Travanj 26, 2024, 19:13:22 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Gro lux 8w...  (Posjeta: 1561 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

eriocaulonis

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Gro lux 8w...
« u: Prosinac 15, 2009, 00:33:43 prijepodne »
...kako ih staviti u cayman 60 ali ne na sredinu  jer su tu već dvije lampe po 15w nego sastrane uzduž bočnih strana akvarija tako da mi i ti dijelovi akvarija također budu osvijetljeni?? Nadam se da sam dobro opisao.

Jel netko to pokušavao i ako je može neke slike i/ili još bolje savjet/upute.

Hvala unaprijed svima koji se jave!

 :star:

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: Gro lux 8w...
« Odgovori #1 u: Prosinac 15, 2009, 00:56:54 prijepodne »
U Kalistu imaš za kupiti gotovih konzola za 8w T5 fluo cijevi (znači grla, nosač, prigušnica) čija duljina je oko 35 cm, širina 2 cm, a visina 4.5 cm. Ne znam dal bi to pasalo u poklopac od Caymana 60, ali to je najednostavnije rješenje. Uz njih se dobije neki sistem za montiranje u obliku dva komadića plastike veličine manje od 1 cm koji se mogu ušerafiti ili zalijepiti za poklopac, a na njih se onda vodilicama pričvrsti konzola. Jedini problem bi mogao biti kaj konzola nema vodotijesna nego obična grla, ali ako te strah možeš ih zasilikonirati. I u duljinu moraš računati još 3-4 cm početka kabela koji viri iz ulaza za struju, znači ukupno oko 40 cm, jedino ako misliš rezati poklopac na mjestima gdje ulaze kablovi. Cijena te konzole je oko 50 kuna, dobiješ i jednu cijev, mislim warm daylight. :)
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

eriocaulonis

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Gro lux 8w...
« Odgovori #2 u: Prosinac 16, 2009, 23:35:18 poslijepodne »
E hvala ti Wickerman. Sve ostalo znam ali me zanimalo jel netko rezao poklopac pa da još štošta pitam kod rezanja da nešto bitno ne prerežem ;-) I ta grla...da...grrrrrr...mogli su ih napraviti kak treba a ne ovak kakva jesu...


Offline coka88

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški   Dob: 44
Odg: Gro lux 8w...
« Odgovori #3 u: Prosinac 30, 2009, 20:36:13 poslijepodne »
Kako napreduje projekt? Imam isti akvarij i problem s tim krajevima u caymanu. Ako možeš stavi neku sliku :please:
Zadar-Varoš

eriocaulonis

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Gro lux 8w...
« Odgovori #4 u: Siječanj 14, 2010, 23:29:08 poslijepodne »
A nikak nažalost. Gladao sam kako da ju stavim sastrana u poklopcu ali mora se rezati ali ako budem rezao onda bi voda isparavanjem mogla doći do neželjenih mjesta u poklopcu...pa o tom više ne razmišljam. Ali sam u BOJE I LAKOVI kupio metar samoljepljive folije koja izgleda kao "ogledalo" i zalijepio ju na već onaj postojeći Caymanov bijeli reflektor iznad svijetala. Povećalo je svjetlost dosta, ali možda probam kroz neko vrijeme stavit i baš prave reflektore da vidim hoće li oni povećati još više svijetlost.

Iduću akvarij ću pravit sam po svojim dimenzijama i složit svijetla kak želim, ovo s Caymanima, pogotovo manjima, je malo zeznuto za dodavanje i pojačavanje rasvijete.

 :star:

Offline coka88

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški   Dob: 44
Odg: Gro lux 8w...
« Odgovori #5 u: Veljača 10, 2010, 00:21:21 prijepodne »
Stavi obavezno reflektore, dosta će povećeti intezitet svjetla, ja sam u svome bacio reflektor od cajmana (ako to možemo nazvati reflektorom) i stavio dva reflektora od juvela.
Između dvi lampe stane još jedna ali od 14 w, stavio sam ju putem glomata, ali opet ostaje problem s tim kutovima.
U sredini sve buja,raste, a krajevi ćernobil...
Sretno s dogradnjom...
Zadar-Varoš