Svibanj 12, 2024, 21:50:42 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: MOJE ZMIJE-GALERIJA  (Posjeta: 418126 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #175 u: Listopad 01, 2008, 00:49:41 prijepodne »


             
« Zadnja izmjena: Listopad 01, 2008, 11:43:44 prijepodne od El Djapo »

Offline BULL77

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Kvarner
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #176 u: Listopad 01, 2008, 14:16:40 poslijepodne »
Je to zelena mamba?

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #177 u: Listopad 01, 2008, 18:28:03 poslijepodne »
Jeste mamba, ne pratis pazljivo ovu moju temu :cekic po bulji:

Offline BULL77

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Kvarner
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #178 u: Listopad 01, 2008, 18:32:11 poslijepodne »
Pratim ali pretpostavljao sam da je mamba ali bolje za svaki slucaj provjeriti. :)

Tema ti je  :klap: :klap: :up: :up:

Offline Jaz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #179 u: Listopad 01, 2008, 19:25:00 poslijepodne »
a je li to zelena ili crna mamba?
hehehe
 :D
ma super mi je.... čak mi se čini da je u ovom drugom djelu razmišljala sekundu dvije da li si joj prijetnja...
David Icke: britanska kraljica je reptil !!!

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #180 u: Listopad 01, 2008, 19:46:26 poslijepodne »



Inace kad si vec pomenuo Crnu mambu (Denndroaspis Polyepis) da napisem nesto i o njoj... Ova dnevna zmija naseljava podrucja srednje, istocne i juzne Afrike, podrucja obrasla siprazjem, savanama i sumskim oblastima pored reka, u gustim Prasumama i pustinjskim oblastima je nema. Obicno naraste oko 300 cm ali neretko se srecu primerci i do 450cm, sto joj dodeljuje prvo mesto u Africi, i drugo mesto najduze otrovnice u svetu, posle Kraljevske Kobre (5,5m). Mozda nije najveca ali je zato najbrza od svih svetskih vrsta zmija i dostize brzinu i do 25 km/h.Takodje drzi jos jedan svetski rekord koji deli sa sunarodnikom, Bitis Arietansom, a to je brzina ujeda koja iznosi 7 metara u sekundi.
Boja joj je sivo-braonkasta a sa donje strane belo-zuckasta, a ono po cemu je dobila ime je unutrasnjost njenih usta koja pri pretnji sirom otvori i koja su crne boje (kao da kaze; ako se samnom zezate, zavicu vas u crno...). Interesantno za ovu zmiju je da ako se ne uznemirava moze i ceo zivot da provede ziveci na jednom mestu, a to su obicno rupe koje su druge zivotinje iskopale, trulo drvece ili najcesce napusteni Termitnjaci koje obozava i koje ne retko u skladnom komsijskom odnosu deli sa drugim zmijama kao sto je naprimer Mozambicka Kobra pljuvacica (Naja mossambica).
Za razliku od Zelene Mambe retko je mozemo naci da se vere po drvecu (ako uopste ima nekog ko bi je trazio), mada ponekad u potrazi za hranom ni tamo nije retka.... Kao i kod nas sto postoje price da recimo Poskok skakuce, tako je tamo uvrezena prica da ce vas ova zmija pojuriti i napasti iako je niste isprovocirali, pa tako postoji prica o Masai Afrikancu koji je terao stoku na pojilo i kada su stigli tamo njemu 5-6 Krava padne mrtvo, on onako zbunjen krene natrag u selo kuda je dosao i u zadnjem trenutku primeti u supljini drveta kuda je ranije prosao sa svojim sada vec decimiranim stadom, Crnu Mambu koja mu je predhodno kada je tuda prolazio ujedala jednu po jednu Kravu. Prica nije dokazana, ali ono sto jeste je sledece, a to je, da je Crna Mamba jedna od naj nervoznijih i naj agresivnijih svetskih zmija, i da pri pretnji podigne trecinu prednjeg dela tela koji savije u obliku slova S, otvori sirom svoja crna usta i ne retko pocne da sisti, a ako sve to ne uplasi i otera pretnju onda ova zmija saterana u cosak neslucenom brzinom krece u napad i sto je karakteristicno za nju (postoje primeri) ume za par sekundi i do 7 puta rafalno da ugrize istu zrtvu, ispustajuci pri svakom ujedu i do 20 kapjica jakog Neuro toxina cije su i dve kapljice dovoljne da ubiju odraslog coveka.
U proslosti ujed ove zmije je bio 100% smrtonosan, danas ako se ujedena osoba u roku od 1-2 sata dopremi u bolnicu moze se spasiti zivot unesrecenog davanjem monovalentnih seruma koji su jedini spas, u protivnom dolazi do blokade nervnog sistema, mozak prestaje da salje signale srcu i plucima i sve prestaje da funkcionise, a rodbini ostaje samo da obuce garderobu boje unutrasnjosti usta ove fascinantne zivotinje.
O uslovima drzanja ovakve zivotinje necu ni da pisem jer ne verujem da ima toliko hrabrih koji bi se usudili da je cuvaju u terarijumu, sto ni ja iskreno nikom ne preporucujem!!!


                     
« Zadnja izmjena: Listopad 02, 2008, 11:08:19 prijepodne od El Djapo »

Offline zoolog

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #181 u: Listopad 01, 2008, 20:13:27 poslijepodne »
Sta je El Djapo, nije vrag da se valjda bojis?  :)

a rodbini ostaje samo da obuce garderobu boje unutrasnjosti usta ove fascinantne zivotinje.

HAHAHAHAHA LOL  :P :up: predobro

Offline BULL77

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Kvarner
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #182 u: Listopad 01, 2008, 20:22:38 poslijepodne »
Ufffff

Kakva boja usta stari moj.Crna mamba :respekt-ss:

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #183 u: Listopad 01, 2008, 20:24:41 poslijepodne »
Hehehe, ne radi se tu o hrabrosti posto je u radu sa tako smrtonosnim zivotinjama mera za hrabrost jednaka meri za glupost... Neverujem da bi je nabavio posto je veoma nezgodna za rukovanje u terarijumskim uslovima, ali ako bi je kojim slucajem (i srecom) sreo negde u prirodi nebih mogao da odolim a da je ne uhvatim 1.000.000% veruj mi :drool:

Offline zoolog

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #184 u: Listopad 01, 2008, 20:35:31 poslijepodne »
Uh razumin te... ja gledan da uvatin koju stipendiju da se konacno dovucen do Afrike.
Cin skupin za avionsku kartu, eto mene u lovu na crnu mambu :)
Da ova Australija dozvoljava uvoz stranih zivotinja, tu zmiju bi prvu dovuka doma  ;D

Offline Jaz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #185 u: Listopad 01, 2008, 20:50:50 poslijepodne »
Meni je mrakl gledati Ala Coritza kad govori kako ne voli držati crne mambe, a onda mu je netko donese... a ovaj je snima na maloj udaljenosti... hrani... daje joj vodu...
dok čovijek gleda te njegove filmove, ne može ni shvatiti o kakvoj zmiji je riječ, jedan krivi pokret i zadobio bi nekoliko ugriza...
David Icke: britanska kraljica je reptil !!!

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #186 u: Listopad 01, 2008, 21:12:31 poslijepodne »
Zoolog zavidim ti!!! A vezano za Crnu mambu, ipak je to teska kategorija za koju treba dosta trenirati, jer ne postaje se "Rocky Balboa" preko noci...
Sto se tice Ala Coritza on ima jedan veliki problem u glavi (i ja isto) kao i najveca vecina ostalih terarista koji cuvaju otrovnice, a to je da to u principu nisu ljudi koji su neinteligentni ili glupi, kao sto se najcesce misli, pa se zato upustaju u takav rizik... Jednostavno svi su oni svesni posledica i poznaju rizik i svako od njih pre nabavke tako neke extra smrtonosne zivotinje potrosi sate razmisljajuci sta i kako, i sta ce mu to u opste, ali onda kada je vidi uzivo, onaj problem u glavi koji sam vec spomenuo, a koji se zove LjUBAV ga jednostavno hipnotise i sve sto je opasno vise ne postoji vec ostaje samo lepota doticne zivotinje...
Mene je moj prijatelj ubedjivao skoro dva meseca da uzmem ovu mambu koju sada imam, jer je on morao da se odseli pa nije imao gde sa njom tako da mi ju je poklonio, ali poenta je da me je bila poprilicna frka, terarijum sam napravio specijalno tako da moze da se pregradi na dva dela zbog ciscenja i menjanja vode (a nisam ga ni jednom pregradio do sada), razmisljao sam cak i o slucaju Zemljotresa sta kako, staklo je debelo 10mm plus oblepljeno specijalnom sigurnosnom folijom znaci spremao sam se kao da mi kuci stize Tiranosaurus Rex, a kada je mamba stigla i kad sam je izvukao iz vrece, odusevljenje bez trunke straha (normalno samo sa opreznoscu). Izmedju ostalog ona slika kako je drzim je nastala upravo tada... Tako da je ta ljubav neshvatljiva nekom ko je ne oseca prema tim opasnim zivotinjama...
« Zadnja izmjena: Listopad 02, 2008, 11:06:33 prijepodne od El Djapo »

Offline Jaz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #187 u: Listopad 02, 2008, 11:30:38 prijepodne »
ne mislim da bi većina nekoga tko drži otrovnice smatrala u glupim i neinteligentnim... možda "ludim"... "čudnim" :)
u startu se podrazumijeva da takva osoba ne bi smjela biti neinteligentna.

ma ono što mi je fascinirajuće kod Coritza je što on u relativno malom prostoru radi sa izuzetno brzim zmijama, ono što mi je normalno je da izražava ljubav prema svojim životinjama, iako on često upozorava ljude da to nisu kućni ljubimci.

i mogu shvatiti i tvoju strast prema zmijama
David Icke: britanska kraljica je reptil !!!

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #188 u: Listopad 02, 2008, 13:52:44 poslijepodne »
ne mislim da bi većina nekoga tko drži otrovnice smatrala u glupim i neinteligentnim... možda "ludim"... "čudnim" :)

"Nije šija nego vrat", pa dali neko ko je lud moze biti inteligentan? Mi smo jednostavno ljudi isti kao i mnogi drugi, jednostavno nemamo panican strah od smrti i zbog neceg sto volimo smo u stanju da je stalno izazivamo i zivimo sa njom, jer izmedju ostalog i u tome ima čari... Reci mi molim te u cemu je razlika izmedju nekog ko kuci drzi zelenu mambu i nekoga ko kupi Yamahu R1 i sa njome izadje na put i razvuce je 250-300km/h??? Naravno nikakva jer oboje rizikuju svoj zivot (ovaj drugi neuporedivo vise i tudje zivote), jedino sto za ovog sa motorom niko ne kaze kako je čudan i bolestan, ako iko uopste i obrati paznju na njega... Nije pošteno!

Offline BULL77

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Kvarner
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #189 u: Listopad 02, 2008, 14:38:14 poslijepodne »
Citat:
... Reci mi molim te u cemu je razlika izmedju nekog ko kuci drzi zelenu mambu i nekoga ko kupi Yamahu R1 i sa njome izadje na put i razvuce je 250-300km/h??? Naravno nikakva jer oboje rizikuju svoj zivot (ovaj drugi neuporedivo vise i tudje zivote), jedino sto za ovog sa motorom niko ne kaze kako je čudan i bolestan, ako iko uopste i obrati paznju na njega... Nije pošteno!

 :respekt-ss: :respekt-ss:

Offline Jaz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Rijeka
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #190 u: Listopad 02, 2008, 15:29:49 poslijepodne »
ne mislim da bi većina nekoga tko drži otrovnice smatrala u glupim i neinteligentnim... možda "ludim"... "čudnim" :)

"Nije šija nego vrat", pa dali neko ko je lud moze biti inteligentan?
ima jako puno genija koji su uz nemjerljivu inteligenciju bili i jesu "ludi"

ne možeš od većine tražiti da shvate tvoje ili nečije porive, takva percepcija je toliko uobičajena da se smatra "normalna"... e sad kod mene je to samo stvar tolerancije...
David Icke: britanska kraljica je reptil !!!

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #191 u: Listopad 02, 2008, 15:47:01 poslijepodne »
Ne tražim ja i ne očekujem od nikog na ovom svetu da me shvati ili podrži,
ali takodje ne želim ni da me niko zbog moje ljubavi prema nečemu osudjuje... 



"Pećina smrti" i Bitis arietans...  Snimano je fotoaparatom pa je snimak malo lošiji, znam :poguzi:

                   
« Zadnja izmjena: Listopad 02, 2008, 15:55:21 poslijepodne od El Djapo »

Offline BULL77

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Kvarner
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #192 u: Listopad 02, 2008, 16:05:30 poslijepodne »
Ne bih se voli naci u toj pecini   -?

Ali Bitis  :klap:

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #193 u: Listopad 02, 2008, 22:27:17 poslijepodne »
dosta dugo se odupirao...izgleda da ga je arietans podcijenio..

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #194 u: Listopad 02, 2008, 22:51:49 poslijepodne »
Da, verujem da se niko na ovom svetu nebi rado nasao u toj pecini jer je Bitis arietans kao sto smo vec pisali o njoj jedna veoma opasna, nepredvidiva i u "napadu" munjevito brza zivotinja, ali po meni i veoma lepa i fascinantna zmija, pogotovu muzjak koga sam skoro nabavio i koji potice sa juga Afrike, jer arietansi sa juga imaju mnogo izrazenije i koloritski kontrasnije sare nego primerci sa severa...

Sto se tice misa upravu si, verovatno ga je podcenio jer ih inace hranim mrtvim plenom, ovo sa zivim misem je bilo samo zbog videa...

Lobanja Bitis arietans-a

« Zadnja izmjena: Listopad 03, 2008, 01:05:52 prijepodne od El Djapo »

Offline Spaljeni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 639
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Rovinj
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #195 u: Listopad 02, 2008, 22:55:38 poslijepodne »
a glej hi zubiči...hehe
baš su majeni...samo...neznam...kolko su mu veliki očnjaci?????

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #196 u: Listopad 02, 2008, 23:04:57 poslijepodne »
Spaljeni, ono ti je lobanja skoro odraslog arietansa u prirodnoj velicini, pa izmeri ocnjake...
Inace evo da u slikama docaram razliku u boji izmedju arietansa sa juga i severa Afrike...
Oba primerka su muzjaci, a ovaj prvi je taj lepotan sa juga i ubica iz "pecine smrti" i koji ako malo bolje pogledate ima sliku "plišanog mede" na glavi...




Svetlija varijanta sa severa
« Zadnja izmjena: Listopad 03, 2008, 16:28:46 poslijepodne od El Djapo »

Offline BULL77

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Kvarner
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #197 u: Listopad 03, 2008, 16:18:13 poslijepodne »
Full su razliciti a zubi su jebeni. :devil:

Offline Spaljeni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 639
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Rovinj
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #198 u: Listopad 03, 2008, 16:41:30 poslijepodne »
neznam za vas al meni je tamnija varijanta ljepša...no i druga je ljepa...ma sve zmije su ljepe nema tu šta diskutirat  :D

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: MOJE ZMIJE-GALERIJA
« Odgovori #199 u: Listopad 04, 2008, 23:56:25 poslijepodne »
Još malo hranjenja Bitis arietansa...