Ožujak 28, 2024, 16:08:06 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Diskusi !!!! sve o njima !  (Posjeta: 37452 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #50 u: Listopad 04, 2012, 14:28:54 poslijepodne »
to je to!

Bio si kod mene, vidio si takve ribe, ja stvarno neznam u čemu je toliki problem??!!!
Nije damir pitao za red melona specificno, damir je pitao koji je naziv crvenog diskusa. ponavljam - cisto crveni diskus, kao na nekim od ovih slika.

i sad, na kraju opet ispadne da to nije red melon, vec....? Ili pod red melon vode i cisto crvene, ali i one sa svjetlom glavom?
sad meni nije jasno sto uopce trazis,znas li ti?malo je red melon,pa nije, pa...???

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #51 u: Listopad 04, 2012, 14:32:13 poslijepodne »
Evo mene s jednim pitanjem:

Znamo da uzgajivaci drze diskuse i puno meksoj vodi i sa nizim pH nego vecina nas doma. Kako drzati stabilan, ujedno i niski pH i  kH u nasem akvariju, a da to ne skodi ribama u smislu nedostatka minerala u vodi.  Ne zanima me radi mrijesta riba, nego cisto jer mi se cini da mi se ribe puno opustenije krecu po akvariju i da su puno aktivnije otkad sam poceo lagano snizavati tvrdocu vode. Kiselost je zasad oko 7 kao i prije nego sam postupno poceo snizavat kH.


koliki ti je Jurica kh?
on mora biti 1-4,jer inace imas vodu bez puffera i jedino stalnom izmjenom je to moguce odrzati,iako sam  dobio i podatak da moze sa tresetom i vecom kolicinom mangrovine,ali to jos nisam probao,posto mi logika nalaze da tanini jos dodatno zakiseljavaju vodu.

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #52 u: Listopad 04, 2012, 14:37:21 poslijepodne »
Evo mene s jednim pitanjem:

Znamo da uzgajivaci drze diskuse i puno meksoj vodi i sa nizim pH nego vecina nas doma. Kako drzati stabilan, ujedno i niski pH i  kH u nasem akvariju, a da to ne skodi ribama u smislu nedostatka minerala u vodi.  Ne zanima me radi mrijesta riba, nego cisto jer mi se cini da mi se ribe puno opustenije krecu po akvariju i da su puno aktivnije otkad sam poceo lagano snizavati tvrdocu vode. Kiselost je zasad oko 7 kao i prije nego sam postupno poceo snizavat kH.


koliki ti je Jurica kh?
on mora biti 1-4,jer inace imas vodu bez puffera i jedino stalnom izmjenom je to moguce odrzati,iako sam  dobio i podatak da moze sa tresetom i vecom kolicinom mangrovine,ali to jos nisam probao,posto mi logika nalaze da tanini jos dodatno zakiseljavaju vodu.

kH mi je sad 10, bio je 15 prije mjesec dana, ali sa svakom izmjenom vode malo skinem jer sam poceo sipati vise RO vode nego inace uz dodatak minerala (tropic marin pro discus minerals). Naravno, planiram ici sa kh do 4 kroz mjesec dva. Kako ga tad drzati stabilnim? Vodu kod promjene jednostavno iskombiniram omjer RO i pipovace da bude tvrdoce kh4?

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #53 u: Listopad 04, 2012, 14:42:24 poslijepodne »
da,do 5 je jako mekana voda,tako da nemas potrebe ici nize,ph tad spustis na 6,5 i to je to.i ne bi trebao imati problem s varijacijama ph
ja koristim preis discus mineralen kvalitetni su,a cijena niska ;)

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #54 u: Listopad 04, 2012, 14:46:52 poslijepodne »
da,do 5 je jako mekana voda,tako da nemas potrebe ici nize,ph tad spustis na 6,5 i to je to.i ne bi trebao imati problem s varijacijama ph


Kak cu spustiti ph na 6.5? Moram kupit ona skupa sredstva u pet ducanima, ili ima neka jeftinija opcija? Treset, grane i lisce ne racunam jer imam u akvariju. Iako ce kod nizeg kH i to spustiti pH.


Ti imas divlje ribe, iako nisu ulovljene u divljini zahtijevaju nize parametre pH i kH od hibrida, ili se varam?
Sto se tice minerala o kojima sam pricao, dal ih je potrebno dodavati i da li znas jeftiniju varijantu od ove koju sam naveo?

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #55 u: Listopad 04, 2012, 14:47:29 poslijepodne »
sad meni nije jasno sto uopce trazis,znas li ti?malo je red melon,pa nije, pa...???

Ja znam sto trazim. Crvenog diskusa.

A vi pisete nazive, ja samo citam, i nista nisam pametniji na temu "naziv diskusa cisto crvene boje".  ;)

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Re: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #56 u: Listopad 04, 2012, 15:08:51 poslijepodne »
Znas kak kazu,100babica kilavo dijete,stavi sliku tog crvenog diskusa ;)

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #57 u: Listopad 04, 2012, 17:36:13 poslijepodne »
Mbogdan> evo ja bih ovakvog, 2 komada.


Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #58 u: Listopad 04, 2012, 17:50:27 poslijepodne »
red melon hranjen hranom koja je bogata karotenom i to je sva mudrost :up:

Offline bole13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 929
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Rijeka
  • Firefighter:eat, sleep,repeat
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #59 u: Listopad 05, 2012, 13:02:47 poslijepodne »
 Evo jedno blesao pitanje,ali bolje pitati i biti siguran,nego....! :D
Koliko vi hranite svoje diskuse,mislim na količinu ubačene hrane u kavarij?
Danas sam primjetio prilikom hranjenja mojih diskusa,da isti nakon što su pojeli ubačenu hranu (goveđe srce) i dalje kopaju po akvariju,međusobno se naganjaju i sl.
Čisto iz znatiželje sam im ubacio malo granula i bacili su se na njih kao da već prije toga nisu ništa jeli.
Vrijedi li i za diskuse pravilo proždrljivaca,da koliko im ubaciš,toliko pojedu?
Unaprijed hvala na odgovorima! :up:

p.s.
Ipak su dva pitanja! :D :D
Who dares-wins!

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #60 u: Listopad 05, 2012, 13:12:32 poslijepodne »
mislim da za sve ciklide vrijedi da su uvijek gladni i da uvijek mogu jesti.

e sad, gdje je granica potrebnog i prezderavanja (i koliko je to stetno), to i mene zanima.

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #61 u: Listopad 05, 2012, 14:14:33 poslijepodne »
da,do 5 je jako mekana voda,tako da nemas potrebe ici nize,ph tad spustis na 6,5 i to je to.i ne bi trebao imati problem s varijacijama ph


Kak cu spustiti ph na 6.5? Moram kupit ona skupa sredstva u pet ducanima, ili ima neka jeftinija opcija? Treset, grane i lisce ne racunam jer imam u akvariju. Iako ce kod nizeg kH i to spustiti pH.



Ti imas divlje ribe, iako nisu ulovljene u divljini zahtijevaju nize parametre pH i kH od hibrida, ili se varam?
Sto se tice minerala o kojima sam pricao, dal ih je potrebno dodavati i da li znas jeftiniju varijantu od ove koju sam naveo?
varas se,svi discusi osim heckel crossa su wild caught.kad spustis kh,treset ce ti biti dosta do tada koristi ph minus,a jeftinija opcija minerala su ti preis discus mineralen,koji su po meni odlicni 1kg 168-9kn

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #62 u: Listopad 05, 2012, 14:21:04 poslijepodne »
da,do 5 je jako mekana voda,tako da nemas potrebe ici nize,ph tad spustis na 6,5 i to je to.i ne bi trebao imati problem s varijacijama ph


Kak cu spustiti ph na 6.5? Moram kupit ona skupa sredstva u pet ducanima, ili ima neka jeftinija opcija? Treset, grane i lisce ne racunam jer imam u akvariju. Iako ce kod nizeg kH i to spustiti pH.



Ti imas divlje ribe, iako nisu ulovljene u divljini zahtijevaju nize parametre pH i kH od hibrida, ili se varam?
Sto se tice minerala o kojima sam pricao, dal ih je potrebno dodavati i da li znas jeftiniju varijantu od ove koju sam naveo?
varas se,svi discusi osim heckel crossa su wild caught.kad spustis kh,treset ce ti biti dosta do tada koristi ph minus,a jeftinija opcija minerala su ti preis discus mineralen,koji su po meni odlicni 1kg 168-9kn

Aha, znaci tako. Kad bih jednom iso u nabavku divljih diskusa, onda bih volio da imam ribe ulovljene u divljini, a ne mrijestene u zatocenistvu. Npr, tefe green :)  U danasnje vrijeme ih nije tesko nabaviti kolko sam skuzio, samo treba love :) Prije je mislim bilo teze do divljaka, barem kod nas.

Radim na tome da spustim kH postepeno sve do 4-5, a onda cu vidjeti ponasanje kiselosti posto imam dosta treseta i lisca u filteru, a i grana u akvariju.
Sto se tice minerala, taman sam pri kraju sa zalihama i planirao sam naruciti preis discus, ali nisam bio siguran dal da ih uzmem prije nego se raspitam.  Ali uzet cu svakako, cjenovno mi je puno isplativije.

Hvala!

Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #63 u: Listopad 05, 2012, 17:14:08 poslijepodne »
Ova je tema otvorena da bi mogli postavljat pitanja o svojim problemima i dogodovštinama !!!

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #64 u: Listopad 05, 2012, 17:49:34 poslijepodne »
mislim da za sve ciklide vrijedi da su uvijek gladni i da uvijek mogu jesti.

e sad, gdje je granica potrebnog i prezderavanja (i koliko je to stetno), to i mene zanima.

pitanje koje je promaklo izgleda. koliko hraniti, kolicinski i ucestalost?

Offline jurica75

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 826
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: sisak
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #65 u: Listopad 05, 2012, 18:02:11 poslijepodne »
Evo"mudrog" odgovora,prema potrebi i količini riba :D :D :D
Uvijek je dobro izbalansirati stanovništvo aq,jer kao što je poznato,discusi su krmci,puno toga ostaje
Zgodno je imati jato riba-kojegod,da poberu sve što ostaje discusima-znači ribe površine,sredine i dna.Primjer-imam 50ak neonki,10ak zebri,10korija.Lakše ih je hraniti u čistom staklu nego u tanku sa biljem,podlogom itd
Slično pravilo kao za ljude-više manjih obroka,i da "šaraš "malo sa vrstom hrane-s tim ja imam problem-moji momci su "presrčani! :D
Nekako je najbolja mjera da ribe pojedu ubačenu hranu u 1min,pa se tome prilagodi

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #66 u: Listopad 05, 2012, 18:17:21 poslijepodne »
Evo mene s jednim pitanjem:

Znamo da uzgajivaci drze diskuse i puno meksoj vodi i sa nizim pH nego vecina nas doma. Kako drzati stabilan, ujedno i niski pH i  kH u nasem akvariju, a da to ne skodi ribama u smislu nedostatka minerala u vodi.  Ne zanima me radi mrijesta riba, nego cisto jer mi se cini da mi se ribe puno opustenije krecu po akvariju i da su puno aktivnije otkad sam poceo lagano snizavati tvrdocu vode. Kiselost je zasad oko 7 kao i prije nego sam postupno poceo snizavat kH.






Pa i moje pitanje o kojem smo raspravljali na prosloj strani je bilo direktno vezano uz diskuse, odnosno uz bolesti gdje sam primijetio da su mi diskusi zdraviji i aktivniji otkako smanjujem tvrdocu vode.
Zanima me konkretno iz razloga sto kad tad prelazim na divljake, cim skupim dovoljno iskustva.

Ovo pitanje gore poteže još jedno pitanje na koje ce mi Ivica sigurno znati odgovoriti. Nabavka i drzanje divljih diskusa? Koje su razlike po Vama u odnosu na drzanje hibrida?  Zanima me sve, od kvalitete i parametara vode  do hranjenja.



Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #67 u: Listopad 05, 2012, 23:23:20 poslijepodne »
Jurica> da, najjednostavniji odgovor je uvijek i onaj najispravniji.  :up:

Samo, sto im treba cijela minuta, moji pokose sve u prvih 30 sekundi, ostalo cekaju jos.

Ok, pitanje vezano za velicinu akvarija.

10-12 diskusa, hrpa corydorasa + pokoja popratna riba. nekakva optimalna litraza, da nije guzva, ali isto tako da se ne pretjeruje?

Offline jurica75

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 826
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: sisak
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #68 u: Listopad 06, 2012, 08:39:20 prijepodne »
200lit,dok su manji

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #69 u: Listopad 06, 2012, 11:22:57 prijepodne »
tu varijantu imam sada, ali planiram im raditi veci, tamo negdje oko bozica, pa me zanima kako da pomirim financije i stvarni potrebni prostor, da ne pravim akvarij koji je prevelik (ako takav postoji uopce), ali da ne napravim ni premali.


Offline jurica75

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 826
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: sisak
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #70 u: Listopad 06, 2012, 19:44:07 poslijepodne »
Napravi najveći što možeš,što ti uvjeti i financije dozvoljavaju,to ti je najjednostavnije!
A onda prilagodiš stanovnike

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #71 u: Listopad 06, 2012, 20:31:01 poslijepodne »
ne postoji tako mali akvarij koliko mi financije dozvoljavaju trenutno.  :D :D :D

ali, mogla bi se neka shema izvesti za jedan 200x70x50, jedino me pati ovo 50cm visine.

Offline jurica75

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 826
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: sisak
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #72 u: Listopad 06, 2012, 23:06:13 poslijepodne »
Ne,jer ti omogućava 10mm staklo,jbg,jeftinije od 12!
Čemu 70cm dubina? Da pol tanka nemreš dosegnut?
Moj je 60x60,pa je čupavo!

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #73 u: Listopad 07, 2012, 11:35:53 prijepodne »
dobro, 70 dubine me ne brine toliko koliko "samo" 50 visine.

znaci, bolje bi bilo ici na manju dubinu i vecu visinu, ako sam te dobro skuzio?

i nemam nekog izbora, taj akvarij je takav kakav je, ili mi pase, ili mi ne pase, njega mjenjati je neizvedivo jer je akvarij sljepljen i u funkciji.

Offline bole13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 929
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Rijeka
  • Firefighter:eat, sleep,repeat
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #74 u: Listopad 07, 2012, 20:00:16 poslijepodne »
 Upit za iskusnije.
Kako bi ocjenili ove diskuse,nedostaje li im nešto,jesu li zdravi...
Unaprijed hvala! :up:
Who dares-wins!