Travanj 29, 2024, 01:18:25 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: pomoc..  (Posjeta: 876 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tamara26

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Ženski  
pomoc..
« u: Rujan 26, 2016, 22:50:54 poslijepodne »
pozdrav.. imam avarij od 60l sa 3 zlatne ribice, 15 dana. sve bilo u redu do danas kad je jedna pocela da juri drugu i kao da zeli da je gricne. ova treca je mirna. ne znam da li je povredjuje jer ova bezi dok je ova juri i udara je glavom u stomak i zeli da je gricne za peraja i rep. da im nije mali akvarij? pomoc..

Offline anaduu

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb
Odg: pomoc..
« Odgovori #1 u: Listopad 01, 2016, 19:15:49 poslijepodne »
Koliko znam zlatnim ribicama treba 30ak litara svakoj, pa može biti da je premali akvarij :)

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: pomoc..
« Odgovori #2 u: Listopad 01, 2016, 20:17:27 poslijepodne »
30 L akvarij za zlatne ribice ti je puno premali , sada kad su manje još i može proći ali one će ti dosta brzo porasti i svakako planiraj nabaviti veći (100 L) akvarij . Zlatne ribice su jako društvene i rijetko su agresivne , ovo ponašanje koje si opisala bi prije bilo da se ribice pokušavaju mrijestiti . Mužjak ili nekoliko njih lovi ženku tako da ju gurkaju u predjelu trbuha i to nekada jako iscrpi ženku pa malo pripazi . Kaj imaš od dodatne opreme u akvariju ?

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: pomoc..
« Odgovori #3 u: Listopad 03, 2016, 12:00:45 poslijepodne »
pozdrav!

u biti znamo samo da imas akvarij od 60 litara i 3 zlatne ribice...
mozda grijesim, ali po tome sto akvarij imas 15 dana i vec useljene ribe sumnjam da je taj akvarij prosao cikliranje...
ne znam koliko si se informirala o samom hobiju prije kupovine akvarija i riba, ali ako nisi nista ne brini...
evo ovdje imas prirucnik (vodic za pocetnike):
https://issuu.com/akvarij.net/docs/akvarij.net_-_vodi__za_po_etnike_u_akvaristici?e=7789471/1919686

u biti sve je kratko i sazeto objasnjeno, a za onoga koga akvaristika zanima citanje ce biti uzitak...
govorim iz iskustva, sam sam ga citao prije cirka 5 godina...raspamecivanje :D

sto se tice velicine akvarija i potreba zlatnih ribica, sve je ve receno...to je mal akvarija...mal za njih, ali ako malo zaglavis u hobiju vidjet ces da se u 60 litara mogu napraviti cuda...

sretno! :up:
TikaTaka, MadaFaka