Travanj 19, 2024, 07:49:06 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Akustična gitara, koja?  (Posjeta: 683 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline darx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 439
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Slatina-Osijek
  • Turtles before hoes
Akustična gitara, koja?
« u: Prosinac 24, 2012, 14:21:45 poslijepodne »
Već dugo vremena želim naučiti svirati gitaru, uglavnom rock stvari. Čuo sam da se od akustične kreće, tj. da električnu se ne može naučiti dobro bez da se ne svlada akustična pa me zanima koje akustične su dobre i povoljne? Malo je glupo pitanje, jer koliko para toliko i muzike, ali čisto me zanima koja je solidna gitara za 'malo' novaca?

Offline gaby123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 135
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zadar
Odg: Akustična gitara, koja?
« Odgovori #1 u: Prosinac 24, 2012, 14:23:55 poslijepodne »
Pozdrav,imaš moju u oglasniku,za cijenu bi se još dali dogovorit,gitsrs je prvoklasna,sviran i jedan koncert s njom. Ako si zainteresiran,javi!  :up:

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Akustična gitara, koja?
« Odgovori #2 u: Prosinac 24, 2012, 14:27:44 poslijepodne »
Možeš naći svašta...evo ja sviram već 5 godina. Kenuo sam s klasičnom i svirao ju dvije godine. Onda sam prešao na  električnu, dok sad sviram i akustičnu. Električna i akustična su ti praktični iste što se tiče vrata, žica. Klasična je drukčija. Ali evo akustična mi dobro dođe kad idem na neku feštu ili kad izađem s ekipom vani, a nema struje ili mi se neda furati pojačalo, gitaru, kablove, opremu. Znači naravno da je električna skuplja. Za nju ti treba i pojačalo, pa kablovi, pa ako hoćeš pedale za distorziju i tako...Zato bi ja isto preporučio akustičnu, pa čuj može gitara koštati 500kn i biti ok, a može biti 2000kn pa sranje. Ako imaš nekoga u blizini pa da ide s tobom probat gitaru ko je iskusan, ili ako kupuješ preko neta, stavi link pa ti mogu pomoći. Ako ti još nešto treba javi se na pp ;)

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Akustična gitara, koja?
« Odgovori #3 u: Prosinac 24, 2012, 17:00:24 poslijepodne »
Najbolje ti je svakako otići u kupovinu s nekim tko zna nešto više o tome, onda sigurno nećeš pogriješiti. Pa onda isprobajte nekoliko modela u trgovini koji su u tebi prihvatljivom cjenovnom rangu i to je to. :up:

Koliko se sjećam moja prva gitara bila je Melodija Menges (tada niti nije bilo drugih za kupiti), a onda sam poslije nekih skoro 20 godina pauze kupio elektroakustičnu gitaru YAMAHA CPX500 OVS i jako sam zadovoljan s njom, ali sad već polako razmišljam i o nabavci električne gitare. :-[

Offline darx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 439
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Slatina-Osijek
  • Turtles before hoes
Odg: Akustična gitara, koja?
« Odgovori #4 u: Prosinac 24, 2012, 20:51:17 poslijepodne »
Hvala vam na savjetu, jedan frend svira akustičnu, pa ću se posavjetovati s njim. Gaby dali bi mi mogao poslati link od oglasa?

Offline gaby123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 135
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zadar
Odg: Akustična gitara, koja?
« Odgovori #5 u: Prosinac 24, 2012, 22:06:18 poslijepodne »
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79559.0 Javi se u pp ako te nesto znima. I odmah da ti kazem da se ne brini sto ima 12 zica. Ja sviram na 6 i tako je isto kao i na obicnoj,a ima odlican zvuk kad se stave zadnje dvije zice duple.

Offline ajoj

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Lokacija: Novi ZG
Odg: Akustična gitara, koja?
« Odgovori #6 u: Prosinac 25, 2012, 10:08:18 prijepodne »
s Yamahom oprezno. Puževi su obično ok, pragovi i konjić se lako mijenjaju al takvoj đitri teško popraviš jebeni lak o kojoj sav zvuk i boja ovise. Biraj gitaru s debljim tijelom i plićim vratom koja nema debeli sloj glanz laka- bez obzira na marku. Tko zna svirat i iz kante izvuće najbolje, a btw najbolje akustare imaju samo vosak (flamenco gitare). Ak imas para yamaha ima odlicnih keramickih modela i onih od karbonskih vlakana.