Ožujak 28, 2024, 09:42:34 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Popravak akvarija?  (Posjeta: 2209 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Popravak akvarija?
« u: Srpanj 16, 2019, 20:42:20 poslijepodne »
Nakon 10tak godina rada moj Juwell Rio180 je procurio. Ne vidim ništa drugačije na spoju na tom mjestu jedino se vidi da curi i to dobro. E sad je li to moguće popraviti i ima li u Zg. netko vješt u lijepljenu stakla tko bi se toga prihvatio? Možda ima neki način da se popravi bez rastavljanja? Ja sam jednom davno uspio rastaviiti i ponovno zalijepiti jedan aq., kod ovoga se ne bih tek tako upustio jer Rio ima gore okvir sa poprečnim pojačanjem i sa donje strane je isto zalijepljen u okvir. A osim toga izgleda mi vrlo precizno zalijepljen - odnosno izgledao je do danas  :down: sad kad bolje pogledam vidim da su stakla na bridu koji je procurio postavljena malo koso.
I budem dao još i posebno oglas ali ako ima tko zainteresiran za čuvanje riba i biljaka dok ne riješim aq. može mi se javiti - imam puuuno Anubiasa i Crypti i nekoliko velikih limuna.

Offline Iskra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 122
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: Novo Čiče,Velika Gorica
Odg: Popravak akvarija?
« Odgovori #1 u: Srpanj 16, 2019, 22:25:03 poslijepodne »
...i meni je kraje prošle godine procurio Rio 180 star 5 godina...Odnjela sam ga u Aquateru i kompletno su ga presilikonirali...ali prije toga moraš skinuti gornje ojačanje inače ga neće primiti.Rekli su mi da prilikom skidanja tog ojačanja im je neki puknuo pa zato...uglavnom, naoružaj se strpljenjem,tanki skalpel i polako i za 2h ćeš ga skinuti  ;)...točno na sredini naprijed i natrag ti je baš poveći komad slikona...Sad je nešto malo drugačije zalijepljen, čvršći je.Ako te još nešto zanima javi se u PM.


Offline Seba

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1218
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
    • http://www.akvarij.net
Odg: Popravak akvarija?
« Odgovori #2 u: Srpanj 17, 2019, 16:43:36 poslijepodne »
Može se popraviti, ali preporuka je sve razlijepiti, očistiti i ponovo zalijepiti..
Postoji zgodna stvar sili-kill koja pomaže znatno u uklanjanju silikona..

Ako se ne varam rio 180 je 6mm, tako da nađi nekoga tko će to kvalitetno napraviti..
If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: Popravak akvarija?
« Odgovori #3 u: Srpanj 18, 2019, 13:24:15 poslijepodne »
Dobro vjerovatno treba skinuti i donji okvir ali što poslije - oni zalijepe okvir(e) natrag kad sastave aq. ili si sama zalijepila? Gornji okvir je (mislim) neophodan da drži aq. u komadu kad je pun, stakla su samo 6mm 

Offline Seba

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1218
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
    • http://www.akvarij.net
Odg: Popravak akvarija?
« Odgovori #4 u: Srpanj 18, 2019, 14:30:55 poslijepodne »
Silikonom su zalijepljeni i gornji i donji okvir.. Sve je potrebno rastaviti i očistiti kako bi se moglo kvalitetno zalijepiti..
Govirmo o barem 10-tak sati posla da se to kvalitetno napravi.. Mezalne žice za gitaru su (e) si se pokazale super za razdvojiti stranice..
If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

Offline Iskra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 122
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: Novo Čiče,Velika Gorica
Odg: Popravak akvarija?
« Odgovori #5 u: Srpanj 20, 2019, 19:57:11 poslijepodne »
Dobro vjerovatno treba skinuti i donji okvir ali što poslije - oni zalijepe okvir(e) natrag kad sastave aq. ili si sama zalijepila? Gornji okvir je (mislim) neophodan da drži aq. u komadu kad je pun, stakla su samo 6mm

Donji okvir su oni skinuli, tako smo se dogovorili, radi transporta... Njima je problem bio gornji, to sam ja morala... Oni ti ih vrate natrag ako se tako sa njima dogovoris... Prema njihovim riječima, kod Juwel akvarija je najveći problem u tome što oni okomite stranice lijepe NA donju stranicu a oni su mi sad okomite zalijepili sa vanjske strane donje i samim time je čvršći

Offline Seba

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1218
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
    • http://www.akvarij.net
Odg: Popravak akvarija?
« Odgovori #6 u: Srpanj 22, 2019, 09:54:56 prijepodne »
Dobro vjerovatno treba skinuti i donji okvir ali što poslije - oni zalijepe okvir(e) natrag kad sastave aq. ili si sama zalijepila? Gornji okvir je (mislim) neophodan da drži aq. u komadu kad je pun, stakla su samo 6mm

Donji okvir su oni skinuli, tako smo se dogovorili, radi transporta... Njima je problem bio gornji, to sam ja morala... Oni ti ih vrate natrag ako se tako sa njima dogovoris... Prema njihovim riječima, kod Juwel akvarija je najveći problem u tome što oni okomite stranice lijepe NA donju stranicu a oni su mi sad okomite zalijepili sa vanjske strane donje i samim time je čvršći

Moj rio je procurio na bočnoj stranici, kao i nekoliko drugih slučajeva koje znam..
Kod 180-tke mi se nekako čini da je puno veci problem debljina stakla od 6 mm, nego je li lijepljen na donju ili oko nje, pogotovo jer donji okvir drži sve na okupu..


If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.