Travanj 27, 2024, 08:33:06 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: prepoznavanje  (Posjeta: 1046 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline silvio

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
prepoznavanje
« u: Lipanj 29, 2009, 19:03:00 poslijepodne »
moja cetverogodisnja necakinja je dobila ovu ribicu od tete (sto nikako da shvatim zasto ljudi to rade >:(), sad se nalazi u malom akvarijcicu od cca 8lit max bez icega (opreme, podloge...) unutra.
pa me zanima koja je to ribica i koji su njeni zahtjevi.
moze i link - ja sam malo trazio al nisam odmah nasao a nemam nesto vremena.

puno hvala svima


ja sam tek danas saznao za nju pa bi molio sto prije neki savjet jer se nekuzim u hladnovodne

« Zadnja izmjena: Lipanj 29, 2009, 19:09:26 poslijepodne od silvio »
novi al se trudim

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: prepoznavanje
« Odgovori #1 u: Lipanj 29, 2009, 20:28:51 poslijepodne »
radi se o zlatnoj ribici, varijetet pajčolanka - vrlo lijepo maleno stvorenje koje naravno, sigurno treba puno veći akvarij - cca 30 - 40 l, koliko god se sada malenom činila, narasti će vrlo brzo...
treba svakako i podlogu, biljkice, filter....no, evo linka:
http://www.akvarij.net/old_web2/index.php?option=com_content&task=view&id=478&Itemid=301

a ostalo - malo proroštaj ovdje teme...ima puuuno savjeta o zlatnima...ili pitaj što te točno zanima

sretno s ribicom - prenesi nećakinjici, da ako joj uspiju osigurati dobre uvjete za život, imat će malog veselog prijatelja s jako izraženim karakterom, poznat će je, veselit će joj se...i dugo biti vjeran pratitelj!  ;)

Offline silvio

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
Odg: prepoznavanje
« Odgovori #2 u: Lipanj 30, 2009, 17:45:13 poslijepodne »
puno hvala  :)

puno mi je pomoglo, sad jos samo da uvjerim njene roditelje da nabave nesto od opreme i da je izvade iz te kantice
novi al se trudim

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: prepoznavanje
« Odgovori #3 u: Srpanj 01, 2009, 07:55:03 prijepodne »
mislim da ćeš ih vrlo jednostavno uvjeriti - ako stave filter, nemaju posla sa svakodnevnim čišćenjem, ako je stave u veći akvarij, malena će dulje živjeti i biti zdravija, ako joj stave podlogu, razvit će se dobre bakterije koje će lijepo održavati sam akvarij....imaš argumenata milijun....