Travanj 19, 2024, 00:49:43 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ribice i bakterije  (Posjeta: 3278 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline micamaca

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Ribice i bakterije
« u: Prosinac 10, 2003, 23:11:00 poslijepodne »


Bog drustvo!


Imam problem, veliki. Naime, vec duze vrijeme mi ribice napadaju neke bakterije, no ne znamo niti kakve niti kako nastaju pa ujedno ni kako ih se potpuno rijesiti. Do sada smo koristili tabletice i neku tekucinu za suzbijanje tig bakterija/gljivica, ali one se i dalje pojavljuju.


Ribice od njih pobijele i s vremenom uginu. Zna li tko od vas o cemu se radi, zasto i od cega nastaju te kakoih sprijeciti?


Hvala


 

Offline Seba

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1218
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
    • http://www.akvarij.net
Ribice i bakterije
« Odgovori #1 u: Prosinac 10, 2003, 23:56:00 poslijepodne »
Misliš bijele točkice ili nešto kao paučuna??
If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

Offline micamaca

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Ribice i bakterije
« Odgovori #2 u: Prosinac 11, 2003, 16:08:00 poslijepodne »


Na Black Molly-ima sam primijetila bijele tockice, dok na Karasima izgleda kao paucina.
 

Offline jasenka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 372
Ribice i bakterije
« Odgovori #3 u: Prosinac 12, 2003, 12:57:00 poslijepodne »
Citat: micamaca



Na Black Molly-ima sam primijetila bijele tockice, dok na Karasima izgleda kao paucina.





za molly ti treba nešto popud Costapura (sera), ili ih možeš slobodno prebaciti u karantenicu i u vodu staviti par žličica soli, molly i inaće vole slankastu vodu, a nametnik na njoj ne!!


..u svakom slučaju odvoji ribice posebno i posebno ih tretiraj, ne miješaj lijekove! Ubuduće kad uzimaš ribice, obavezno prvo na par dana u karantenu, ili još bolje, dobro ih prouči u dučanu prije nego ih kupiš, i ne kupuj više tamo gdje ti prodaju bolesne ribice! DA to meni učine, otišla bih tamo, vratila im ribice i još bi me opako čuli, ali to sam ja. U svakom slučaju, za ubuduće, pripazi što i gdje kupuješ i ne miješaj previše ribica u akvarij, jer bijele točkice mogu dobiti od stresa( prevelika količina ribica na litražu, i miješanje neadekvatnih vrsta)i loše kvalitete vode!


...sretno sa liječenjem
 

Offline micamaca

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Ribice i bakterije
« Odgovori #4 u: Prosinac 14, 2003, 11:07:00 prijepodne »


Puno hvala na savjetu. Nadam se da ce nesto od toga uspjeti.


Nemam puno ribica u akvariju iako smo kupili sve osim molly-a. Black Molly smo dobili i od onda se mrijeste. Tako rečeno - naš uzgoj. Nego... te bakterije su se pojavile kada smo prvi puta kupili ribice. I od onda kad kupimo neku ribicu, obavezno ju stavljamo u karantenu prije nego dođe u akvarij. No nakterije se i dalje pojavljuju.


Rekli su nam da se mogu javljati ako se daje previše hrane ribicama pa se ta hrana nataloži na dno prije nego ju ribice pojedu. Ali ako je tako onda bi mi svi čistači oboljeli, a niti jedan nije.