Ožujak 28, 2024, 18:38:28 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: RedSea MAX NANO  (Posjeta: 53398 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #75 u: Veljača 02, 2017, 13:30:37 poslijepodne »
Da me niko krivo ne svati, stvarno bez lose namjere, iskreno mucija sam se s ovim nabacanim velikim slovima (triba mi da skuzim) , a i nisam bas potkovan, istinu za rec, ali kako je zakljucio s@ki: "Što mislite koliko bi oti AF ima bocica da ne vrti ukrug?".
A sto se przine tice, trpimirovic samo bez sekirancije....nemoj se idit.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk


Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #76 u: Veljača 03, 2017, 11:28:26 prijepodne »
Jutros voda kristalno čista :)

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #77 u: Veljača 14, 2017, 09:41:10 prijepodne »
Ima kaj novog?  :question:

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #78 u: Veljača 15, 2017, 20:34:38 poslijepodne »
Ima kaj novog?  :question:

Evo, jučer sam kontaktirao tehničku podršku Red Sea vezano za buku povratne pumpe i jutros sam dobio odgovor da će ''upgrade spare parts'' poslati na trgovca. Iznenadio sam se na tako brzom odgovoru. Nemam pojma što će poslati, pretpostavljam da će to biti antivibracijske nogice ili kakva antivibracijska guma. Jedino moram vidjeti kako ću onda to pokupiti od trgovca :)

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #79 u: Veljača 15, 2017, 21:49:42 poslijepodne »
Ima kaj novog?  :question:

Evo, jučer sam kontaktirao tehničku podršku Red Sea vezano za buku povratne pumpe i jutros sam dobio odgovor da će ''upgrade spare parts'' poslati na trgovca. Iznenadio sam se na tako brzom odgovoru. Nemam pojma što će poslati, pretpostavljam da će to biti antivibracijske nogice ili kakva antivibracijska guma. Jedino moram vidjeti kako ću onda to pokupiti od trgovca :)

 Standard kod RedSea ! Takva iskustva imam i ja sa njima , tehnicka podrska im je brza i susretljiva ! Par puta sam telefonirao sa njima spajaju sa odrednjenim odjelom jednom bila kemija drugi put tehnika ! Za svaku pohvalu !
 Reci trgovcu da ti posalje to besplatno i posalji mu odgovor mejl od Red Sea !Ako zeza trgovac kako znaju ;) javi opet RS pa ces vidjeti kako onda
moze ;)

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #80 u: Veljača 25, 2017, 18:42:21 poslijepodne »
Rezervni dijelovi za ''upgrade'' Red Sea povratne pumpe su negdje na putu. Šalju mi novi impeler i novu PVC cijev s plastičnim koljenom?!??? Iskreno, uopće ne znam što misle s tim riješiti jer sam već stavio silikonsku cijev da smanjim prijenos vibracija, izolirao povratnu komoru s neoprenom.... Očekivao sam antivibracijske priljepke/nogice no na fotki ispada da šalju navedeno.

Prošli tjedan mi je došla pošiljak tonga kamena 10kg. Da sam znao da je s tim kamenom nemoguća misija bilo što zaljepiti, barem meni, ne bih naručivao. Do sada sam uvijek došao u trgovinu, vidio kamen koji mi se sviđa, uzeo ga i to je to. Kako nema kod nas u ponudi bilo što izloženo, naručio sam paket od kojeg sam mislio polijepiti nešto. Na žalost, samo epoxy nije dovoljno mekan da polijepi ono što bih želio, dodavati cianoakrilat u enormnim količinama nema smisla. U konačnici sam uspio polijepiti što sam želio, čak sam i testirao ljepljene spojeve na način da sam sa svih strana podignuo ''skulpturu'' da vidim hoće li popustiti spojevi. Spojevi nisu popustili već se raspao kamen. Onda sam lijepio drugi put pa sam malo žešće pritisnuo i onda mi se sve smrvilo u ruci. Sad kamen koji lijepim izgleda kao smrskana kost koju treba pošerafiti vanjskim fiksatorima. Nije ni to tako jako strašno ako će se koralina poloviti na spojeve i ako ću na te spojeve biti moguće zalijepiti koralje. Razmišljao sam i s inox knauf vijcima pošerafiti kamen za kamen uz lijepljenje no ne da se mrvi nego se raspada. Sada tražim neki modul od keramike koji mi odgovara ali opet dok ga ne vidim u živo ne znam da li mi odgovara ili ne a košta cca. 100€ za moj tank. Veličina 25x25x35cm recimo.

Evo kako je izgledalo predzadnje ljepljenje :)

I kakvo je trenutno stanje u tanku.

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #81 u: Veljača 25, 2017, 19:31:28 poslijepodne »
Kao prvo zelio bi te pod hitno odvratiti od ideje sa inox  vijcima !  Metal nikako za spojeve u morskoj vodi ,cak i onaj otporan na morsku vodu ispusta i vremenom korodira !Alternativa  su plasticni vijci sa debelim navojom kao i acryl / plexiglas cijevi kao stabilna alternativa !
Za ljepljenje ti ne pomazu ljepila na cianacrylat bazi da ih stavis 5 kg ! Ljepila ( ona svakodnevna )uopce nisu za ovako nesto vec reff cement  ili epoxy za morsku vodu predvidjen-reff safe !
  na tvom mjestu bi ti preporucio da dobro razmislis  ovo da promjenis ma za vrhunsku keramiku !  Izgleda jeko porozan i mek , to si vec primjetio :) :) pa to i je odlika dobrog kamena kao i njegova poroznost !Nema te keramike na svijetu koja je ljudskom rukom napravljena da ce to postici a o nus pojavama da e govorimo  !
         Izgleda  ti kamen super zadrzi ga obavezno  , forma ,struktura ,poroznost jedino sto cisto sumljam da je sa Tonge  :roll: ;) sto mu uopce ne smanjuje osobitosti koje sam naveo promatrajuci tvoje slike !

 
   

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #82 u: Veljača 25, 2017, 20:34:48 poslijepodne »

         Izgleda  ti kamen super zadrzi ga obavezno  , forma ,struktura ,poroznost jedino sto cisto sumljam da je sa Tonge  :roll: ;) sto mu uopce ne smanjuje osobitosti koje sam naveo promatrajuci tvoje slike !


   

Na žalost, to je predzadnje ljepljenje kamena i ta se ''skulptura'' raspala. Da ju nisam zdrobio, slučajno, bila bi sad u tanku... Sad je nešto sasvim treće i pitanje je da li ću to tako staviti u akvarij. Kad se sve posuši poslikat ću.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #83 u: Veljača 26, 2017, 08:56:37 prijepodne »
Gledam po Youtubeu pa nailazim na različite informacije. Da li će koralina prekriti ove nakaradno ljepljene spojeve na razini djeteta iz vrtića ili neće? I da li će se koralji htjeti zaljepiti i rasti na ovakvoj podlozi? I da li ima netko fotke ljepljenja i nakon nekoliko mjeseci da vidim uživo kao se izjednačila boja ili nije?

Kako se sve podrobilo nakon ljepljenja i to na dijelovima gdje nije ljepljeno morao sam od krhotina rekonstruirati kamen :(

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #84 u: Veljača 26, 2017, 09:59:25 prijepodne »
Dobro si ti to poljepio  ;) kad te muči boja trebao  si kupiti epoxy u boji koraline.Meni se na ovaj obični epoxy jako sporo točnije nikako ne hvata koralina.Za razliku od stakla gdje se širi jako brzo.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #85 u: Veljača 26, 2017, 11:10:21 prijepodne »
Dobro si ti to poljepio  ;) kad te muči boja trebao  si kupiti epoxy u boji koraline.Meni se na ovaj obični epoxy jako sporo točnije nikako ne hvata koralina.Za razliku od stakla gdje se širi jako brzo.

Nisam uzimao ljubičasti epoxy zato što je suhi kamen pa da nemam ''zebru''. Imam neko rješenje i za te vidljive spojeve samo moram prvo isprobati na komadičku kamena. Mislim da će biti OK samo mi treba malo vremena.

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #86 u: Veljača 26, 2017, 11:10:42 prijepodne »
Moguce da je stvar u impeleru i da zbog njega proizvodi puno vibracija, buke. To je sicce pumpa mislim, i nije prvi slucaj da su glasne, valjda njim promakla losa serija
Ako ti izgleda da je zbog kontakta s staklom i nemas gumene nogice mozes montirat ispod nje odrezan komad gumene cijevi da sjedi na njoj, nije neko high tech rjesenje ali odlicno funcionira  :)

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #87 u: Veljača 26, 2017, 11:46:08 prijepodne »
Moguce da je stvar u impeleru i da zbog njega proizvodi puno vibracija, buke. To je sicce pumpa mislim, i nije prvi slucaj da su glasne, valjda njim promakla losa serija
Ako ti izgleda da je zbog kontakta s staklom i nemas gumene nogice mozes montirat ispod nje odrezan komad gumene cijevi da sjedi na njoj, nije neko high tech rjesenje ali odlicno funcionira  :)
Da, to sam već sve napravio. Izolirao čitavu povratnu komoru neoprenom i stavio silikonsku cijev do izlazne mlaznice.

TrpimirovichDesignStudio


Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #88 u: Veljača 27, 2017, 10:13:03 prijepodne »
ako se nedaj bože opet razleti uzmi cement i poljepi.
Ja sam koristio od Aquaforesta, naravno da ne moraš baš taj.
Ljepi super, lako je radit s njim, pogotovo ovako na suho a u 10min imaš čvrstoću za koju se trebaš prilično potruditi da rastepeš.
diy-audio.com.hr

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #89 u: Veljača 27, 2017, 10:32:34 prijepodne »
ako se nedaj bože opet razleti uzmi cement i poljepi.
Ja sam koristio od Aquaforesta, naravno da ne moraš baš taj.
Ljepi super, lako je radit s njim, pogotovo ovako na suho a u 10min imaš čvrstoću za koju se trebaš prilično potruditi da rastepeš.

Ma tu sam se zaje... Lijepio sam s AF dvokomponentnim ljepilom jer sam bio nestrpljiv čekati da dođe AF cement... No, što je tu je. Sad je sve poljepljeno s AF dvokomponentnim ljepilom jedino što bih sad morao malo ''požbukati'' te spojeve da se baš ne vide. Kompletno sam promijenio rockscape jer kako se raspalo kamenje, više nisam nikako mogao dobiti ono što sam prvotno zamislio.

Kći mi kaže da sam zalijepio Sid-a iz Ice Age-a :)

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #90 u: Veljača 27, 2017, 10:49:44 prijepodne »
Sačekao bi još da se dobro stvrdnu spojevi i ispari sve iz 2K ljepila ! Žbukanje je problematično jer ne " hvata " cement na ovaj epoxi!
Problem možeš rješiti da sa epoxijem naneseš još jedan tanki sloj preko ovog i na njega malo suhog pijeska ili lomljenog koraljnog pjeska pritisnes u epoxi ! Tako ćeš dobiti prirodniju strukturu na spojevima i dobru podlogu , na koju možeš da naneseš " žbuku " tanko i malo rjedje zamješanu!
 Tad ćeš dobiti čvrste i optički dobre spojeve !!

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #91 u: Veljača 27, 2017, 10:56:36 prijepodne »
Sačekao bi još da se dobro stvrdnu spojevi i ispari sve iz 2K ljepila ! Žbukanje je problematično jer ne " hvata " cement na ovaj epoxi!
Problem možeš rješiti da sa epoxijem naneseš još jedan tanki sloj preko ovog i na njega malo suhog pijeska ili lomljenog koraljnog pjeska pritisnes u epoxi ! Tako ćeš dobiti prirodniju strukturu na spojevima i dobru podlogu , na koju možeš da naneseš " žbuku " tanko i malo rjedje zamješanu!
 Tad ćeš dobiti čvrste i optički dobre spojeve !!

Tako nešto sam i namjeravao napraviti ali ne s epoxyjem nego s cianoakrilatnom pastom i smljevenim koraljnim kamenom.

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #92 u: Veljača 27, 2017, 11:23:13 prijepodne »
Hm , to je mogućnost ali unosiš još jednu novu komponentu na novoj bazi ( epoxi- cianakrilat sa kamenom i eventualno taj reef cement ! Što manje različitih elemenata sigurniji su ti spojevi ! Cianakrilat nije flexibilan i  pravi čvrst spoj al ne poveziuje strukturu materijala već samo vanjsku površinu !
Svakodnevno radim sa ovim materijalima pa ti pričam iz dugogodišnjeg iskustva šta sa čime pravi dobar spoj a šta ne ! Za reff je još teže jer ne mogu svi materijali pa sam ti naveo ove koji su Safe

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #93 u: Veljača 27, 2017, 11:27:13 prijepodne »
Hm , to je mogućnost ali unosiš još jednu novu komponentu na novoj bazi ( epoxi- cianakrilat sa kamenom i eventualno taj reef cement ! Što manje različitih elemenata sigurniji su ti spojevi ! Cianakrilat nije flexibilan i  pravi čvrst spoj al ne poveziuje strukturu materijala već samo vanjsku površinu !
Svakodnevno radim sa ovim materijalima pa ti pričam iz dugogodišnjeg iskustva šta sa čime pravi dobar spoj a šta ne ! Za reff je još teže jer ne mogu svi materijali pa sam ti naveo ove koji su Safe

Samo vanjsku površinu namjeravam maskirati. Sve ostalo je poljepljeno. Ovo je čisto radi estetike i da se koralina lakše zalijepi.

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #94 u: Veljača 27, 2017, 11:55:13 prijepodne »
Hm , to je mogućnost ali unosiš još jednu novu komponentu na novoj bazi ( epoxi- cianakrilat sa kamenom i eventualno taj reef cement ! Što manje različitih elemenata sigurniji su ti spojevi ! Cianakrilat nije flexibilan i  pravi čvrst spoj al ne poveziuje strukturu materijala već samo vanjsku površinu !
Svakodnevno radim sa ovim materijalima pa ti pričam iz dugogodišnjeg iskustva šta sa čime pravi dobar spoj a šta ne ! Za reff je još teže jer ne mogu svi materijali pa sam ti naveo ove koji su Safe

Samo vanjsku površinu namjeravam maskirati. Sve ostalo je poljepljeno. Ovo je čisto radi estetike i da se koralina lakše zalijepi.


  To mi je  jasno o tome  i pričam ! Napisao sam ti  koji materijali ljepe preko epoxia i kako možeš dobar/ čvrst , dugoročan i estetski privlačan  spoj između različitih materijala da postigneš ;)

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #95 u: Veljača 27, 2017, 20:49:34 poslijepodne »
Čitam baš na kutiji od Afix Glue-a da su komponente otrovne za vodeni život s dugotrajnim djelovanjem. Komponenta A je bisphenol-A epichlorhydrin, a komponenta B uglavnom masne kiseline. Nekakva logika mi govori da sve dok do kraja ne odreagiraju otrovne komponente i ne postanu stabilne nije pametno stavljati u akvarij ništa živo. E sad, neki epoxdi se ne preporučaju stavljati u tank u većim količinama jer skimmer počne proizvoditi enormne količine pjene radi masnoća iz epoxida. Nemam još ništa konkretno u tanku za ubit osim bakterija tako da nije neka šteta, no ova činjenica me malo zaintrigirala iz razloga što na svim dvokomponentnim epoxidima koje možemo nabaviti po nekakvim trgovinama boja i lakova imaju identične oznake i upozorenja a nisu ''reef safe'' a ovaj je ''reef safe'' iako je pojedinačno svaka komponenta otrovna?

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #96 u: Veljača 27, 2017, 22:26:06 poslijepodne »
       e neka si ovo napisao sto si pronasao  :klap:! Ja to vec godinama  i pisem i tvrdim !Ljudi citaju i ono  u komentarima ti pisu ili  misle sta ovaj sad nama pametuje !
                Nakon dugo godina proucavanja toga ja sam misljenja da je to isto bio miliput za  skulptore i popravke , onaj saniterski za cijevi ili ovaj akvaristicki u posebnom pakovanju ! ;)
Ista stvar sa ovim termo glue sto se topi u  toploj vodi  kupovao ga prije u kantama od 5 kila za moj posao sad ga pakuju akvaristima u male posudice za debele pare ! Prije smo uzimali patronu onog vruceg ljepila sto se topi u sprici i topili u vodi ........
                   Reef cementi su samo probrani cementi koji su bez aromata i mogu nastaviti listutih usvojenih ili prisvojenih produkata za akvaristiku !
    Morska akvaristika je milijunski biznis i industrija izbacuje nove produkte al ne izmislja uvjek na novo toplu vodu !

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #97 u: Veljača 28, 2017, 07:31:59 prijepodne »
Osobno iskustvo: nakon čitanja i proučavanja neta i stranih foruma odluku za lijepljenje sam donio ipak na tome kaj ekipa najviše koristi i kaj se pokazalo pouzdanim i naravno lako dostupnim (miliput), čvrsto i stabilno, s vremenom se spojevi nisu ni vidjeli, slika u prilogu....

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #98 u: Veljača 28, 2017, 09:06:32 prijepodne »
Tenax ljepilo za kamen ja koristija i preporuka. Bijela je boja ljepila ali kad stisne doslovno je kao jedno tijelo.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #99 u: Veljača 28, 2017, 09:23:02 prijepodne »
Zapisao sam u tekicu sve proizvođače koji se koriste :)
Dobro je meni primio AFix Glue i prvi put no raspao se kamen a ne spoj. Kamen je lagan i krhak. Problem je moje neiskustvo s ljepljenjem takvog kamena. Drugo što me mučilo je hoće li se alge poloviti na Afix Glue jer sam ja to onda onako inženjersko-medicinski zagipsao da nema šanse da se bilo što odlomi i napravi sra... odnosno razbije tank. Sad je sve OK, riješio sam sve i danas ili sutra bi trebao kamen biti u tanku! Tnx svima na podjeli iskustva.