Ožujak 28, 2024, 12:28:22 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Glogovo drvo?  (Posjeta: 4714 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline joni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
Glogovo drvo?
« u: Travanj 13, 2012, 12:26:10 poslijepodne »
 Zdravo nasao sam nekoliko zanimljivih korenja glogovog drveta pa me zanima dali se moze koristit za hardskape?

Offline joni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
Odg: Glogovo drvo?
« Odgovori #1 u: Travanj 14, 2012, 12:52:19 poslijepodne »
 Ha, niko ne zna? -?

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: Glogovo drvo?
« Odgovori #2 u: Travanj 14, 2012, 14:04:03 poslijepodne »
A zašto se ne bi moglo koristiti? -?
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Glogovo drvo?
« Odgovori #3 u: Travanj 14, 2012, 15:07:16 poslijepodne »
zato sto je steta za akvarij, od gloga se rade kolci za krvopije, cujem da u translivaniji placaju 100 eura po komadu :D
korjen ti u svakom slucaju bolji nego grane a koje drvo sta ima i odpusta, nemam pojma, stavio link jednom na sigurna i otrovna drva a sad mi se bas i neda ponovno traziti.
-sto se obrade tice, nedavno sam probao metodu s natrij hiopkloritom-izbjeljivac, 1l na cca100l vode, tokom 24h je izbjelio hrpu grana, 10-15kg, voda nije bila tamnosmede ofarbana kao kod standradnog pranja, nakon ispiranja i koristenja sredstva za dekloriranje preko noci serin test na klor pokazuje da ga nema u novoj vodi a ni drvo nema miris po izbjeljivacu i vise nefarba vodu u kojoj stoji. cini mi se da je metoda prilicno dobra dokle god covjek pazi sto radi, jedina mana je sto sad vise nema ni smedu boju povrsine vec vise svjetliju poput sirovog

Offline joni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
Odg: Glogovo drvo?
« Odgovori #4 u: Travanj 14, 2012, 16:09:26 poslijepodne »
 A zato mi se susjed sakrio kad sam se pojavil sa kolcima u ruci  :D :D :D
 Sala na stranu ali Glog je poznat i u medicini za lekove za srce, disajne organe idr... pa se bojim da te materije ne uticu na stanje ribica u tanku.
Dali glogovo korenje ima smolu?
 

Offline joni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
Odg: Glogovo drvo?
« Odgovori #5 u: Travanj 16, 2012, 12:43:12 poslijepodne »
 Zanima me oko upotrebe izbjelivaca, nije li granje upilo izbjelivac, nije li to stetno za akvarij?

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Glogovo drvo?
« Odgovori #6 u: Travanj 16, 2012, 19:34:56 poslijepodne »
stetno je sigurno, izbjeljivac je prilicno opasna kemikalija, ali racunaj da je on vec jako razvodnjen u tih stotinjak litara, 1-2% koncentracija, a nakon toga se treba i dobro isprati i mociti u cistoj vodi. ako poslje toga ostavis na suncu 24-48h isto ce ishlapti dobra kolicina ako je sto jos ostalo a jos bolje je da se koristi akvarijsko sredstvo protiv klora, deklorinator, i ostaviti u tome par sati/preko noci. tako oprane i potom natopljenje u ro vodu tester za klor je pokazao da je voda sigurna, kad ih budem koristio(uskoro dok nadem vremena da ih sve ukomponiram) znat cu tocno iz prve ruke, zasad je samo jedan manji komad unutra i nema nikakvih losih znakova
-ista ta a i druge kemikalije u puno vecoj koncentraciji se koriste za pranje filter carapa, regeneraciju medija i di smole i opet se sve to da isprati da bi voda bila sigurna za pice ili koristenje u akvariju, to sam sve vec radio, kao i mnogi drugi, i nije bilo nikakvih problema ako se sve propisno obavi.
-ja sam ti to dosta mocio, u tih nekoliko dana mogao sam i prokuhat drvo puno puta, dal bi tako bilo bolje ili losije, neznam, meni je bio problem sto su to velike grane koje nikako nebi stale u nijedan lonac pa sam bio primoran ovako napraviti

Offline joni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
Odg: Glogovo drvo?
« Odgovori #7 u: Travanj 17, 2012, 14:35:14 poslijepodne »
 Pa najbolje je da se strpim i sacekam tvoja iskustva oko svega ovog.