Ožujak 29, 2024, 00:14:39 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Povratak u akvaristiku  (Posjeta: 2343 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Povratak u akvaristiku
« u: Prosinac 28, 2020, 22:20:45 poslijepodne »
Pozdrav ekipa... Ne znam sjećate li se mene, bio sam par godina na forumu, imao RIO 180, pa sam prije 5 godina rasprodao akvarij, opremu i sve ostalo i nestao...

I eto uselio nedavno u novu kući, i rekao sam sebi kad budem imao svoju kuću napravit ću si akvarij od 500+ litara...

OK, nije još došlo do toga da krenem s 500+ projektom jer za to moram sredit potkrovlje, pa će pričekat još koju godinu, no svejedno sam odlučio upogonit akvarij u kući... Fali mi taj žubor vode u dnevnom boravku...

Radi se o nekakvom nano setupu, pa se sjetio foruma i da bih mogao par savjeta o kupovini dobiti ovdje...

Malo tražio po internetu i ovo mi se čini zanimljivo, a i cijena mi je OK

https://www.pet-centar.hr/aquael-akvarijski-set-shrimp-smart-day-night-bijeli.aspx

30L bih uzeo, 550kn... Unutra su grijač, filter koji je navodno OK i rasvjeta s moonlight opcijom što mi se stvarno sviđa...

Isplati li se ovo uzeti ili preporučate nešto drugo??

Kao podlogu bih stavio JBL Manado... Da li je to OK? ne bih išao na nekakav supstrat pa gore kamenčići jer se ipak radi o nano akvariju...

Također, trebat ću nekakvih biljčica, kozica, ribica... Pa se nadam da razmjena/trgovina još uvijek funkconira...

Čitam forum, nekih od vas se sjećam, kod nekih sam i bio doma, neki su mi i poklonili nešto od flore i faune, ne znam jel taj dio ekipe još uvijek tu ili su se razbježali u međuvremenu...

lp, Karlo, Renta, Vedran, Delette, Brada? To su neki od ljudi koje sam zapamtio...

Pa eto pozdrav svima od mene ponovno i nadam se da ću ovaj put i ostati...

Za početak pomozite malo oko odabira akvarijčića...

Nekakvog kamenja za scape imam, kupio sam ga davno u Aquashopu pa mi je ostalo, bude bio lijep setup... Moram ga samo baby-proofat jer sam u međuvremenu dobio i jednog malog blesavca koji mora dirat sve što vidi  :D

« Zadnja izmjena: Prosinac 28, 2020, 22:24:28 poslijepodne od Nuclear »

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Povratak u akvaristiku
« Odgovori #1 u: Prosinac 29, 2020, 00:49:53 prijepodne »
za tu lovu ja bih radije kupio staklo, neki eheim liberty i https://www.pet-centar.hr/aquael-leddy-slim-sunny-5w-20-30cm-bijela.aspx
ili ako se odlucis na nesto takvo ali malo vece staklo, leddy slim 10W

kaj se tice manada, dobra podloga za malo love. Obzirom da u 30l ne mozes drzati nis velikoga, ribe nisu problem ali je manado relativno male gustoce i dok je idealan za sadnju, ne mozes imati tepih jer ti uzgon to digne van. Biljke sa bas sitnim korijenjem mogu biti problematicne kad se zgusnu.