Ožujak 28, 2024, 16:33:26 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: loši akvaristi  (Posjeta: 29477 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #50 u: Studeni 16, 2010, 12:25:04 poslijepodne »
Ništa, vrijeme je da osnujem nudističku stranku za prava životinja, napravim steampunk laptop od bambusa, prestanem brijati pazuhe i koristiti dezić. Ima li tko palmin list, nek' mi pošalje ponudu na PP.  8) Sad idem, nemam vremena, idem namakati noge u akvarij. Tim ancistrusima će trebati bar 5 sati da mi srede kurje oči. 

Offline gassner

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #51 u: Studeni 17, 2010, 02:24:09 prijepodne »
Ništa, vrijeme je da osnujem nudističku stranku za prava životinja, napravim steampunk laptop od bambusa, prestanem brijati pazuhe i koristiti dezić. Ima li tko palmin list, nek' mi pošalje ponudu na PP.  8) Sad idem, nemam vremena, idem namakati noge u akvarij. Tim ancistrusima će trebati bar 5 sati da mi srede kurje oči. 
neobrijani pazuh, ruke u zraku,  transparent  nasred jelacica, eto senzacije na par minuti u trac rubrikama, a time i prilike pucanstvu ukazati na bioetiku.
korisnije u svakom slucaju od ovog posta na forumu, a cini mi se da si zagrizen i vrsan govornik i pet minuta bi dobro iskoristila.
 
mada, iskreno, ne znam koji mi je đava da san se prislia citat onaj kilometarski post. i u skupini sam onih koji ce te iznevjerit jer je ideja bila dobra, realizacija losa, nadrobljeno svega i svacega. olitiga, od drveta ne vidjeh sumicu, a ni u sumi bogami ni zivotinje. 
Tanganyika - N. multifasciatus, 85 l.
http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=67695.0

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #52 u: Studeni 17, 2010, 02:51:21 prijepodne »
Nisam započela pisati da post da se nešto promijeni, jer neće. ZAŠTO pišem što pišem, znam samo ja, a što si pročitao samo ti.

U međuvremenu, šaljem ti aktivističku razglednicu više po tvom ukusu:



 ;)


Offline gassner

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #53 u: Studeni 17, 2010, 02:54:41 prijepodne »
in medias res. ljubim te.  :*
Tanganyika - N. multifasciatus, 85 l.
http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=67695.0

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #54 u: Studeni 17, 2010, 02:58:10 prijepodne »
pet minuta bi dobro iskoristila.
 

Ovo je bilo za tvojih 5 minuta.

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #55 u: Studeni 17, 2010, 03:10:27 prijepodne »
Hmmm.... duboko razmisljam o izrecenim rijecima. Zapravo, napisanim rijecima. Ma lazem. Ne razmisljam. Kasno je za to. Ili rano. Ali moram reci da mi je prekjucer tek upareni par zloglasnih zmijoglavi upalo u Rašu kada sam trazila gliste za hranu. Da, inace nosim ribe u setnje, mislim si - nek vide svijeta. Uglavnom, ono sto zelim reci je da mozete ocekivati da se uskoro unisti cijeli ekosustav Rase, sto ce slijediti gliste pa vise necu imati sto loviti za ribe.. ali to je dobro jer cu bar moci pecati zmijoglave u Rasi, a kazu da su u brudetu jako dobre. Cula sam da ce poplave opet, pa ako se slucajno spoji more, Dunav i Sava s Rašom moglo bi se desiti da nestane i sarana (kvragu, a sto je fish paprikas bez njih?? ali opet, na Thailandu ga rade od zmijoglavih...), a mozda i velikih bijelih koje povremeno ovdje zalutaju... sto je opet dobro jer cu bar dragog natjerati u more sljedece ljeto. Dakle, nema nista lose od pustanja riba u neprirodne biotope. E sad neznam sto je sa agamama, ali za ribe sam sigurna.  :up:
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline gstaraz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1165
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Rijeka
  • Pelcer po pelcer...
    • altbierbude
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #56 u: Studeni 25, 2010, 12:53:18 poslijepodne »
odgovorite mi na jedno pitanje! što bi ste vi napravili s ljudima koji svoje akvarijske ribice bacaju u divljinu? kod mene u polju ima jedno jezerce i ondje ljudi odbacivaju svoje ribice i to se događa vrlo često. iako ih spašavam svaki puta stalno ih ljudi odbacivaju. prije dva mjeseca sm pohvatao sve ribice iz jezerca i zakopao jezerce i sada te iste osobe bacaju ribe u kanale i savu! iako sam stavio upozorenja da to ne čine  oni i dalje to rade što da napravim


Postavi neku kantu sa sakupljanje riba kraj jezerca di će ljudi napuštati svoje ribice, tako da će ti biti bar lakše pokupiti ih.

-Ali da shvatim:
Problem je po tebi što ljudi bace svoje ribe u jezerce i time ugroze taj mali ekosistem... a ti da bi spasio taj biotop si zatrpao jezerce... hmm...  -? neznam šta bi rekao...

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #57 u: Studeni 26, 2010, 01:09:46 prijepodne »
hm,Iris,ne znam sto reci,trenutno su mi misli na "piton Jurica" pa nisam kompetentan ulazit u raspravu. :D
Al...krstit pitona Juricu?a ovaj..e?a kako bi pitona Juricu obrezali? :o recimo da nije krscanin?
I zasto bi sarana Mileta pustili?ja bi ga dobro natovio pa u fis! A cek..jel to eticno?paa..ne znam,da pitam malog gladnog afganistanca?ma ne,oni imaju Amure,mrene..oni bi ga drzali u jezercu.
E ma zaebavam te dobro govoris,(ali piton Jurica! Haha):up: :zagrljaj: volim filozofe,imam takvu jednu doma :D
P.s.Cijanobakterija je i omogucila zivot u pocetku,prva je dosla i posljednja ce i otici :D
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #58 u: Studeni 26, 2010, 13:41:21 poslijepodne »

A čuj - ti si se barem usrećio onda  ;) - s nama nikada nije dosadno. Mene ti doma čeka vijčana poezija, a la ti si moja matica a ja tvoj šeraf,  i epovi o materijalima.  :-[
Ulovila me inspiracija, onako rano ujutro...  :D

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #59 u: Prosinac 25, 2010, 18:39:12 poslijepodne »
Sve je lijepo dok je neko više-manje bezazleno stvorenjce pušteno u prirodu ali kad neko zaljubljenik u prirodu pusti ovakvo čudovište obda je to nacionalno i globalno sranje sa dalekosežnim posljedicama koju možda nećemo moči NIKADA ispraviti


Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #60 u: Prosinac 25, 2010, 19:59:54 poslijepodne »
da se mene pita ja bi stavio nekakvu veču košaru sa mrežicom koja ima jako male rupe i stavio bi natpis ne bacajte ribe u jezero nego ako nemožete nigdje drugdje sa njima bacite ih u košaru i tako bi ja svaka 2-3 tjedna doč i pokupit ribe iz košare ako ih ima  ;)na taj način bi bio siguran da sam ih sve pokupio i nebi ih morao lovat po jezeru :)

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #61 u: Prosinac 26, 2010, 01:50:49 prijepodne »
Sve je lijepo dok je neko više-manje bezazleno stvorenjce pušteno u prirodu ali kad neko zaljubljenik u prirodu pusti ovakvo čudovište obda je to nacionalno i globalno sranje sa dalekosežnim posljedicama koju možda nećemo moči NIKADA ispraviti



Joj ne opet :D
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline Bacho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb,Odra
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #62 u: Srpanj 06, 2011, 23:11:38 poslijepodne »

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #63 u: Srpanj 07, 2011, 01:36:36 prijepodne »
Bas htjela staviti link.... najbolji mi je onaj dio "biolozi neznaju o kojoj se vrsti radi" :D
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline Bacho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb,Odra
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #64 u: Srpanj 07, 2011, 07:49:50 prijepodne »
Bas htjela staviti link.... najbolji mi je onaj dio "biolozi neznaju o kojoj se vrsti radi" :D
a ono krasan oscar

Offline DeX_13

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Split
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #65 u: Srpanj 07, 2011, 07:55:45 prijepodne »
neke ljude bi ja vratio u prašumu, pa da vidim kak bi se snašli.  >:(

nije u redu, nepotrebno ljudsko biće vratiti u prirodu, nakon sto ti više ne treba u zatočeništvu.   :D :D :D :D :D

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #66 u: Srpanj 07, 2011, 08:11:40 prijepodne »
Bas htjela staviti link.... najbolji mi je onaj dio "biolozi neznaju o kojoj se vrsti radi" :D
I meni je to najjače  :D

Offline jurica75

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 826
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: sisak
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #67 u: Srpanj 07, 2011, 08:19:19 prijepodne »
Biolozi-možda "lokalni"biolozi sa biološkim otapalom u sebi-brlja mix slavonica sp

Offline Narayan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #68 u: Rujan 12, 2011, 06:29:47 prijepodne »

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #69 u: Rujan 12, 2011, 10:05:20 prijepodne »
aha..vidio ujutro na net.hru...i opet bombastični naslovi - ŠOK I NEVJERICA!!?!! PANIKA!!! KAOS!!! --->UŽAS!!

majketimilene, jel se može novinarstvo nekako usmjeriti u normalne vode, bez tog žutila posvemašnjeg posvuda, bez banalnosti , trivijale i debilizma sa svih strana , u svako doba dana?

Al ništa čudno...kad se većinu vremena ponašamo kao debili onda nas se i tretira kao debile... Živjela zapadna demokracija i neoliberalna doktirna.....


Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #70 u: Rujan 12, 2011, 13:03:18 poslijepodne »
Još jedan Pacu na udici. Mislim da bi na neki način trebalo zabraniti prodaju tih riba u ZOO shopovima jer ljudi nemaju blage veze što kupuju pa ih onda nakon godinu dana bacaju u jezera i rijeke. A ovaj vrhunski ribič bi mogao znati kakve zube imaju pirane!

Offline zdgrunf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 192
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Špansko
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #71 u: Rujan 12, 2011, 13:48:53 poslijepodne »
Još jedan Pacu na udici. Mislim da bi na neki način trebalo zabraniti prodaju tih riba u ZOO shopovima jer ljudi nemaju blage veze što kupuju pa ih onda nakon godinu dana bacaju u jezera i rijeke. A ovaj vrhunski ribič bi mogao znati kakve zube imaju pirane!

Zašto bi trebao znati? Misliš da je u životu držao pirane ili išao s dečkima malo na ribičiju po Amazoni? Sumnjam.
Dozvoli ljudima da ne znaju sve, isto kao što ja i ti ne znamo sve :)

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #72 u: Rujan 12, 2011, 14:53:40 poslijepodne »
Ne kažem da je trebao pecati po Amazoni ali očekujem od ribiča da poznaje i neke druge ribe osim ovih koje plivaju u našim vodama. Ti sigurno znaš kako izgleda babuška, smuđ, štuka, šaran, som...
I zaboravio sam staviti ''smajlića'' da se nitko ne uvrijedi :)

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #73 u: Rujan 12, 2011, 15:03:28 poslijepodne »
......i opet bombastični naslovi - ŠOK I NEVJERICA!!?!! PANIKA!!! KAOS!!! --->UŽAS!!

Sta mislis da bi netko klikao da je tekst u stilu "eto, neki tip, tamo, isao pecati, upecao nekakvu ribicu, malu, jedva kilu ima. A i ne lici bas na nista. S obzirom na njegovo odlicno poznavanje sve cetiri riblje vrste koje inace peca, zakljucio je da je ovo nesto sto nije iz nasih voda. U najkracem mogucem roku osnovana je strucna komisija, koja je detaljnim pregledom utvrdila da se ustvari radi o ribici iz porodice pirana. Kako je u sastavu te komisije bio i poznati nutricionista, zakljuceno je da je hranjiva vrijednost nikakva, pa ce riba zavrsiti zakovana ekserom na nekakvom zidu."  :D :D :D

zezam se, ali....80% ljudi nebi kliknuo da detaljnije procita takav tekst, ovako, jel ima krvi? Ima. Ima li panike, kaosa? Naravno da ima! Ima li golih, sasvim slucajno pristiglih kupaca (zenskog spola) oko presretnih ribica? Ima, sto da ne, nabavit cemo......... sto izgleda, puno vise govori o nama, nego o onima koji to pisu..... :down:  8)

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: loši akvaristi
« Odgovori #74 u: Rujan 12, 2011, 15:19:54 poslijepodne »
jap..o tome govori treći dio mojeg posta...