Travanj 18, 2024, 14:49:45 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Jednostavnih 112l  (Posjeta: 14570 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kulikuli

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb
  • nikad se nemoj predat osim kad moraš
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #50 u: Travanj 15, 2014, 21:17:42 poslijepodne »
Neonke uživaju, neki dan je i pao mrijest, boje su im žarke i svijetle čak i pod mojom slabom rasvjetom, ( 18w / 112l ) iako nisu bile u planu za ovaj akvarij ipak sam ih stavio jer je moja mala kčer jako htjela neonkice, tak da su se udomaćile u ovaj akvarij zbog male, bilje napreduje, neke higrophilie su izašle izvan površine vode što mi je baš lijepi prizor, volim kad bilje počne rast iznad površine, to mu daje još jednu prirodnu notu :)

Offline Kulikuli

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb
  • nikad se nemoj predat osim kad moraš
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #51 u: Travanj 27, 2014, 18:55:22 poslijepodne »
Mali foto sešn, žal mi je samo kaj je fotić star i loš, pa se nevidi baš najbolje sitni detalji, pogotovo mahovina koju sam samo ubacio prije par mijeseci dve šake pa nek raste kako hoće, tako da se razmilila po cijelom akvariju po malo, bilje buja i raste polako van na zrak ;)

Offline Kulikuli

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb
  • nikad se nemoj predat osim kad moraš
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #52 u: Listopad 27, 2014, 19:09:18 poslijepodne »
Eto, dugo me nema, zbog kroničnog nedostatka zdravlja, novaca i vremena bijah primoran da rasformiram sve akvarije, osim ovog, taj je ostao, mada skoro uopće ne močim ruke u njega, i dalje "jednostavni" funkcionira odlično i bez moje bilo kakve intervencije, sve lijepo napreduje, priroda se o sebi brine sama...

Offline elvis123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 50
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Čakovec (Ivanovec)
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #53 u: Listopad 27, 2014, 19:47:25 poslijepodne »
Kulikuli ,moram priznati da mi je tvoj akvarij bio inspiracija za moj novi setup, dakle, s pijeskom kao podlogom,kulijima,mahovinom i nezahtjevnim biljem.također,imam kozice,neonke i pristele..Svaka čast!

Offline Kulikuli

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb
  • nikad se nemoj predat osim kad moraš
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #54 u: Listopad 28, 2014, 00:47:48 prijepodne »
Kulikuli ,moram priznati da mi je tvoj akvarij bio inspiracija za moj novi setup, dakle, s pijeskom kao podlogom,kulijima,mahovinom i nezahtjevnim biljem.također,imam kozice,neonke i pristele..Svaka čast!
Hvala kolega elvise, to mi je zbilja drago, nekog inspirirati je zbilja lijepo za čuti, ono što je kod ovakvih postava najbolje što zaista ne traže nikakvo održavanje, već sami rastu i napreduju dok sam ja pored njega samo promatrač i gledam kako priroda radi svoje, i naravno uživam u tom pogledu, kad god mi neko dođe i vidi aq često komentar bude," u, tu ima puno posla oko tog ", ili " sigurno traži puno vremena ", pa kad im kažem da ja gotovo ne diram u njega, i da apsolutno nema posla oko tog s nevjericom me gledaju. To je mali eko sustav koji odlično funkcionira i ja jednostavno uživam u njemu.

Offline Kulikuli

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb
  • nikad se nemoj predat osim kad moraš
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #55 u: Listopad 29, 2014, 16:55:05 poslijepodne »
Da napomenem, akvarij je od 112l, a osvjetljava ga samo jedna neonka od 18w, nema co2, nema makro mikro, nema kemijanja, ništa, a bilje raste lijepo i zdravo, prava milina, slika malo sa strane, u pozadini na kraju u desnom kutu cvate anubias ;)

Offline viktori

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #56 u: Listopad 29, 2014, 18:26:24 poslijepodne »
Impressive! :O

Koji fotoperiod? Temperatura?

Offline Kulikuli

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb
  • nikad se nemoj predat osim kad moraš
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #57 u: Listopad 30, 2014, 00:45:48 prijepodne »
Svijetli 11 sati, temperatura sobna, tako da je preko dana nekih 23 do 26 stupnjeva, po noći pada oko 20, pošto se grijem na drva, grijač stavljam samo po zimi kada je baš jako hladno pa da baš temperatura ne padne pred jutro pre jako, čitao sam na nekim stranim stranicama da grijači u biti i ne trebaju jer temperatura vode i u prirodnim staništima po noći pada čak i ispod 20 stupnjeva u tropskim šumama i da je ta oscilacija u temperaturi dan - noć  dobra za metabolizam i zdravlje organizama, a pošto preferiram organizmima koje imam u aq omogućiti što bolje i prirodnije okruženje i uvijete, to prakticiram. Ribe i koze su mi zdrave i nikad bolesne, imaju jarke boje i dobar apetit.

Offline Cannibal Hector

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #58 u: Studeni 01, 2014, 14:33:13 poslijepodne »
Možda u nazivu teme jest jednostavno, ali nije to baš jednostavno. Lijepo je. Samo možda mi isto nedostaje neka visoka biljka u barem jednom uglu.

Offline Kulikuli

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb
  • nikad se nemoj predat osim kad moraš
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #59 u: Studeni 01, 2014, 14:47:18 poslijepodne »
Možda u nazivu teme jest jednostavno, ali nije to baš jednostavno. Lijepo je. Samo možda mi isto nedostaje neka visoka biljka u barem jednom uglu.
Vjeruj, ovaj akvarij sa punim opravdanjem nosi naziv "jednostavni" ;)

Offline Cannibal Hector

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #60 u: Studeni 01, 2014, 14:48:45 poslijepodne »
Ne vjerujem da u akvaristici ima išta jednostavno. Nešto je lakše, nešto teže, ali za sve treba trud. Samo od sebe neće to lijepo izgledati  :)

Offline Kulikuli

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb
  • nikad se nemoj predat osim kad moraš
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #61 u: Studeni 01, 2014, 15:05:19 poslijepodne »
Ne vjerujem da u akvaristici ima išta jednostavno. Nešto je lakše, nešto teže, ali za sve treba trud. Samo od sebe neće to lijepo izgledati  :)
Ima. Sve je stvar pristupa, kako u životu tako i u akvaristici, sve što radimo ogledalo je nas samih, pa tako i ovi naši akvariji ovdje na forumu su na neki način preslike nas, naših misli, dijela, osjećaja i filozofije, i karakteriziraju nas.

Offline Kulikuli

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb
  • nikad se nemoj predat osim kad moraš
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #62 u: Studeni 17, 2014, 14:41:14 poslijepodne »
Mali update, zbog novog rasporeda namještaja u sobi i akvarij se morao pomicati, pa kad sam već ga morao cijelog prazniti, malo sam se poigrao sa panjevima što su bili predviđeni za drugi akvarij, od kojeg sam odustao pa sad prazan stoji na tavanu... :'(

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #63 u: Studeni 17, 2014, 16:27:19 poslijepodne »
odlicno izgleda! imas cryptu svezanu za panj? znam da moze, ali nisam nikada to radio. bas je super tamo legla...

Offline Kulikuli

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb
  • nikad se nemoj predat osim kad moraš
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #64 u: Studeni 17, 2014, 16:50:54 poslijepodne »
odlicno izgleda! imas cryptu svezanu za panj? znam da moze, ali nisam nikada to radio. bas je super tamo legla...
Nije kripta, kripte su zasađene, ak misliš na ovaj panj u sredini to je anubias, ne znam točno koji, istina dosta liči na kriptu jer ima velike izdužene listove, inače nikad ništa ne vežem za ništa, svi ovi anubiasi  su samo utaknuti u šupljine panjeva i tako su se primili, a mahovinu samo ubacim pa gdje se primi... primi; ne upotrebljavam ni flaks ni konac. Nisam znao za kriptu da može tako, al sam primjetio da mi se ludviga primila korjenjem za panj.

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #65 u: Studeni 17, 2014, 17:23:31 poslijepodne »
a jos sam gledao jel crypta ili anubias....sta ces, stare oci...

Offline Kulikuli

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb
  • nikad se nemoj predat osim kad moraš
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #66 u: Studeni 17, 2014, 17:38:34 poslijepodne »
a jos sam gledao jel crypta ili anubias....sta ces, stare oci...
:nerd: :D Ma je, taj anubias je skroz sličan po listovima kripti, ostali su "nana", jedino taj na vrhu mangrova panja je neki divlji.

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #67 u: Studeni 17, 2014, 22:05:25 poslijepodne »
ma, svezat cu ja koju cryptu na kamen pa cu provjerit situaciju.... i tako planiram renoviranje manjeg akvarija.

Offline Kulikuli

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb
  • nikad se nemoj predat osim kad moraš
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #68 u: Studeni 18, 2014, 12:50:00 poslijepodne »
ma, svezat cu ja koju cryptu na kamen pa cu provjerit situaciju.... i tako planiram renoviranje manjeg akvarija.
Sigurno če se primiti, kripte imaju jak korijen, ajd baš me zanima, moram se ispraviti nije se ludviga primila za panj, neznam što mi ludviga bila na pameti, nikad ju nisam ni imao u akvarijima, već rotala se korijenjem primila za panj, eto mali ispravak netočnog navoda ;)

Offline Kulikuli

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb
  • nikad se nemoj predat osim kad moraš
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #69 u: Studeni 18, 2014, 16:21:15 poslijepodne »
Ljudi moji neonke mi se svaki čas mrijeste, danas opet ludnica u akvariju, cijelo prije podne se natjeravaju, trljaju i bacaju ikru,i to sad sve češće i češće, izgleda da im odgovaraju parametri i uređenje kod mene, naravno sve to završi u ustima njih ili pristela koje ih danas u stopu prate, a ono što padne na dno vidim da kuliji maste brk. Jel imo tko slično iskustvo s neonkama i s njihovim mrijestom, da tako učestalo bacaju ikru mi je malo nevjerojatno... -?

Offline kliker

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1155
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Donja Lomnica VG
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #70 u: Studeni 18, 2014, 17:07:24 poslijepodne »
Iskreno prvi puta čujem da je kod nekoga u zajedničkom ima slučaj mrijesta nenonki.
Meni se rasbore stalno mrijeste ali ih kao i kod tebe prate sustanari pa ništa od toga

Offline Kulikuli

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb
  • nikad se nemoj predat osim kad moraš
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #71 u: Studeni 18, 2014, 22:18:21 poslijepodne »
Čitao sam dosta o tome, da ih je teško mrijestiti, i uopće potaknuti, al ovo danas je bila totalna ludnica, i ranije sam par puta primjetio da se trljaju i bacaju ikru, al ovak još nisu, pravi "gang bang" :D,  živa ludara, cijelo jutro pa akvariju pršti ikra na sve strane. Možda je tako jer je kod mene voda smeđa od silnih panjeva i granja, pa time i dosta kisela, rasvjeta ful slaba a dosta je bilja, grijača nema tak da je ujutro malo hladnije, pa se to valjda sve posložilo i potaknulo za mrijest, ko če ga znat? -?

Offline kliker

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1155
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Donja Lomnica VG
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #72 u: Studeni 18, 2014, 23:10:36 poslijepodne »
A s druge pak strane opet bi bilo previše muke  za podignuti malce pa neznam koliko je to isplativo s obzirom na samu cijenu ribe.
Istina da je uvijek nekako slađe kad sam nešto napraviš ali opet...

Offline viktori

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #73 u: Studeni 18, 2014, 23:43:19 poslijepodne »
Daj snimi akciju i baci na youtube? :)

Offline Kulikuli

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb
  • nikad se nemoj predat osim kad moraš
Odg: Jednostavnih 112l
« Odgovori #74 u: Studeni 19, 2014, 12:53:00 poslijepodne »
Daj snimi akciju i baci na youtube? :)
Vrlo rado, samo nemam kameru kojom bi mogao to snimiti, probao sam snimit al kamera nije neka i akvarij je dosta taman tak da se na snimki baš ništ ne vidi dobro, jedino kad bi dodao još svijetla nekako sa lampama, a i danas je mir, to im je jučer valjda bio dan za mrijest, valjda se sve posložilo da ih potakne, danas miruju ;)