Ožujak 29, 2024, 00:49:01 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: RedSea MAX NANO  (Posjeta: 53424 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #125 u: Svibanj 16, 2017, 20:13:52 poslijepodne »
Pa otkud je prodavač?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Vogelfarm

Trpimirovich Design Studio


Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #126 u: Svibanj 16, 2017, 20:26:31 poslijepodne »
I ok je da naplati poštarinu jer ja mogu živjeti u Afganistanu a kupiti tank kod njih i zašto da on sad meni kao trgovac plaća poštarinu za rezervni dio koji je u obavezi proizvođača? RS je mogao poslati pumpu za Zagreb ali smo mi Balkanci pa neće. A Vogelfarm, g. Martin, mi je sve do sada korektno isporučio, u dogovorenim rokovima. Tank je dostavljen u kutiji bez crtice i ogrebotine tako da mi je bilo žao baciti kutiju. Prije par tjedana kontaktirao sam Aquael vezano za rezervni dio za filter i poslali su mi bez pitanja i bez računa o kupnji na kućnu adresu DHLom. Samo sam im napisap gdje sam kupio i poslao fotografiju filtera i slomljenog dijela.

Trpimirovich Design Studio


Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #127 u: Svibanj 16, 2017, 21:44:11 poslijepodne »
cuj ti mjesas neke tvoje poglede(koji su logicni)  sa uobicajnim RS poslovanjem , distribucijom i maloprodajnoj prodaji  !Sasvim druga stvar je kako su  regulisane : A-zakonske odredbe i B : interne stvari izmedju RS i njihovih distributera !  Tu ti stvari ovako stoje : Zato bi ti on slao o svom trosku ! Zato sto mu je to obaveza za razliku od nekih firmi RedSea ne salje nista direktno kupcu vec to radi preko distributera !Vogelfarm ne kupuje preko  3 kantuna RS vec kao ovlasceni diostributer dobiva direktno od RS ,  Za EU je sjediste u Njemackoj u Düsseldorfu (samo kancelarije i centrala )  dok roba dolazi iz lagera u Francuskoj (aquariumi Reefer serije  , D i E max ) Tehnika i kemija  dolazi uglavnom iz Njemacke ,GB i Francuske ! Tako da se ta roba distriburira za ovlastene distributere ili veleprodajne ducane !
U slucaju reklamacije na RedSea oni salju distributeru koji tebi treba da besplatno prosljedi ! Kod prvih djelova koje si dobio bio je upgrade od proizvodjaca sad je izmedju kulantnih i garantnih razloga (ne znam koliko ti je stara oprema )  !Sve troskove koje ima distributer on moze da  obracuna sa Fabrikom ;)
Zato kazem da te vuce za nos ! Amen ! :) :)
   Ako cemo jos dalje i da naplacuje sto ti nebi smetalo kako kazes u EU iz Austrije za RH mogao ti je prve djelove poslati za 3.50 eura neosigurane ili za 5.50 Eur sa osiguranjem (tezina do 500 G ) ako ne pase onda postoji paketic do 2 KG za 8 i nesto Eura  a najskupla varijanta je paket do 5 KG za 18 Eura ! 
Zato nemoj  ga braniti niti reci sto RS mi ne posalje direkto !Ovo su fakte oko distribucije RS produkata  !
Da je to bilo kod nas preko dealera koji kuopuje preko 3 ruke pa ajde al ovako NO MERCY ;)

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #128 u: Svibanj 16, 2017, 21:44:47 poslijepodne »
Da se vratim na temu. Evo par fotki.

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #129 u: Svibanj 16, 2017, 21:51:22 poslijepodne »
lijepo se razvija ! :)

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #130 u: Svibanj 17, 2017, 09:44:04 prijepodne »
Dobro izgleda. Ciano nemoj brigat kad dode sve na svoje otice on sam od sebe  ;). Ja ga imam na nekim mjestima i ne zamaram se previse. Daj jednu onako full iz daljega da vidimo kako izgleda.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #131 u: Svibanj 17, 2017, 09:48:36 prijepodne »
Dobro izgleda. Ciano nemoj brigat kad dode sve na svoje otice on sam od sebe  ;). Ja ga imam na nekim mjestima i ne zamaram se previse. Daj jednu onako full iz daljega da vidimo kako izgleda.
Ne brine me ciano :)
Više me brinu malo nekompatibilne kozice s koraljima. Camelback se bacio na stiloporu jer je mali frag i baš su mu polipi ukusni. Trebao sam pričekati da se sve razraste. A opet nije bilo za kupiti Wurdemani...

Trpimirovich Design Studio


Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #132 u: Svibanj 17, 2017, 09:52:02 prijepodne »
Imas nesto aiptasia pa ides na wundermani ili onako za bio raznolikost ?

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #133 u: Svibanj 17, 2017, 09:58:19 prijepodne »
Imas nesto aiptasia pa ides na wundermani ili onako za bio raznolikost ?
Došlo mi je s par fragova nekolino neprimjetnih aiptasia pa sam ih mislio odmah u startu riješiti s Wurdemani kozicom ali kako je nisam mogao nabaviti uzeo sam Camelback.

Trpimirovich Design Studio


Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #134 u: Svibanj 17, 2017, 10:05:56 prijepodne »
Osobno nebi nikad stavija frag ako ih ima. Camel nisam siguran da je rjesenje. Moj savjet ako vec oces zadrzat te fragove tu di su aiptasie na tu rupu stavi epoxy lipilo sta prije. Jedan moj prijatelj akvarist je isa s teorijom ma mogu ja to kontrolirat onako na izdvojenom je kamenu. U roku od 2 mjeseca komplet greben je bija pun aiptasia na kraju raskroira tank. Tako da oprezno jer znaju jako brzo se prosirit a onda je veci problem.

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #135 u: Svibanj 17, 2017, 10:47:57 prijepodne »
Imao sam 4 camel kozice i počistile su aiptasije kojih nije bilo puno nego su mi se provukle kroz nove fragove.Problem je nastao kad su ih počistile onda su se okomile na sve ostalo,posebno zoe. Dao sam ih kolegi i njemu ne rade probleme jer je tak od 600l i ima aiptasia za izvoz :)

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk


Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #136 u: Svibanj 17, 2017, 11:11:11 prijepodne »
Mnogi su mi se smijali ili vrte glavom , kad SVAKI novi frag ubacim za dan , dva u četvrtastu  plastičnu posudu prije sam imao mali tank 12 ili 15 litara ne sjećam se ! U posudi  voda iz akvarijuma mala nano streamica i plastična rešetka da se bolje vide uljezi  ! Poslje obaveznog dipanja u maloj zdjelici dolaze ovdje ! Koliko puta mi je to spasilo i živce i posao ! Tako komplikovano uspio sam izbjeći aiptasije koje nikad nisam imao i tanku !
   Je nekad tlaka al bolje spriječiti nego liječiti!
Posuda je samo po potrebi u upotrebi i startovana za 5 min dok aklimatizujem koralje  u glavnom tanku u kesi već je napunjena posuda temperiranom vodom  i stream u pogonu !

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #137 u: Svibanj 17, 2017, 18:25:55 poslijepodne »
Osobno nebi nikad stavija frag ako ih ima. Camel nisam siguran da je rjesenje. Moj savjet ako vec oces zadrzat te fragove tu di su aiptasie na tu rupu stavi epoxy lipilo sta prije. Jedan moj prijatelj akvarist je isa s teorijom ma mogu ja to kontrolirat onako na izdvojenom je kamenu. U roku od 2 mjeseca komplet greben je bija pun aiptasia na kraju raskroira tank. Tako da oprezno jer znaju jako brzo se prosirit a onda je veci problem.

U pico tanku sam u startu imao par aiptasia pa sam ih riješio što neiskustvom pa sam sje... vodu a neke su jednostavno nestale :) To je bilo davno...
Odlučio sam stavljati fragove jer mi je to interesantno, kao kad ti dijete raste pa se diviš svakom novom danu. Mogao sam nakrcati sve koraljima odjednom, no onda za pola godine više nemam gdje što piknuti. Pico tank je krcat, a sinularia polako lovi razmjere desetine tvoje  :D

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #138 u: Svibanj 17, 2017, 18:27:31 poslijepodne »
Imao sam 4 camel kozice i počistile su aiptasije kojih nije bilo puno nego su mi se provukle kroz nove fragove.Problem je nastao kad su ih počistile onda su se okomile na sve ostalo,posebno zoe. Dao sam ih kolegi i njemu ne rade probleme jer je tak od 600l i ima aiptasia za izvoz :)

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Problem je u veličini tanka, odnosno ne toliko veličina tanka koliko pomanjkanje koralja. Kozica kao takva mi je inače odlična izgledom, živčani Pinokio  :D

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #139 u: Svibanj 17, 2017, 18:32:50 poslijepodne »
Mnogi su mi se smijali ili vrte glavom , kad SVAKI novi frag ubacim za dan , dva u četvrtastu  plastičnu posudu prije sam imao mali tank 12 ili 15 litara ne sjećam se ! U posudi  voda iz akvarijuma mala nano streamica i plastična rešetka da se bolje vide uljezi  ! Poslje obaveznog dipanja u maloj zdjelici dolaze ovdje ! Koliko puta mi je to spasilo i živce i posao ! Tako komplikovano uspio sam izbjeći aiptasije koje nikad nisam imao i tanku !
   Je nekad tlaka al bolje spriječiti nego liječiti!
Posuda je samo po potrebi u upotrebi i startovana za 5 min dok aklimatizujem koralje  u glavnom tanku u kesi već je napunjena posuda temperiranom vodom  i stream u pogonu !

Je, bolje spriječiti nego lječiti, tu se slažem i ideja nije uopće loša. No, nikada nisam radio karantenski akvarij jer mi to smeta u kući. Koralji su dipani, a aiptasia da ju i utamanim limunskom kiselinom trebao bih par tjedana imati tako mali tank i promatrati hoće li se negdje pojaviti koja nova. To je jednostavno proces koji predugo traje i o kojem moram onda dodatno brinuti a da ne pričam da imam onda uz glavni tank nekakav neugledan tank ili kantu s vodom koja bode u oči. Kanta s vodom ili nekakva posuda pored tanka je samo onda kad radim na održavanju ili sam izvadio neku ribu na samrti da ju baš ne bacim još živu u WC a opet ju ne mogu ostaviti u tanku da ne krepa dok me nema a onda mi napravi još veće sranje.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #140 u: Svibanj 17, 2017, 18:36:04 poslijepodne »
Poslikat ću čitav tank jedan dan kad malo stanem na loptu. Zadnja dva mjeseca sam prezatrpan sa svime oko sebe tako da i prodajem jedan nano akvarij, slatkovodni, prodajem sve stare tankove koji mi skupljaju prašinu kao i opremu (jedino što nikome to ne treba) a ostavljam samo tri tanka... Već sam polako u fazi da jedan dan sve prebacim u reciklažno dvorište  :roll:

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #141 u: Svibanj 17, 2017, 20:08:00 poslijepodne »
Mnogi su mi se smijali ili vrte glavom , kad SVAKI novi frag ubacim za dan , dva u četvrtastu  plastičnu posudu prije sam imao mali tank 12 ili 15 litara ne sjećam se ! U posudi  voda iz akvarijuma mala nano streamica i plastična rešetka da se bolje vide uljezi  ! Poslje obaveznog dipanja u maloj zdjelici dolaze ovdje ! Koliko puta mi je to spasilo i živce i posao ! Tako komplikovano uspio sam izbjeći aiptasije koje nikad nisam imao i tanku !
   Je nekad tlaka al bolje spriječiti nego liječiti!
Posuda je samo po potrebi u upotrebi i startovana za 5 min dok aklimatizujem koralje  u glavnom tanku u kesi već je napunjena posuda temperiranom vodom  i stream u pogonu !

Je, bolje spriječiti nego lječiti, tu se slažem i ideja nije uopće loša. No, nikada nisam radio karantenski akvarij jer mi to smeta u kući. Koralji su dipani, a aiptasia da ju i utamanim limunskom kiselinom trebao bih par tjedana imati tako mali tank i promatrati hoće li se negdje pojaviti koja nova. To je jednostavno proces koji predugo traje i o kojem moram onda dodatno brinuti a da ne pričam da imam onda uz glavni tank nekakav neugledan tank ili kantu s vodom koja bode u oči. Kanta s vodom ili nekakva posuda pored tanka je samo onda kad radim na održavanju ili sam izvadio neku ribu na samrti da ju baš ne bacim još živu u WC a opet ju ne mogu ostaviti u tanku da ne krepa dok me nema a onda mi napravi još veće sranje.


heheheh pa kad si picajzla to jest sam sebi nesto utubis u glavu onda "uzivaj" sa glass anemonama u tanku :)
Prvo moja prihvatna stanica je  uvjek aktivirana samo kad dodju neki novi koralji a to je rijetko jel ima vise izlaza  nego ulaza !
To ne stoji pored tanka i ne bode  estetiku jer stoji u drugoj prostoriji! Stavi u garazu ili podrum  !Drugo nikakav dugotrajan procec dva dana maximalno ajde tri ako nisam stigao !To vrijeme je sasvim dovoljno poslje dipovanja da u tom tanku nazovi karanteni  stan vidis odstranis po potrebi fragiras ponovo  i ponovo dipujes !Ja samo kazem  da kroz moje mjere predostroznosti  a sigurno  bilo je srece nikad nisam ni jednu imao u tanku ,za ove sve godine  a dolazile su u tu plasticnu posudu ;) !

Da je tlaka  ,nekad jeste ali slazemo se puno je lakse , brze ,jeftinije i bez stresa sprjeciti nego lijeciti  :)

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #142 u: Svibanj 23, 2017, 10:52:49 prijepodne »
Nabavio sam protočnu pumpu, trebam ju samo instalirati.

A u tanku cvate cvijeće :)

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #143 u: Svibanj 23, 2017, 12:49:17 poslijepodne »
Cestitam na izboru ! Po meni jedna od najboljih pumpi u toj klasi (po ptotoku ) !Super sam zadovoljan  sa njom :) !Aqamai je  pumpa za koji ce mnogi jos da cuju ;) vrhunski proizvod ! Najvise me odusevilo kad je otpakujes i uzmes u ruku pa da ne vjerujes kao i pozicioniranje  u razlicitim kutovima !

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #144 u: Svibanj 23, 2017, 13:19:13 poslijepodne »
Cestitam na izboru ! Po meni jedna od najboljih pumpi u toj klasi (po ptotoku ) !Super sam zadovoljan  sa njom :) !Aqamai je  pumpa za koji ce mnogi jos da cuju ;) vrhunski proizvod ! Najvise me odusevilo kad je otpakujes i uzmes u ruku pa da ne vjerujes kao i pozicioniranje  u razlicitim kutovima !

Brzinski isprobana u umivaoniku je OK, jednostavna za korištenje, lako se montira... Jedino sam izgubio vrijeme dok nisam našao na youtube-u password za pumpu jer nema nikakvih korisničkih uputa priloženih u kutiji pa čak niti passworda na naljepnici s bar kodom. Istog nema niti na službenim stranicama. To im je minus.

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #145 u: Svibanj 23, 2017, 14:40:45 poslijepodne »
1-2-3-4-6-7-8   ( bez crtica ).  :) :) ali sad ti je kasno :) :)
To je bilo na početku kod prvih koje su isporučene ! Neko mi reče da su to navodno (?? ) ispravili !
    Meni je trgovac koji mo je prodao to rekao a i na sajmu su to isto rekli !!Jedini contra a puno pro poena

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #146 u: Svibanj 23, 2017, 15:00:12 poslijepodne »
1-2-3-4-6-7-8   ( bez crtica ).  :) :) ali sad ti je kasno :) :)
To je bilo na početku kod prvih koje su isporučene ! Neko mi reče da su to navodno (?? ) ispravili !
    Meni je trgovac koji mo je prodao to rekao a i na sajmu su to isto rekli !!Jedini contra a puno pro poena

Skužio sam na kraju da je 12345678, ali su mogli staviti na kutiju ili bilo gdje drugdje napisati. Kao na modemima kad je na bar kodu uz SN napisan i password...

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #147 u: Svibanj 23, 2017, 15:14:45 poslijepodne »
Slažem se u potpunosti !

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #148 u: Lipanj 13, 2017, 10:30:01 prijepodne »
Pitanje, gdje mogu nabaviti ''ekipu za čišćenje''?

Hermite, turbo puževe, nassariuse, dwarf red i yellow tip hermite...

Sve što sam do sada našao je predaleko da se šalje poštom jer će sve pokrepati do HR.

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #149 u: Lipanj 13, 2017, 12:26:05 poslijepodne »
Ko od ovih  naših dućana šta  tko ima,  to ti je najbolje njih direktno kontaktirati !
 Ovo slanje iz vana funkcionira jer oni ti šalju expres , certificirani live animals transport ! Stiže ti za manje od 24 sata ! Provjereno , e sad tu nastaje drugi problemčić ;) cijena dostave. ! Ali funkcionira besprijekorno  uz sve garancije oko živog dolaska !