Ožujak 28, 2024, 13:29:04 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ribe za 400 l  (Posjeta: 3683 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ribovlasnik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 350
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Ribe za 400 l
« u: Ožujak 16, 2008, 00:04:00 prijepodne »


Pozdrav, i jedno pitanje: Koje veće ribe, lijepih boja mi preporučujete za 400 litarski akvarij, da su sigurne za meke koralje? Inače sam htio staviti3 Chromisa, 2 Clowna, Mandarinca, Salarias Fasciatus, jednu P. Hepatus i Žutog Tanga.


Ima li netko iskustva sa P. Imperatorom, gricka li koralje, da li je agresivan? Potvrdne odgovore sam našao na netu, ali me zanimaju Vaša iskustva.


Heniochus intermedius, ime li ga netko i jede li koralje?


Hvala unaprijed!
Zagreb, Kvatrić

Offline riki_lh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Poreč
Ribe za 400 l
« Odgovori #1 u: Ožujak 18, 2008, 08:11:00 prijepodne »
Ni jedna ni druga riba ti nisu za reef akvarije... jer koralji tada

Neke vrste angelfisha ponekad puštaju koralje na miru... ali imperator ne.
Heniochus intermedius.. red sea banner ti papa koralje na punom pansionu

Nemam te ribe, pa možda neko s iskustvom s njima više pomogne.





><((((º>

Offline Mario_B

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 152
  • Dob: 53 Lokacija: South of Heaven
Ribe za 400 l
« Odgovori #2 u: Ožujak 18, 2008, 09:39:00 prijepodne »
ribe koje si naveo odlični su kandidati za 400litarski akvarij, tvrde reefsafe i nepretjerano velike. Jedino bih mandarinca zamijenio nečim drugim jer s njim bude problem oko prihvačanja hrane, večina ih ne želi prihvatiti zmrznutu klopu te su kao takvi ovisni o sitnim copepodovima te zahtijevaju star akvarij s debelo razvijenom mikrokulturom koja može podnositi impakt jednog (ili pak par takvih) small time predatora..
Isto tako prilikom kupnje navedenog blenija bilo bi mudro da ga ne naručuješ već da izabereš primjerak u dučanu koji će prihvačati ponudjenu hranu jer iako je namjensku utlity riba za algalnu prevenciju večina njih koji ne prihvačaju flakes ugibaju poslije nekog vremena jer nisu u stanju privć se na akvarijski život.

Što se imperatora tiče osobno ga nisam imao, no to i nije neka ljubav za njemutako mali akvarij.. On će ti uvijek bit riskantan, neki če se ponašat suptilnije od drugih te iako po principu selektivnog odabira možeš popuniti akvarij beskralježnjacima koji će s njim ić nemožeš olako napraviti miješani reef.

Meni osobno andjeli i leptiri nisu neki favoriti za mjesani reef jer iako se odredjeni primjerak ponaša manje-više fer oni ipak danonočno patrolirajureefom i čupkaju sitne crviće i druge zezalice te u brzom vremenu nepovratno ogule microživot (meni najlijepši detalj u morskom akvariju) s kamenja..

Offline ribovlasnik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 350
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Ribe za 400 l
« Odgovori #3 u: Ožujak 18, 2008, 10:11:00 prijepodne »


Koristan odgovor, hvala! Najbolja mi je onda prva riblja postava, za mandarinca ću pripazit.


Da, i zaboravio sam na koziceeeee...


Pozdrav,
Zagreb, Kvatrić