014, 11:49:14 prijepodne »
najveći problem nas akvarista u 'rvata je taj što nemamo razvjenu svijest u naših trgovaca akvarističkom opremom koji bi htjeli  riskirati i uložiti u trgovinu koja bi bila opskrbljena raznovrsnom  opremom više brendova i  koja bi bila dostupna za prezentaciju istih kao i dostupna cijenom. Nemogu shvatiti da svuda u svjetu pa čak i nama u susjednim zemljama trgovci mogu nabaviti, pokazati i nakraju i prodati uvjek povoljnije nego tu u ´rvatskoj. Zašto se nitko ne usudi postati ajmo reči mali regionalni trgovac za HR,BiH,SRB pa nadalje i zarađivati na količini , a ne na nekoliko puta večoj cijeni od nabavne. Nakraju nitko ne profitira, a mi odlazimo u EU. i kupujemo po preporukama i viđenom na you tube i sl. Nemogu shvatiti da vani 1kg vrhunskog LR košta cca 75 kuna  a kod nas 140-150 kuna, o skimerima neću ni pričati. Tko tu profitira??? Ima tu par pokušaja internet trgovine što je OK, no opet nemaš to u rukama da opipaš.

Offline zzorann

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
Odg: ATI 250iS pitanje
« Odgovori #60 u: Ožujak 19, 2014, 12:13:37 poslijepodne »
Da, ovo se slažem, nedavno sam bio u slo i baš si mislim pa kako na tako malom tržištu ipak fino uspijevaju poslovati dugi niz godina, a kod nas nema poštene trgovine za morsku. Ali ako ništa drugo, barem online kupnja nekako funkcionira, ali opet nije isto kao kada dođeš u trgovinu primiš artikl u ruke i ono, na licu mjesta odlučiš o kupovini. Zanimljivo, vidim da je pet-centar nešto pokušao na Vrbanima, ali očito da se samo zadržao na tome, čitam tu na forumu o nekakvim nelogičnim cijenama, pa nije niti čudo da im onda baš i ne ide. Ne razumijem takvu politiku, ako marža nije bar 100% onda necu niti radit.

Offline Sonny

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 580
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
  • "Life is too short to drink bad wines"
Odg: ATI 250iS pitanje
« Odgovori #61 u: Ožujak 19, 2014, 13:37:47 poslijepodne »
E i ja sam donedavno tako razmišljao, baš kao i vi, ali onda sam spletom okolnosti iz prve ruke dobio uvid u tržište akvaristike, i samo ću reći da nažalost nije to samo tako.

Prva stvar je veličina tržišta i to diktira sve.
Za malo bolji lager, bez troškova poslovnog prostora i ostalih fiksnih i varijabilnih troškova, dakle samo malo bolji lager opreme i organizama moralo bi se izdvojiti grde pare. 50 000 Eura sigurno, posebno ako pričamo o tim ekskluzivnim brandovima. Problem su i nameti koje lijepa naša ima, tako da svaki proizvod kod nas mora biti skuplji po defaultu. I onda, da se i nađe netko toliko nadobudan da bi uložio te pare, kome ćeš to kod nas prodati? U HR je jako malo kupaca skimmera od preko 3000 kn, jako malo akvarista koji bi dali za mali koralj 50+ Eura, itd.
Već bi netko to napravio da se isplati. A po narudžbi možete i ovako dobiti skoro sve što želite, samo je problem to što se ne može vidjeti uživo.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: ATI 250iS pitanje
« Odgovori #62 u: Ožujak 19, 2014, 15:46:02 poslijepodne »
gle, slažem se i ne slažem se sa tobom!
osnovni proble je u tome da se kod nas svi žele obogatiti za godinu maksimum tri godine!
Vogelfarma koliko dugo postoji??! Ja znam za nju bar 15 godina i nije bila tada što je danas, a kolega zna za nju bar 20-25 godina dok su bili tipa seoski sajam za perad i kučne ljubimce!!!
Odlučili su se na taj posao i ulagali i ulagali, okretali kapital i došli su tu gdje danas jesu. Trebam li pitati kada će se takvo nešto dogoditi kod nas !?? Nisu uvjek problem zakoni i davanja, treba sebe dati u posao kao i u svaki drugi, no kod nas vrijedi pravilo kupi-preprodaj i tko te khm...  Prije 20 godina je bilo 2-3 vrste hrane za pese i 1 za mačke i to ne u svakom dučanu, danas ???? Trgovci trebaju razvijati tržište , a ne čekati da se tržište njima prilagođava jer ako će tako razišljati oni koji znaju ići će u Austiju, Sloveniju itd. a oni koji neznaju kupit će tu, ali od njih 10 potencijalnih kupaca 8 će odustati i tko gubi ?  SVI !!!

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: ATI 250iS pitanje
« Odgovori #63 u: Ožujak 21, 2014, 10:23:10 prijepodne »
Riješen je misterij oko mog skimera!
Problemi oko startanja i kasnijeg pada pjene su bili isključivo vezani za pumpu, tako da smo Petar i ja dogovorili da ćemo pumpu zamjeniti sa drugom.
Kako sam rekao da ćemo dati priliku pumpi do kraja tako smo i napravili, pumpa je otišla u vječna lovišta!

Nova pumpa je došla za 1 DAN !

 Kako sam pumpu ubacio u sump i pustio je u rad nisam je više dirao , a pumpa je krenula u rad kao da je na nuklearni pogon - poživjela ona meni još 100 godina.  :D :D :D
Hvala Petru na vrhunski odrađenom poslu i podršci!

Btw.
jesu li mana pumpe na ATI skimeru ili nisu teško je reći tj. jesmo li baš nas nekolicina kažem baš opet sa ovih prostora imali peh pa nam se to dogodilo i upali u onaj postotak od opravdanih 8%  kvara neznam, no znam da se i malo dijete treba naučiti puzati pa hodati pa trčati. ATI je vjerujem već pred sprintom pa će sigurno i to dotjerati! Pada mi na pamet afera sa Mercedesom tu u Zagrebu kad je lik na šlep službi dovukao  novu-novcatu  "Mecu"  iz Zadra,Splita ili Osjeka nebitno ne sječam se točno i htio ga zapaliti pred ovlaštenim uvoznikom za Hrvatsku jer nakon višemjesečnih popravaka po ovlaštenim servisima nisu mogli pokrenuti automobil! Želim reći sranja se dešavaju i to je to. Nadam se da sam ja ispunio limit opčenito u svom životu i da krečem na bolje!  :up:
Petre hvala ti na podršci i brizi prema meni kao kupcu !
RESPECT  :up: :up: :up: