Travanj 24, 2024, 18:34:00 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: diskusi, pitanja  (Posjeta: 1001 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Akvarist*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Velika Gorica
diskusi, pitanja
« u: Listopad 08, 2010, 22:16:55 poslijepodne »
evo napokon su mi se diskusi kolko tolko prilagodili i počeli jest...a sad imam problema,dva se toliko prežderavaju da imaju več pozamašnu trbušinu i pokazuju agresivno ponašanje kad je vrijeme hranjenja,da li je to normalno...
za sad mi jedu samo zaleđene crviće,prema granulama ili tubiflexu ne pokazuju nikakve zanimaciju s čim da ih dalje hranim
Velika moć, nosi i veliku odgovornost

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: diskusi, pitanja
« Odgovori #1 u: Listopad 09, 2010, 06:56:58 prijepodne »
Cemu postavljas tolika pitanja,a nista ne slusas! >:(
Napisao sam ti,pitaj uzgajivaca od kojeg si kupio s cim ih je hranio,ti nastavis s tim istim i postepeno kada se skroz prilagode pocinjes uvoditi drugu hranu! :up:
Ponasanje diskusa je tako kod hranjenja tu nemas brige!

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: diskusi, pitanja
« Odgovori #2 u: Listopad 11, 2010, 10:57:10 prijepodne »
Potpisujem što je kazao kolega mbogdan i nadodajem slijedeće:

Nemoj diskuse hraniti sa tubiflexima jer postoji velika mogučnost zaraze sa protozoom hexamitom

Ja sam u ishrani diskusa kombinirao slijedeče: kuhana blitva, špinat, tikvica, grašak sa granulama, napravljenom hranom za diskuse, sa crvima za pecanje, sa glistama za pecanje, sa krvavim crvima, sa smrznutom krupnom arteminom i sa smrznutim i živim kozicama.

Drago mi je da ribe jedu a one će vrlo brzo uspostaviti svoju hijerarhiju pa će krupniji i jači cijelo vrijeme tuči i naganjati one manje i slabije.

Offline Akvarist*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: diskusi, pitanja
« Odgovori #3 u: Listopad 11, 2010, 11:52:18 prijepodne »
Drago mi je da ribe jedu a one će vrlo brzo uspostaviti svoju hijerarhiju pa će krupniji i jači cijelo vrijeme tuči i naganjati one manje i slabije.
to i rade,dva diskusa mi nemreju pristupit hrani morat cu ih izdvojit dok ne ojačaju
Velika moć, nosi i veliku odgovornost

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: diskusi, pitanja
« Odgovori #4 u: Listopad 11, 2010, 20:09:41 poslijepodne »
Drago mi je da ribe jedu a one će vrlo brzo uspostaviti svoju hijerarhiju pa će krupniji i jači cijelo vrijeme tuči i naganjati one manje i slabije.
to i rade,dva diskusa mi nemreju pristupit hrani morat cu ih izdvojit dok ne ojačaju

ne izdvajaj ribe već kad daješ hranu daj na dva mjesta (kraja) akvarija tako da ti jedne idu na jednu a druge na drugu stranu tako će se sve  moći nahraniti. Ako ih izdvojiš postoji mogućnost da izgube svoj intenzivni nagon za hranom koji imaju u jatu, samo strpljenja i ne budi nervozan, sve će sjesti na svoje mjesto.
095/907 83 76  [email protected]

Offline Ingwar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 139
  • Spol: Muški   Dob: 40
Odg: diskusi, pitanja
« Odgovori #5 u: Listopad 12, 2010, 08:21:49 prijepodne »
tako je , moja dva manja isto se bore hoce li sta pojest od drugih. a ovi su ko nemani. daj im tetra prima hranu, da vidis koji pokolj