Travanj 25, 2024, 13:46:00 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Predstavljanje i moj novi početak  (Posjeta: 1407 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alemtr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Travnik
    • Drvo na kamenu
Predstavljanje i moj novi početak
« u: Kolovoz 16, 2015, 18:01:13 poslijepodne »
Pozdrav, prije svega da se predstavim. Dolazim iz Bosne, nekoliko godina sam se bavio isključivo aquascapingom i nisu mi ciklidi nikada bili u fokusu. Imao sam akvarij dimenzija 120x50x50 opremljen svom tehnikom za aquascaping i ucestvovao sam na dosta medjunaronih tamicenja na ovu temu. Medjutim, zbog nedostatka vremena i havarija izazvane kvarom na Co2 sistmu dok sam bio sa porodicom na moru što je izazvalo djelimično izlijevanje vode (poplavu :-() i pomor ribe, prodao sam skoro za dzaba akvarij i svu tehiku i batalio ribetine prije godinu i pol.

Ali, ljubav se vratila i nikada se nisam potpuno ohladio od hobija. Imam i malu curicu od 3 godine koja obozava ribetine pa sam skotao nema ljepših od ciklida a mislim da bi i moj prebrzi životni tempo mogao da izrdži jedan malawi aquarium. Ili se varam?? :D

Uglavnom, razmišljam o uspostavljanju aqvarija ukupnih dimenzija 120x60x50 stim što bi cijeom dužinom akvarija bio jedan unutarnji filter širine 10 cm. U prilogu je slika. Zanima me vaše mišljenje, koliko je pametno odraditi takav filter? šta staviti u njega? koliko jaku pumpu? i koje su vrste najzahvalnije za 300 l kamenjara?. Nadam se vašem mišljenju prije naruđbe stakla :-)

Offline mirko77

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 257
  • Lokacija: Split
Odg: Predstavljanje i moj novi početak
« Odgovori #1 u: Kolovoz 19, 2015, 01:40:34 prijepodne »
za početak dobrodošao u ciklidne vode!!!  :zagrljaj: pratio sam tvoje radove u aquascape-u.. :up: :up: koje ribe su u planu??

Offline krajo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Odg: Predstavljanje i moj novi početak
« Odgovori #2 u: Kolovoz 25, 2015, 14:51:09 poslijepodne »
Dobrodošao  8)

Offline div

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb - REMIZA - TREŠNJEVKA-
  • wave 250 l biljni
Odg: Predstavljanje i moj novi početak
« Odgovori #3 u: Listopad 08, 2015, 14:18:54 poslijepodne »
Dobrodošao !!!

Offline vukovarac89

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 61
Odg: Predstavljanje i moj novi početak
« Odgovori #4 u: Listopad 09, 2015, 13:30:49 poslijepodne »

Uglavnom, razmišljam o uspostavljanju aqvarija ukupnih dimenzija 120x60x50 stim što bi cijeom dužinom akvarija bio jedan unutarnji filter širine 10 cm. U prilogu je slika. Zanima me vaše mišljenje, koliko je pametno odraditi takav filter? šta staviti u njega? koliko jaku pumpu? i koje su vrste najzahvalnije za 300 l kamenjara?. Nadam se vašem mišljenju prije naruđbe stakla :-)


Pozdrav moj savjet ti je sljedeci, ja imam akvarij 155x40x50 330l od toga s lijeve strane imam unutarnji pregradni filter dimenzija 16x40x55 u njemu je pumpa od 2400l/h od filter materijala ide samo kermaicki valjci, spuzva i na sam vrh tanak sloj vate ( kad cistim filter samo vatu skinem i stavim novi sloj, tako da sve pozitivne bakterije ostaju u filteru) taj sistem funkcionira vec 2god drzao sam malawi a sad tanganiyka ciklide i nikakvih problema, i da s kontra strane imam stream pumpu od 2500l/h cisto radi aeracije nikakve zracne pumpe nikad nisam koristio dovoljno da imas mreskanje vode. A jedino sto mi je zao sto kad sam ga radio akvarij nisam isao na vecu sirinu. Po meni steta da oduzimas sirinu s filterom kad ovako s bocne strane puno manji ce i vise nego odraditi posao :)